credeam c fac bine. dar mi-am fcut ru mie

De la: gaby_alexe_68, la data 2011-07-24 11:46:34am intalnit o femeie care spunea:am nevoie de cuvinte....de acele cuvinte frumoase pe care nu le-am mai auzit de mult,simt nevoia sa ma indragostesc---------------m-as indragosti si de o broasca raioasa------


...si asa a ajuns omenirea din lac in put...
garbo192031
Postat pe 24 Iulie 2011 12:01
sigur. N-a tinut busola lu' al de sus.... cum s-o numi el....
quasaria
Postat pe 24 Iulie 2011 12:03
Q, pi vezi cum nu tii i faci confuzii? Iote aici ce s-o-ntmplat de fapt, n realitate
http://www.garbo.ro/comunitate/Thor_again/poze/show/7/19331/poze-Thor-again.html
Thor_again
Postat pe 24 Iulie 2011 12:07
Intotdeauna am privit cu dezgust femeile care se insinuiaza in viata unei familii . Stiu ele cata durere provoaca? Am o sora in franta care traieste un asemenea moment, si familia ei se duce de rapa.
garbo011441
Postat pe 24 Iulie 2011 12:08
si, bineneles, femeia aia se insinueaz n viaa sor-ti i a familiei ei, aa-i, 441?
a, s nu uitm: i din cauza ei, famelia sor-ti -famelie mare, numeroas, remuneraie mic, dupe buget- se duce de rp, ae-i, fata moului?
Thor_again
Postat pe 24 Iulie 2011 12:19
De la: viorica817, la data 2011-07-16 10:44:16ne-am cunoscut prin sora lui. s-a apropiat și mi-a propus un alt post. am acceptat. am susținut cu brio concursul și m-am ncadrat n serviciu cu tot avntul. era serviciul perfect pentru mine lucram cu entuziasm. credeam c fac bine... dar mi-am fcut ru mie

Pe langa faptul ca esti proasta mai esti si analfabeta, foarte bine ca ai pierdut ambii iepuri !
borodimonica
Postat pe 24 Iulie 2011 12:33
De la: Thor_again, la data 2011-07-24 12:19:48si, bineneles, femeia aia se insinueaz n viaa sor-ti i a familiei ei, aa-i, 441?
a, s nu uitm: i din cauza ei, famelia sor-ti -famelie mare, numeroas, remuneraie mic, dupe buget- se duce de rp, ae-i, fata moului?


(app...vad ca ai optiunea :"modifica"...eu oare de ce nu mai am?)
garbo192031
Postat pe 24 Iulie 2011 12:37
unde vezi tu c EU am opiunea modific? vei fi vreun tac-su omidu' i tu?
Thor_again
Postat pe 24 Iulie 2011 12:39
De la: Thor_again, la data 2011-07-24 12:39:56unde vezi tu c EU am opiunea modific? vei fi vreun tac-su omidu' i tu?


...oi fi...ca tot sunt la mare trand fluturasii...si de unde sa apara daca nu din omid(a)
garbo192031
Postat pe 24 Iulie 2011 12:42
eu nu te judec , te-au judecat altii destul ,iti pot da doar un sfat ai grija si incearca intotdeauna sa inveti din greseli, este cel mai important lucru din greselilie altora parca e mai greu sa inveti dar din propriile greseli este de neiertat dc nu stii sa inveti.
flo200
Postat pe 24 Iulie 2011 12:57
De la: flo200, la data 2011-07-24 12:57:17eu nu te judec , te-au judecat altii destul ,iti pot da doar un sfat ai grija si incearca intotdeauna sa inveti din greseli, este cel mai important lucru din greselilie altora parca e mai greu sa inveti dar din propriile greseli este de neiertat dc nu stii sa inveti.


