Tradata de cea mai buna prietena...


De curand am descoperit ca sotul meu ma insala si ne-am tot chinuit de atunci sa trecem peste. Am incercat sa discut si cu cea mai buna prietena a mea despre asta, sa ii povestesc prin ce am trecut, dar am fost surprinsa sa descopar ca ea stia de aventura sotului meu. Mi-a marturisit rusinata ca stia dar ca nu a putut sa-mi spuna pentru ca era o situatie delicata. Ma simt tradata... ma simt singura si disperata. Nu mai pot avea incredere in nimeni??
garbo_1304
Postat pe 21 Martie 2012 17:17
se pare ca nu
dor72_
Postat pe 21 Martie 2012 22:01
E foarte greu sa te amesteci in asa ceva.
Poate s-a temut de reactia ta, in cazul in care aflai de la ea. Unii se supara foarte tare pe mesager, il suspecteaza de rautate si nu cred.
Incredere totala nici eu nu cred ca poti avea in cineva, prieten, sot...
diagh73
Postat pe 22 Martie 2012 11:07
Nu e vorba de tradare, tradare era daca sotul te insela cu ea...
diagh73
Postat pe 22 Martie 2012 11:08
nu prea cred ca-i vinovata prietena ta...daca asi fi fost in locul ei,nici eu nu ti-asi fi spus....mi-ar fi fost teama ca se alege praful de prietenie...ceea ce se pare ca s-a si intamplat intre voi doua....

de tradat,te-a tradat sotul..nu prietena....
Cristina_Adler
Postat pe 22 Martie 2012 12:34
mie mi s-ar fi parut josnic sa stie tot satul si mie sa nu imi spuna nimeni, admitind ca sint singura care nu observa... Astia nu sint prieteni, sint simple cunostinte care nu vor sa se lege la cap.
quasaria
Postat pe 27 Martie 2012 00:53
De la: garbo_1304, la data 2012-03-21 17:17:33
De curand am descoperit ca sotul meu ma insala si ne-am tot chinuit de atunci sa trecem peste. Am incercat sa discut si cu cea mai buna prietena a mea despre asta, sa ii povestesc prin ce am trecut, dar am fost surprinsa sa descopar ca ea stia de aventura sotului meu. Mi-a marturisit rusinata ca stia dar ca nu a putut sa-mi spuna pentru ca era o situatie delicata. Ma simt tradata... ma simt singura si disperata. Nu mai pot avea incredere in nimeni??


Care din soti e cu inselatu? Ala cu care esti casatorita de 2 ani si jumatate, sau cel cu care esti de 7 ani?
Dragi forumisti, relaxativa! Garbo_1304 asta, a deschis in aceiasi zi vreo patru topice in care expune lucruri total diferite, isi bate joc de noi.
Si voi care o cainati, si o " mangaiati".
E bolnava mintal!
valibilic
Postat pe 27 Martie 2012 22:37

ioi...se poate sa jigniti in asemenea hal, garbo?
dor72_
Postat pe 27 Martie 2012 22:49
daca-i asa cum spui tu,Vali...nu inseamna decat ca -i o ticnita-n plus!

si..ne-am cam obisnuit!
Cristina_Adler
Postat pe 28 Martie 2012 17:16
Unii in familie vor schimbare!Cand n au acasa ce le trebuie cauta prin vecini!Asa ca daca vreti sa va tineti sotii langa voi, cautati si aflati ce si doresc!Asa nu vor pleca la altele!
Jojolin
Postat pe 30 Martie 2012 08:07
De la: valibilic, la data 2012-03-27 22:37:01
De la: garbo_1304, la data 2012-03-21 17:17:33
De curand am descoperit ca sotul meu ma insala si ne-am tot chinuit de atunci sa trecem peste. Am incercat sa discut si cu cea mai buna prietena a mea despre asta, sa ii povestesc prin ce am trecut, dar am fost surprinsa sa descopar ca ea stia de aventura sotului meu. Mi-a marturisit rusinata ca stia dar ca nu a putut sa-mi spuna pentru ca era o situatie delicata. Ma simt tradata... ma simt singura si disperata. Nu mai pot avea incredere in nimeni??


Care din soti e cu inselatu? Ala cu care esti casatorita de 2 ani si jumatate, sau cel cu care esti de 7 ani?
Dragi forumisti, relaxativa! Garbo_1304 asta, a deschis in aceiasi zi vreo patru topice in care expune lucruri total diferite, isi bate joc de noi.
Si voi care o cainati, si o " mangaiati".
E bolnava mintal!


aveti dreptate... poate are 3 si al treilea nu vrea sa faca sex cu ea
rheiush
Postat pe 30 Martie 2012 12:41
pardon o inseala
rheiush
Postat pe 30 Martie 2012 12:44
De la: Jojolin, la data 2012-03-30 08:07:46Unii in familie vor schimbare!Cand n au acasa ce le trebuie cauta prin vecini!Asa ca daca vreti sa va tineti sotii langa voi, cautati si aflati ce si doresc!Asa nu vor pleca la altele!


