poarta sufletului

eu consider ca poarta sufletului sunt ochii.cand ochii iti lucesc,inseamna ca sufletul este bucuros,fericit.cand ochii sunt tristi,ai o problema.eu am vazut multi ochi inlacrimati.am studiat psihologia sufletelor in felul meu.celui cu ochii inlacrimati i-am daruit o floare.a zambit un pic trist.dar era primul pas.apoi a inceput sa miroasa floarea.i-am aratat pasarelele ciugulind din paine,facand baita in nisip.se uita curios.pana atunci nu crezuse ca ii vor stralucii ochii de bucurie ,placere,mirare.nu bagase in seama aceste lucruri,pasari , flori ,natura,curcubeu,soare,luna....traia in inchisoarea unui suflet trist,fara sa faca ceva sa schimbe situatia.se complacea .nu avea motivatie.asa ca l-am plimbat,pe langa fantanile din parc,lucea soarele,i-am aruncat cu putina apa pe el,asa in joaca.luceau stropii in soare.i-am aratat si acest lucru.raza soarelui parca inadins sa ma ajute,a poposit pe fata lui.i s-au luminat ochii,poarta sufletului fusese descatusata din lanturile cu care ,singur se incatusase.acum zambea un pic timid,castigasem.ne-am stropit mai mult,radea in hohote,ochii ii luceau.descoperise si o altfel de fericire.mi-a sarutat mana.mi-a multumit,mi-a daruit o floricica si a plecat vesel ,fericit,fugind aproape.cred ca si-a cautat iubirea,careia i-a arata ce ii aratasem si eu.sunt sigura ca azi merg impreuna,prin parcuri,cu inima descatusata si jucandu-se.am mirosit floarea,i-am facut un semn de adio,indrumandu-l printr-un semn discret sa isi urmeze calea.
alexxandra
Postat pe 16 Aprilie 2010 00:06
frumos,sensibil,cateodata suntem atat de prinsi de viata zilnica,de probleme ca uitam cat de frumoasa e viata.darul vietii cu tote frumusetile si bucuriile ei cateodata il luam ca pe o povara greu de suportat si ne complacem in suferinta si ne mai plangem si de mila cand suntem inconjurati de atata frumusete,cand suntem inconjurati de atata viata...
estela
Postat pe 16 Aprilie 2010 02:41
De la: estela, la data 2010-04-16 02:41:56frumos,sensibil,cateodata suntem atat de prinsi de viata zilnica,de probleme ca uitam cat de frumoasa e viata.darul vietii cu tote frumusetile si bucuriile ei cateodata il luam ca pe o povara greu de suportat si ne complacem in suferinta si ne mai plangem si de mila cand suntem inconjurati de atata frumusete,cand suntem inconjurati de atata viata...




buna dimineata!mi-ai infrumusetat ziua.aceste lucruri ,marunte,dar atat de frumoase si sensibile,ne deschid viata si inimile,ca porumbelul ce zboara in spiritul divinitatii universale.multumesc!iti doresc sa ai o viata plina de sensibilitatea frumusetii.
alexxandra
Postat pe 16 Aprilie 2010 06:47
http://www.youtube.com/watch?v=HmgBmrXEQGQ
alexxandra
Postat pe 16 Aprilie 2010 11:33
hai odata unde esti alexxandro ? da un semn ca vreau sa vorbim
MadMax
Postat pe 3 Septembrie 2011 20:51
hai odata unde esti alexxandro ? da un semn ca vreau sa vorbim
MadMax
Postat pe 3 Septembrie 2011 20:51
alexandroooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
te striga omul.....
Eugenia69
Postat pe 3 Septembrie 2011 20:54
http://www.youtube.com/watch?v=_Zp35p2hGuk&feature=related
Axl_22
Postat pe 3 Septembrie 2011 20:59
hai bre alexandro si-a facut baiatu cont azi, a pus ochii pe pe tine si tu nu mai dai un semn de viatza de juma de an?
ia raspunde-i baietului si nu mai sta dupa cine stie ce plimbari prin caraibe, ca a venit toamna. hai treci la numarat boboci ...
alfheim
Postat pe 3 Septembrie 2011 21:09
http://www.youtube.com/watch?v=tc8WsIrjMiA
Axl_22
Postat pe 3 Septembrie 2011 21:18
De la: alfheim, la data 2011-09-03 21:09:59hai bre alexandro si-a facut baiatu cont azi, a pus ochii pe pe tine si tu nu mai dai un semn de viatza de juma de an?
ia raspunde-i baietului si nu mai sta dupa cine stie ce plimbari prin caraibe, ca a venit toamna. hai treci la numarat boboci ...


