dragoste in trei,dar nu toti trei odata

ba sa shii scoata singura..
am plecat si io..
roby_cado
Postat pe 12 Iunie 2011 22:55
ehe.. ma amuzat si pe mine ca si pe quasaria partea cu.. "nu stiu cum s=a intamplat"
poate sunt eu mai de moda veche dar individul nu are nici o scuza
femeia i-a zis din start ca nu vrea copii.. ce daca era mai tanara? daca a zis ca nu vrea asta e..
poate omul a crezut ca in timp se va razgandi? pai daca a vazut ca nu serazgandeste trebuia sa-o spuna frumos la revedere cand si-a dat seama ca vrea un copil al lui.. nu sa "joace dublu" o buna bucata de vreme de a putut si face bebe...
eu nu inteleg oamenii de genul asta..
mai ales ca nu erau nici casatoriti.. nu aveau copii(ca astea sunt scuzele de obicei).. ce a fost asa greu sa puna punct si sa-si vada de viata lui...
cum zicea cineva mai sus.. totul tine de caracter....
adryaana
Postat pe 12 Iunie 2011 22:57
floare, ah da... toata compasiunea mea...
Si ce?

N-am nici o problema, sa stalkuiasca linistit - nu ma deranjeaza nici aia reali, un pixel din asta cu atit mai putin...
quasaria
Postat pe 12 Iunie 2011 22:58
ups.. pe cand sa=mi spun si eu parerea vad ca discutia a luat-o pe alte cai
adryaana
Postat pe 12 Iunie 2011 23:00
viata este prea scurta ca sa va rezbelti (razboi) pe acilisa
floare_cu_colti
Postat pe 12 Iunie 2011 23:06
Mda, singurul lucru pe care-l constat este acela ca tu esti frustrata in momentul de fata, timp de 10 ani nu ai facut decat sa te folosesti de acest barbat, ti-ai crescut cu egoismul tipic feminin copiii tai, nedorind sa-i daruiesti si lui unul, ok nu conteaza ce a"insamantat si pe unde", durerea ta vine ca te-a scos din rutina celor 10 ani, unde, controlul tau era oarecum sigur, il jucai cu toate scandalurile care existau intre voi, este ceva normal la noi femeile, oricum nu-l doreai din adancul sufletului, acum a intervenit ceva-ul care nu vrei sa-l mai accepti.....
caliopetra
Postat pe 13 Iunie 2011 10:34
Cand vorbesti uneori mai te si opresti ... Asa este si cand scrii ,ai pus punct si incepi de la capat.Eu unul nu am inteles nimic cu toate ca titlul povestirii arata tentant la prima vedere .
In rest ...sa fii iubita !
Ruddy
Postat pe 13 Iunie 2011 14:52
draga ruddy,sa nu crezi ca nu-ti dau dreaptate......asa sant drumurile vietii,tare incurcate,o clipa crezi ca totu-i clar ca apoi iar sa vezi ca defapt na-i habar;
ce la inceput parea fascinant pana la ireal, sa realizezi ca e doar jenant de banal. in rest eu iti doresc maxima distractie....no matter what you do,there will be critics.
sanset
Postat pe 13 Iunie 2011 15:31
da le iau pe rind cite una si asa se ajunge la 3
ion_11
Postat pe 13 Iunie 2011 15:36
pana acum doar am citit si m-am gandit"mare-i gradina ta doamne!". dar faza asta cu cifra fatidica trei ma roade si pe mine de ceva vreme. Cand n-o sa mai rezist si o sa-mi fac curaj o sa cer si eu ajutorul vostru stimabililor. Oserv ca unii au pareri dea dreptul pertinente.
Tigergelu
Postat pe 13 Iunie 2011 18:32
eeeee hai destainuiete -
floare_cu_colti
Postat pe 13 Iunie 2011 18:36
dap ....indrazneste , indrazneste
jeanette40
Postat pe 13 Iunie 2011 18:36
o parere doar ...
daca ai casa ta cu copii tai si esti independenta financiar,nu vad ce te incurca sa-ti vezi de-ale tale... pacat de timpul investit.. nu stie cum s-a intamplat? probabil a facut dragoste cu tine in aceeasi zi... urat! foarte urat!
garbo064536
Postat pe 13 Iunie 2011 18:42
nenea 844, face pe superioru` si distinsu` cu noi! noroc ca gradina lui e mica si-si poate incapea in piele! inca...
esme
Postat pe 13 Iunie 2011 19:54
Felicitari! esti de apreciat ca ai spus lucrurilor pe nume.
garbo199162
Postat pe 13 Iunie 2011 20:08
162, ma cam indoiesc ca ai inteles ceva! n-a spus nimic care sa dovedeasca ori sa justifice ceva pertinent. doar a balmajit o fraza cam incoerenta si eliptica, dorindu-se, probabil, cinic si superior. cand vrei sa faci pe grozavul, incercand sa-i pui la zid pe toti, ca, deh, esti tu al mai dAstept, poti avea macar finetea si distinctia (revendicate de o asemenea inteligenta pe care si-o aroga un asemenea individ) de a argumenta. altfel, totul e egal cu zero si mie, una, mi se falfaie.
esme
Postat pe 13 Iunie 2011 20:20
esme, otet esti azi...dar sunt de acord cu tine 100%
dor72
Postat pe 13 Iunie 2011 22:59
otet balsamic :)
de mere si miere de albine!
alfheim
Postat pe 13 Iunie 2011 23:57
Salut,nu consider ca isi doreste o viata in trei,.....doar ca 10 ani nu poti sterge cu buretul...
Kristiania
Postat pe 14 Iunie 2011 02:14
merg stersi cei zece ani, mai ales daca ai si apa ...
cricat
Postat pe 14 Iunie 2011 07:38
De la: garbo064536, la data 2011-06-13 18:42:34
probabil a facut dragoste cu tine in aceeasi zi... urat! foarte urat!