serios?
Nu mai bine schimbi yala - si asa sigur nu pleaca la vecini, "il tii linga tine"....
Si vezi sa n-ai vreo coarda de escalada prin casa.
quasaria
Postat pe 30 Martie 2012 12:55
Eu nu prea inteleg. Tu pe sot l-ai iertat i incerci sa treci peste dar faci un topic despre prietena care a stiut si nu ti-a spus. Cine e mai vinovat ? Ea ca nu a spus sau el ca te-a inselat?
helga0
Postat pe 30 Martie 2012 21:13
Daca numai stia de treaba asta, e oook, dar, ce te faceai daca aventura o avea chiar cu ea, asa cum am patit eu???????????????????? Ce faceai in situatia asta?
roxana42buc
Postat pe 31 Martie 2012 13:28
nu te-a tradat deloc.
prietenele adevarate nu se amesteca in o relatie.
mama mi-a zis de nenumarate ori,niciodata sa nu te amesteci in o relatie.
si avea dreptate.
tie ti se pare ca era normal sa iti spuna.
dar cel ce spune,isi asuma si responsabilitatea pentru consecintele faptei lui.
iar consecintele,in multe cazuri sunt dezastruoase.
altceva e prietenia dintre voi doua,altceva e relatia ta intima cu sotul tau,sunt doua lucruri atata de diferite si de separate,care nu au legatura una cu alta.
vrei sa te amesteci de multe ori,ca sa faci un bine,si iese stramb.
faci rau.
amestecul este ceva rau,de cele mai multe ori.
trebuie sa incerci sa o ierti.
relatia ta cu sotul tau este exclusiv problema voastra.
ceilalti din afara,cel mai bine sa nu se amestece,chiar daca sunt rude.dapai prieteni!
d
daniilia
Postat pe 1 Aprilie 2012 00:07
Eu il banuiam si discutand cu o prietena am remarcat caci ma insela chiar cu ea.... Au trecut 8 ani de atunci insa tot nu ma pot obisnui cu ideea.... Dar am fost tot timpul langa el cand a avut nevoie.... Asa suntem noi femeile...Daca gresim noi ..se termina lumea , dar daca o fack ei..deh sunt barbati...
cecilia_soroceanu
Postat pe 1 Aprilie 2012 09:34
si mie mi sa intamplat sa vad ceva si am tacut,mi am facut procese de constinta dar nu stiam ce sa fac,daca ii spuneam lui ar fi urmat un divort copii pe drum si multe altele,nu prietena ta te a inselat, sotul tau a facut-o, ea nu a facut decat sa astepte poate se indreapta lucrurile,trebuie sa fi foarte atenta,daca sotul tau te a inselat si ea nu ti-a spus asta nu inseamna ca este o tradatoare
marian12345
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:33
e foarte greu,o spun din proprie experienta.....eu, n-am avut puterea de-ai spune pritenei mele
liliana_guta
Postat pe 2 Aprilie 2012 17:13
eu am apreciat cind mi s-a spus, chiar daca am simtit atunci ca imi fuge pamintul de sub picioare.... M-am dus dupa un timp la femeia aia si i-am multumit.
quasaria
Postat pe 4 Aprilie 2012 00:01
De la: quasaria, la data 2012-03-30 12:55:15
De la: Jojolin, la data 2012-03-30 08:07:46Unii in familie vor schimbare!Cand n au acasa ce le trebuie cauta prin vecini!Asa ca daca vreti sa va tineti sotii langa voi, cautati si aflati ce si doresc!Asa nu vor pleca la altele!


serios?
Nu mai bine schimbi yala - si asa sigur nu pleaca la vecini, "il tii linga tine"....
Si vezi sa n-ai vreo coarda de escalada prin casa.[/quote

Catuse si bici, mi se pare o combinatie foarte incitanta!
charmelen
Postat pe 5 Aprilie 2012 15:27
In ceea ce priveste inselatul si aflatul din surse amicale, aici sunt de-acord cu Caragiale:
Tradare sa fie daca interesele (superioare ale familiei) o cer, dar sa stim si noi ! (vezi cazul femeii insarcinate si inselate, dar nu tradate, de catre sotul hiperactiv sexual cu sefa cougar pentru pastrarea sanatatii nevestei si rotunjirea bugetului familiei - de care am pomenit cu cateva luni inainte).
charmelen
Postat pe 5 Aprilie 2012 16:12
De la: garbo_1304, la data 2012-03-21 17:17:33
De curand am descoperit ca sotul meu ma insala si ne-am tot chinuit de atunci sa trecem peste. Am incercat sa discut si cu cea mai buna prietena a mea despre asta, sa ii povestesc prin ce am trecut, dar am fost surprinsa sa descopar ca ea stia de aventura sotului meu. Mi-a marturisit rusinata ca stia dar ca nu a putut sa-mi spuna pentru ca era o situatie delicata. Ma simt tradata... ma simt singura si disperata. Nu mai pot avea incredere in nimeni??

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=odPSNKEvOXg&feature=fvwp
VOIAJOR
Postat pe 14 Aprilie 2012 11:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
'' Nu este durere mai nimicitoare pentru sufletul unei femei decat aceea de a se fi daruit intreaga, trup si suflet unui barabat nedemn de iubirea ei.'' Stefan Zweig 102 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:47
Cum este posibil? 41 De la: bluelight 1 Decembrie 2009 20:13
ce parere aveti despre emigrare in canada ? 30 De la: garbo_489443 17 Mai 2018 11:03
Fidelitate.... Moralitate.... 86 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:01
Se da la sotul meu 21 De la: garbo_1663 19 Mai 2012 20:02
Setari Cookie-uri