Iubire in exil de Donna V

PREFA��

IUBIREA NU ARE VARST�!!!

... Iubiri trecute, prezente �i viitoare...

Toate au un scop �n via�a noastr�. Nu sunt �nt�mpl�toare. Apar pentru c� le chem�m. Le chem�m pentru c� avem nevoie de ele. Avem nevoie s� ne mistuim �n fl�carile unei mari iubiri. Marea iubire.
Sufletul nostru �nsetat t�nje�te, este �n a�teptare, sper� �i iube�te cu patim� �i f�r� opreli�ti de v�rst�, timp �i spa�iu!!!!
Romanul prezint� iubirea secolului nostru, �nlesnit� de site-urile de socializare - iubirea �n spa�iul virtual.
Iluzie sau adev�r?
Iluzie la nivel virtual, dar adevar al sufletului. Iubirea karmic� apare atunci c�nd sufletul t�u este �nsetat de emo�ie, c�ldur�, lumin�. Apare pentru a �mplini necesit��ile emo�ionale �i spirituale pe care sufletul t�u le are �n acel moment al vie�ii tale, dar... NU TE AM�GI!!!!
Pentru c� ceea ce-i face bine sufletului t�u, poate s� d�uneze celuilalt! Nu-l condamna pe cel�lalt pentru o eventual� inechitate a intensit��ii emo�iilor faț� de tine!
Fiecare suflet ia exact ceea ce-i trebuie, c�t �i trebuie �i c�nd �i trebuie. Pentru c� INIMA �tie mult mai bine dec�t ra�iunea.

....dincolo de timp �i spa�iu,
dincolo de via�� �i moarte....



Apreciere facut� de psiholog - astrolog - energo-terapeut:
LUIZA IONESCU ( BIANCUORE-KARINA )

adres� de mail �
[email protected] / sau [email protected]

Cu prietenie �i mult drag pentru DONNA V.
____________________________________________
DE LA SUFLET LA SUFLET,
PSIHOLOG-ASTROLOG-BIOENERGOTERAPEUT
LUIZA IONESCU
**BIANCUORE**






Motto: �toat� via�a m-am drogat
doar cu iubiri duale�


Despre unele lucruri nu se poate povesti oricui.
Dar �ncerc s� v� �mp�rt�esc �i vou� ceea ce se poate.




Pe aripile unui �nger bun
Cum �ncepe povestea unei �nt�lniri dintre un copil de 21 de ani �i o femeie �n floarea v�rstei de 35 de ani?
Cu un mesaj pe net, c� doar s-a inventat internetul �i paginile de socializare. Pagini �n care, fiecare se v�neaz� sexual, pagini �n care, dac� ai trecut de bariera invizibil� a internetului �i cuno�ti oamenii, intri �n lumea real� �i tr�ie�ti doar dezam�giri �i treci prin suferin�e pe care le puteai evita. �i suferi �n t�cere.
Ai vrut s� schimbi monotonia sau s�-�i pedepse�ti so�ul?
Merita pedeapsa?
Dar tu e�ti cea pedepsit� de dou� ori. Odat� pentru c� ai �n�elat �i a doua oar� pentru c� ai fost �n�elat�. �n�elat� �n speran�e, �n a�tept�ri, �n iubire. �i atunci te �ntrebi? De ce dintre to�i l-ai ales tocmai pe el? Mai ales c� ai experien�� de via�� �i cuno�ti b�rba�ii, mai ales b�rba�ii scorpioni. Sunt impenetrabili, reci �i trec peste cadavre, nu-i intereseaz� nimic, doar propria lor pl�cere. Pentru ei exist� doar sex �i at�t, se opresc, nu intr� pe poarta sentimentelor.
Paulo Coelho scria: ''Via�a este uneori foarte zg�rcit� : trec zile, s�pt�m�ni, luni �i ani f�r� s� sim�i nimic nou. Totu�i, odat� ce se deschide o u��, o adev�rat� avalan�� p�trunde prin spatiul deschis. Acum nu ai nimic, iar �n clipa urm�toare ai mai mult dec�t po�i accepta.''
C�t� dreptate are, parc� a scris pentru mine. Am hibernat 11 ani, �i m-am trezit acum la realitate. Dar realitatea asta� doare... r�u.
�mi spunea prietenul meu din adolescen��, Adi J: �Doamne, nu te mai recunosc, ai putut s� hibernezi 11 ani? Cum ai fost �n stare? Cum ai putut s� te schimbi a�a?�
Dar eu nu l-am iubit pe el ca s�-i stau toat� via�a al�turi �i s�-i fiu femeia supus� care �i-o dorea el. Pe so�ul meu �l iubesc, dar s-a �nt�mplat un declic care m-a deconectat de la starea de �hibernare�.
Nu �mi pare r�u pentru pasul f�cut acum. A fost o experien�� care m-a f�cut s� m� simt FEMEIE, s�-mi doresc s� m� bucur de via��.
Nici el nu a r�mas imun la experian�a asta, l-am sim�it...
Acum dup� 2 luni �n care nu m-a mai v�zut pe net, a intrat imediat s� m� �ntrebe: �mai tr�ie�ti?, �i-a mi-a mai crescut p�rul...?�
De ce oare? Nu recunoa�te, dar mi-a sim�it lipsa� pentru a doua oar� �mi stric� stabilitatea pe care �ncercam s� mi-o recuperez.