cum va mai place sa puneti in scena .. ce conteaza cand a facut-o? conteaza ca a facut-o.
cricat
Postat pe 14 Iunie 2011 07:41
De la: sanset, la data 2011-06-12 22:06:42chiar nu m-am gandit nici o secunda sa postez aceasta intamplare pentru a primi un sfat sau a gasi o solutie,atata timp cat nu am stiut ca santem trei in aceasta relatie,chiar daca nu a fost o relatie perfecta...a fost bine,ce m-a provocat sa vorbesc despre situatia asta a fost postarea ,,dragoste in trei"poate pt.a atentiona unele persoane care au o relatie stabila dar cauta sa-si faca viata mai palpitanta....ca ar putea sa aiba surprize...


sanset, mihaela .. cea cu "dragostea in trei" nu cred ca stie in ce se baga dar se baga de buna voie.
rezolvarea la problema ta sunt sigura ca ai gasit-o si cei 10 ani au devenit o amintire. Atunci cand apare un copil in alta relatie nu cred ca mai are rost continuarea relatiei actuale.
cricat
Postat pe 14 Iunie 2011 07:52
Dragoste cu nabadai , prostii. Pune-i punct si gata.Cauta eventual unul peste 41 de ani.
ronicasi
Postat pe 14 Iunie 2011 08:40
care-i secretul cu peste 41?
peste 41 la ce?
alfheim
Postat pe 14 Iunie 2011 09:25
nu se mai pune problema de relatie intre mine si el,din dragoste mi-am pierdut capul cam pe la 17 ani,sper sa nu se mai intample,,dar avand in vedere ca aici e vorba de un copil nici un pericol de asa ceva.in legatura cu acei 10 ani trebuie sa spun ca a fost un sprijin pt mine ,moral, poate si din faptu ca ne certam imi faceam ambitie ,e mai complicat poate sant care inteleg,cand ai doi copii si-i cresti singura viata amoroasa nu mai e chiar pe primul loc,dar e adevarat ca nu l-am considerat niciodata destul de matur ca sa faca parte din familie ,si se vede ca nu m-am inselat
sanset
Postat pe 14 Iunie 2011 10:07
mai alfheim, ce n-ai retinut: i-a spus ca daca vrea copii sa-si caute pe alta... sau tu nu consideri ca trebuia sa si incheie relatia cu ea daca-si cauta pe alta cu care sa faca un copil si putea in continuare sa polenizeze aleator pana si rodea ceva?
sau tu intelegi numai ce vrei? ai filtru la ochelari?
garbo097157
Postat pe 14 Iunie 2011 10:34
De la: As_ninge, la data 2011-06-09 10:43:19Sumar: aceleasi manifestari virtuale care denota alienarea sau lipsa de talent la psiho-fantezii si aceeasi asteptare (alienanta de data asta) ca cei care intra pe aici sa si piarda vremea cu un topic la fel de prost facut!



Ei ei , nu crezi ca esti prea modesta in a emite in mod succint alese neologisme?
Anacruza, apostiful, aliteratia, anecdota, parafraza, conotatia, denotativul...etc asa ca sa le dam peste nas analfabetilor, anti-talent logo-discursiv si argumentativ de care aminteai mai sus.....de unde apar asemenea specimene ?


DaMarkus09
Postat pe 14 Iunie 2011 11:37
DaMarcuso9 Artificial intelligence is no math for natural stupidity.(regret ca exprimarea mea in limba romana nu te satisface,cred ca as fi fost mai explicita,dar la cultura ta nu-mi fac griji ca nu o sa intelegi)
sanset
Postat pe 14 Iunie 2011 12:36
De la: garbo097157, la data 2011-06-14 10:34:00mai alfheim, ce n-ai retinut: i-a spus ca daca vrea copii sa-si caute pe alta... sau tu nu consideri ca trebuia sa si incheie relatia cu ea daca-si cauta pe alta cu care sa faca un copil si putea in continuare sa polenizeze aleator pana si rodea ceva?
sau tu intelegi numai ce vrei? ai filtru la ochelari?


am cumva dreptul sa inteleg ce vreau, sau trebuie sa inteleg ce vrei tu?
nu cumva tu esti detinatoarea adevarului suprem si nu stiam eu?
uite ca nu vreau sa inteleg ce vrei tu!, ce ai sa-mi faci?
in afara de ultima pagina de poastari ai mai citit ceva?
ai citit cumva si ce-am postat la inceput, sau doar ai vazut ceva acolo, o idee, si ti-au sticlit ochii in cap ca la sticletzi, incat ai simtzit nevoia sa te repezi si tu cu o replica. altfel mureai asfixiata!
alfheim
Postat pe 14 Iunie 2011 14:22
Cer scuze pentru egoism dar:
Da Markus, din toate postarile ti-ai gasit sa comentezi doar la a mea? Care, obiectiv vorbind, era totusi logica?
As_ninge
Postat pe 14 Iunie 2011 14:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa il mai ert sau nu? 23 De la: Tiffany 4 Octombrie 2009 09:02
Oare merita sa lupti atata? 26 De la: garbo092182 2 Februarie 2010 02:45
Compatibilitate 93 De la: ciresica21 12 Septembrie 2009 17:38
Barbatul care nu iese din casa 261 De la: esme 20 Iunie 2011 22:08
CINE ESTE VINOVAT...? EU SAU EL????? 69 De la: Thor_again 14 Martie 2011 16:07
Setari Cookie-uri