credeam c fac bine. dar mi-am fcut ru mie

alfheim ? tu esti un cuceritor de femei!? stii sa le judeci foarte bine.ai grija sa nu sune si sotia ta pe alta,nu esti cheie de biserica.
anca40
Postat pe 24 Iulie 2011 07:46
De la: alfheim, la data 2011-07-16 13:15:55o zicala spune: semeni vant, culegi furtuna!
ce tzie si cu Pandora asta, daca nu pierdea ea cutia, erai si acum fericita cu sotul tau...
cine te-a invatat pe tine sa faci astfel de comparatii relationale...?
fiecare relatie are ceva rau si ceva bun in ea... acum care e poderea de rau si de bun, ramane de vazut, de considerat si de reconsiderat...
a dreaq saptamana de lucru nu va mai ajungea trebuia sa va intalnitzi sambata pt discutat "proiecte"
(te-a sunat nevasta-sa si te-a insultat! pai meritai femeie!!!, te-ai intrebat a cata erai care suna in ziua aia de sambata, ca sa il invite la discutii de proiecte???? ti-ai pus problema daca nu era cumva la discutia unui alt proiect cu alta, uitandu-si tel acasa, spre exasperarea nevestei din dotare?)
si iete din femeia fidela, cum ai cedat tu ispitei ... pfff... si totul era feeric ... dar, nu ... ratiunea a invis....!
a invins pe , ratiunea trebuia sa invinga pana sa ajungi cu el in pat!

esti pierduta doar in capul din gandul tau! cumva ala a ramas singurul barbat de pe pamant ... sau e poate doar singurul care ti-a acordat putina atentzie, pana si-a obtzinut ce-a dorit, iar tu ai ramas cu mintea in visare?

oricum e buna poveste, n-ai vrea s-o publici?
cred ca merge pe-o carte de colorat! s-ar incadra perfect la 2-4 ani!
michu61
Postat pe 24 Iulie 2011 07:47
Nu cred ca te iubeste si nici tu pe el.Cel putin,asa mi se pare mie,dupa tonul cu care ai scris povestea.N-ai spus nici macar o mica particularitate a lui,n-ai mentionat ceva de genul...m-am indragostit de surasul lui,de felul cum el imi spunea cuvinte frumoase.de felul cum ma alina seara dupa o zi urata...ma rog,ceva de felul asta.
Asa ca nu-ti mai face atatea complexe,nu-l iubesti,cred ca a fost doar un pic de recunostinta ca ti-a oferit locul ala de munca si poate ca a fost si bun in chestiunile sexuale...dar astea nu merita ca niste copii(ai lui) sa dea in viitor vina pe tine ca le-ai luat tatal.
nelutza_darjan
Postat pe 24 Iulie 2011 07:58
Super,urat! Ai curajul sa vorbesti de ratiune!...........Mizerabil,parerea mea lasa omul in pace sa-si vada de familie lui si tu la fel .cum iti permiti sa-l cati ,atunci cand e el acasa?Problemele de serviciu ,se rezolva la serviciu.El nu are atat de multa vina cum ai tu,el incearca tu nu trebuia sa cedezi ,avand in vedere ca amandoi aveti o familie in spate ,Retine, iti scrie o femeie.Iti doesc sa nu ajungi prea departe cu aceasta "AFACERE",si sa-ti dea Dumnezeu minte!
garbo032261
Postat pe 24 Iulie 2011 08:33
Vezi-ti de viata ta! De ce vrei sa divortezi? Daca nu mergea relatia ta cu sotul trebuia sa o faci inainte de a te combina cu....Iar el daca nu are o viata buna cu sotia lui, de ce nu s-a despartit pana acum???????? Povesti.....Impaca-te cu sotul si vedeti-va de famile. Pe celalalt, uita-l! Asa cum poate si el vrea sa te uite pe tine! Nu se poate cladi nimic pe nefericirea altora! Si altadata cauta sa nu mai permiti nici o apropiere cu nici un alt barbat! Doar sotul! Atat! Iti doresc putere sa poti depasi aceasta situatie!
terry70
Postat pe 24 Iulie 2011 08:40
De la: garbo020049, la data 2011-07-24 03:17:20toate va vaitati de probleme dar ce ati face in locul meu, o soacra nebuna de 90 ani , sot cu amanta de 5 ani,el 44 ani, ea 45 ani+o fata de 25 ani casatorita si eu 40 ani,cu ceva studii ,fiica de 15 ani,17 ani de casnicie, fara serviciu,fara sex de vreo 2 ani, apartament -proprietar soacra
daca ai citi cartea"Tineri,sexualitatea si copii nascuti in lanturi"-Pr.Arsenie Boca nu ai mai plange atat
imi este mila de voi cei care va ganditi doar la voi,ce tie nu-ti place altuia nu-i face,totul se plateste
iti doresc numai bine,
Scuza-ma...dar cred ca iti place soarta asta...Si tie numai bine si sa fii iubita (macar de copiii tai) .Cele bune!
reality65
Postat pe 24 Iulie 2011 09:08
Eu cred ca tu nu erai multumita, oricum, de casnicia ta si te-ai refugiat in prima "relatie" cu un barbat care ti-a acordat un pic de atentie. Ce simti tu nu e iubire, ci mai degraba un refugiu, te-ai agatat de el ca sa uiti cat de nefericita esti acasa. Eu sunt sigura ca daca apare alt barbat in peisaj care sa iti acorde atentie mai multa, sa fie galant, atent, cuceritor si sa iti acorde oaresce "dragoste" te arunci in bratele lui si uiti imediat cu totul si de sot si si de asa-zisa iubire pentru acest barbat.Asa ca, gandeste-te serios cum sa iti salvezi casnicia, iar daca nu se poate si nu se poate, divorteaza si nu mai incerca sa joci la dublu. pentru ca alergi dupa doi iepuri si nu o sa prinzi nimic. Ba mai mult, o sa ramai cu buza umflata!
zara28
Postat pe 24 Iulie 2011 09:13
gaseste-ti echilibrul rational si psihic...intotdeauna exista o solutie ...de a repara greseala , asta numai daca vrei...!!!
garbo178917
Postat pe 24 Iulie 2011 09:13
in fiecare din noi exista ...omenia si ratiunea binelui ...chiar daca oamenii sunt f rai in ziua de azi...gindeste-te...!!!??
garbo178917
Postat pe 24 Iulie 2011 09:15
De la: m_arilena, la data 2011-07-23 09:51:46...soarta...
tu divorteaza linistita...ia o pauza mare, fa-ti ordine-n viata, c'apare el si Fat frumoxul liber si dornic...si fara complicaciuni...
bafta maxima !








