....simt o durere enorma in piept....

De la: cricat, la data 2011-09-06 07:46:09sabry .. chiar tu ai spus ca nu e matur . Vrea jucaria asta (pe tine)... dar fara parti esentiale din ea. Chiar vrei un al doilea copil ... un pic mai mare?


buna intrebare...oare chia il vreau??
ratiunea imi spune nu...dar inima, inca e acolo....:|

o zi buna si liniste sufleteasca iti doresc, multmesc!
sabry1104
Postat pe 6 Septembrie 2011 08:50
sabry .. ce solutie vede el la situatia asta? ce ar vrea el sa faci tu ?

o zi buna si tie !
cricat
Postat pe 6 Septembrie 2011 09:12
solutia, din punctul lui de vedere este sa terminam toata povestea asta, dar o spune cu jumatate de gura, tine la mine si la baiatul meu, insa nu se regaseste in viitor...nu vede un viitor impreuna, si bineinteles ca se repeta ....daca ar fi fost alta situata....
totusi, nu reusesc sa-l inteleg....
nu pare speriat de viitor...ma gandesc ca i-a intrat in minte sa mai incerce si altceva, pana la mine nu avut nici o relatie stabila...doar relatii lungi de 2-3 luni...este un tip foarte dificil, simpatic la inceputul oricarei relatii, e comic, istet, se face placut prin felul lui de a fi, insa este judecat de catre apropiati ca fiind dificil, precaut, irascibil, mereu sa fie in centrul atentiei...
e mandru cand ma tine de mana, toata lumea ii spune ca sunt o femeie frumoasa, desteapta...nimeni nu pomeneste de situatia mea, numai el are o problema cu asta, si nu din cauza reputatiei, ci pentru simplu fapt ca EL nu poate sa -si asume o asemenea responsabilitate....
sabry1104
Postat pe 6 Septembrie 2011 09:49
"ma gandesc ca i-a intrat in minte sa mai incerce si altceva"

asa pare ... vrea sa incerce altceva dar parca nu s/ar indeparta de tine. Are sentimente fata de tine dar cauta relatia perfecta.
Uneori nu ne dam seama ce persoana avem langa noi decat atunci cand pierdem acea persoana.
Stiu ca iti este greu, dar ar fi bine sa ii pui punct. Daca e sa fie, daca te iubeste cu adevarat, isi da seama ca greseste.
cricat
Postat pe 7 Septembrie 2011 07:02
buna dimineata,
cricat, ieri i-am pus aceeeasi intrebare pe care mi-ai pus-o tu, el ce vrea ca eu sa fac? raspunsul lui a fost:"nu stiu" , fa ce simti...ok, dar daca un viitor nu vezi impreuna cu mine, totusi eu simt ca ma tii aproape , mereu ma intreaba ce fac, unde sunt(il smt panicat) , iar daca il provoc la discutie, nu recunoaste...
aseara am fost impreuna cu prietenii lui, unii ii cunosteam, altii nu...m-a prezentat pe nume, apoi iubita lui...?!?!?!
m-a rugat sa dorm la el...nu am vrut, am zis ca e mai bine asa...a ramas oarecum uimit, insa nu a insistat, mi-a dat dreptate...apoi cand am ajuns acasa, ne-am auzit la tel...exact ca in vremurile bune, sincer, stau si ma intreb, nu-si da seama ce face??sau pur si simplu ii este greu sa se rupa??
ma gandesc sa rup eu orice legatura cu el, insa mi-e teama de reactia lui...si mi-e teama totodata sa nu sufar....
daca as putea sa trec mai repede peste faza asta...sa-mi devina indiferent, ar fi mult mai bine, insa, motive suficiente nu am, nu mi-a facut niciodata nimic rau, nu m-a jicnit, nu m-a suparat cu nici o gluma, sau altceva...de aceea mi-e foarte greu sa ma rup...doar sa iau in calcul ceea ce imi argumenteaza...ca nu-si poate lua responsabilitatea asta pe viitor, sa-si intemeieze o familie cu mine....
multumesc pentru sfaturi, o zi buna iti doresc!
sabry1104
Postat pe 7 Septembrie 2011 08:24
"si mi-e teama totodata sa nu sufar...."

