SINGUR SI TRIST CATEODATA CA NU SUNT CU FEMEIA IDEALA

De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-05 23:50:26
De la: MadMax, la data 2011-09-06 23:51:11E ciudat drumul prin viata . Anii trec prea repede . Parca ieri eram un copil. Acum sunt un barbat calumea si toate femeile intorc capu dupa mine. Totusi parca nu ma mai multumeste nimic. vreau altceva, total diferit. Nu cred ca-s egoist. Doar ca vreau un alt tip de femeie !!. Una spirituala care sa iasa din comun.AAAAaaa si sa mai fie si foarte frumoasa , daca se poate blonda !! si cum multi neuroni. Si parca nu e destul timp ramas, ca eu sa ajung la acea femeie . Trebe si putin noroc , normal . Inca nu gasesc modalitatea sa ajung la acea femeie. Si probabil ca nu exista nici o modalitate. MMmm sa fie oare putin trist ?. Deja am ajuns undeva si am alte asteptari de la o relatie. Adica daca sunt cu o femeie , in ultimul timp ma astept la chestii spirituale . Vreau sa se intample chestii fantastice cand sunt conectat cu ea. Totusi vad ca majoritatea tipelor, atunci cand facem sex incep sa urle ca vacile , se consuma de cateva ori , transpira ca la sauna si zici ca-s posedate de diavol. Si dupaia le intreb ca ce sa intamplat ?. Si ele imi raspund ca a fost super , ca mai bine de asa nu se putea. Ok deci femeia urla , gafaie mai sa crape deasupra mea. Dupa care totul se termina si eu o intreb . Ce ai draga ? Iar ti-ai pierdut controlu ?. Nu puteai sa te relaxezi si tu unpicutz si sa incerci sa constientizezi energia tantrica . La care ea exclama -" WTF ?.Nu inteleg nimic . Mai lasama cu energiile tale..Hai ca ma duc cu prietenele sa ne cumparam sandale. ". WTF !!. Ba da atata superficialitate !. Gata m-am saturat . E totu prea superficial . mereu aceleasi fitze de zici ca toate femeile s lafel.. acaparate de material , ambalaje departe de autentic, se grabesc si cand faca sex?. Sa creat o prapastie prea mare intre barbati si femei .Oamenii alearga . Adica femeile cu fitzele lor , prea putin sincere ,prefacute, cu retineri,... ele avand poseta mereu pe umar ca sa nu se simta singure si barbatii cu figurile lor , autoritari ..toata lumea alearga si razboiu sexelor e cat se poate de real. Ati vazut vreo femeie presedinte ?? . De obicei femeile sunt subordonate si unde lucreaza au cate un sef, barbat desigur . Agitatia e prea mare . Nimeni nu mai are timp sa se relaxeze ..Depresia e in crestere. Ma intristeaza nebunia din juru meu . Parca toti alearga la maraton , gandurile zboara , barfele lafel si toti se grabesc acaparati de materialism . Drum care nu duce nicaieri . Asta ma face sa ma simt cam solitar , uneori trist ... Totusi in general sunt pozitiv..




hai s/o luam cu inceputul...deoarece observ ca tema a degenerat .....nu fac acum critica ...si nici nu ma intereseaza moduri de gandire degradante sau degradate.nu stiu cat de aproape de realitatea simtamintelor tale....este descrierea ...despre relatia pe care o doresti intre tine si o femeie.insa se observa ca aceasta descriere nu prea corespunde cu cea existenta pe terra.esti prea legat de o lume ce azi nu e acceptata si recunoscuta de majoritatea omenirii.se vede ca esti f atras de o alta dimensiune populata.. de alte entitati, pe care azi multi oameni o cred doar o fictiune.pana cand omenirea va realiza daca viata pe care tu ti/o doresti este realitate sau fictiune......trebuie sa accepti si modul .de gandire .....(.in conceptia ta si nu numai.....destul de limitat si cutumizat )....al omenirii terestre.si chiar daca iti spui opiniile ....incearca sa fii mai aproape de aceea lume evoluata la care aspiri.....mai ales prin modul de exprimare.in acest fel demonstrezi si de ce preferi ca omenirea sa evolueze.




