Dupa 20 de aflu si eu ca are un amant.

Io nu vad nicio musca, e buna si tigara la ceva!
Axl_22
Postat pe 15 Octombrie 2011 16:59
De la: eu_geminy, la data 2011-10-15 15:38:36
De la: nathalie, la data 2011-10-12 12:03:09Dulceata aia, Roby, e cumva putin amaruie?


da, Nat. se cheama ca e dulceatza de cirese amare...;)
mmmmmmmm...:P
:)))



eh..,cine stie...cunoaste..
roby_cado
Postat pe 15 Octombrie 2011 17:59
Am citit povestea ta, acum ceva timp - despre cum ai aflat ca te inseala in timp ce tu erai plecat, la sfarsit de saptamana sa construiesti o casa de vacanta , ca fiul tau stia dar era amenintat ca nu i se cumpara haine de firma si ca ea era plecata la mama ei pt un timp iar baiatul ramase cu tine . A existat !!!! dar ce sa intimplat cu el ? Eu l-am citit. Cum te simti ? Ce ai mai facut in legatura cu situatia creata ?Incearca sa fii tare si pana la urma toate se rezolva
monicanicoleta
Postat pe 15 Octombrie 2011 20:17
Viata ne ofera multe...Tradarea este dureroasa dar trebuie sa ne ridicam din durere.Sa ne facem o analiza a vietii ,sa privim spre lucrurile frumoase care au fost.sa.vedem putem merge mai departe alaturi! Sa nu lasam furia sa ne domine!Pentru a depasi e nevoie de timp si multa rabdare!
garbo175583
Postat pe 15 Octombrie 2011 20:39
Nimeni nu are voie sa ia in deradere ceva care provoaca rani sufletelor noastre. Daca viata ar fi fara sfarsit, am avea timpul suficient sa cautam raspunsuri. Cert e ca daca nu mai simtim ceva pentru cel de langa noi, sau mai bine- din prima secunda in care simtim ca sentimentele ni s-ar afla in impas, am impartasi ce ne doare, ar trebui sa spunem ce simtim pentru a putea trece mai departe fara a face pe celalt sa sufere.
Din pacate viata e prea scurta si trebuie sa ne facem viata frumoasa unii altora.
Din punctul meu de vedere, ea ar fi trebuit sa spuna ce nu-i convine, dar mai usor a fost sa traiasca in promiscuitate, lasand sa vina si ziua in care dvs ati aflat cel mai dureros, din punctul meu de vedere, lucru.
Dar cum am spus, viata merge mai departe si merita sa treceti de acest impas.
elabella
Postat pe 15 Octombrie 2011 21:12
E greu de crezut ca,SI AICI E MANA MOGULILOR!!! Ai lasat o adresa de mail si cred ca,ai primit raspunsuri si pe mail...
zuzica_2000
Postat pe 15 Octombrie 2011 21:54
din pacate,sunt femeie,si nu pot tine cu o femeie care inseala,mai ales avnd familie.Da sunt de acord daca s-au despartit din mii de motive si apoi a inceput o relatie,dar asa nu.Repet sunt femeie dar nu pot fii de acord,chiar daca te-ai plictisit,incheie relatia si apoi faci ce vrei
dacia_63
Postat pe 15 Octombrie 2011 21:56
eh..,esti ca dacia 1300..,de moda veche..
roby_cado
Postat pe 15 Octombrie 2011 22:17
ei, tu nu suporti femeile barbat, nu suporti prea-curvia,nu suporti cam multe. oare femeia de langa tine cum a putut suporta timp de 20 de ani ca tu sa nu suferi nimic? scriu fara rost!!! niciodata intr-o relatie nu e vorba de unul ci de 2. adevarul doare, stiu, dar trebuie acceptat! mergi inainte. crezi ca merita sa plangi dupa "aceea femeie"? exista o vorba" FIECARE CU NORMALUL LUI" eu spre exemplu nu ma inconjor de persoane care nu se incadreaza in sfera mea de NORMAL, ma indepartez de oameni care nu au aceleasi principii ca si mine. nu vreau sa ofensez pe nimeni, dar de ce va mai consumati energia cu o " femeie" care nu se incadreaza deloc in principiile dumneavoastra?
garbo102560
Postat pe 16 Octombrie 2011 00:56
De la: elisabeta_boia, la data 2011-10-15 11:14:16Marilena!! ai grija ca si eu am incercat o descretire de frunte si am fost facuta..vulgara..