tu chiar nu ai inteles nimic nu sotul a plecat ci...colegul, cel cu care a avut o aventura. alta neclaritate pentru tine...colegul o proteja, nu sotul. ia-o de la capat, citeste si dupa sa vii cu un roman de sfaturi..
MARILENA_25
Postat pe 24 Iulie 2011 09:17
Timpul le rezolva pe toate! Relatia de prietenie, intima este una , petreci doar clipe fericite! Casnicia este alta! Cu bune si rele! Dar ..... niciodata nu va faceti pe nefericirea altora! Inainte de a face acest pas, ganditi va ,daca:ar fi invers> cum v ati simti! Voi! Duminica placuta va doresc!
Jojolin
Postat pe 24 Iulie 2011 09:19
nu inteleg,cat de usor pot spun unele persoane,o relatie,doua,trei,ce conteaza;next.sau un barbat in drum spre casa simte nevoia sa f t ceva,aiurea.
mariusboss
Postat pe 24 Iulie 2011 09:31
...o lume bolnava,rau...un organism a carui celule au uitat ordinea...si rostul lor in acest "ansamblu"...care se dezvolta in continuare, dar intr-un mod haotic...distrugand intreg sistemul...

...aaa, da...legile scrise si nescrise, nu au aparut intamplator, doar asa ca sa va limiteze libertatile si sa va "puna bete in roate"

(Sa aveti o Duminica faina )....pa
garbo192031
Postat pe 24 Iulie 2011 09:42
nu, au aparut ca sa indobitoceasca.
quasaria
Postat pe 24 Iulie 2011 09:48
De la: quasaria, la data 2011-07-24 09:48:15nu, au aparut ca sa indobitoceasca.


DOBITC, -OC, dobitoci, -oace, subst., adj. 1. S. n. Animal patruped (domestic). 2. S. m. și f., adj. (Peior.) (Om) care este lipsit de inteligenț sau de bun-simț. Din sl. dobytŭkŭ.

(cred ca mai ai de reflectat asupra unor chestii existentiale, in fine...fiecare e produsul gandirii si a actiunilor sale, problema apare cand actiunile sale se rasfrang si asupra altora, de asta au fost "ghicite")
garbo192031
Postat pe 24 Iulie 2011 09:57
exact: lipsit de inteligenta si de bun simt - ca de aia ne trebuie niste reguli prestabilite, altfel ne-am utiliza dreak inteligenta aia de care ai amintit.

Mai mediteaza, da' incearca sa folosesti o urma de logica. Oricit ti-ar fi de complicat.
quasaria
Postat pe 24 Iulie 2011 09:59
De la: quasaria, la data 2011-07-24 09:59:36exact: lipsit de inteligenta si de bun simt - ca de aia ne trebuie niste reguli prestabilite, altfel ne-am utiliza dreak inteligenta aia de care ai amintit.

Mai mediteaza, da' incearca sa folosesti o urma de logica. Oricit ti-ar fi de complicat.


...lasa...mediteaza tu si cu nenea Osho ...nu-ti fa griji ptr judecata mea

(stii...as face un experiment: te-as plasa intr-o lume fara reguli prestabilite, sunt curios ce final ar avea acest experiment )
garbo192031
Postat pe 24 Iulie 2011 10:11
nu-mi fac griji pentru ce nu exista, stai linistita.
Vezi-ti de cartea ta de bucate, pardon, de instructiuni.
quasaria
Postat pe 24 Iulie 2011 10:14
De la: quasaria, la data 2011-07-24 10:14:26nu-mi fac griji pentru ce nu exista, stai linistita.
Vezi-ti de cartea ta de bucate, pardon, de instructiuni.






