am mintit...

De la: Sal_a_toi, la data 2011-09-13 19:37:38Eu zic ca treaba cu minciuna si inselatul , e grava mai ales daca esti prins!
Onoarea odata pierduta e dificil de recuperat.


Treaba cu minciuna si inselatul e grava si daca nu esti prins!

Cum s-o mai dai cotita acum si sa-i spui ca a fost o glumita nevinovata? Daca e dispus sa-ti ierte minciuna e bine ptr voi, daca nu...e si mai bine ptr tine
Mirela37
Postat pe 13 Septembrie 2011 23:20
Facusem un comentariu..dar a
Dar hai sa repet:cand minti trebuie sa crezi TU minciuna macar pe jumatate..si mai trebuie sa ai MEMORIE f. buna,ca in caz ca trebuie sa repeti s-o spui identic...altfel ..te demasti!
Uneori e nevoie si de mici minciuni,asta ptr. a proteja pe cei dragi,pe cei care nu vrei sa sufere...
In cazul tau..nu ai stiut sa minti daca "s-a prins"...si daca nu stii.nu mai minti,simplu!
dar deja ,parca te-ai impacut cu amicul..nu mai repeta!
elisabeta_boia
Postat pe 17 Septembrie 2011 00:42
De la: elisabeta_boia, la data 2011-09-17 00:42:02..si mai trebuie sa ai MEMORIE f. buna,ca in caz ca trebuie sa repeti s-o spui identic...altfel ..te demasti!


Si mai nasol e cand implici si alte persoane care sa minta pentru tine...
nathalie
Postat pe 17 Septembrie 2011 03:20
Da,si sunt multe cazuri de implicare a altor pers. in minciuna ta...grav si cu mare risc! dovada?Marturiile mincinoase de la procese.. Padepsite de lege!
In viata...e bine fiecare sa minta{daca vrea} pe cont propiu..E de 2 ori mai "cinstit"
elisabeta_boia
Postat pe 17 Septembrie 2011 07:41
De la: iustina21, la data 2011-09-05 15:29:32eram cu prietenu meu si mi`a pus o intrebare, si eu l`am mintit si s`a prins. De 2 zile se uita urat la mine pt o chestie banala. Acum crede ca tot ce i`am spus au fost minciuni, dar nu e chiar asa. Acum nu stiu ce sa`i spun, cum sa il impac... Ma ajuta cineva?


Banala o fi pentru tine , pentru altii nu sunt banale . saracul acum nu stie ce sa mai creada din ceea ce i-ai povestit. nu te supara dar ii dau o fooooarete maaare dreptate !
NU MAI MINTI iar el probabil va lua o hotarare in ceea ce priveste indiferent de ceea ce vei face tu!

melania33
Postat pe 17 Septembrie 2011 09:39
As vrea sa te incurajez si sa-ti spun ca totul va fi ca inainte , dar din pacate lucrurile nu stau asa. In orice situatie ai sau ai fi fost e mai bine sa fii sincera de la inceput caci asa cum bine stii orice relatie se construieste pe o serie de valori , printre care si sinceritatea reciproca

, Eu te inteleg foarte bine dar vreau sa-ti spun ca de acum inainte daca acea relatie va continua vor fi intotdeuna suspiciuni din partea partenerului tauI Incearca sa-i explici care au fost motivele tale pentru a-l minti si daca vrea sa fac un efort va uita dar sa fii sigura ca la prima abatere de orice fel iti va reprosa sau se va indeparta de tine

In viata trebuie sa-ti asumi ceea ce faci si ce spui Iti doresc noroc
garbo200910
Postat pe 18 Septembrie 2011 10:42
incearca sai recastigi increderea e cam greu dar incearca sa nu mai minti si vei avea o reusita
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/15272.html#
gogu511
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:11
incearca sai recastigi increderea e cam greu dar incearca sa nu mai minti si vei avea o reusita
gogu511
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:12
De la: iustina21, la data 2011-09-05 15:29:32eram cu prietenu meu si mi`a pus o intrebare, si eu l`am mintit si s`a prins. De 2 zile se uita urat la mine pt o chestie banala. Acum crede ca tot ce i`am spus au fost minciuni, dar nu e chiar asa. Acum nu stiu ce sa`i spun, cum sa il impac... Ma ajuta cineva?





este doar parerea mea ce scriu aici.minciuna uneori este necesara.....de aceea ii spune si conventionala......altfel am avea razboi nuclear .ma intreb daca el isi face atatea procese de constiinta de cate ori te/a mintit si tu habar nu ai.si uite asa te va juca pe degete ...stiind ca tu .si el< nevinovatul,mintitul,inselatul...saracu>....vai ce minte ingusta ai.dar atentie sa nu devina o obisnuinta nici la tine dar nici la el.
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:45
draga mea,
indiferent ce faci nu minti , e mai bine sa spui adevarul, chiar daca se inerveaza, te va intelege daca te iubeste cu adevarat
pumila
Postat pe 20 Septembrie 2011 09:11
Da, da, chiar asa...

Si cu cat te iubeste mai mult, cu atat fa mai multe pozne, ca va intelege el. Si in loc sa il deranjeze (profund, eventual) ce ai facut, te va aprecia ca i te marturisesti. Sinceritatea sa nu lipseasca.