...pentru ca acesta zicala e gresita...de fapt nu prea invatam din greselile noastre, ci le repetam mereu pe aceleasi ...asta e.
garbo192031
Postat pe 24 Iulie 2011 13:02
De la: Thor_again, la data 2011-07-24 12:07:39Q, pi vezi cum nu tii i faci confuzii? Iote aici ce s-o-ntmplat de fapt, n realitate
http://www.garbo.ro/comunitate/Thor_again/poze/show/7/19331/poze-Thor-again.html




jur ca asa a patit si je.... si ziceam ca n-am nici o vina si nu m-au crezut....
quasaria
Postat pe 24 Iulie 2011 13:15
De la: quasaria, la data 2011-07-24 09:48:15nu, au aparut ca sa indobitoceasca.

garbo257891
Postat pe 24 Iulie 2011 13:17
mie numi vine sa cred ce scrieti aici .revenitiva oameni ce sa ıntımplat cu voi .cineva daca scrie o poveste sau mai bine zis se descarca pur i simplu vrea un sfat .voi de ce o criticati ın primul rınd criticativa pe voi i mai pe urma pe altcineva .ia vedeti voi daca sunteti perfecti . ımi este ruine cıte o data ca voi sunteti romıni cu vocabularul acesta i critici permenent ..revenitiva ..
stely
Postat pe 24 Iulie 2011 13:19
si mie mi-e cam rusine sa ma conversez cu unii analfabeti.... care nici nu stiu ce e aia cratima.... "REVINOTI". Si du-te unde ai stat cind trebuia sa inveti sa scrii. Mai ai si tupeul sa tii predici ....
quasaria
Postat pe 24 Iulie 2011 13:23
De la: anca40, la data 2011-07-24 07:46:54alfheim ? tu esti un cuceritor de femei!? stii sa le judeci foarte bine.ai grija sa nu sune si sotia ta pe alta,nu esti cheie de biserica.


anca40, ce te face sa pui o astfel de intrebare?
daca esti curioasa de statul meu social intereseaza-te inainte de-a face afirmatzii!
expresia era: "nu esti usa de biserica! nicidecum "nu esti cheie de biserica!" - mai cerceteaz-o si pe asta putin!

apropos, cand ai sa descoperi despre care sotie vorbesti, sa ma anuntzi si pe mine!
sau cumva chiar tu esti sotia mea si eu inca n-am aflat???
io nu-s cheie, tu nu esti incuietoarea.... sau poate esti?

@luna in capricorn ... vad ca esti foarte categorica in ceea ce afirmi despre mine... cred ca am trait vreo 40 de ani impreuna ... de ai atata sigurantza... nu iti pare ca tu iti dai cu presupusul fata de alti oameni .. nu de oameni in general?

@mmaleahim ... ? vroiai sa spui ceva? sau doar ma citai ...?
alfheim
Postat pe 24 Iulie 2011 13:24
buunnnn...am cam vazut parele fiecaruia.viorica in orice caz bine nu ai procedat,pt ca ar fi trebuit sa t gindesti ca aveti o casnicie fiecare.bun am retinut si aspectul ca fiecare sunteti nefericiti in casnicie,dar frate de ce nu faceti ceva sa shimbati asta???vedeti daca se mai poate rezolva ceva intre tine si sotul tau,dar daca ajungeti amindoi la concluzia ca nu se mai poate,cel mai bine ar fi sa divortati.sa stii ca acel fat frumos nu o sa apara ca in poveste...aici spre deosebire de povesti exista doar oameni,cu defectele si calitatile aferente fiecaruia,iar intr-o relatie de casnicie trebuie sa accepti si calitatile dar si defectele unui barbat,sau a unei femei.bun spui ca relatia ta s-a racit...dar ati lucrat la aspectul asta???si hai sa recunoastem,in loc sa alegi sa iti consolidezi casnicia ai pereferat sa iti consolidezi cariera...si e adevarat,din prea mult timp petrecut cu o persoana poti sa ai falsa impresie ca te indragostesti de ea,dar tu de fapt cauti un inlocuitor care sa semene cit mai bine cu ce ai avut pina acum(respectiv sotul tau).cel mai bine ar fi sa mergi la sotul tau spasita sa iti recunosti gresala si sa ii sugerezi un nou inceput,o luati de la capat,cu acele dulcegarii(care hai sa recunoastem va plac atit voua femeilor cit si noua barbatilor),cu iesit in oras,si MAI ALES CU MAI MULT TIMP PERTECUT IMPREUNA !!! vezi daca accepta oferta asta,dar daca o accepta trebuie sa stabilti de la bun inceput sa nu existe reprosuri dupa din partea niciunuia.nu, pur si simplu un nou inceput, ca si cum acum va cunoasteti pt prima data.INSA,...FI FOARTE ATENTA CA ULCIORUL NU MERGE DE MULTE ORI LA APA !!! (sotiei mele i-a tinut figura doar de 3 ori,ultima data s-a lasat cu divort,pe care de data asta nu il voi mai retrage).asa ca multa bafta in viata si mai ales invata din greselile trecutului,ca sa te freresti sa le mai faci in viitor.
fulgerik24
Postat pe 24 Iulie 2011 14:20
De la: boji, la data 2011-07-24 02:21:29N-ash vrea sa fiu vulgara shi nici sa jignesc pe nimeni dar candva , cineva, intr-o discutzie, mi-a spus asha :"Orice barbat insurat ar f... shi el ceva in drum spre casa"...

