AS DORI CATEVA PARERI

Nu cu foarte mult timp in urma am intalnit pe cineva care este idealul meu de barbat, ma inteleg de minune cu el deja locuim impreuna, nu exista probleme de nici un fel, dar pe el il bantuie un trecut nu tocmai frumos sa spun asa.
Mai demult a cunoscut o femeie(sa ii spun asa pentru ca nu merita denumirea de femeie)cu care a stat foarte putin, 3 luni, dupa care ea a plecat unde si-a rupt foamea gatul adica in Africa, i-a spus ca se duce dupa unul sa se razbune pe el ca sta 3 zile si vine inapoi.Ei bine dusa a fost timp in care ea mereu i-a cerut bani actualului meu iubit si acesta suflet bun i-a trimis ea mintind ca vine daca ii trimite bani, reusind sa il faca sa ii trimita in total 10 000 dolari(am vazut cu ochii mei chitantele de western union). Evident ca banii nu i-a mai vazut si nici pe ea.Pe mine normal nu ar trebui sa ma afecteze aceasta poveste , dar problema grava este ca el nu poate uita aceasta persoana si nu in ultimul rand banii, el fiind ferm hotarat sa se razbune, aducand vorba de aceasta poveste zilnic chestie care pe mine ma deranjeaza, dar nu ii arat.
Femeia in cauza are si un copil de 19 ani cu care el tine legatura, copilul nefiind al lui ci al altui barbat.
Astept orice parere. Va multumesc anticipat.
no_identify
Postat pe 20 Iulie 2009 12:53
mi se pare putin ciudat.......e cu tine, ii trimite aleia bani, si nu putini, cred ca ar trebui sa discuti cu el!
ana02
Postat pe 20 Iulie 2009 13:42
ana: ei, pe dreaq !

or fi scumpe avorturile pe acolo pe unde-i mandra, iar el, "suflet nobil", pardon, "suflet bun", tot o lasa cu buzele umflate (ei, "buzele" ) si ii tot trimite bani sa scape de "tumori"
Thor
Postat pe 20 Iulie 2009 13:47
Doresc sa specific ca nu ii mai trimite bani de anul trecut.
Revin diseara cu mai multe informatii.
no_identify
Postat pe 20 Iulie 2009 13:57
uuffff!!!... mama care faci gogosi!...
Thor
Postat pe 20 Iulie 2009 13:58
Parerea mea: iubitul tau ar trebui sa-si rezolve problemele cu fosta, pe tine sa nu te amestece de niciun fel. tu stii cum si in ce fel a fost intre ei, doar din ce ti-a povestit el. asta nu inseamna ca lucrurile au fost exact asa. eu m-as mai gandi daca sa am incredere 100% intr-un barbat care se vicimizeaza. trecutul ar trebui sa ramana trecut, cu bune, cu rele si cu exa, cu tot
tulipe
Postat pe 20 Iulie 2009 14:14
De la: RALUCA32, la data 2009-07-20 13:57:23Doresc sa specific ca nu ii mai trimite bani de anul trecut.
Revin diseara cu mai multe informatii.



ei, daca nu-i mai trimite bani de anul trecut, m-am mai linistit!
ce importanta are cand i-a trimis, important e ca i-a trimis......asta e ciudat!
ana02
Postat pe 20 Iulie 2009 16:50
Chestia care m-a frapat cel mai mult este: cum a putut frate sa faca un barbat, ea fiind plecata dupa alt barbat,sa il pacaleasca in asa hal.
Cel mai mult pe mine ma deranjeaza ca inca tine legatura cu fiul ei si parintii ei asta in conditiile in care fata de acel copil nu are nici o obligatie.
Da, normal ar fi fost sa nu ma implice dar vrand nevrand si curioasa din fire m-am implicat.
Pe vremea cand el ii trimitea bani eu nu il cunosteam.
no_identify
Postat pe 20 Iulie 2009 18:22
raluca,
"Nu cu foarte mult timp in urma am intalnit pe cineva care este idealul meu de barbat, ma inteleg de minune cu el deja locuim impreuna, nu exista probleme de nici un fel, dar pe el il bantuie un trecut nu tocmai frumos sa spun asa"

cred ca ti-ai gresit idealul. da' daca esti o mama dolores, vezi ca sunt destui cu probleme serioase, in care sa te implici, daca ai facut din asta o pasiune.
pik_nik
Postat pe 20 Iulie 2009 19:58
pai daca nu erai cu el cand trimitea dinero, care-i apasarea?

