indragostita

sunt indragostita de fostul meu coleg de serviciu...nu stiu cum sa reactionez...nu stiu daca si el are acelasi sentiment ...intilnirile noastre sunt doar pe interes profesional....
eelliissaa
Postat pe 4 Aprilie 2009 02:39
Intreaba-l pur si simplu.
Micass
Postat pe 4 Aprilie 2009 08:55
micass,

o fi si ea casatorita ca Marisu' nostru..

bai, multi de e,de i,de s,de a!

vezi ca este un topic p-acilea"cand te indragostesti a doua oara la 40 de ani'" citeste acolo,ca sa nu ne mai tocim destele din nou...

iasomia
Postat pe 4 Aprilie 2009 09:41
iaso, bebe, suculenta ca de obicei. ai dreptate: oamenii care posteaza aici ar trebui sa faca munca de cercetare printre alte topicuri. poate gasesc raspunsuri si nu mai posteaza...
eelliissaa, bebe, fii fireasca. daca nenea asta te va iubi, te va iubi pentru cine esti. raspuns clar la intrebare: reactioneaza exact cum simti.
gianiblue
Postat pe 4 Aprilie 2009 12:04
babe,

nu stiu ce s-ar face fetele astea fara tine,parol.

esti buna de pus la rana...
iasomia
Postat pe 4 Aprilie 2009 19:38
Eu stiu ce sa zic fetitza? De la el nici un semnal, ceva?
gabitzza
Postat pe 5 Aprilie 2009 11:47
deci,nu sunt casatorita....am fost,am un baietel...el cred ca e in aceeasi situatie....2 ani am lucrat la aceeasi firma...simtem cum eram protejata de el,,,niciodata nu am discutat despre noi ,doar legat de firma de orice altceva,,,
eelliissaa
Postat pe 5 Aprilie 2009 12:09
De la: eelliissaa, la data 2009-04-05 12:09:15deci,nu sunt casatorita....-.am fost...am un baietel...el cred ca e in aceeasi situatie....2 ani am lucrat la aceeasi firma...simteam cum eram protejata de el,,,niciodata nu am discutat despre noi ,doar legat de firma de orice altceva,,,
eelliissaa
Postat pe 5 Aprilie 2009 12:10
De la: eelliissaa, la data 2009-04-05 12:10:39
De la: eelliissaa, la data 2009-04-05 12:09:15deci,nu sunt casatorita....-.am fost...am un baietel...el cred ca e in aceeasi situatie....2 ani am lucrat la aceeasi firma...simteam cum eram protejata de el,,,niciodata nu am discutat despre noi ,doar legat de firma ,de orice altceva,,,
eelliissaa
Postat pe 5 Aprilie 2009 12:11
iaso, eu ca eu, da' fara tine nu am sti sa mai fim caustici. invatam, invatam... in eventualitatea de 0,0000001% in care esti non-caustica ... m-as bucura sa fiu buna de pus pe rana. serios...
gianiblue
Postat pe 5 Aprilie 2009 12:14
scuze,,,
eelliissaa
Postat pe 5 Aprilie 2009 12:14
Invita-l la una mica si vezi ce declaratii publice face.Ii spui ca esti obsedata de o idee, apoi il intrebi pe un ton neutru, daca nu este insurat- care ar fi sentimentele lui pentru o persoana de alt sex si cu doua picioare care ar tine la el. Sau ca sa fii si mai neutra, il lasi pe el sa vorbeasca.Ca omul cand vorbeste din proprie initiativa, atunci spune cele mai multe prostii.Spune-i sa-ti povesteasca viata lui.Apoi i-o povestesti tu, dar in serii cat mai lungi si in locuri diferite.
Ioana007
Postat pe 5 Aprilie 2009 12:17
babe,

mie chiar imi placi,imi pare rau ca ma vezi asa..

eellliiissaaaaaa,

lasa-l,in mod sigur este el insurat,daca tu ai 37 ma gandesc ca el nu o fi vre-un june.

altu' la rand,tu trebuie sa-ti faci un viitor..nu are sens sa pierzi anii...

babe,
parerea mea este ca avem de-a face iar cu un topic deschis la shto...mie oamenii care isi fac nikuri cu litere repetate asa ,nu-mi spun mare lucru,dar dupa cum vezi...ma straduiesc sa-ti fiu pe plac....
iasomia
Postat pe 5 Aprilie 2009 18:37
scumpa cu multe litere in nick......tu, la 37 de ani, ar trebui sa stii sa citesti din gesturile lui, din vorbele lui, din grija lui pentru tine, daca simte ceva pentru tine sau doar te protejeaza, asa cum face cu toate doamnele si domnisoarele, fiind un adevarat cavaler.....ia analizeaza tu scumpa mea limbajul lui corporal si ai sa-ti dai seama daca este doar o parere din partea ta sau o realitate din partea lui.....si sigur vei afla adevarul care te macina...bafta multa.....sa fii iubita de cine iti doresti si de cine te merita
tutankhamon
Postat pe 5 Aprilie 2009 18:53
deci, nu am timp de pierdut pe aici ,,,,chiar e adevarat ce zic....nu stiu cum sa reactionez....dupa despartire ...chiar uram barbatii....chiar imi era frica sa ma implic si asa am renuntat total la viata in doi ...acum zic eu .am gasit omul potrivit...(se intimpla uneori sa fiu foarte suparata,,diverse probleme ale vietii..ori primesc tel de la el ,dar discutam altceva ,,,ori il intilnesc asa deodata..)simt ca ar fi sufletul pereche...exista asa ceva????????
eelliissaa
Postat pe 5 Aprilie 2009 23:28
bueyyy!