Primul mesaj
�n 31.01. intru pe net ca de obicei s�-mi citesc mesajele din mail, de pe sit-uri, de pe forumuri�
G�sesc �n Tagged un mesaj simplu �i scurt:�ceau, ai ID de mess?�
�i �i r�spund f�r� s� stau pe g�nduri, instantaneu :�da, VD�.@yahoo�.
F�r� ca m�car s� v�d din curiozitate cui �i dau ID-ul meu. �i aproape imediat m-am trezit c� m-i se deschide fereastra mess-ului �i �mi intr� un tip care ar�ta bestial �n poza de pe avatar. M-am uitat la el �i nu �tiam ce s�-i scriu, �nlemnisem, nu mai aveam cuvinte. A fost clipa care mi-a stricat lini�tea interioar� pe care mi-o stabilisem acum 10 ani. M� c�s�torisem de 11, dar un an dup� c�s�torie �nc� mai sufeream dup� Cristian, un tip pe care l-am iubit p�n� la disperare �i pentru care am fost �n stare s� fac orice. Dar �mi iubeam �i so�ul, altfel nu m-a� fi c�s�torit.
Acum eram mut�, m� uitam la monitor ca hipnotizat�. Era at�t de t�n�r, frumos, ar�tos �ntr-o imagine foarte sexy. Brunet, bine f�cut corporal, �i ar�ta �nalt. Dar cum �n�l�imea e variabil� �ntr-o fotografie nu am luat �n seam� prea mult aspectul �sta. Dar era a�a de dr�gu� c� a� fi fugit la el �n momentul �la. �n ciuda sentimentelor mele n�valnice din acel moment, m-am adunat �n c�teva clipe �i i-am r�spuns rece �i impersonal: � a cui e poza din avatar?
Mi-a r�spuns simplu: a mea, nu pun pozele altora.
De unde ai adresa mea de mess, �i ce vrei?� la care �mi raspunde � p�i, tu mi-ai dat-o acum c�teva minute� - uitasem cu des�v�r�ire, la to�i le r�spunsesem nu, doar lui i-am dat ID-ul .
Am �nceput s� r�d, �i-i scriu: nu e adev�rat, eu nu dau ID-ul meu la persoane necunoscute� r�de �i el: atunci a fost o gre�al�?� �i �ncepem s� discut�m natural. �i de parc� nu-mi era de ajuns �n ziua aia, �mi face �i o invita�ie �subtil� s� ne cunoa�tem.
L-am �ntrebat c��i ani are?
21.
Doamne ce t�n�r! O diferen�� destul de mare �ntre noi. �ti c��i ani am eu? �am �ntrebat.
Da, mi-a r�spuns, doar �mi v�zuse profilul pe Tagged, �n care aveam o poz� de profil cu p�rul lung. Am auzit c� vine so�ul meu �i i-am spus c� �nchid. S-a conformat situa�iei. C�nd am deschis net-ul mai t�rziu, iar am intrat s� vorbim, eram ner�bd�toare s�-i scriu. Am fost fericit� c�nd l-am v�zut din nou. A�tepta r�spuns la invita�ia lui de a ne cunoa�te personal. I-am spus c� m� mai g�ndesc �i i-am cerut num�rul de telefon. A� fi vrut s� plec la el atunci , �n momentul �la, dar m� re�inea ceva. Aveam o g�ndire cerebral�. De fapt se d�dea o lupt� groaznic� �n interiorul meu, pentru c� de obicei g�ndesc cu sufletul. M� �ndr�gostisem iremediabil.
C�teva zile mai t�rziu l-am sunat. Mi-a r�spuns o voce sexy, dragu��, dar corconit�. L-am chestionat, �nc� mai aveam un pic de luciditate, ceva m� re�inea s� fug la el. Eram dureros de con�tient� c�-l vreau cu toat� fiin�a mea, dar �n acela�i timp m� g�ndeam c� am un so� care nu merit� s�-l �n�el.