esti geloasa p-ala micu` ? ..sau o fi gelozie d-aia proiectata..greu!

kyra
Postat pe 20 Iulie 2009 20:53
uufff... biata tarisoara, ce generatii ti-a fost dat sa adapostesti!...
Thor
Postat pe 20 Iulie 2009 21:05
blanca
Postat pe 20 Iulie 2009 21:09
raluco mama,cand afli mata care-i spilu' lu' aia de-i face pe pro...aaaa(scuze)barbati sa puna botu-n halu' ala,impartaseste-ne si noua secretu! ...ar putea fi folositor
preciouss
Postat pe 20 Iulie 2009 21:13
pretioasooo...
hmmm...

brava, mai!
Thor
Postat pe 20 Iulie 2009 21:20
ave vidar! mama,ce-as mai dori neste pareri de la avataru' ala a' lu' mataleeeee...offff...pacat ca scoase-ra astia sexul oral din topice..
preciouss
Postat pe 20 Iulie 2009 21:22
Vidar, interesante afirmatii.
no_identify
Postat pe 20 Iulie 2009 21:24
Mda... abia aseara a realizat el ca ma deranjeaza aceasta femeie care e inca prezenta prin gandurile lui si a spus clar ca renunta si la razbunare la tot pt mine.
Zic nici nu cred ca e nevoie pentru ca atata timp cat traiesc eu sunt slabe sanse sa te mai corupa sa ii trimiti bani.
Vreau sa va povestesc o faza si mai ales sa fie atente femeile sa vedeti cum poate una sa se injoseasca in ultimul hal.
Deci aceasta femeie cum lua salariul(are un copil marisor) se ducea acasa in fata calculatorului si pe camera web ii arata negrului pe care il iubea ea ca a luat banii si ii trimite pe toti.
Si chiar asa facea, ea si copilul ei ramanand fara nici un sfant.
Cand am auzit asta am spus doamneee cat de proasta fi o femeie? nu m-am gandit ca o femeie poate ajunge in asemenea hal si pentru ce?
no_identify
Postat pe 21 Iulie 2009 15:18
De la: RALUCA32, la data 2009-07-21 15:18:43Mda... abia aseara a realizat el ca ma deranjeaza aceasta femeie care e inca prezenta prin gandurile lui si a spus clar ca renunta si la razbunare la tot pt mine.
Zic nici nu cred ca e nevoie pentru ca atata timp cat traiesc eu sunt slabe sanse sa te mai corupa sa ii trimiti bani.
Vreau sa va povestesc o faza si mai ales sa fie atente femeile sa vedeti cum poate una sa se injoseasca in ultimul hal.
Deci aceasta femeie cum lua salariul(are un copil marisor) se ducea acasa in fata calculatorului si pe camera web ii arata negrului pe care il iubea ea ca a luat banii si ii trimite pe toti.
Si chiar asa facea, ea si copilul ei ramanand fara nici un sfant.
Cand am auzit asta am spus doamneee cat de proasta fi o femeie? nu m-am gandit ca o femeie poate ajunge in asemenea hal si pentru ce?
fata draga poate nu a stiut dar negrii sunt foarte bine DOTATI......iar iubitul tau era dotat la salar , ce draq e asa de greu de priceput, poate iubitul tau nu o ATNGEA ASA CUM O ATINGE NEGRU? iar bani sunt si nu sunt , bani cum vin asa se duc , fal sa inteleaga ca tu esti acu femeia lui si sa iti dea tie bani de amu , mult noroc
yanyacharberet
Postat pe 21 Iulie 2009 16:03
"Vreau sa va povestesc o faza si mai ales sa fie atente femeile sa vedeti cum poate una sa se injoseasca in ultimul hal.
Deci aceasta femeie cum lua salariul(are un copil marisor) se ducea acasa in fata calculatorului si pe camera web ii arata negrului pe care il iubea ea ca a luat banii si ii trimite pe toti.
Si chiar asa facea, ea si copilul ei ramanand fara nici un sfant.
Cand am auzit asta am spus doamneee cat de proasta fi o femeie? nu m-am gandit ca o femeie poate ajunge in asemenea hal si pentru ce?"