dar acum ce faci? nu suferi ?
Teama de singuratate duce la compromis. Compromis pe care/l vei regreta mai tarziu. Procedeaza asa cum simti, dar sa nu/ti mai fie frica de singuratate.
cricat
Postat pe 7 Septembrie 2011 08:36
nu cred ca imi este teama de singuratate,
mi-e teama sa-l pierd...locuim in acelasi oras, ar fi imposibil sa nu ne intalnim...iar ,perioada de "covalescenta", pana sa-mi treaca de el..va fi groaznica...nu as suporta ideea sa-l stiu cu altcineva...(stiu, suna un pic a egoism)
....nu stiu ce-as mai putea spune...
astept doar sa-mi treaca, sa nu mai simt ceea ce simt pentru el, si nu cred ca este usor...
sabry1104
Postat pe 7 Septembrie 2011 14:00
hmmm, cred ca nu ti-e usor, dar incearca sa nu-i mai raspunzi la telefon. evita-l, doar el a vrut asta, nu? macar sa aiba timp si spatiu sa se gandeasca, omul

si nu-l mai crede cand se plange cat tine la tine, dar isi cauta pe alta! astea-s vrajeli ieftine, iar tu ai o varsta si o experienta, ar trebui sa recunosti mai usor minciuna!
in rest, ai grija de copil si de tine!!
zambila
Postat pe 7 Septembrie 2011 14:22
parerea mea...este ca ar trebui sa-l pui tu pe jar.Adica....nu mai raspunde solicitarilor lui.Foarte clar si concis...spune-i ca nu poti sa-ti mai pierzi timpul cu cineva...care nu stie daca iti poate accepta copilul sau nu(si asta dupa o realtie de ceva timp).Arde-l....pentru ca merita atat timp cat nu te lasa nici sa mori nici sa traiesti!!
Nimic nu obtii in viata fara un risc(in cazul asta riscul tau este de a ramane cu el )....deci schimba foaia...fii mai dura cu el....mai lase si el nasul la purtare(ca stiu eu cum e cu astia dificilii).Fii concisa in decizie si comportament....si vezi reactia.
Inteleg perfect ca e ceva intre voi....dar chiar daca este iubire,nu e cea mai buna solutie sa ramaneti impreuna.Gandeste-te bine...in perspectiva....bnu te gandi la dependenta fizica,priveste dincolo de aspectele fizice si materiale.Este ceea ce iti doresti...pentru tine si copilul tau??!!!

O fi si baiatul asta vreun "cornut"cu fitze-n program!!!
walkiria
Postat pe 7 Septembrie 2011 14:32
De la: walkiria, la data 2011-09-07 14:32:43parerea mea...este ca ar trebui sa-l pui tu pe jar.Adica....nu mai raspunde solicitarilor lui.Foarte clar si concis...spune-i ca nu poti sa-ti mai pierzi timpul cu cineva...care nu stie daca iti poate accepta copilul sau nu(si asta dupa o realtie de ceva timp).Arde-l....pentru ca merita atat timp cat nu te lasa nici sa mori nici sa traiesti!!
Nimic nu obtii in viata fara un risc(in cazul asta riscul tau este de a ramane cu el )....deci schimba foaia...fii mai dura cu el....mai lase si el nasul la purtare(ca stiu eu cum e cu astia dificilii).Fii concisa in decizie si comportament....si vezi reactia.
Inteleg perfect ca e ceva intre voi....dar chiar daca este iubire,nu e cea mai buna solutie sa ramaneti impreuna.Gandeste-te bine...in perspectiva....bnu te gandi la dependenta fizica,priveste dincolo de aspectele fizice si materiale.Este ceea ce iti doresti...pentru tine si copilul tau??!!!

O fi si baiatul asta vreun "cornut"cu fitze-n program!!!