nu raspunde la provocari.eu nu sunt de acord cu singtagma "inteleptul cedeaza primul"...sau cu indemnul biblic .."intoarce si obrazul celalalt"......asta ar insemna sa imi calc principiile in picioare sa ma autocontrazic ....de aceea raspund numai cand consider ca discutiile contradictorii....sunt argumentate......si duc la o concluzie inteligenta. nu imi incarc memoria cu nimicuri.
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Octombrie 2011 00:27
madmax...hai s/o luam cu inceputul...deoarece observ ca tema a degenerat .....nu fac acum critica ...si nici nu ma intereseaza moduri de gandire degradante sau degradate.nu stiu cat de aproape de realitatea simtamintelor tale....este descrierea ...despre relatia pe care o doresti intre tine si o femeie.insa se observa ca aceasta descriere nu prea corespunde cu cea existenta pe terra.esti prea legat de o lume ce azi nu e acceptata si recunoscuta de majoritatea omenirii.se vede ca esti f atras de o alta dimensiune populata.. de alte entitati, pe care azi multi oameni o cred doar o fictiune.pana cand omenirea va realiza daca viata pe care tu ti/o doresti este realitate sau fictiune......trebuie sa accepti si modul .de gandire .....(.in conceptia ta si nu numai.....destul de limitat si cutumizat )....al omenirii terestre.si chiar daca iti spui opiniile ....incearca sa fii mai aproape de aceea lume evoluata la care aspiri.....mai ales prin modul de exprimare.in acest fel demonstrezi si de ce preferi ca omenirea sa evolueze.
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Octombrie 2011 03:37
ii seceta...la mansarda...
papagal
Axl_22
Postat pe 6 Octombrie 2011 07:03
* ma expim precum un scriitor de prima clasa*



Clasa I-a A sau B?
nathalie
Postat pe 6 Octombrie 2011 08:43
Ai dreptate: nici o sau nicio exprimare de-a ta nu e scris in mod eronat
Noli
Postat pe 6 Octombrie 2011 08:46
"E clar ca sunteti super invidiosi pe faptul ca ma expim precum un scriitor de prima clasa"

iote ce m-am invinetit... ..... de ras
carmen396
Postat pe 6 Octombrie 2011 22:38
De la: nathalie, la data 2011-10-06 08:43:01* ma expim precum un scriitor de prima clasa*



Clasa I-a A sau B?



Cel mai probabil, a-I-a... Z de la scoala ajutatoare, dar si acolo, mai mult pe la usa clasei cu... femeia de servici! A sau B erau cele mai bune clase... Doamne fereste!! Si nu e vorba aici numai de gramatica limbii... mad-max-iene sau de exprimarea de balta, dar si de gandirea... neanderthaliana...
Ophiuchus
Postat pe 6 Octombrie 2011 22:43
"o limba pocita care suna ca porcu "

aici, desigur, scriitorul se refera la limba pe care o... guitza!
carmen396
Postat pe 6 Octombrie 2011 23:06
voi astia ultimii doi de la coada, nu aveti cum sa intelegeti un geniu , voi simpli pioni sociali cu simple functii publice cu o gandire unidimensionala..In mod cert artistii si oameni valorosi dar si cei culti ,apreciaza la nebunie conceptia mea nonconformista si ideile mele . Problema este ca voi nu sunteti nici culti , ci sunteti doar ciuliti si fara nici un continut .
MadMax
Postat pe 7 Octombrie 2011 00:56
http://www.youtube.com/watch?v=KZ2lWyTi0oY&ob=av3e
panty_C
Postat pe 7 Octombrie 2011 00:59
madmax,sincer trebuie sa recunosc ca la inceput de topic,nu prea am luat in seama tema si comentariile ..rautacioase. provocate de perceptia a doua mentalitati diferite.a ta si a comentatorilor.insa pe parcurs am fost atrasa de constructia si continutul frazelor tale care au un substrat de neclintit dar si f deosebit.....in comparatie cu ce intalnesc pe aici.pe tine nu experientele vietii te/au schimbat...esti boemul vietii tale....care descrie totul ....exact ca un spectator care a vazut o piesa de teatru....scrisa de un alienat mintal si jucata de entitati care si/au pierdut omenia.ai acel ceva numit nebunie a omului de arta ,prin descrierea plastica a trairilor tale si mai recunosc la tine aceea zeflemea caragieleasca.dar mai ai ceva ....ce nu multi observa....ai esenta unei vieti de trubadur care inca isi mai cauta muza extraplanetara.si ma opresc.....caci noaptea este lunga.....stiuuuuu...o dragi cititori si comentatori.....maine va fii ziua generalilor,ziua carcotelilor,incondeierilor ...maine va fii ziua conspiratiilor si a manipularilor.....a oamenilor terni despre care nu ai ce povesti nimic ....adica a unora dintre voi ce nu lipsesc niciodata de la impartirea si consumarea soriciului.va doresc o zi caniculara!!!
ratuscaceaurata
Postat pe 7 Octombrie 2011 04:14
uite si pe Aleja.....
Ciresica
Postat pe 7 Octombrie 2011 06:30
pe frontispiciul unei case de nebuni scria:
"Aici, suntem multi, dar nu suntem toti..."

ei, uite ca a mai venit o... locatara... pe varza......
carmen396
Postat pe 7 Octombrie 2011 09:18
http://www.youtube.com/watch?v=5rqNvB4TAs4....gandire unidimensionala.
Axl_22
Postat pe 7 Octombrie 2011 09:37


