SINGUR SI TRIST CATEODATA CA NU SUNT CU FEMEIA IDEALA

De la: dor72_, la data 2011-09-20 22:42:53acu e Noapteeeee buuuuuunaaaaa!
cu atentie am citit.... si nu mai fi asa credula...mai bine carcotasha....


Deh, cand omul nu-i pe faza, il atentzionezi cu "buna dimineatza", nu cu "noapte buna" ... Multzumesc pentru sfat. O sa incerc sa tzin cont .
carcotasha
Postat pe 21 Septembrie 2011 22:36
:)) Salut, in primul rand tin sa te felicit pentru modul in care ti-ai expus problema, adica doze de umor si lipsa de modestie. E super! Apoi vreau sa-ti reamintesc ca femeia sau barbatul ideal nu exista. Vestea buna este ca perfectiunea sta chiar langa tine, insa sunt necesari doi ochi buni si o pereche de urechi atente...Daca problema ta s-a accentuat pe reactia lor atunci cand faceti o partida de sex, atunci cu siguranta ca nu vei gasi prea multa spiritualitate in asta. E nevoie de timp pentru a descoperi persoana de langa tine si a-ti lasa sentimentele sa nasca acea legatura spirituala. Probabil si egoismul tau isi are vina lui, sunt sigur insa de lipsa de comunicare. Insa iti admir inca o data felul in care pui problema. Poate n-ar fi o idee prea rea sa te apuci de scris, stii tu, ca si cariera...Iti doresc mult succes in cautarile tale spre a gasi femeia ideala!
mirciulik78
Postat pe 22 Septembrie 2011 15:23
Unii-s asa de buni la teorie... Oare cum or sta cu..practica??? Practica-i..baza,si aia te omoara..
elisabeta_boia
Postat pe 22 Septembrie 2011 18:30
De la: elisabeta_boia, la data 2011-09-22 18:30:23 Unii-s asa de buni la teorie... Oare cum or sta cu..practica??? Practica-i..baza,si aia te omoara..

Si omara de tat!
Sarut mana !
Noli
Postat pe 22 Septembrie 2011 18:40
nu exista femeia ideala.
tu iti doresti de fapt o legatura romantica,iubire.
chiar si din titlu reiese asta.
te poti gandi,exista locuri,unde poti cunoaste pe cineva treptat,slujbele duminica,cursurile de dans,orice alt loc asemanator.
o vei gasi,e destul sa iti doresti.

d
daniilia
Postat pe 23 Septembrie 2011 19:16
http://www.youtube.com/watch?v=QOSg7LFgt6Y
ratuscaceaurata
Postat pe 23 Septembrie 2011 19:26
Mi-ai atras atentia .Da e dureros, sa vezi cat de falsa e lumea ,asa ca eu am tras cortina si ma simt bine asa.Am invatat sa ma alint.Sfatul meu e sa inveti sa fii mai egoist.E o lume asa de perversa si falsa ca oamenii buni nu fac fata fara sa fie raniti.Trezeste-te dimineata pentru tine ,fa-ti o cafea,hraneste-te ,asculta muzica ,citeste,muceste sa ai un ban sa-ti asigure siguranta si sufletul tau nu-l merita nimeni.Fii indragostit de tine ,fii bun cu cei din jur si cauta sa faci numai lucruri sa te implineasca.Dragostea daca o cauti nu vine , doar sa te ia prin surprindere.Fii fericit! Cu respect pentru un om sensibil!Adi
garbo172479
Postat pe 24 Septembrie 2011 08:36
stii care e problema ta?? tu cauti femeia ideala, dar pe tine te ai studiat?? in interior nu exterior, ca degeaba esti frumos..............Si chiar daca o sa ti gasesti femeia pe care o cauti, dupa un anumit timp o sa ti dai seama ca are o gramada de defecte, ca si tine, ca nu cred ca esti perfect. Fiecare om este asa cum l a lasat Dumnezeu, totul e sa ii vezi si partea buna...........
Imi pare rau ptr tine, ca o sa te trezesti la o varsta singur , fara nimeni langa tine si o sa vezi atunci viata faina si hazlie.............
garbo172763
Postat pe 24 Septembrie 2011 10:55
De la: cricat, la data 2011-09-07 07:12:33Nicio paguba
nici noi nu am intalnit barbatul ideal ... si cerem mult mai putin.

