Alegeri dureroase

De la: elen25, la data 2011-10-03 20:30:19
De la: charmelen, la data 2011-09-28 11:51:56
De la: elen25, la data 2011-09-26 16:14:05
nu sunt proteasa sunt o fata cat de simpla si nu imi plac rautatile


nu-i nevoie s-o repeti de atatea ori; am priceput din prima ca esti fata simpla si ca nu-ti plac rautatile!
charmelen
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:57
De la: valibilic, la data 2011-09-25 08:19:32 Nici nu conteaza a cui e povestea, a ei, sau a alteia!
Fata ne a adus in discutie o dilema sa ne dam cu parerea, nu mai fiti rautaciosi!
Eu personal m as marita ... cu cel cu parohia! ( avand in vedere ca totusi nu l hirotoniseste pan se nsoara, GRIJA MARE, sa nu minta, sa fie o inducere in eroare)
Oricum dragostea se stinge la un moment dat, ramane respectul, bunul simt, obisnuinta ... si altele care te ajuta sa rezisti mai bine decat " focul" dragostei unde de se stinge, dezamagirea e mare!
Deci, alege cumpatat, ce ti defineste mai bine personalitatea si interesul pe termen lung, nu avea remuscari, iar asta cu noroc in dragoste este deja un basm , barbatii prin definitie sunt necorespunzatori, ca sa nu spun porci, egoisti.....
Sa fiti iubite, dragele mele!


ai dreptate, pe vremea ta se alegeau sotii dupa avere si nume, nici vorba de iubire...e normal sa fii de acord cu tipa materialista.
MARILENA_25
Postat pe 6 Octombrie 2011 08:49
Gresit : pe vremea asta cum se fac casatoriile??????Functie de conturi si alte alea, alea? Au aparut alte cerinte in peisaj.
Noli
Postat pe 6 Octombrie 2011 08:52
Curat sfasietoare dilema! Vai de sufletul ei...
Luna_in_capricorn
Postat pe 6 Octombrie 2011 18:18
mda...sfasietoare dilema asta cu parohia.
Mai stiu eu dilema unuia care pe una o iubeste si pe alta o ia de nevasta, ca ar corespunde specificatilor nevestei ideale, tot sfasietor si ala... Imi fac ficatul pateu dilemele astea, ma umplu de lacrimi.

Am mai vazut si niste desene animate la care se uita fie-mea de m-au facut paf: cu o printesa care plingea de se rupea camasa pe ea ca trebe sa se marite cu unu' pe care nu il iubeste ca sa-si salveze imperiul. Si ma-sa, sau cine era cotoroanta aia, ii explica lasa fata mamii, ca asta e ce trebe sa faci.
Cred ca urmatoarea emisiune de succes pe Minimax o sa fie asta a ta cu parohia.

quasaria
Postat pe 10 Octombrie 2011 00:41
Dar de unde stii ca Popii postesc?Eu nu cred dupa cum arata,totzi parca s umflati cu pompa! Eu stiu cativa(,cam multi )care vin si sfintesc masa de post apoi o rad la restaurant in separeuri sa nu i vada crendinciosii cumva si se desfata cu ce vor muschii lor!Nu mai zic de bautura si amante!Amin!
aida71
Postat pe 10 Octombrie 2011 16:44
pai postesc, dar dupa post mananca triplu, ca sa recupereze... si uite asa se fac de nu-i mai incape sutana!
ptiu ... iar miroase a irinuca pe aici...
piei aghiutza....
alfheim
Postat pe 10 Octombrie 2011 23:25
De la: aida71, la data 2011-10-10 16:44:32Dar de unde stii ca Popii postesc?Eu nu cred dupa cum arata,totzi parca s umflati cu pompa! Eu stiu cativa(,cam multi )care vin si sfintesc masa de post apoi o rad la restaurant in separeuri sa nu i vada crendinciosii cumva si se desfata cu ce vor muschii lor!Nu mai zic de bautura si amante!Amin!




destui de multi fac asa .ai dreptate.la Cernica...in fata manastirii preotul propovaduia despre post si rugaciuni....iar in spate in curtea din spate stateam la gratare cu popa si alte cunostinte...si l/am intrebat daca e normal sa nu respecte ce le cere enoriasilor...dar raspunsul nu il voi reproduce.
ratuscaceaurata
Postat pe 10 Octombrie 2011 23:59
De la: quasaria, la data 2011-10-10 00:41:59mda...sfasietoare dilema asta cu parohia.
Mai stiu eu dilema unuia care pe una o iubeste si pe alta o ia de nevasta, ca ar corespunde specificatilor nevestei ideale, tot sfasietor si ala... Imi fac ficatul pateu dilemele astea, ma umplu de lacrimi.

Am mai vazut si niste desene animate la care se uita fie-mea de m-au facut paf: cu o printesa care plingea de se rupea camasa pe ea ca trebe sa se marite cu unu' pe care nu il iubeste ca sa-si salveze imperiul. Si ma-sa, sau cine era cotoroanta aia, ii explica lasa fata mamii, ca asta e ce trebe sa faci.
Cred ca urmatoarea emisiune de succes pe Minimax o sa fie asta a ta cu parohia.


Ia uite si fii-mea tot pe Minimax! o sa verific mai bine la ce desene se uita, nu de alta, dar poate-i dau idei...necuvioase!
Cat despre parohie, degeaba ne crucim, asa a fost si inainte (pe vremea bunicilor-stiu bine ce spun) asa e si acum. Cine vrea sa se asigure de papica buna pe lumea asta, cauta popa in devenire cu parohie asigurata.
charmelen
Postat pe 11 Octombrie 2011 21:09
e, eu am incercat sa ii explic copilei cum ca lasa mama, nu se marita printesa cu capcaunul.... da-l incolo de imperiu.
Si am inchis televizorul inainte sa constate copilu' ca ba da.
quasaria
Postat pe 12 Octombrie 2011 21:52
aparusi,bre?
intraram la idei...
precizilla
Postat pe 12 Octombrie 2011 21:57
Fie ca vrem sau nu sa recunoastem, se intampla des ca duduia sa aleaga parohia , ci nu pe el, desi in zilele noastre nu mai e ce era odata, nu mai sunt parohii cu mii de oameni, ci la o biserica de oras minimum 3-4 preoti, ce sa mai zic ca si la tara au bagat cate 2...asa ca malaiul se imparte, si decat sa asteptati sambata sa vina vre-o pomana ceva mai bine..........alegeti dragostea!!!
vivi_mariana86
Postat pe 14 Octombrie 2011 15:57
Am pierdut ceva? A fugit fata cu popa? Se poate un rezumat? Ca n-am timp sa citesc :( . Sunt shi eu tot pe fuga
carcotasha
Postat pe 15 Octombrie 2011 17:52
De la: precizilla, la data 2011-10-12 21:57:30aparusi,bre?
intraram la idei...


cine, eu?
mda, mai ies din cazanu' cu smoala din cind in cind....
quasaria
Postat pe 15 Octombrie 2011 20:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gravida in tara straina 15 De la: sorinara 25 August 2013 19:32
Probleme in cuplu 19 De la: Garbo3935 5 Iunie 2014 16:42
vreau un sfat, am gresit asa mult oare? 52 De la: garbo085927 12 August 2010 23:50
Relație cu un băiat care are un copil cu o alta femeie . 12 De la: garbo_466031 21 Mai 2017 16:27
CUMNATELE 32 De la: Jojolin 19 August 2010 00:23
Setari Cookie-uri