Cate explicatii da nenea cantaretul...
nathalie
Postat pe 7 Octombrie 2011 10:34
reputatia geniului trubadur, muza extraterestra si conceptia nonconformista despre energia tantrica...
http://www.youtube.com/watch?v=LDtYkOrV4-E&feature=related

si nu mai criticati atata, fir-ar al naibii de pioni sociali ce suntem noi...care suntem...
carmen396
Postat pe 7 Octombrie 2011 11:18
De la: MadMax, la data 2011-10-07 00:56:48"voi astia ultimii doi de la coada, nu aveti cum sa intelegeti un geniu..."... "Problema este ca voi nu sunteti nici culti , ci sunteti doar ciuliti si fara nici un continut ."


Tu, asta, primul de la... coada vacii nebune care urla de placere la sfarsit, cand scapa de tine, poti sa treci in fata, de ce sa stai la coada, tu asa un... geniu neanteles, cu toti incultii, "ciulitii" si lipsitii de continut?!!

Locul tau e... in prima banca, desigur! Tu, Mr. Small... Mad si varianta feminina a... culturii tale... Ratza pe balta. De fapt, amandoi sunteti... dusi cu pluta, asa cum le sta bine unor genii ca voi, amandoi aveti cate o... doaga sarita si sunteti, fiecare, in... cate o ureche! Sunteti chiar... ideali! Doi... ciufuti! Ma mir ca nu v-ati dat seama singuri de asta... Sau aveti nevoie de... petitori?!!
Ophiuchus
Postat pe 7 Octombrie 2011 23:09
Pai nu e una si aceasi persoana?
Ciresica
Postat pe 7 Octombrie 2011 23:12
"voi astia ultimii doi de la coada," care doi...ca io vad numa una.... COADA... in rest...NIK
Axl_22
Postat pe 7 Octombrie 2011 23:26
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-07 04:14:26madmax,sincer trebuie sa recunosc ca la inceput de topic,nu prea am luat in seama tema si comentariile ..rautacioase. provocate de perceptia a doua mentalitati diferite.a ta si a comentatorilor.insa pe parcurs am fost atrasa de constructia si continutul frazelor tale care au un substrat de neclintit dar si f deosebit.....in comparatie cu ce intalnesc pe aici.pe tine nu experientele vietii te/au schimbat...esti boemul vietii tale....care descrie totul ....exact ca un spectator care a vazut o piesa de teatru....scrisa de un alienat mintal si jucata de entitati care si/au pierdut omenia.ai acel ceva numit nebunie a omului de arta ,prin descrierea plastica a trairilor tale si mai recunosc la tine aceea zeflemea caragieleasca.dar mai ai ceva ....ce nu multi observa....ai esenta unei vieti de trubadur care inca isi mai cauta muza extraplanetara.si ma opresc.....caci noaptea este lunga.....stiuuuuu...o dragi cititori si comentatori.....maine va fii ziua generalilor,ziua carcotelilor,incondeierilor ...maine va fii ziua conspiratiilor si a manipularilor.....a oamenilor terni despre care nu ai ce povesti nimic ....adica a unora dintre voi ce nu lipsesc niciodata de la impartirea si consumarea soriciului.va doresc o zi caniculara!!!

lool destul de comica descrierea dar intradevar stii ce spui cand te referi la nebunia omului de arta . Totusi eu nu as numio chiar nebunie desii uneori pare . Mai degraba eu as definio ca fiind intelegerea lucrurilor si a vietii asociata cu o viziune clara si deci un comportament liber neangradit. Doar asa se poate evolua existential . Astia nici macar nu stiu la ce ma refer ca ei sunt prinsi in sablonu lor personal
MadMax
Postat pe 8 Octombrie 2011 03:49
DEEP...a dreaq..de deep....enteligentza....
mai e o lecutza...si ....VALU'...... sau VALEA!
Axl_22
Postat pe 8 Octombrie 2011 06:42
Si totusi..?Care e FEMEIA IDEALA? ca sa nu mai fie SINGUR si TRIST????Cateodata...
elisabeta_boia
Postat pe 8 Octombrie 2011 21:56
De la: elisabeta_boia, la data 2011-10-08 21:56:33 Si totusi..?Care e FEMEIA IDEALA? ca sa nu mai fie SINGUR si TRIST????Cateodata...



la... feminin??!! Raspuns... Zic si eu... Trist? Nu stiu... Dar singur, sigur n-ar mai fi!
Ophiuchus
Postat pe 9 Octombrie 2011 02:08
totul e relativ.!inca din stare embrionara am primit informatii terestre mincinoase.
ratuscaceaurata
Postat pe 9 Octombrie 2011 02:29
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-09 02:29:04totul e relativ.!inca din stare embrionara am primit informatii terestre mincinoase.