L-am �ntrebat de ce vrea s� ne cunoa�tem. Nu mai am p�rul lung, m-am tuns. Am intuit c� p�rul meu l-a �nebunit �n a�a m�sur� �nc�t s� treac� peste faptul c� sunt c�s�torit� �i s� m� vrea cu disperare. Aveam �n profil o poz� cu o frumuse�e de p�r lung de 1 metru. Am f�cut poza aia cu 3 ani �n urm� �n ziua �n care m-am tuns.
Mi-a r�spuns: nu conteaz�, vreau s� te cunosc oricum.
�mi sun prietena mea Julia �i �i povestesc c� m-am �ndr�gostit. Ea m-a sim�it imediat c� jubilez, a �tiut sigur c� ceva s-a �nt�mplat cu mine. I-am povestit �n dou� cuvinte �i i-am spus c� nu �tiu ce s� fac, a� fugi la el dar m� re�ine ceva.
- �ai r�bdare p�n� joi, c� ne �nt�lnim �i vorbim, s� nu faci prostii. �
κi f�cea deja discursul de descurajare; c� sunt c�s�torit� de at�ta vreme, c� am un copil extraordinar� etc. Ea fiind proasp�t c�s�torit� de c�teva luni.
Am tr�it �n zilele urm�toare o nelini�te ca la 20 de ani. Furam momentele �n care puteam vorbi cu el pe mess, �i m� chema cu disperare. Iar so�ul meu era acas�. Nu m� puteam duce, nu at�ta timp c�t el era l�ng� mine. Dar �ntre timp �i-a terminat treburile �i-mi spune c� trebuie s� plece �n noaptea aia. Jubilam, deja nu mai auzeam ce vorbe�te cu mine. M� g�ndeam doar la El. Dac� pleca, eram liber� s� m� duc s�-l v�d. T�rziu spre miezul nop�ii i-am scris c� m-am hot�r�t s� merg la el a doua zi. Dar c� �l sun �nainte pentru c� aveam ni�te �nt�lniri de afaceri de diminea�� pe care nu le mai puteam contramanda.
Joi 4 februarie, diminea�a la 10 c�nd eram �n toiul unei discu�ii la �nt�lnirile mele �mi sun� telefonul. Am �tiut c� era El, pentru c� avea num�rul care nu �l folosisem �nc� cu nimeni. Era un num�r al meu secret. Oare pentru ce �mi luasem dual number? M� �ntreb acum: �l a�teptam oare?
Nu mai avea r�bdare, voia s� �tie c�nd ajung la El. I-am spus c� �n jurul pr�nzului. �i a�a am �i f�cut. Abia a�teptam s� termin sedin�a s� pot pleca la El. M-am �mbr�cat repede �ntr-o �inut� c�t se poate de sexy - �i teribil de prim�v�ratic�, de parc� nu ar fi fost luna februarie.
O rochi�� neagr� scurt�, tricotat�, mulat� pe corp, cu desuuri negre� negru pentru c� era culoare specific� zodiei lui �i totodat� m� f�cea mai slab�. Pt ca aveam 70 kg la 1.70 �n�l�ime. Un pic cam gr�su��. Nu-mi pl�cea de mine a�a.
Era �nc� z�pad� afar� �i foarte frig. Am uitat s�-mi iau �i m�nu�ile �n goana mea nebun� de a ajunge la el c�t mai repede.
�n sf�r�it ajung, aveam emo�ii ca la prima �nt�lnire. Aveam �i unele re�ineri de ordin psihic� cum va ar�ta, cum o s� fie, dac� nu m� va satisface� �i c�te altele mai aveam �n cap �n momentul acela.