Cel mult se va ... cum era?...inerva.
nathalie
Postat pe 20 Septembrie 2011 15:28
Ai dreptate, Beti. Cand minti trebuie s-o faci cu atentie ca... s-ar putea sa fii prins daca repetand minciuna, n-o mai nimeresti la fel . Cu greu o mai poti da la intors.
SAL
Postat pe 20 Septembrie 2011 16:59
Mirela37, ai dreptate , e urat sa minti dar eu ziceam ca e mai grav atunci cand esti prins.
Nu trebuie sa lupti doar cu propria constiinta ci si cu oprobiul celorlalti...
SAL
Postat pe 20 Septembrie 2011 17:01
iar te-ai schimbat...semnul e pt ce ai zis dar si pt avatar!
Axl_22
Postat pe 20 Septembrie 2011 17:07
Ms , Axl pt. aprecieri!
SAL
Postat pe 20 Septembrie 2011 17:09
De la: Sal_a_toi, la data 2011-09-20 17:01:56Mirela37, ai dreptate , e urat sa minti dar eu ziceam ca e mai grav atunci cand esti prins.
Nu trebuie sa lupti doar cu propria constiinta ci si cu oprobiul celorlalti...




nu intotdeauna minciuna este un un act imoral .ganditi/va ca motivele acestei alegeri sunt cele mai importante.aici nu vb de mitomanie..e.vb de viata si de situatiile cu care te confrunti.un exemplu doar....amintiti/va cati in fata plutonului de executie au preferat glontul decat minciuna .priviti realitatea.... nu fiti doar lupi moralisti.toti au spus minciuni conventionale incercand sa iasa dintr/un impas.minciuna si adevarul sunt inventii ale umanitatii pt a le utiliza in anumite momente ale vietii ..cand esti pus in dificultate .ce atata filozofie pt ca fata a vrut sa se protejeze de reactii.credeti ca el, partenerul este vre/un sfant...nu a mintit/o niciodata?lasati idealismul celor care intr/adevar au luptat pt o cauza dreapta.
ratuscaceaurata
Postat pe 20 Septembrie 2011 17:29
ahaaaaaaaaa, 'teleg....
panty_C
Postat pe 20 Septembrie 2011 23:03
Ratusca...imi place cum ai scris! Imi dau lacrimile de emotie! Mai ales partea asta m-a dat gata:
,,.minciuna si adevarul sunt inventii ale umanitatii pt a le utiliza in anumite momente ale vietii ..cand esti pus in dificultate''.

Mai conteaza cum si in ce imprejurare mintim? Important e sa iesim cu obrazul curat din situatiile dificile..
Si la urma urmei ,,scopul scuza INTOTDEAUNA mijloacele''
Am inteles ceva gresit????????
Mirela37
Postat pe 21 Septembrie 2011 19:58
Mirelo, mai usor cu lacrimile si emotiile, ca ni s-au cam terminatara cearshafurile de sters ochii.
Asa-i ca inaripata asta macanitoare in pustiu te cam face sa plangi? Si pe noi, da' din cu totul alte motive, he, he, he!
Thor_again
Postat pe 21 Septembrie 2011 20:09
Haide, bre, ce sa avem noi cu fata daca friptura de rata o atinse pe corazon?
anakin
Postat pe 21 Septembrie 2011 20:11
Bine v-am regasit! Am eu ce am cu mincinosii! Mi se pune pata cam repede!
Mirela37
Postat pe 21 Septembrie 2011 20:14
Anakinu, decat asa rata, mai bine lipsa, sa stiu ca mor de "foame"
Thor_again
Postat pe 21 Septembrie 2011 20:15
Asa, Thorache, baga-ti pe doamna Paula in ea de mancare.. c-asa-i romanul, prefera sa posteasca

Bine, ar vrea ea ratza sa o cunoasca o doamna d-aia
anakin
Postat pe 21 Septembrie 2011 20:19

ca nici eu nu cred c-o ziceam mai bine, Anakinu!
Thor_again
Postat pe 21 Septembrie 2011 20:21
Eheheee, acum facem nazuri, dar cand te gandesti ca in adolescenta abia daca aveam ce pune pe masa, Thorache...
Bine, sa fim intelesi, si atunci ca si acum: mai bine post negru decat asa o mancare la naiba!
anakin
Postat pe 21 Septembrie 2011 20:26
pe masa, pe masa... pervers mic ce esti tu!
Thor_again
Postat pe 21 Septembrie 2011 20:36
Cautaa o scuza buna pentru ceea ce ai facut. Apropos, motivul pentru care l-ai mintit este unul intemeiat sau doar simpla joaca tipic feminina? Vorbeste cu el si promite (in primul rand tie) ca nu ai sa mai repeti acest lucru. Va intelege daca te iubeste sau nu te va crede daca a mai suferit din alta relatie...
mirciulik78
Postat pe 22 Septembrie 2011 15:34
Mirciulik, nu e vorba ce crede ci daca poate aceasta dezamagire.
In viata treci prin multe si daca mereu te chinuie suspiciunea ca ar putea sa te minta sau sa te insele, vor fi mereu nefericiti si unul si celalalt.
SAL
Postat pe 22 Septembrie 2011 15:43
De la: Thor_again, la data 2011-09-21 20:36:52pe masa, pe masa... pervers mic ce esti tu!

Pe vremea ta..se putea si pe masa?Sau ..numai..pe masa??? Si tu esti pervers..mare??
elisabeta_boia
Postat pe 22 Septembrie 2011 18:42
raspunde..raspunde thorele..
roby_cado
Postat pe 22 Septembrie 2011 18:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pe cine sa aleg ? 29 De la: elisabeta_boia 30 Iunie 2011 00:00
compatibiltatea 5 De la: dor72 28 Aprilie 2011 20:07
relatie fara sex 280 De la: precizilla 18 Aprilie 2011 20:41
Ce se intampla? Vrea sa ma paraseasca? 64 De la: garbo_405132 13 Octombrie 2014 07:56
Remedii impotriva caderii parului! 35 De la: Mastrokosta 21 Decembrie 2019 17:09
Setari Cookie-uri