...si inca ceva....chiar daca-l pierzi nu uita un lucru:in orice lucru rau....e o parte buna!Deci capul sus....si nu uita ca esti mamica,o mamica frumoasa si desteapta....si ca atare ai nevoie de un om conform standardelor tale!
walkiria
Postat pe 7 Septembrie 2011 14:35
imi dau seama cat de mult aveti dreptate!!!ASA ESTE!
asa am sa fac...o sa incerc sa nu-i mai raspund la tel, sa-l pun un pic cu botul pe labe...caci pana la urma, eu trebuie sa fiu cea mai dificla din povestea asta, eu sunt mai sensibila, ranita si jignita...pentru ca sunt mama, si faptul ca el imi repinge copilul, CLAR nu ma merita!!!!
sabry1104
Postat pe 7 Septembrie 2011 14:44
E un fenomen ciudat cu astia dificilii...zic eu.Adica le place sa li se cante in coarne....sa fie periati si cel mai mult le place sa complice lucrurile.
Daca te iubea cu adevarat....facea ce este cel mai bine pentru tine.Asa....te tine in suspans...te amageste....te face sa suferi....pai,e corect??!!!!
In momentul in care se simt incoltiti,intra in panica si incep si reactiile.Totul este ca tu sa fi ferma pe pozitie.Ori se redreseaza si spune concis ce vrea...ori pa si la gara!!
Agonia este mai grea decat suferinta.Suferinta e ca o raceala....tratata sau netratata...trece in 7 zile!!Agonia....e si dureroasa...si e e si cronica!
Mult succes...si ai grija de tine,astfel ai grija si de copilul tau!
walkiria
Postat pe 7 Septembrie 2011 14:59
Multumesc din suflet, chiar ma ajut sfaturile voastre!
recunosc ca nu-mi este usor, si trebuie sa gasesc un motiv bine inchegat pentru care as apasa butonul de ignore....
pana acum am tinut legatura, ne-am mai si vazut...vbm la tel, des, chiar foarte des....
doar sa-l provoc la o discutie...si sa-i spun ceea ce ma doare, ca nu-i mai pot acorda atentie unuia care de fapt nu ma vrea....
va pup!
sabry1104
Postat pe 7 Septembrie 2011 15:14
eu te-as sfatui sa renunti la discutia asta
ii acorzi prea multa atentie, si nu merita! nu-i mai oferi nimic atata timp cat nu cere....e greu, dar se poate! pari fata isteatza!
hai ca poti!
zambila
Postat pe 7 Septembrie 2011 15:23
sabry1104
Postat pe 7 Septembrie 2011 15:32
"pana acum am tinut legatura, ne-am mai si vazut...vbm la tel, des, chiar foarte des....
doar sa-l provoc la o discutie...si sa-i spun ceea ce ma doare, ca nu-i mai pot acorda atentie unuia care de fapt nu ma vrea"

ia nu mai da tu explicatii ... daca vrea sa vada ce te doare intreaba si afla singur. Avem tendinta pentru a fi bine intelese sa dam mai multe explicatii decat trebuie. Lor li se pare ca ne cerem scuze, gasim explicatii. Te doare ca nu accepta copilul tau, parte din tine, ii spui o data si atat. Ce atatea explicatii .....
cricat
Postat pe 7 Septembrie 2011 16:25
sabry, de unde privesc eu se vede cam asa: bocesti dupa un las.
si dramatizezi....esti cum te-ai descris? atunci, nu e cazul.
ufishor
Postat pe 7 Septembrie 2011 18:07
De la: ufishor, la data 2011-09-07 18:07:50sabry, de unde privesc eu se vede cam asa: bocesti dupa un las.
si dramatizezi....esti cum te-ai descris? atunci, nu e cazul.



ai dreptate ufishor, dar dupa cum am spus, nu mi-e usor, am construit o relatie, in urma unei deceptii, nu e usor sa treci printr-un divort( tot eu am luat decizia), insa am trecut peste mult mai usor, deoarece ne desparteau km intregi, insa, cu baiatul asta....il vad aproape zilnic, pe langa faptul ca suntem iubiti, suntem si foarte buni prieteni....
crede-ma ca nu bocesc, poate daca nu aveam experienta din trecut, acum eram praf, stiu ce inseamna sa suferi din dragoste, stiu cum e sa nu ai chef de nimic, sa nu ai pofta de mancare, si cum e sa nu te suporti nici macar pe tine, dar e deja prea mult spus, acum sunt mai matura, am trecut deja printr-o experienta nefasta, plus ca am un copil, care pentru el ma mentin puternica...barbatii, vin, distrug, si pleaca....sunt destul de constienta, tocmai de aceea am si acceptat sa intru intr-o relatie cu acest baiat dupa 3 ani de singuratate,insa...a reusit sa ma acapareze, sa devin visatoare, iar comparativ cu fostul meu sot, era o mare , mare diferenta...
de aceea am si ales sa va scriu "voua"celor care nu faceti parte din viata mea, caci voua va este mult mai usor sa ma motivati si sa ma faceti sa iau decizia potrivita....