M-a �nt�mpinat �n u�a blocului un b�iat dr�gu�, finu�, cu o id�e mai scund dec�t mine, cu aceea�i voce de la telefon. Am �tiut �n momentul �la c�-l iubesc. Inima �mi b�tea nebune�te, de parc� ar fi vrut s�-mi ias� din piept. M-am ab�inut s� nu-l str�ng �n bra�e acolo �n u�a blocului, �nc� mai aveam o f�r�m� de luciditate, nu vroiam s� m� vad� nimeni, oric�nd putea trece o cuno�tin�� a so�ului meu sau a mea pe acolo.
Am urcat �n lift, nici m�car nu am vazut la ce etaj m� duce, ce num�r de apartament are pe u�� M-a ajutat s�-mi scot haina, �i mi-a ar�tat drumul spre dormitor. M� a�tepta cu lum�n�ri parfumate aprinse �n �ntuneric. Crease o atmosfer� de vis. Deja eram ud�, excitat� la maxim de at�ta dorin�� acumulat� �n s�pt�m�na de a�teptare. Ne-am a�ezat pe pat, mi-a luat m�na �ntre palmele lui calde, fine si catifelate.
-Ce m�ini reci ai! Ti-e frig?
I-am r�spuns aproape f�r� s� respir: m� �nc�lze�ti tu.
Acela a fost momentul �n care nici unul dintre noi nu a mai putut rezista. Ne-am apropiat �i m-a s�rutat tandru dar p�tima�, din cap p�na �n picioare, dezbr�c�ndu-m� �ncet �i apoi, a continuat s� m� s�rute. Eram at�t de fericit� cum nu m� mai sim�isem de mult� vreme cu so�ul meu.
Aveam mintea golit� de g�nduri. Nu m� mai interesa de nimeni �i de nimic. �i sim�eam r�suflarea, m�ng�ierile tandre� m-am trezit dezbr�cat� toat�, lipit� de corpul lui aproape penetr�ndu-m�. �ntr-o ultim� zv�cnire de luciditate �l blochez �i �i cer s�-si pun� un condom. �i s�rut�ndu-m� m� �ntreab�: i�i e fric� de ceva? �i atunci m-am topit toat� �n �mbr��i�area lui sim�indu-l intrat �n ad�ncul meu �ntr-un ritm lent �nebunitor de du-te vino, iar eu strigam de pl�cere, o pl�cere ce nu o mai sim�isem demult, dinainte de na�terea copilului. O pl�cere sf�ietoare care m� �mb�ta �ncet de o fericire imens�. �l iubeam. M-am l�sat �n voia lui pentru 3 ore �n�l��toare la cer. �l vroiam �nc� o dat� �i �nc� o dat�, nu m� mai s�turam de el.
�ntr-un moment de respiro dup� un du� foarte scurt � pentru c� timpul at�t de pre�ios trecea at�t de repede �i nu vroiam s�-l pierd inutil, l-am �ntrebat: �i-a pl�cut? Da, �mi spune. E�ti bestial, �i spun s�rut�ndu-l. Mai po�i �nc� o dat�? Da. �i �n acela�i moment am tr�it din nou acele senza�ii �nebunitoare. A� fi vrut s� dureze la nesf�r�it, dar trebuia s� plec 
La u�� �l intreb, vrei s� ne mai vedem?
-Da.
�l s�rut cu at�ta patim�, nu a� fi vrut s� mai plec de la el. �i nici lui nu-i venea s�-mi dea drumul, nu-mi deschidea u�a...
Mi-a sunat alarma de pe telefon, �mi expirase timpul, trebuia s� ajung la �nt�lnirea cu Julia �i s�-mi iau copilul de la gr�dini��.
Am plecat de la el �n al 9-lea cer �i cu promisiunea c� o s� ne mai vedem �n s�pt�m�na urm�toare.