D.na Elisabeta, exista persoane fara experienta, unele obraznice ca cea de mai sus...dar poate ar trebui sa ne fie mila,in caz de ,Doamne fereste ,e marginita, Dvs.sunteti OK, tocmai gandeam in sinea mea ce bine puneti problema, adica punctul pe ,I, numai bine!

garbo106329
Postat pe 16 Octombrie 2011 02:14
De la: MARILENA_25, la data 2011-10-15 10:58:39
De la: george68, la data 2011-10-11 11:32:24
De la: cricat, la data 2011-10-11 11:04:59
george, intra pe profilul tau si in josul paginii ai ultimile 5 postari. Aici ai doua, daca nu ai postat si pe alt topic ar trebui sa ai calea si spre celalat topic.


Doar stiti ca voi ca l-am scris acum 5 zile, dar nu pot intelege cine avea interesul sa-l stearga.L-am cautat peste tot si nu il regasesc....imi pare rau ca nu citisem toate raspunsurile....asta e tot..Primisem niste sfaturi din suflet.....si nu meritau a fi sterse, zau asa...

iti dai seama ce ai pierdut?...raspuns: nevasta
ratuscaceaurata
Postat pe 16 Octombrie 2011 02:27
eu una tot nu inteleg mare lucru! decat auto-compatinire! nu ma eradichez a fii o femeie inselata, "INSELATOARE" (SCUZATI FORTAREA CUVANTULUI IN RAMANA) sau EMANCIPATA, desi am trecut prin toate in viata asta! DAR TOTUSI, IN 20 DE ANI....NU SIMTI NIMIC?! O FII AMANTUL SURVENIT IN ULTIMII 2-3 ANI, dar asta chiar nu conteza! S-A PRODUS UNDEVA RUPTURA, PE TRASEU, CRAPATURAIN BARAJ CUM O SPUNEA UN MARE SCRIITOR, NU EU...SI TU ACUM REALIZEZI ASTA?! ACUM PE BUNE! AM TRECUT PRIN TOATE! DAR CHESTIILE ASTEA SE SIMT, SE VAD!.. Nu te judec, pt ca stIu ca atunci cand iubesti enorm pari orb! dar nu esti! toti gasim scuze, puerile sau verosimile! halal de ele! raman faptele! si acelea dor! ca intre tine si pers iubita s-a creat o prapastie undeva, si tu trebuia sa sesizezi asta! e vb de pura responsabilitate proprie in iubire! ce naiba! era un film ce incepea asa "daca iubesti pe cineva cu adevarat trebuie sa lasi pers resp sa plece! daca se va intoarce inapoi esti un norocos, iar daca nu, probabil ca ia cina cu cineva mai atragator"! ONE MILION BBAY CRED CA SE NUMEA! eSTI UN OM INTELIGENT PT SIMPLUL FAPT CA ASTEPTI PAREREI SI CERI AJUTORUL! DAR NU MA AMAGI PE MINE CA UN OM CA TINE NU A SMTIT MACAR O CLIPA CA CEVA SCARTAIE! SI PT ORICE SCARTIE N CUPLU NU SUNT NICIODATA MAI PUTIN DE 2 VINOVATI! PUTEM SA NE LAMENTAM ORICAT, SA POZAM IN VICTIME! DEGEABA! IN SINEA TA STII CAND AI PERMIS APEI SA INVADEZE BARAJUL APARENT REZISTENT PRIN CREPATURI PE CARE LE-AI IGNORAT!
hainebebecopii
Postat pe 16 Octombrie 2011 03:27
halooooooooooooo...........ERADICARE....INSEAMNA...COMBATERE...STARPIRE...si...daca iei dexu`...o sa mai gasesti si alte sinonime...
zau...nici cand scrieti in public...nu va documentati...nitel?
ovidiu42
Postat pe 16 Octombrie 2011 03:33
De la: ovidiu42, la data 2011-10-16 03:33:11halooooooooooooo...........ERADICARE....INSEAMNA...COMBATERE...STARPIRE...si...daca iei dexu`...o sa mai gasesti si alte sinonime...
zau...nici cand scrieti in public...nu va documentati...nitel?