pai defapt mi-am facut contul doar pt ea .. Da se pare ca nu mai are cont ca daca dau click pe contul ei nu-mi apare nimic , doar o pagina alba La altii daca dau click pe contul lor imi apar date..
MadMax
Postat pe 3 Septembrie 2011 22:12

vuvuzelo, unde esti, mami? ca te cata raducu, tu nu vezi?
Thor_again
Postat pe 3 Septembrie 2011 22:15
raducule, de atunci si pana acum, "alexandra" asta a mai avut vreo 15 conturi, asa ca degeaba o cauti.
Thor_again
Postat pe 3 Septembrie 2011 22:24
si io stiu un " raducu"
daca il gasesc , ii pun poaza....prestatia...

http://www.youtube.com/watch?v=n-us61CoqG8

l-am gasit...
dor72_
Postat pe 3 Septembrie 2011 22:44
hai bre, ca omului ii placu poza fetei... si s-o indragostit la prima vedere, sau la prima poza...
nici macar la prima privire ...
raducule, nu fi trist apare ea... dar sa stii ca nu era ea in poza... era o poza trucata de pe net ... si n-avea fond de ten, avea mult photoshop in ea ...

dar deh, cu dragostele nu te pui bre... tu mai caut-o ... mai caut-o ... ca cine stie... intr-o zi o sa coboare din monitor drept la tine in bratze!
si tu prinzand-o fara vreun gand de-ai mai da drumul ai sa exclami fericit ... - si mana grebla se facu!
alfheim
Postat pe 3 Septembrie 2011 22:51
De la: alfheim, la data 2011-09-03 22:51:36hai bre, ca omului ii placu poza fetei... si s-o indragostit la prima vedere, sau la prima poza...
nici macar la prima privire ...
raducule, nu fi trist apare ea... dar sa stii ca nu era ea in poza... era o poza trucata de pe net ... si n-avea fond de ten, avea mult photoshop in ea ...

dar deh, cu dragostele nu te pui bre... tu mai caut-o ... mai caut-o ... ca cine stie... intr-o zi o sa coboare din monitor drept la tine in bratze!
si tu prinzand-o fara vreun gand de-ai mai da drumul ai sa exclami fericit ... - si mana grebla se facu!


hai ma serios ?? deja unii incearca sa murdareasca peisaju postand adrese de youtube cu tarani asemeni lor Mie ea mi-a atras atentia prin ce a scris pe acest site si deabia apoi urmand poza .Normal ca daca ea e cea din poza si o sa vorbesc cu ea pe mess , o sa ma si intalnesc cu ea. Nu ma refeream la femei in general. Pe mine acum ma intere sa vb doar cu ea. Ea e total diferita fata de majoritatea femeilor, femei care intra intr-un tipar comun de care eu m-am saturat si care nu duce nicaieri. Ma rog puteti sa crapati de ciuda... Si daca ea e cea din poza ??, atunci sansele sunt de 50% ca ea sa fie persoana si sa ne intalnim dupa ce vorbim pe mess .. Exceptia incalca regula. Am mers pe ideea ca e foarte posibil ca ea sa fie cea din poza ....Ea a postat atatea topicuri ezoterice si despre suflet cu un anumit scop. Doar ca voi nu intelegeti care e defapt strategia ei
MadMax
Postat pe 3 Septembrie 2011 23:42
bre...
"strategia" ei era sa ascunda faptul ca e dusa.
cu ezoteria, cum unde?
da' vaz ca nici matale nu esti prea departe, ori nu te simti prea bine?
Thor_again
Postat pe 3 Septembrie 2011 23:53
raducule, cat de naiv ziceai ca poti fi...?
cine crezi tu ca pune botul la o astfel de poza din rebelde ... sau din vreun site cu fomei...?
hai bre, aveam impresia ca esti om serios ...!
chiar nu ne mai dam seama la beutura?
n-am bre vreo ciuda ... mare scofala ... stai fix...
fii tu fericit cu ea...
alfheim
Postat pe 4 Septembrie 2011 00:07
De la: Thor_again, la data 2011-09-03 23:53:25bre...
"strategia" ei era sa ascunda faptul ca e dusa.
cu ezoteria, cum unde?
da' vaz ca nici matale nu esti prea departe, ori nu te simti prea bine?