Am ajuns la �nt�lnirea cu Julia, ne-am �nt�lnit �n centru la Tee lounge. A �tiut c� am f�cut-o �n mometul �n care m-a v�zut, pentru c� radiam de fericire. �n afar� de nunta ei, nu m� mai v�zuse �n starea aia niciodat�. Mi-a spus doar: ai facut-o, Iuda povesteste-mi tot. �i c�nd vorbim acum la telefon tot a�a �mi spune . Am b�ut c�te un ceai, pentru c� , Doamne , aveam nevoie de hidratare  , aveam nevoie s�-mi savurez momentul meu de fericire �i am povestit.
M-am bucurat c� a fost al�turi de mine, m-a �n�eles, nu m-a condamnat de�i nu a fost de acord.

�n zilele urmatoare am vorbit din nou cu EL pe mess.
M-a �ntrebat ce fantezii am.
I-am raspuns: puiule, eu am tr�it, cred ca toate fanteziile posibile. Nu cred c� a r�mas ceva ne�ncercat de mine. �n momentul �sta nu am nici o fantezie. Nu a fost chiar r�spunsul care �i-l dorea el, dar nu a mai �ntrebat nimic.

15,02,
La 20 de ani, to�i tr�im �ntr-o lume a fanteziei. Unii n-i le recunoa�tem, al�ii nu, sau al�ii au tr�it at�t de multe �nc�t le-au secat ideile. �i totu�i ne mai r�m�ne cel pu�in una dintre fanteziile tr�ite �i care am vrea s� le mai retr�im �nc� o dat� m�car.
Eram tineri, Doamne c�t de tineri, frumo�i �i cu c�t chef de via��!
20 de ani e v�rsta la care faci tot ce vrei, tot ce-�i trece prin cap, f�r� a te g�ndi la consecin�e, la sentimentele celor pe care �i r�ne�ti.
La 20 de ani treci peste cadavre, nu te ui�i �n urm� la cel pe care l-ai l�sat cu inima sf�iat� de suferin�� �i pl�ng�nd dup� tine.
La 20 de ani ai aripi, po�i s� zbori oriunde vrei f�r� a te apuca dorul de cineva sau ceva. M�n�nci b�rba�i pe p�ine la micul dejun.
La 20 de ani e�ti doar tu, e�ti cea mai frumoas�, mai important� �i mai puternic� femeie din lume. Pleci de acas� �n pa�i de dans �i te �ntorci dans�nd.
Via�a este un dans continuu. �ncepe melodia �i-�i unduie�ti trupul �n ritmul ei. E�ti �ntr-o fericire continu� c�t timp nu se opre�te muzica. E�ti �ntr-o trans� asem�n�toare unui drog, nu te intereseaz� nimic at�ta timp c�t tu e�ti fericit�, at�ta timp c�t b�rba�ii roiesc �n jurul t�u �i te aplaud� la scen� deschis�, te sim�i Regina Cleopatra.
C��i te-au cerut �n c�s�torie? O, Doamne c�t de mul�i!
La 20 de ani nu te g�nde�ti la c�s�torie. Vrei s� copil�re�ti c�t mai mult. S� faci tot ce-�i trece prin minte. Dar nu te g�nde�ti la nimic, tr�ie�ti clipa, tr�ie�ti via�a intens. Tr�ie�ti prezentul f�r� a te g�ndi la viitor, dar totodat� tr�ie�ti cu fantomele trecutului. Fantome care nu or s� dispar� niciodat�
M� g�ndeam la fantezii, oare el ce fantezii are? Nu l-am �ntrebat. Are destul de multe cu siguran��, e t�n�r �i dornic de via��, de experien�e� Nu vreau s� vad� c� am sentimente pentru el.
Chiar �ncep s� m� g�ndesc, ar mai fi o fantezie pe care mi-a� dori-o? Da, este una. Cea care am tr�it-o la 17 ani �n Bucure�ti �ntr-o camer� tapetat� cu oglinzi. A fost fantastic.