sa va mai prind ca faceti gat ca nu sunt asa si pe-dincolo...nu vedeti ce zice fatuca asta ca:"nu are timp de pierdut aici"

io v-am pupat,va las s-o papati cu fulgi cu tot.

nu-mi atinge coarda,si atunci?merita sa pierd minute pretioase?

nuuuuu.

bafta eeliiissaa!
iasomia
Postat pe 6 Aprilie 2009 11:13
iasomico...mie imi placi tocmai pentru ca esti caustica...ca esti...ce sa ne mai asdcundem dupa degete...si iti sta bine asa...

elisa...citeste topicul marisei...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Aprilie 2009 11:24
woman,

suntem tipologii diferite,eu zic ca ar fi mare plictiseala p-acilea daca nu am fi asa,nu?

poate sunt caustica,dar cred ca ofer afectiune in mod egal,si stii de ce?

pt ca eu nu ma uit la om cu ochii,ma uit cu sufletul...

iasomia
Postat pe 6 Aprilie 2009 11:29
bai fetele...

asa-i, sunt multe topice la shto, da' si voi le gasiti, nene...
zambil
Postat pe 6 Aprilie 2009 11:30
zambilica...nu fii gica contra...sigur ca le gasim...ca sunt multi confuzi pe-aici...


iaso...da fatuca aia indragostita de sefu' ce mai face? ca eu am parasit arena taman cand incepuse sa fie palpitant
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Aprilie 2009 11:35
waifo...

de ce am eu impresia ca de fapt nu sunt prea multi confuzi p-acilea?... sunt putini si fo cativa incearca sa dea impresia de multime... de-aici si confuzia...
zambil
Postat pe 6 Aprilie 2009 11:42
neah...chiar sunt...vine primavara...astenia...alea-alea...dragostea inmugureste...face ravagii...gagicile isi pun intrebari existentiale...domnii is pocniti ca motanii...e vesel, nene...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Aprilie 2009 11:44
iubitii mei,
nu ma bag la d-astea grele astazi,sunt malada..

dar zilele astea sigur o sa pricipesc..ce si cum...
iasomia
Postat pe 6 Aprilie 2009 20:12
ziceam ca sunt destui confuzi ici sha, pe forumu' asta,iasomico...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Aprilie 2009 22:31
da ,se pare ca m-am inselat,din pritenie,fara sa iti dai seama poti sa ajungi in alta directie ....stop..colegi ,prieteni si stop,,,, bine ca mi-am dat seama...
eelliissaa
Postat pe 8 Aprilie 2009 00:57
De la: eelliissaa, la data 2009-04-04 02:39:45sunt indragostita de fostul meu coleg de serviciu...nu stiu cum sa reactionez...nu stiu daca si el are acelasi sentiment ...intilnirile noastre sunt doar pe interes profesional....

pai banuiesc ca simti daca e...chimie, nu?si daca e, atunci si primul pas trebuie facut...just ask him...daca nu vine nik de la sine
mia79x
Postat pe 4 Iunie 2009 16:59
i lacrima speranei luminnde
ndeamn sufletul s se avnte
n nori negrii ai vieii fumegnde
n pajitea verde ca s-o alinte
marius
mv521016mv
Postat pe 9 Iunie 2009 00:04
ba nene...matale scrii cate o strofa filosofeasca in fiecare topic?????
tutankhamon
Postat pe 10 Iunie 2009 02:02
De la: garbo010063, la data 2009-06-09 00:04:05i lacrima speranei luminnde
ndeamn sufletul s se avnte
n nori negrii ai vieii fumegnde
n pajitea verde ca s-o alinte
marius



Eu n-am inteles.
Deci speranta e asa ca o teava care la capatul de sus nu e foarte luminat ca este luminind.Deci e doar o pilpiire.
Si lacrima asta a sperantei nu are treaba cu gravitatia ca in loc sa cada urca pe teva sperantei si impinge sufletul (care evident ca e in partea de sus a sperantei). Adica ii da avint.
Buuun.
Pina aici e ok, I got the picture. Dar cum puii mei vine chestia asta din ultimele versuri? Deci lacrima impinge sufletul in viata care este neagra , arsa si inca mai fumega sau in pajistea (care nu stiu de unde a aparut si unde ii e locul, intre speranta si suflet ori intre suflet si viata ori deasupra vietii) verde pe care o alinta cine?????
Aemulus
Postat pe 10 Iunie 2009 05:16
Problema este ca s-ar putea sa se rupa teava, si sa cada sufletul taman in K...(bulina rosie)
Ioana007
Postat pe 10 Iunie 2009 09:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
in lupta cu gelozia si posesivitatea... 15 De la: 18 Iunie 2012 20:27
indragostita 135 De la: LILO 20 Noiembrie 2009 16:14
Despre o relatie veche de prietenie-sfaturi 32 De la: garbo_409127 9 Aprilie 2015 10:18
plan de cont : soc.com. de asigurari 1 De la: garbo158824 28 Decembrie 2010 23:16
voi credeti in prietenie? 31 De la: Ioana007 22 Aprilie 2009 16:48
Setari Cookie-uri