apropiatii si familia nu ar intelege...
o seara buna va doresc
sabry1104
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:04
familia si apropiatii nu iti vor creste ei copilul, nici nu ii vor oferi ceea ce tu poti sa ii oferi...in conditii normale
( la afectiune ma refer, si la atentie, iubire...ceea ce este cel mai important pentru un copil care nu a ales "sa ramana" fara tatal lui)
acum, depinde si de prioritatile tale....
dor72_
Postat pe 9 Septembrie 2011 07:40
"..barbatii, vin, distrug, si pleaca....sunt destul de constienta..."


nu zau..
dar tu ce ai facut cu mariajul tau..?
roby_cado
Postat pe 9 Septembrie 2011 09:54
sabry, un lucru e cert: dragoste cu forta nu se poate! iar felul lui de a se comporta nu arata prea multa iubire.
zambila
Postat pe 9 Septembrie 2011 10:02
conteaza Roby? sa nu/mi spui ca tu construiesti ....
cricat
Postat pe 9 Septembrie 2011 10:03
conteaza al dreaq de mult,cand se vine cu generalizari de genu'..
roby_cado
Postat pe 9 Septembrie 2011 10:14
hai hai, Roby, ca tu te pricepi cel mai bine la generalizari
decat ca despre femei, este?
zambila
Postat pe 9 Septembrie 2011 10:18
roby_cado
Postat pe 9 Septembrie 2011 10:19
"....simt o durere enorma in piept...."

o fi de la sutien...?
alfheim
Postat pe 9 Septembrie 2011 13:56
Eu zic sa te dedici 100% baietelului tau, ca tipul se vede clar ca nu are nicio treaba cu tine. Cum poti accepta sa stai intr-o relatie in care el se plinge ca ai copil?? Dupa cite-mi dau seama, s-a cam plictisit de tine, ca doar stia de la bun inceput ca ai copil, daca nu-i convenea, putea renunta din prima si sa nu mai ajungeti sa aveti o relatie.

Vezi=ti de viata ta si de copilas si nu-i mai raspunde la telefoane, ca-ti pierzi vremea si tineretea degeaba cu el. Mai sint si alti pesti in mare, barbati sint o multime pe lume
lusel
Postat pe 9 Septembrie 2011 14:09
Eu zic sa te dedici 100% baietelului tau, ca tipul se vede clar ca nu are nicio treaba cu tine. Cum poti accepta sa stai intr-o relatie in care el se plinge ca ai copil?? Dupa cite-mi dau seama, s-a cam plictisit de tine, ca doar stia de la bun inceput ca ai copil, daca nu-i convenea, putea renunta din prima si sa nu mai ajungeti sa aveti o relatie.

Vezi=ti de viata ta si de copilas si nu-i mai raspunde la telefoane, ca-ti pierzi vremea si tineretea degeaba cu el. Mai sint si alti pesti in mare, barbati sint o multime pe lume
lusel
Postat pe 9 Septembrie 2011 14:10
De la: roby_cado, la data 2011-09-09 09:54:20"..barbatii, vin, distrug, si pleaca....sunt destul de constienta..."


nu zau..
dar tu ce ai facut cu mariajul tau..?



iti dai seama ca nu o sa ma apuc sa dau explicatii de ce, cum si cand m-am despartit
dar, pentru linistea ta, te asigur ca am facut cea mai buna alegere pentru mine si viitorul copilului meu
have a nice day!
sabry1104
Postat pe 9 Septembrie 2011 14:45
De la: alfheim, la data 2011-09-09 13:56:19"....simt o durere enorma in piept...."

o fi de la sutien...?



oare?!sa fiu atat de blonda?!
sabry1104
Postat pe 9 Septembrie 2011 14:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pierdut nevasta,gasitorului mare recompensa s-o pastreze! 16 De la: zazaq 25 Septembrie 2012 21:41
Am o mare problema..... help.... 31 De la: garbo271017 18 Noiembrie 2012 20:41
buna 3 De la: garbo_414110 8 Martie 2019 02:39
2013..inceput "grozav 12 De la: Cristina_5 22 Ianuarie 2013 20:14
povestea mea ....aproape toata 21 De la: Anilus 9 Mai 2010 08:41
Setari Cookie-uri