�nv��am la liceul din Voine�ti, f�ceam naveta zilnic. Era imediat dup� revolu�ie. Eu ie�im din tiparul de �col�ri�� cu uniform� �i benti�� pe cap. Devenisem o domni�oar� rebel�. Purtam atunci haine ce doar femeile proasp�t �ntoarse �n �ar� purtau aduse de afar�. Eu m-i le f�ceam singur�, c� doar f�cusem o �coal� de croitorie. Nu am vrut la �nceput, nu mi-a placut, dar obligat� de p�rin�ii mei, am �nv��at s�rguincios. Mamaia mea �mi spunea: � mamic�, meseria e br��ar� de aur, dac� nu ai o meserie b�noas� nu e�ti om�. Pentru ea care a crescut �n alte vremuri a�a era, dar acum dup� revolu�ie totul se schimbase. Iar eu ie�isem �n lume �i eram avid� de cunoa�tere. C�nd terminam clasa a 10-a (si atunci se d�dea treapt� s� intri la liceu mai departe, cele dou� clase superioare de liceu erau hot�r�toare pentru cei care vroiau o facultate, iar eu o vroiam� psihologie�) p�rin�ii mei au divor�at. Am avut un �oc groaznic �i eu �i fratele meu. Am dat treapta la economic �i am picat. Atunci cu haos �n familie mi-am ales singur� reparti�ia. Am ales Voine�ti , o localitate la 20 km de T�rgovi�te. Atunci pentru prima oar� �n via��, am vrut s� fug de ora� �i de oamenii care m� cuno�teau, s� m� rup de lume �i s�-mi �ncep o nou� via��. Dar �i �n urma altor probleme �nt�mpinate �n afara familiei, care mi-au marcat via�a mult� vreme dup� aia � dar despre asta � �nc� nu sunt �n stare s� scriu.
�n primul an, �n clasa a 11-a am fost cuminte, eram �nc� sub influen�a �ocului produs de divor�ul alor mei �i al educa�iei care o primisem de la bunica mea, aceea de a fi retras� �i �n banca mea, � s� nu r�d� lumea mamic�, dac� e�ti cuminte o s� te caute b�ie�ii buni �� �mi spunea; da mamaie, sunt cuminte � �i spuneam s� o lini�tesc mai t�rziu. Dar �n clasa a 12-a m-am schimbat total, am devenit o rebel� iremediabil�.
Eram o domni�oar� �n toat� splendoarea mea, �nalt�, slab� cu ni�te forme apetisante �n hainele pe care m-i le faceam mai mult s� m� dezgoleasc� dec�t s� m� �mbrace. �i a�a m� port �i acum. Toat� lumea �ntorcea capul dup� mine. Incepusem s� m� fardez, - st�p�neam arta machiajului, f�cusem un curs de cosmetic� �ntre timp - aveam p�rul lung p�n� la jum�tatea spatelui �i �mi f�ceam ni�te cocuri care s� m� arate un pic mai matur�. Nu suportam s� m� vad� b�rba�ii doar o feti�� cu codi�e. �mi d�deau 25 ani, iar eu eram mul�umit�.
�n condi�iile descrise mai sus mi-am f�cut un prieten care �inea la mine, dar �ntr-o zi pe c�nd chiuleam , fugind pe coridoarele �colii cu prietena mea Violeta, am dat cu ochii de un tip foarte dr�gut, brunet cu ochii verzi� o nebunie de b�iat � nu-mi amintesc acum cum �l chema. M-i l-am dorit �i l-am avut. Nu am �tiut c� este vecinul prietenului meu, �i i-a povestit despre escapada. Nici nu m� interesau consecin�ele. Nu v-am spus c� Mihai era plecat �n armat�, dar venea �n fiecare s�pt�m�n� acas�, tat�l lui era poli�ist, avea unele facilit��i care erau bel�ug la vremea aia pentru un b�iat plecat �n armat�. A�a a descoperit Mihai c� �l �n�el, s-a sup�rat foarte tare. Dar am r�mas prieteni �n continuare, fiecare f�ceam ce vroiam.
Am cunoscut, ga�ca lui de b�ie�i petrec�re�i �n care era �i un tip foarte dr�gu�, un doctor abia ie�it de pe b�ncile facult��ii. L-am tras pe Mihai �ntr-o parte �i i-am spus c�-l vreau pe acest Dr. D. Prima oar� a r�mas mut, nu �tia ce s�-mi r�spund�, cum s� reac�ioneze. Nu-i venea s�-�i cread� urechilor ce aude de la mine. M-am uitat la el r�z�nd de fa�a care o f�cuse �i i-am spus: �nu tu ai zis c� suntem �mpreun�, dar facem fiecare ce vrem de acum �ncolo?� Ok. Sunt de acord. Dar d�-mi-l pe Dr. D. Nu m� intereseaz� cum faci sau ce �i spui�, i-am �ntors spatele �i am plecat.
�n urm�toare s�pt�m�n� vine �n curtea �colii la mine �i �mi spune c� a rezolvat, plec�m �n week-end la Bucure�ti, dar �i el merge cu cineva. Ok � am zis, �mi convine, nu te cunosc . Week-end-ul �la a fost bestial, �ntr-un dormitor tapetat cu oglinzi, mobilat �n stil minimalist, �nc� nu v�zusem a�a ceva p�n� atunci. Toat� vila era o splendoare. (De acolo �i visul meu de a avea un dormitor asemeni. M-i l-am �mplinit, doar pentru 10 ani, acum am l�sat �n urm� totul.) A fost de vis. Atunci nu iubeam pe nimeni, doar c�lcam totul �n picioare �i aveam tot ce �mi doream. Nu m� interesa de nimeni �i de nimic.
Dar s� revenim �n prezent.
.............................................................................