depinde ce intelegi prin normalitate . Depinde ce intelegi prin a fi dus ? . Oare a fi normal inseamna defapt sa fii dus. . Sau daca devii dus inseamna ca defapt ai devenit normal ?. E subiectiv. Cazuri si cazuri
MadMax
Postat pe 4 Septembrie 2011 00:07
De la: alfheim, la data 2011-09-04 00:07:00raducule, cat de naiv ziceai ca poti fi...?
cine crezi tu ca pune botul la o astfel de poza din rebelde ... sau din vreun site cu fomei...?
hai bre, aveam impresia ca esti om serios ...!
chiar nu ne mai dam seama la beutura?
n-am bre vreo ciuda ... mare scofala ... stai fix...
fii tu fericit cu ea...


stai tu linistit bre ca o vedeam la webcam daca e ea ori nu
MadMax
Postat pe 4 Septembrie 2011 00:08
in timp ce stateai in Vipassana !
Freya__
Postat pe 4 Septembrie 2011 00:12
eu nu va inteleg de ce stati in calea fericirii omului, pe bune..
Individiosilor
anakin
Postat pe 4 Septembrie 2011 00:18
care, bre, noi ?

tocmai ii ridicam vibratia !
Freya__
Postat pe 4 Septembrie 2011 00:20
la fileu
gata, bre, noapte buna, gutu-va-n nicht azi si maine!
Thor_again
Postat pe 4 Septembrie 2011 00:21
mintea dvs a inceput sa zboare in toate directiile presupunand... Incercati sa fiti mai centrati in sine. Sunteti prea departe de adevar
MadMax
Postat pe 4 Septembrie 2011 00:28
io mi fac mea culpa sau mea pulpa ...
am incerca s-aprind lumina ... da' ce sa-i faci e becul ars ... s-a dus dreaq si ultima sperantza de filament ...
alfheim
Postat pe 4 Septembrie 2011 00:29
"Cazuri si cazuri"....subiectiv...NECAZURI
Axl_22
Postat pe 4 Septembrie 2011 00:36
in sinele cui, bre raducule, `sa incercam sa fim mai centrati`?
esme
Postat pe 4 Septembrie 2011 00:43
Raducule, cum mai e vremea la Ploiesti?
Ciresica
Postat pe 4 Septembrie 2011 06:45
dupa cum vaz...in sinele alehei...asa-mi pare a fi raducu aiesta...alta fateta a alehei...cu iz de intrare triumfala...
se cheama, se alinta, se iubeste....caracteristic...
dor72_
Postat pe 4 Septembrie 2011 07:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Invitatie - Eveniment Garbo: Triburi spirituale. Cum sa recunosti sufletele tale pereche 1 De la: Redactie_Garbo 16 Februarie 2018 13:51
GLUME 1 De la: KNIGHT_31 16 Iulie 2010 00:41
Povestea mea de dragoste :( 205 De la: oanas_2004 19 Iulie 2011 16:32
ONG-uri smart: Ateliere Fara Frontiere si Omuletii Verzi 57 De la: dor72_ 9 Septembrie 2011 23:47
alege martisoare dupa zodii 89 De la: Alexxandra 3 Martie 2010 14:42
Setari Cookie-uri