reintra pe orbita, este plina lumea de cinstiti , incepand cu tine ,Se intampla mereu asa ce te mai miri .Lasa-l pe sot ..ca e saracu inselat...se mai intampla. Daca este el mai bun decat Casanova , este ok, daca nu chiar ca s-a meritat! Sa nu cumva sa tye simti vinovata! Iute mai se impiedica specia de un adulter
liliana04
Postat pe 24 Iulie 2011 18:32
Alfheim, categoric ai fost tu! Ca si cum ai cunoaste sufletul cuiva din cateva cuvinte...Sufletul unui om nu-l cunosti niciodata! Ma refer la cunoasterea aceea adanca, mare, adevarata...care ar putea lasa spatiu la categoric...in fine...probabil ca esti foarte tanar...
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Iulie 2011 18:36
ai toate detaliile in contul meu, daca-ti pasa cat de tanar sunt ...
insa nu cred ca anumite abilitatzi tin de varsta!
si te rog, concentreaza-te pe subiectul topicului si pe initiatorul lui, pe mine lasa-ma cu parerile mele!
merci
alfheim
Postat pe 24 Iulie 2011 19:09
Ma fata esti bolnava cu capu.Cui ai crezut tu ca faci bine?Ai barbat acasa femeie.Daca tot nu mergea relatia cu el de ce nu ai divortat si apoi i-ti faceai de cap.Dar atentie!Nu cu barbatii altor femei.Asa spuneti toate ca sunteti cele mai cinstite si ca tare rau mai regretati.Voi astea distrugeti casniciile si apoi,, va pare rau``
garbo060025
Postat pe 24 Iulie 2011 19:17
ei, fratioare...don'soara 441 e cam confuzata...
de exemplu, acum ma confunda pe mine cu fosta nevasta a fratelui ei
inutil sa spun ca fostul meu sot avea doar o sora, nicidecum doua, si sigur unica sora nu era in franta

alfi, te-ai dilit? ajungi sa dai explicatii de-astea, mami?
michelle_
Postat pe 24 Iulie 2011 19:20
Draga VIORICA, am citit cu destula greutate mesajul tau destul de confuz. Nici gramatica/ortografia nu mi-a facut misiunea mai usoara, tu intentionind si unele nuante...
Cred ca ai fost intr-o mare confuzie si ai "cazut din lac in put".... Poate ar fi bine sa te linistesti si sa incerci sa faci abstractie de jocul (cum l-ai numit) "soarecele si pisica". Pisica te-a prins si ai scapat dar tare ciufulita. Daca ai ales sa divortezi, lasa lucrurile sa curga si vezi apoi daca el da vreun semn.
Este totusi o familie, copii - ecuatia nu este citusi de putin simpla. Si sotia lui cam avea dreptate - fara suparare.
Si, nu in ultima instanta poti trai si fara un sot, nu se moare din asta.
Atentie cind te joci cu focul ca esti prima expusa sa te arzi; daca nu stiai - zici ca ai incercat sa faci "bine", eu habar nu am ce ai vrut sa spui... - acum ai invatat (sper) lectia.
L__G_
Postat pe 24 Iulie 2011 20:24
Bun