roman in curs de aparitie
vivacedonna
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:52
ce-i cu tampenia asta ? ce stii tu despre iubire ?. Hai ca mai bine ma uit la un film de Stephen King decat sa citesc o abureala cu titlu "IUBIRE IN EXIL". De ce spund ca-i abureala ?. Ei bine o spund findca IUBIRE IN EXIL nu o sa existe niciodata . II ca si cum ai spune FOC SUB APA )))))
MadMax
Postat pe 21 Decembrie 2011 03:55
Nu pot spune decat ca, sper ca personajul principal sa afle in final ce e Iubirea, nu sa traiasca mereu in iluzia ca Dorinta este acelasi lucru cu sentimentul suprem, Iubirea. Sper sa realizeze ce e Iubirea sau poate, sa primeasca moarte. Romanul ar putea fi frumos. O viata placuta iti urez.
Kuhraezah
Postat pe 28 Ianuarie 2012 13:31
ai dreptate, mey Kuh...

e ca si cum ai spune ca lipsesc scenele de gelozie dintr-un film porno...:D

=))=))=))
eu_geminy
Postat pe 28 Ianuarie 2012 14:36
Atentie! Google castiga miliarde de dolari anual din reclama fara sa imparta nimic cu noi. Insa din 9 aprilie 2012, noul motor de cautare WAZZUB va oferi 50% din profituri utilizatorilor!!! Pentru aceasta trebuie doar sa va inregistrati. Daca veti invita si alte persoane castigul dvs. va spori pe masura. Inscrierile se fac doar pana pe 9 aprilie 2012, numai pe baza de invitatii de la alte persoane inscrise deja. Cei interesati pot accesa linkul-invitatie de mai jos pentru inscriere: http://signup.wazzub.info/?lrRef=401aef4c
garbo266960
Postat pe 2 Martie 2012 21:30
Atentie! Google castiga miliarde de dolari anual din reclama fara sa imparta nimic cu noi. Insa din 9 aprilie 2012, noul motor de cautare WAZZUB va oferi 50% din profituri utilizatorilor!!! Pentru aceasta trebuie doar sa va inregistrati. Daca veti invita si alte persoane castigul dvs. va spori pe masura. Inscrierile se fac doar pana pe 9 aprilie 2012, numai pe baza de invitatii de la alte persoane inscrise deja. Cei interesati pot accesa linkul-invitatie de mai jos pentru inscriere: http://signup.wazzub.info/?lrRef=401aef4c
garbo266960
Postat pe 2 Martie 2012 21:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE TE FACE FERICIT */* FERICITA 415 De la: LILO 17 Februarie 2010 04:49
fericirea este... :sml-happy0065: 2 De la: cricat 27 Martie 2011 10:52
Sunt Plictisit 96 De la: garbo170220 27 Martie 2011 07:00
Invitatie - Eveniment Garbo: Triburi spirituale. Cum sa recunosti sufletele tale pereche 1 De la: Redactie_Garbo 16 Februarie 2018 13:51
alege martisoare dupa zodii 89 De la: Alexxandra 3 Martie 2010 14:42
Setari Cookie-uri