sunsset


bine spus!
sanzyanna
Postat pe 24 Septembrie 2011 11:22
vai vai vai
lilyCris
Postat pe 24 Septembrie 2011 11:43
,,Ti-am citit propozitiile...si nu bati nicaieri cu ideile tale ....si se vede de la o posta ca exprimarea ta e mediocra si ca exprimarea mea este cu mult mai clara, mai directa si mai pe inteles, decat cea pe care o "compui" tu...Nici macar nu stiu la ce te referi . Tu stii ?> Ai aruncat tot felu de idei ,care nu au nici o legatura intre ele, si nu dai nici o explicatie ca sa bati undeva.. Am impresia ca nu ai inteles mai nimic din ceea ce am spus , deoarece tu te-ai uitat mai mult dupa greseli gramaticale..De exemplu imi poti spune ? ce greseli gramaticale am facut in aceasta fraza ?''


daca tot nu ai inteles, iti voi explica:
nu ma intereseaza greselile tale de gramatica catusi de putin, iar ca nu-ti place iar nu ma intereseaza. ,,bateam,, la faptul ca te crezi mai presus de limba romana.

referitor la subiectul femeia ideala - voiam sa spun ca gasesti exact genul de femeie pe care il cauti pentru ca tu incepi sa cunosti femeile dupa ce ajungi in pat cu ele, ori daca nu vrei sa ai parte de surprizele pe care le-ai avut pana acum schimba ordinea.
,,zbantuiala'' cauti, ,,zbantuiala'' gasesti.

nu am vrut sa te umplu de ,,epitete'' desi dai ocazia si crede te rog nu vreau sa am nici o contributie
credeam doar ca te ajuta daca iti vei pune si intrebarea : oare e ceva in neregula cu mine de intalnesc numai asemenea gen de femei?
multa bafta!
aha si inca ceva
nu ti-ar strica putina modestie
sa nu te lovesti pragul de sus!

cristal_mihaela
Postat pe 24 Septembrie 2011 11:47
Mihaelo...
eu zic ca n-are rost. Stii vorba cu margaritarele si porcii
Thor_again
Postat pe 24 Septembrie 2011 11:55
multumesc Thor,
ai perfecta dreptate.
cristal_mihaela
Postat pe 24 Septembrie 2011 12:42
INDIFERENT CUM AI FI SI CATE CALITATI AI AVEA NICI MACAR TU NU POTI FI BARBATUL IDEAL PENTRU FEMEIA CU CARE TRAIESTI. ASA CA NU ARE NICI UN ROST SA CREZI CA VEI GASI VREODATA O ASEMENEA FEMEIE. DUPA CUM VAD PAGINA POSTATA DE TINE PE FORUM, PLINA DE GRESELI- ESTI DOAR INCREZUT SI NIMIC ALTCEVA .CEA CARE E CU TINE SA SE MAI GANDEASCA.
garbo121744
Postat pe 24 Septembrie 2011 15:17
Pai daca pagina e plina de greseli, sa-si ia un meditato la limba romana
SAL
Postat pe 24 Septembrie 2011 16:34
interesante trairile tale,mai rar un barbat sa stie ce inseamna sexul tantric,si sa si aprecieze acele stari,trairi ,simtiri.
toti dorim un partener cu care sa ne intelegem doar dintr-o simpla privire,sa simtim ca ne sare inima la fiecare atingere,sa facem totul unul pentru altul,sunt atat de rare aceste situatii,....de cele mai multe ori alegem sa traim langa noi,cu o persoana care este acolo...doar sa stim ca nu suntem singuri...
ar fi de discutat foarte mult pe acest subiect,daca vrei putem face cumva sa ne intalnim sa schimbam niste pareri....

