de ce eu?

buna la toata lumea ,am si eu o intrebare ,de ce toate mi -se intimpla numai mie .Anul asta a fost ,este ,si va fi ,naspa ,greu ,,urat, insuportabil. M-am despartit de el ,a vrut o viata in strainatate, acum am aflat ca sint bonava ,,,am ceva ce nici nu vreau sa pronunt ,,,si deci am ramas singura .cum poate dumnezeu sa ma pedepseasca asa ,nu am facut nimic rau la nimeni,,,,,nu mai pot
miha162492
Postat pe 11 Iulie 2010 11:35
miha, imi pare rau de ce ti se intimpla: nu exista o CAUZA, nu exista "de ce eu" - asa cum nu exista de ce nu tu.
Imi pare rau pentru iluziile spulberate - da' sint momente cind poti sa te uiti in sus cu atentie, sa vezi daca e cineva pe acolo care numara, aduna, scade si imparte.
Eu nu cred. In momentele mele proaste, n-am vazut pe nimeni.
quasaria
Postat pe 11 Iulie 2010 12:23

nu prea am cuvinte...pentru asta!
si da cred, ca trebuie sa fie groaznic!
fleurdelis
Postat pe 11 Iulie 2010 12:33
groaznic este putin spus ,daca nu as avea serviciul as fi terminata in el m-am retras ,mai este un subiect aici ,ceva unde fugim cind fugim de noi eu chiar fug de mine ,la servici,, uit de toate
miha162492
Postat pe 11 Iulie 2010 12:58
am patit si eu ceva asemanator ,si nu te pot ajuta decit cu un sfat ,incearca sa cauti ceva frumos in viata asta , si atunci nu va mai fi la fel,vei vedea ca va fi ceva diferit sau mai bine un pic,iesi in natura undeva la tara ,la munte ,la soare
MONIKA112511
Postat pe 11 Iulie 2010 13:25
Draga mea,,,, Dumnezeu nu ne da mai mult decat putem duce! Nu dispera! A plecat,, sa fie sanatos! Inseamna ca, nu te a iubit de ajuns!Poate ca , nu i rau ca a ales o viata mai buna, dincolo!In privinta sanatatii, azi se vindeca si cele mai grave boli.Nu dispera!Apeleaza la un preot, tine post si vei vedea ca, va fi bine!IN urma cu 55 ani pe mama o tot ducea ,ambulanta, murea si nu i gasea nimic!Au ajuns medicii sa i spuna sa caute sanatate la alcineva(la vrajitoare) a fost tata si a aflat ca, mama era fermecata de o femeie ce umbla dupa tata,A facut ce a zis femeia, a apelat si la biserica si mama mea a murit la 80 ani! Atunci avea 32 ani. ((Am o cunostinta tanara operata de cancer uterin de 7 ani este bine mersi))Asa ca, te rog,,capul sus, gandeste pozitiv si nu intreba de ce???!! Daca ,ti as povesti cate lovituri am avut in viata mea te ai intreba, cum mai rad la 60 ani! Sa auzim de bine!
Jojolin
Postat pe 15 August 2010 23:13
Credinta in Dumnezeu ne vindeca sufleteste si trupeste daca insistam in ea....Si apoi daca ai credinta in Dumnezeu si te rogi,,si te stradui sa respecti poruncile...Dumnezeu va fii mereu cu tine..Si iti va alina durerile si necazurile...Si poate iti va trimite un barbat inimos sa te iubeasca asa cum esti..Nu iti pierde speranta..Fii optimista
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 August 2010 23:35
FII TARE!! NU ,DISPERA!!
Jojolin
Postat pe 22 August 2010 17:07
Ce mai faci??? Cum mai esti??? Sanatate si puter multa!
Jojolin
Postat pe 14 Septembrie 2010 04:22
multumesc de intrebare ,ce sa zic rezist pe zi ce trece ,este acum un cintec al formatiei voltaj ,mi-e dor de vara ,mie imi este dor de viata de dinainte ,cind eram fericita ,cind eram femeie ,si acum traiesc din amintiri,cred ca astea ma fac sa ma trezesc in fiecare dimineata ,nu zimbind,dar oarecum ,impacata ca le am,si le pot retrai ,cam asta este viata mea acum
miha162492
Postat pe 17 Septembrie 2010 09:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatia parinti-iubit 14 De la: garbo068629 8 Ianuarie 2010 14:33
Daca dragoste nu e... 81 De la: Juna 2 Martie 2012 21:24
SE POATE? 188 De la: Roxi234 3 Octombrie 2009 16:52
iubirea fara nici o speranta 29 De la: garbo100975 29 Ianuarie 2011 19:12
ajutor 9 De la: mikishor92 31 Ianuarie 2017 07:22
Setari Cookie-uri