Raluca, ai vazut tu, cu ochii tai?!
tulipe
Postat pe 21 Iulie 2009 16:12
ei, ash, tulipo! eu cred ca aia ierea o voyeurista d-aia, ca altfel nu-mi iesplic
Thor
Postat pe 21 Iulie 2009 16:15
Nu , nu am vazut cu ochii mei, dar am citit smsurile trimise catre el de fiul ei si reiese clar.
Din pacate unele sunt mai proaste decat prevede legea.
Pai si daca o atinge negrul unde trebuie trebuia sa cumpere satisfactia?
Mda...
Ca eu acum sunt femeia lui de asta sunt ferm convinsa, nu am nici o indoiala.
no_identify
Postat pe 21 Iulie 2009 16:17
De la: RALUCA32, la data 2009-07-21 16:17:22Nu , nu am vazut cu ochii mei, dar am citit smsurile trimise catre el de fiul ei si reiese clar.
Din pacate unele sunt mai proaste decat prevede legea.
Pai si daca o atinge negrul unde trebuie trebuia sa cumpere satisfactia?
Mda...
Ca eu acum sunt femeia lui de asta sunt ferm convinsa, nu am nici o indoiala.



si atunci care-i faza?
ana02
Postat pe 21 Iulie 2009 16:18
cum naiba de inghit fetele astea toate sf-urile, asa, nemestecate, nu inteleg.
eu as avea mari indoieli in ce-l priveste pe fat-frumos. nu se face frate, sa arunci rahat peste umar. ala numa barbat nu e

ralu, fara suparare, tu chiar crezi ca aia este muma padurii si el saracu, o victima?!
tulipe
Postat pe 21 Iulie 2009 16:19
ralu mama asa pt cutura mea generala....ce salar ai? el sa mutat cu tine?nu cumva el vrea sa il sponsorizezi? vezi ca mai sunt si victime care mai falsifica ceva chitante casca bine ochii, ca povestea asta e cam cusuta cu ATA ALBA
yanyacharberet
Postat pe 21 Iulie 2009 16:27
Buna dimineata.
Intr-adevar, nu am dat amanunte esentiale si am lasat loc de interpretari.
1. Nu sta el la mine , ci eu la el.
2. El sta si cu mama lui care mi-a confirmat cele spuse ba mai mult mi-a mai dat si alte amanunte.
3.Am salariu de bugetar, lucrez la stat.
4. Am citit toate smsurile trimise de ea de acolo in care ii cerea bani cu un talent si tupeu fantastic, motive? mor de foame si vin inapoi daca imi trimiti bani.
Doresc sa mentionez ca nu sunt genul care sa puna botul la orice poveste fara dovezi. Aici am avut dovezi clare.
El mi-a acordat incredere de suta la suta incat mi-a dat si cheile de la casa asta in conditiile in care mama lui este in permanenta acasa , deci... nu prea era nevoie de chei.
Eu stiam ca chitantele de transfer bancar nu se pot falsifica si nu sunt 2 ci foarte multe.
Initial am avut tendinta sa nu cred aceasta poveste, dar dupa ce am vazut dovezile am ramas masca si mi-am spus doamneee ce poate face o FEMEIE dintr-un barbat.
no_identify
Postat pe 22 Iulie 2009 11:09
De la: RALUCA32, la data 2009-07-22 11:09:33Buna dimineata.
Intr-adevar, nu am dat amanunte esentiale si am lasat loc de interpretari.
1. Nu sta el la mine , ci eu la el.
2. El sta si cu mama lui care mi-a confirmat cele spuse ba mai mult mi-a mai dat si alte amanunte.
3.Am salariu de bugetar, lucrez la stat.
4. Am citit toate smsurile trimise de ea de acolo in care ii cerea bani cu un talent si tupeu fantastic, motive? mor de foame si vin inapoi daca imi trimiti bani.
Doresc sa mentionez ca nu sunt genul care sa puna botul la orice poveste fara dovezi. Aici am avut dovezi clare.
El mi-a acordat incredere de suta la suta incat mi-a dat si cheile de la casa asta in conditiile in care mama lui este in permanenta acasa , deci... nu prea era nevoie de chei.
Eu stiam ca chitantele de transfer bancar nu se pot falsifica si nu sunt 2 ci foarte multe.
Initial am avut tendinta sa nu cred aceasta poveste, dar dupa ce am vazut dovezile am ramas masca si mi-am spus doamneee ce poate face o FEMEIE dintr-un barbat.
FATA DRAGA VEZI SA NU RAMAI SI MAI ....masca mai tarziu.... totusi fi numai ochii si urechi
yanyacharberet
Postat pe 22 Iulie 2009 12:28
Charberet, no chance, intelegi?
no_identify
Postat pe 22 Iulie 2009 14:45
Sunt cam multe lucruri care te deranjeaza la acest barbat....cred ca nu ai incredere in el (si nici eu nu as avea),pare un om puternic influientabil si ,te gandesti ca oricine ar putea sa aiba o influienta mai mare sau mai mica ,in timp,asupra lui....Cu un astfel de om nu prea e de plecat la drum lung,cred eu...dar tu,vei alege!
iryyss
Postat pe 23 Iulie 2009 10:01
Exact, nu prea am incredere in el desi imi spune tot ca aseara de exemplu.
Aia i-a trimis sms ca vrea 50 euro ca e vital, iar ce a urmat seara e de domeniul filmelor.
Am smsurile pe care i le-a trimis el si din ele orice femeie ar intelege ce am inteles si eu.
Trebuie sa imi schimb usernamul si sa sterg poza ca sa pot afisa acele smsuri. Chiar mi-as dori sa fac asta sa vad ce inteleg si alte femei. Poate m-am prostit eu peste noapte si nu stiam.
no_identify
Postat pe 23 Iulie 2009 12:47
La multi ani, nu am putut sa iti spun pe 19. Am dat si viata din mine si am primit minciuna, las, dobitoc, nebun cu acte etc.