OVIDIU, CU CE AM GRESIT IN FOLOSIREA CUVANTULUI? INSEMNA EXACT CEEA CE TU AI DEFINIT!
hainebebecopii
Postat pe 16 Octombrie 2011 03:42
HAI SA NE LAMENTAM, CINE A INSELAT MAI MULT SAU MAI PUTIN, DIRECT SAU INDIRECT!?!!! CINE A SCRIS APARENT GRESIT SAU IMPECABIL ..... INAINTE DE A PRICEPE SUBSTRATUL!!..... E VB DE A DIFERENIA FIGURATUL DE PROPRIU ! NU AM DE GAND SA INTRU IN POLEMICI, DECAT CONSTRUCTIVE...IN REST E TIMP PIERDUT, CEEA CE EU NU IMI PERMIT! NU AM DE GAND SA JUDEC, PT CA NU MA SIMT IN MASURA! EXISTA O ENTITATE UNDEVA , INDIFERENT DE NUMELE EI, DZEU, ALAH, IEHOVA... A CARUI SPECIALITATE E ASTA! DACA PUTEM AJUTA, SA O FACEM! IAR DACA NU, .... (ADICA PUNCTE ..PUNCTE)...=EGAL TIMP PIERDUT!
hainebebecopii
Postat pe 16 Octombrie 2011 03:50
aham...adica...nu vrei sa te...ERADICHEZI...care va sa zica...
ma rog...ie grele...uneori...dar...go way!!!!
ovidiu42
Postat pe 16 Octombrie 2011 03:57
PANA LA URMA IDEEA E SIMPLA. "AM, FOST INSELAT SAU INSELATA!" PUNCT!!!!! NIMENI NU INSEALA "DIN PREA MULT BINE", SI ASTA CA SA FOLOSIM UN VOCABULAR DE SIMT COMUN! NICIODATA NU VOM PUTEA SCHIMBA OAMENII DIN JURUL NOSTRU PT PUERILUL MOTIV CA "NOI" NE DORIM ASTA! DACA VREM SA SCHIMBAM CEVA LA OMUL DE LANGA NOI TREBUIE MAI INTAI SA SCHIMBAM CEVA LA NOI, la modul nostru de a ne raporta la pers de langa noi si la nevoile ei! IN REST, ALTE CAI, SUNT TIMP PIERDUT!!! A-ti recunoaste propriile greseli in cuplu e primul pas spre depasirea dificultatilor! Exista o carte, CELE 5 LIMBAJE ALE IUBIRII! O RECOMAND TUTUROR!!!
hainebebecopii
Postat pe 16 Octombrie 2011 04:02
De la: ovidiu42, la data 2011-10-16 03:57:32aham...adica...nu vrei sa te...ERADICHEZI...care va sa zica...
ma rog...ie grele...uneori...dar...go way!!!!