o zi frumoasa !
crisuletz02
Postat pe 24 Septembrie 2011 17:08
''Asta ma face sa ma simt cam solitar , uneori trist ... Totusi in general sunt pozitiv.. ''asta scrii tu dar de spus sincer...ce ai de spus? eu cred ca te victimizezi, trezeste-te, lumea nu insemni TU
dar nu de asta am intervenit(banuiesc ca esti luat in vizor rau de tot) iti dau un sfat:incearca sa iesi repede din perioada asta de vulnerabilitate, iti dauneaza, dupa cum te descrii pari a fi un barbat tocmai bun de bagat in pat si s-ar putea sa te privezi si de acest ultim bun...nu de alta dar au si femeile mandria lor...si inca CATA
garbo054354
Postat pe 24 Septembrie 2011 19:11
vezi tu prietene poate nu cauti unde trebuie,iar daca faci fete, fameile niste vaci,oare tu cum este?
cautate pe tine insuti pentru a sti exact ce iti doresti
femei ,barbatii perfectii nu sunt
fiecare cu pasarica ei sau al lui
sunt si persoane asa cum le doresti tu dar nu cauti unde trebuie
eu iti urez succes si grija la vocabular
fi tandru bun si blind acesta este sfatul meu
ok? succes inca odata
garbo212049
Postat pe 25 Septembrie 2011 09:25
De la: garbo054354, la data 2011-09-24 19:11:04''Asta ma face sa ma simt cam solitar , uneori trist ... Totusi in general sunt pozitiv.. ''asta scrii tu dar de spus sincer...ce ai de spus? eu cred ca te victimizezi, trezeste-te, lumea nu insemni TU
dar nu de asta am intervenit(banuiesc ca esti luat in vizor rau de tot) iti dau un sfat:incearca sa iesi repede din perioada asta de vulnerabilitate, iti dauneaza, dupa cum te descrii pari a fi un barbat tocmai bun de bagat in pat si s-ar putea sa te privezi si de acest ultim bun...nu de alta dar au si femeile mandria lor...si inca CATA


Si tu ce ai de spus defapt ?? Ca lumea nu insemn eu ?? si alte chestii bla bla bla acum nu am timp sa comentez tot ..da asa pe scurt, se pare ca multe dintre voi aveti mandria voastra care sare in atac din start , fara ca mai intai sa faceti o abordare inteligenta si comprehensibila ..Puteai sa intrebi daca crezi ca nu ai inteles nimic ??..Da prioritatea voastra e atacul si nu intelegerea corecta ... Mandria voastra va spune ca viata pe care o aveti va invatat multe si ca stiti ceea ce spuneti..Se umfla mandria in voi ...Dar daca ar fi fost cu adevarat asa, nu cred ca ati fi folosit o astfel de abordare axata pe atac orbesc si lipsita de intelegere sa fie lasata in urma. Apropo de relatii la care credeti ca va pricepeti Cu ce ? Cu atacul ? si lipsa intelegerii ? ..Multe dintre voi femeile..nu cred ca aveti daru sa-i intelegeti si pe altii ..Ca daca il aveati ,probabil ca ati fi inteles fara nici un efort ceea ce am spus ..
MadMax
Postat pe 26 Septembrie 2011 04:38
De la: crisuletz02, la data 2011-09-24 17:08:37interesante trairile tale,mai rar un barbat sa stie ce inseamna sexul tantric,si sa si aprecieze acele stari,trairi ,simtiri.
toti dorim un partener cu care sa ne intelegem doar dintr-o simpla privire,sa simtim ca ne sare inima la fiecare atingere,sa facem totul unul pentru altul,sunt atat de rare aceste situatii,....de cele mai multe ori alegem sa traim langa noi,cu o persoana care este acolo...doar sa stim ca nu suntem singuri...
ar fi de discutat foarte mult pe acest subiect,daca vrei putem face cumva sa ne intalnim sa schimbam niste pareri....