Cel pe care il iubesti si pentru care m-ai lasat sau sa tea jute cei cu care te.Tu ai vrut Africa, e bine si frumos, distractie esti ok pe banii altora ei nut e pot intretine sau tu pe ei. Nu imi insulta inteligenta, stiu tot despre tine si cine esti, m-ai mintit si pentru asta nut e iert.
Nu iti sunt frate, am fost iubiti si dupa cum spui tu nu mai suntem am fi fost o familie daca stateai cu mine si eram fericiti pt ca asta voiam eu sa am printesa mea asat erai pentru mine, unde ai fost de craciun, de ziua lui Alex?
Te-am ajutat din dragoste nu din vanitate daca nu ma minteai, imi dadeam bucuros viata pt tine, dar pentru o femeie care minte cu nerusinare si ii si spui ca ai prins-o cu minciuna si ea minte din nou ce sa faci mai mult decat am facut?
Imi platesc datoriile pe care le-am facut pt tine ma lupt sa supravietuiesc cum pot. Nut e mai pot ajuta tot a fost in zadar pt ca tu nu vrei sa vii acasa, vrei numai bani atat, ce faci nu vrei sa spui, te eschivezi mereu, e normal faci numai rau celor care te iubesc si ii folosesti cu cinism, bietul tau copil.
Nu iti doresc raul, numai bine. Sa fi fericita acolo unde ti-ai dorit si cu cle pt care ai traversat pamantul, daca ma iubeai faceai la fel.Poate ne vom vedea intr-o zi cand vei vrea tu eu nu ti-am cerut nimic decat dragoste si atat, iar tu imi ceri si viata sin u dai nimic in schimb doar suferinta, astept telefonul daca mai ai tupeu sa-ti fie rusine desi stiu ca la lectia asta ai lipsit,vb acasa pe probe cand vrei tu telenovela a luat sfarsit. End of story.


Astea sunt smsurile trimise de el catre ea( sunt editate de mine sa apara intr-o alta forma )
Doresc pareri in special de la femei, dar si barbati.
Eu am inteles ca inca o mai iubeste sau m-am prostit eu?
no_identify
Postat pe 23 Iulie 2009 13:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mamica singura cu 2 copii cum ma voi descurca? 75 De la: crisa_27 6 Ianuarie 2020 16:17
Compatibilitate 93 De la: ciresica21 12 Septembrie 2009 17:38
exista suflet pereche?unde pot gasi:))? 493 De la: al_ma 27 Februarie 2012 10:45
Cine sa ii mai inteleaga ???? 29 De la: fitze_21 8 Decembrie 2009 12:34
Va rog ajutor, e urgent! Mai poate fi cu mine, oare exista o solutie? 16 De la: garbo267384 1 Aprilie 2012 19:45
Setari Cookie-uri