...de ce folosesti apelativ feminin ...aaa din cauza "avatarului"
garbo192031
Postat pe 24 Iulie 2011 10:19
whatever.
femeie, barbat, neutru.
quasaria
Postat pe 24 Iulie 2011 10:21
De la: garbo020049, la data 2011-07-24 03:17:20toate va vaitati de probleme dar ce ati face in locul meu, o soacra nebuna de 90 ani , sot cu amanta de 5 ani,el 44 ani, ea 45 ani+o fata de 25 ani casatorita si eu 40 ani,cu ceva studii ,fiica de 15 ani,17 ani de casnicie, fara serviciu,fara sex de vreo 2 ani, apartament -proprietar soacra
daca ai citi cartea"Tineri,sexualitatea si copii nascuti in lanturi"-Pr.Arsenie Boca nu ai mai plange atat
imi este mila de voi cei care va ganditi doar la voi,ce tie nu-ti place altuia nu-i face,totul se plateste
iti doresc numai bine,

Mi-as lua fata si as pleca.oriunde.asta nu e asumare a casniciei e lasitate de-a dreptul si dependenta de apartamentul soacrei...
cosminap
Postat pe 24 Iulie 2011 10:26
viorica, nu merita sa suferi din cauza unui barbat si nici sa nu te consideri tu vinovata de ceea ce se imtampla in familia lui, el trebuia sa se gandeasca la fam lui .... putea sa fie alta femeie in locul tau si el la fel ar fi procedat .... noi femeile suntem puternice si ne ridicam din mocirla in care am fost tarate, dar ei barbatii raman acolo.... ca asa le place lor sa faca victime peste tot pe unde pun picuorul
nu-ti mai consuma neuronii pt ceva sau cineva care nu merita.
nu-ti arunca margaritarele porcilor!!!!
roza34
Postat pe 24 Iulie 2011 10:38
cosmina nu toate femeile accepta sa traiasca cu piciorul barbatului pe gat....
avem si noi suflet nu suntem de piatra....
eu zic ca totul are o limita .... nu mai traim in epoca sclaviei
roza34
Postat pe 24 Iulie 2011 10:42
of, iar tema cu "toti barbatii e porci"

s-a tot vorbit de mamele noastre...da' amaratii aia de tati ai nostri...toti s-or fi tarat prin mocirla?

nu-i mai simplu sa facem diferenta intre oameni si oameni?
Eugenia69
Postat pe 24 Iulie 2011 10:45
mariusele...
mai ales bosii ar trebui sa stie ca una spune gura si alta face couru',bre...
adeca,cum ar veni,din gura poti fi tare harnic,mai greu e cand treci la partea practica.
precizilla
Postat pe 24 Iulie 2011 10:47
asa se intimpla cind nu-ti vezi de treaba si uiti ca exista un DUMNEZEU care ne pedepseste pentru rautatile noastre .
garbo214344
Postat pe 24 Iulie 2011 11:18
De la: garbo214344, la data 2011-07-24 11:18:08asa se intimpla cind nu-ti vezi de treaba si uiti ca exista un DUMNEZEU care ne pedepseste pentru rautatile noastre .


Dumnezeu a creeat "mecanismul" si ne-a dat" instructiunile"...ne-a zis...asa functioneaza...ca nu respectam aceste "instructiuni" e vina noastra...si singuri ne pedepsim, deregland sistemul.
garbo192031
Postat pe 24 Iulie 2011 11:32
Da, bre... c moneagu' la n-are altceva mai bun de fcut dect s "pedepseasc rutile" voastre.
Tare muli papagali pe lumea asta...
Thor_again
Postat pe 24 Iulie 2011 11:38
am intalnit o femeie care spunea:am nevoie de cuvinte....de acele cuvinte frumoase pe care nu le-am mai auzit de mult,simt nevoia sa ma indragostesc---------------m-as indragosti si de o broasca raioasa------
gaby_alexe_68
Postat pe 24 Iulie 2011 11:46
De la: gaby_alexe_68, la data 2011-07-24 11:46:34am intalnit o femeie care spunea:am nevoie de cuvinte....de acele cuvinte frumoase pe care nu le-am mai auzit de mult,simt nevoia sa ma indragostesc---------------m-as indragosti si de o broasca raioasa------



femeie desteapta. Constientiza ce i se intimpla, cel putin....
quasaria
Postat pe 24 Iulie 2011 11:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as dori un sfat 11 De la: rautatemika 16 Februarie 2010 21:44
dragoste sau...?! help ! 55 De la: Dsoara_T 18 Iulie 2013 17:46
Doresc un sfat ..o solutie.. 16 De la: Diana_DM 20 Martie 2014 17:51
Salut 29 De la: garbo_395084 9 Februarie 2014 09:50
vrea spatiu 14 De la: garbo_414396 13 Septembrie 2015 17:55
Setari Cookie-uri