o zi frumoasa !


foarte sincer ceea ce ai spus. Ai spus ca "....de cele mai multe ori alegem sa traim langa noi,cu o persoana care este acolo...doar sa stim ca nu suntem singuri.." . Ai tintit exact unde trebuia . Inteleg ce simti . Cred ca majoritatea ajung in aceasta situatie ,si pana la urma ei iau pe cineva, doar ca sa nu se simta singuri si ca sa procreeze specia..Multi isi doresc sa fie cu cineva anume, dar acel cineva pleaca cu altcineva si astfel ei se gasesc in situatia de a lua pe cineva, doar asa ca macar sa nu se simta singuri.. Tocmai din acest motiv in multe familii , unul dintre soti da ordinele sau face fite si mofturi...Cred ca e de vina si societata in care traim ..e prea mult haos si dezechilibru , prea multe tentaii , atractii..Echilibru apare mult prea rar ,in momentu de fata daca esti anormal inseamna ca esti vazut ca normal .. Si daca esti cu adevarat normal , deja esti vazut ca un om sarit de pe fix .. Societatea incearca sa iti spuna ca nu-i bine sa fii diferit si ca-i bine sa fii cat mai comun si sa te conformezi traditiilor, obiceiurilor, gandirii generale...Acest sablon strica, atata timp cat iubirea e imprevizibila si nu tine cont de sabloane si de alte lucruri imprumutate ....
MadMax
Postat pe 26 Septembrie 2011 04:58
unde dai si unde crapa...
fata zice de secsu' tantric si tu o dai in abureli...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 08:11
Tocmai asta e!

Ca zicea de tantric in loc sa zica de sheptel.
nathalie
Postat pe 26 Septembrie 2011 08:57
pai nu... ca daca zicea de septel, iar se punea in discutie necesitatea functiei de vataf.
plus baza materiala aferenta: bice, lanturi, catuse, portjartiere etc. etc...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 09:58


Incep sa suspectez ca esti familiarizat cu recuzita in cauza...
Ai scris etc. Adevarat, pe NIR-ul asta mai intra si alte... consumabile, in sensul ca ceva - ceva tot se consuma.
nathalie
Postat pe 26 Septembrie 2011 10:45
da mi se pare normal... si eu la randul meu suspectez pe oricine, de orice...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 10:49
Dl MrBig lasa-mi un id de mess si discutam:)
garbo225401
Postat pe 26 Septembrie 2011 13:38
si daca te lasa lumina aia, iti imprumut eu o lanterna meseriasa, sa i-o pui. in oki.:D
:))))

PS: he he he, auzi la ea... Domnu' Mister...:))))))))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 14:18
in traducere libera dl mister_ios la maksim....
dor72_
Postat pe 26 Septembrie 2011 15:32
De la: eu_geminy, la data 2011-09-26 14:18:02si daca te lasa lumina aia, iti imprumut eu o lanterna meseriasa, sa i-o pui. in oki.:D
:))))

PS: he he he, auzi la ea... Domnu' Mister...:))))))))


si un calus ca sa nu raga ca o vaca si sa-i dea tantricul peste cap.
Plus rugaciunea de rigoare: eu sunt mic tu fa-ma mare!
charmelen
Postat pe 26 Septembrie 2011 16:54
Sfatul meu e sa nu mai faci sex...si sa vezi ce se intampla...
Luna_in_capricorn
Postat pe 27 Septembrie 2011 08:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rochii de seara,ocazii speciale 6 De la: wife 25 Iunie 2009 15:05
Povestea mea 34 De la: Black_Sea 28 Iulie 2011 11:59
Nu a fost sa fie :( 4 De la: garbo_489332 23 Iunie 2018 14:35
increderea in relatie 2 De la: yanyacharberet 31 Octombrie 2009 15:13
Concurs 8 Martie 9 De la: Thor_again 7 Martie 2011 12:55
Setari Cookie-uri