ESTI O FEMEIE VALOROAS, CU MULTE CALITTI.MOTIVATIA SI PRICEPEREA IN ALE SERVICIULUI LE GASESTI IN TINE,NU E NECESAR SPRIJINUL UNUI BARBAT.Ai ncredere n tine,si valorificandu-ti calitatile vei razbi.
ritus_2002
Postat pe 24 Iulie 2011 20:34
ma mi_ nu sunt o nevertebrata .... mi-am pus poza mi-am dat datele reale ... si nici ca-mi pasa de parerile lor ca am anii astia sau altii!
stii cum e, niciodata nu stii de unde vinestalkerul ..
chiar nu-mi pasa, dar incerc sa-i trimit la surse in prima faza... apoi .. mai vad eu unde... ca doar ma stii ca sunt cuminte!
alfheim
Postat pe 24 Iulie 2011 21:14
NU-I CORECT SA FII REA CU EA,,,,,,NU A FACUT NIMIC RAU DOAR CA UNEORI IN VIATA SE INTAMPLA CE NU VREI A FACE NICIODATA
hayam
Postat pe 24 Iulie 2011 22:46
Numai vina ta este,l-ai pierdut si pe sotul tau si in ce priveste pe seful tau,acesta il doare la centru de tine.Asta-i punctul meu de vedere,cand umbli dupa 2 iepuri,nu prinzi niciunul!
garbo162553
Postat pe 24 Iulie 2011 23:04
mmmmda.... ! credeam ca viorica a inteles deja... dar se lasa greu vad ! nu conteaza.... ! am gasit ceva in sacosa lui Betty care cred ca se potriveste la o multime de topicuri care au aparut ca ciupercile dupa ploaie... stiti la care ma refer !!!!! si ce am gasit, suna cam asa:


Dou prietene:
- Drag, spune i tu, nu e viaa asta groaznic ? Ori de cte ori dau i eu de un brbat cumsecade, descopr c fie el e nsurat, fie eu snt mritat


O femeie d un anun la ziar:
" Schimb brbat nalt fidelitate pe brbat nalt frecven" . Urgent !


Directorul i spune secretarei sale:
- Claudia, ai puin timp? A dori s discutm problema mririi salariului tu...
- efu', dar pe tema asta ne-am mai ---- de 5 ori!


- Iubito, trebuie s-i spun ceva grav: snt cstorit!
- Vai ce m-ai speriat! Am crezut c i-au furat maina!


- Sntem mpreun de aproape cincisprezece ani. Avem i doi copii. Nu crezi c ar trebui s ne cstorim?
- Poate c da, dar cine ne mai ia la vrsta noastr?
barboneli
Postat pe 24 Iulie 2011 23:16
Daca ar fi toate femeile ca tine...ar destrama multe familiii. Gandeste-te daca ai fi fost in locul sotiei lui, cum te-ai fi simtit? Te-ai comportat ca o usuratica ... parerea mea...imi pare rau ca ti-o spun asa direct...
garbo005593
Postat pe 25 Iulie 2011 07:55
asa e... ! si bine3 ca ai spus-o direct ! indirect, stia si ea din telenovele, filme de genu', carti sau nuvele.... ! numai de pe forumul asta si a aflat pentru o viatza intreaga.... exemple !!! e greu sa convingi insa ca o femeie s-a comportat usuratic ! nu ea e usuratica, colegul a fost usuratic ca i a facut propuneri si ia soptit la ureche tot proiectul ala la care lucrau.... ! si el, usuraticul, a avut grija sa-i sopteasca, tot la ureche... cat de nefericit e cu nevasta-sa si ca.... ei, nu mai tin minte tot scenariulll ! deci daca familia lui usuraticul era in destramare, ea n-a destramat nimic ! poate doar propria familie... ! vechea, actuala si viitoarea poveste ! nimic nou sub soare ! sa nu mai vorbim de sub luna....... !
barboneli
Postat pe 25 Iulie 2011 13:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CELE MAI HAIOASE URARI DE NUL NOU... 18 De la: tutankhamon 30 Decembrie 2009 23:54
fetele din ziua de azi 9 De la: quasaria 5 Iunie 2010 12:10
Povestea unei tinere amante! 145 De la: yanyacharberet 3 Noiembrie 2009 20:32
Gravida in tara straina 15 De la: sorinara 25 August 2013 19:32
b 8 De la: loredanalore 20 Aprilie 2012 18:04
Setari Cookie-uri