nu are nici o logica propozitia respectiva . Adica embrionu stie daca e mintit sau nu ? ))) lool . Crazy !!
MadMax
Postat pe 17 Octombrie 2011 03:02
Este foarte posibil ca minimaxul sa fie oarecum genial, in masura in care are un cromozom (si evident niste gene) in plus fata de ceilalti pioni conformisti.
Si in cazul asta ar trebui sa fie fericit ca Dumnezeu sau hazardul i-au permis sa vietuiasca in lumea asta a celor dotati doar cu 23 de cromozomi.
Confratii lui de genialitate poli sau oligogena se gasesc indeosebi in borcanele de formol si tot acolo cred ca se afla si femeia ideala pentru acest produs original de combinatie genetica devianta.
P.S. Este de asemenea foarte posibil ca parintii lui minimax-ului sa aiba ceva stramosi comuni apropiati temporal, ceea ce ar explica manifestarile psihopatologice ale acestui personaj atipic.
Sa mai simplu, pe romaneste s-ar zice ca are boala lui Calache.
charmelen
Postat pe 17 Octombrie 2011 20:19
De la: charmelen, la data 2011-10-17 20:19:21Este foarte posibil ca minimaxul sa fie oarecum genial, in masura in care are un cromozom (si evident niste gene) in plus fata de ceilalti pioni conformisti.
Si in cazul asta ar trebui sa fie fericit ca Dumnezeu sau hazardul i-au permis sa vietuiasca in lumea asta a celor dotati doar cu 23 de cromozomi.
Confratii lui de genialitate poli sau oligogena se gasesc indeosebi in borcanele de formol si tot acolo cred ca se afla si femeia ideala pentru acest produs original de combinatie genetica devianta.
P.S. Este de asemenea foarte posibil ca parintii lui minimax-ului sa aiba ceva stramosi comuni apropiati temporal, ceea ce ar explica manifestarile psihopatologice ale acestui personaj atipic.
Sa mai simplu, pe romaneste s-ar zice ca are boala lui Calache.


Pentru batranii intelepti am mult respect . Dar pentru batranii fuduli si batuti in cap cu probleme psihice, am doar repulsie. Despre mine ai spus destule fara sa tintesti aproape . E ceva normal pentru o parasuta batrana si dereglata la cap cum esti matale. Totusi din cele spuse de matale ,mi-am dat usor seama ce tip de persoana esti si ca esti un rebut din toate punctele de vedere . Meriti locul 1 . Cea mai nefericita femeie de pe Garbo . Tu folosesti Garbo ca pe un fel de WC public. Nici decum un loc in care sa spui ceva intelept.. De ce nu iti spui Vaduva sau te poti numi Tarantula Woman sau ar mai fi o varianta care sa ti se potriveasca de minune Pestera Parasita . Pe care o alegi ? . Hai ca nu mai are rost sa iti spui Carmelen ..De ce nu iti pui adevaratu nume ?. Acela care te caracterizeaza ?
MadMax
Postat pe 19 Octombrie 2011 02:56
Pe tine MadMax (pe care l-as traduce ca nebunie maxima) te caracterizeaza perfect! pe bune!!!
carmen396
Postat pe 19 Octombrie 2011 15:57
Ai gasit ceea ce cautai ??Femeia perfecta??
constance
Postat pe 19 Octombrie 2011 16:03
.... cum le stii tu pe toate .... ohoooo, de cate ori ai vrut sa ai parte de o partida de sex ...dar ai fost ata de smechera incat tot singura ti-ai rezolvat problema.... ca tu mimezi orgasmul sa termine el mai repede si sa plece sau din mila....e problema ta ca ai ajuns in p**a unuia care nu-ti face placere... e pb ta ca atunci cand faci sex te gandesti la factura de intretinere si nu stii sa te bucuri de acel moment (pt tine privilegiu...) nu te gandesti ca si EL poate ca abia astepta sa plece din si de la tine mai repede.... chiar crezi ca esti de nerefuzat?
free4woman
Postat pe 19 Ianuarie 2012 17:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa stiu si eu de ce.???? 7 De la: Jojolin 10 Iulie 2011 22:38
Ce-aveti mai cu Vuvuzel ? 15 De la: Freya__ 12 Septembrie 2011 20:34
ONG-uri smart: Ateliere Fara Frontiere si Omuletii Verzi 57 De la: dor72_ 9 Septembrie 2011 23:47
Concurs 8 Martie 9 De la: Thor_again 7 Martie 2011 12:55
Fetelor sunteti cam reticente .. prea mult va agitati. 38 De la: michelle_ 11 Septembrie 2011 10:23
Setari Cookie-uri