CE INSEAMNA TOTUSI "go way!!!! "??? AI VRUT CUMVA SA SCRII " GO AWAY?" PUTEM VB IN ENGLEZA, FRANCEZA, ITALIANA, SPANIOLA....CE VREI TU, DAR HAI SA O FACEM CORECT SI CONSTRUCTIV!!!! POLEMICILE FARA SUBSTRAT MA DEZAMAGESC...SI "MA LASA RECE"-REVENIND LA ETICHETARI DE SIMT COMUN! NO OFENSE!!! PUTEM , TOTUSI, CUMVA SA AJUTAM OMUL CARE SI-A DESCHIS AICI SUFLETUL?!! DAU DOAR SA NE BATEM IN CINE ARE MAI MULTE DOCTORATE???
hainebebecopii
Postat pe 16 Octombrie 2011 04:07
ei...ma bucur c`ai sesizat...exact ce am intuit c-o sa faci!!
ajuta...te rog...perrsoana respectiva...prin mijloacele pe care le ai tu la dispozitie...si..as vrea ca chiar sa ajunga acest ajutor al tau la acea persoana.
dar...tare ma tem ca tot ce tine forumurile de la noi din romanica...e doar epatare si...ipocrizie etalata la greu!!
e o diferenta enorma intre ceea ce e la noi si ceea ce vedem in lumea civilizata ca si...forum...care de regula are scopul de a ajuta intr-adevar...persoana care apeleaza.
pe cata vreme...daca iei la rand...mai toate forumurile de la noi...vei vedea atata cinism si ipocrizie etalata...incat chiar iti trece sa mai incerci sa ajuti pe aceasta cale pe cineva!!
iote cum ma starnisi tu...acu`n cremenea diminetii...sa scriu atata...eu...care de regula...nu scriu mai mult de cateva silabe.
ovidiu42
Postat pe 16 Octombrie 2011 04:18
eu ma bazez pe declaratiile ambelor parti.cu ce sa-l ajuti daca nu cunosti situatia reala.poate chiar el a impins-o pe nevasta-sa in bratele altuia ,prin propriul comportament.cati de poate exista intr-o casnicie destramata!fiecare are punctul lui de vedere ,noncomunicarea este cea mai importanta cauza dupa parerea mea.timpul sterge pasiunea,ramane monotonia.si doi indivizi de sex opus care merg pe cai separate.iubirea lor daca a existat (si nu au fost interese la mijloc),a devenit un morman de cioburi,peste care amandoi calca victimizandu-se separat.asta nu era casnicie,era un chin pentru amandoi.el vine cu povestea lui..ea nu vine sau este comentator , pt noi anonima sotie poate ca .indiferent de situatie el sau ea isi cauta alt drum.aici intervine iar lipsa comunicarii.eu sunt transanta.nu ma victimizez si nu las pe nimeni sa-mi ingradeasca drepturile si libertatea.in alt comentariu ,am spus ca este bine ca cei doi sa-si redea libertatea.divortul.este singura solutie pt amandoi.este cel mai QRIBIL gest sa-ti critici sotul sau sotia pe un site de relationare ,omul cu care ai impartit si bune si rele.rufele se spala in familie.si nu te folosesti de copii in asemenea situatie.ce crezi ca obti aici?du-te si rezolva-ti problemele daca ele exista la tribunal.
ratuscaceaurata
Postat pe 16 Octombrie 2011 05:29
TREBUIE SA INTELEGI CA DACA TE INSEALA DE 20 DE ANI SI NU AI SIMTIT ASTA, NU VA MAI LEAGA DE MULT NIMIC. NU REDACTIA TREBUIE SA ITI RASPUNDA CI CHIAR TU SA ITI FACI O ANUMITA ANALIZA. CEI DIN ANTURAJUL VOSTRU SIGUR STIAU DACA NU TOTI CEL PUTIN UNII DINTRE EI. NU DEGEABA SE SPUNE CA NU STIE BARBATUL CE STIE SATUL. NU SPUN CA NU TE-A IUBIT PENTRU CA LA INCEPUT TOT VA LEGA CEVA. TU TREBUIE SA INCERCI SA TE ADUNI SI SA VEZI DE PARTEA CARE A MAI RAMAS DIN FAMILIE. NU TE AGATA DE O STRAINA CU CARE NU MAI AI NIMIC IN COMUN. SA RAMANA CU CE A ALES. NU ITI VA FI USOR DAR INCEARCA SUCCES.
garbo121744
Postat pe 16 Octombrie 2011 05:48
Multumesc 329!! ai dreptate sa nu ma uit ce zice ..ci cine zice...
elisabeta_boia
Postat pe 16 Octombrie 2011 08:38
De la: elisabeta_boia, la data 2011-10-15 11:14:16Marilena!! ai grija ca si eu am incercat o descretire de frunte si am fost facuta..vulgara..

imi asum responsabilitatea, ce sa fac dar cand vad asemenea specimene, nu ma pot abtine.
MARILENA_25
Postat pe 16 Octombrie 2011 08:49
Marilena, vrei sa spui ca-ti asumi RISCUL.
nathalie
Postat pe 16 Octombrie 2011 08:57

ba trebe sa iti asumi RESPONSABILITATEA sa vezi asa ceva, si consecintele ulterioare asupra sanatatii....
quasaria
Postat pe 16 Octombrie 2011 10:54
Ups....n-a observat nimeni ca a disparut George din peisaj? Jorjica !!!!!!!!!!!!!Jorjica !!!!!!!!!!!!!!!!
garbo052752
Postat pe 16 Octombrie 2011 15:35
Jorj... era prin "Cuibul de viespi", parca....

:)))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2011 15:38
risc,cinism...ipocrizie!:(
cuib...
Ktine
Postat pe 16 Octombrie 2011 16:01
salut,decat sa te plangi si sa scrii pe forumuri,mai bine ai purta o discutie cu sotia sa vezi ce a determinat-o sa faca acest pas. Daca a facut-o dupa 20 de ani,eu zic ca a avut un motiv bine intemeiat ..... Doar tu stii daca a avut un motiv sau nu ,analizeaza situatia ,nu te plange..........
mihai13_eu
Postat pe 16 Octombrie 2011 18:34
752,
Ei as!

N-a disparut.
E prin cafenele.
nathalie
Postat pe 16 Octombrie 2011 18:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
trasaturile barbatului infidel 52 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:55
mai meritam sau nu ....... 6 De la: narcysa 12 Decembrie 2010 06:20
Dureri fizice și psihice anii la rand.. 26 De la: garbo_6129 19 Aprilie 2016 21:03
cum sa-l recuperez? 143 De la: gia85 29 Mai 2010 14:30
probleme 5 De la: giul1a 10 Iulie 2010 17:17
Setari Cookie-uri