dragoste in trei,dar nu toti trei odata

atunci pe moment nici nu am realizat cam ce inseamna pentru mine ,cand mi-am dat seama ca o trebuiasca sa le zic la toti ,ca o sa afle toata lumea,ca normal el o sa se insoare si o sa locuiasca cu ea ,cand ma gandesc cu cata relaxare a dus el asa o viata paralela ,si cu cata nesimtire vine sa-mi spuna ca pentru noi totul e la fel sau poate mai bine,poate ca nu-mi mai fuctioneaza chiar bine neuronii ,poate ca nu am fost o doamna cand m-am certat cu el dar acum singurul lucru pe care pot sa-l fac e sa ma obisnuiesc cu ideea
sanset
Postat pe 9 Iunie 2011 15:00
a
sanset
Postat pe 9 Iunie 2011 15:08
a
sanset
Postat pe 9 Iunie 2011 15:08
a
sanset
Postat pe 9 Iunie 2011 15:08
a
sanset
Postat pe 9 Iunie 2011 15:08
De la: garbo189959, la data 2011-06-09 14:31:46... ,si vine acum sa-mi spuna ca peste 9 saptamani o sa aiba un baiat



adica asa simplu, peste 2 luni si putin...?
aia e in luna a 7-a si el n-a stiut cum s-a intamplat!!!

hai ca deja miroase a ars rau de tot ...
alfheim
Postat pe 9 Iunie 2011 15:26
da e tare aiurea prima sant eu care nu mai inteleg nimic,ma scoate din toate rabdarile si mai ales chiar nici nu vreau sa mai discut cu el absolut nimic regret ca mi-am pierdut controlul si a vazut cat de tare m-a afectat
sanset
Postat pe 9 Iunie 2011 15:32
poa cineva ...va rog un rezumat?????????
nazirra
Postat pe 9 Iunie 2011 20:22
fata a trait cu un mujic!
mujicul nu era chiar mujic, la inceput, dar s-a stricat pe parcurs!
adica vreo 9 ani si ceva fu bine intre ei.. si el de vro ceva luni s-a incurcat c-o trufanda care'i pe cale sa-i faca un copchil.
nika nou sub soare!
si zisa fata cilea oful ei! in rest ne mai aberaram si noi cum puturam!
si adminii, ca iar tre sa-i pomenesc, imi shtersera un post!
macar de mi l-ar trimite pe mail sa-l cosmetizez, sa-l fac mai mic.. etc
ca din cauza lor. ce-am scris a doua oara nu mai are sens fara prima parte
si se supara doruleatza pe mine!
dor
alfheim
Postat pe 9 Iunie 2011 23:11
daca ma-nervezi la un moment dat..nu inseamna ca ma si superi...
o contradictie de principii, idei...ce-or fi nu conduc spre suparare ( in ceea ce ma priveste)
dor72
Postat pe 10 Iunie 2011 02:51
De la: alfheim, la data 2011-06-09 13:00:59multumesc! sarutari de maini pe amandoi obrajii!
Pai..ori e "sarutari de maini'??ori ..."pe amandoi obrajii'?? Nu vad cum o saruti pe maini amandoi obrajii?/ Sau era 'MAINE?"" Asta sarut pe obraji.. ..Si asta ..pe maini.le lui Dor...de la ..tine!!
elisabeta_boia
Postat pe 11 Iunie 2011 22:17
eh, betty, e o iespresie dragalasha, nu mai analiza si tu totul sub lupa!
alfheim
Postat pe 11 Iunie 2011 23:33
in primul rand,exista o indoiala,ca este chiar copilul lui...
in al doilera rand,fiecarui barbat,i se intmpla cel putin o data in viata,sa isi insele sotia.
nu traim in rai,ci in lumea asta,printre oameni,care sunt supusi greselii.
e in firea noastra,in program.
doar sfintilor nu li se intampla.
nu am intalnit pana acum,pereche,in care nici unul sa nu fi inselat,niciodata.
voi ati intalnit? trebuie sa fie vreo exceptie.
lumea e foarte socata,cand afla ca "m-a inselat"
nu merita sa rupi o relatie,pentru ca unul din doi,a gresit.....e exagerat.
merita o a doua sansa.
d
daniilia
Postat pe 12 Iunie 2011 04:32
....esti , matura, opreste te si gasndeste, el vrea copil , il are, tu vrei sa l tii cu forta, nu poti, planurile , terenurile, casele , sant trecatoare, tu ai copii , el nu.....asta e cantecul destinului...daca te iubeste dupa..un timp se intoarce.. de nu a fost un..vis frumos.....dar natura are legile ei....iubeste si iarta..iarta si iubeste...de nu lasa pe altii....
rusalii in liniste si iubire!
dang
Postat pe 12 Iunie 2011 05:16
Dar ar trebui sa fii fericita ca sunteti ...doar 3......

garbo176188
Postat pe 12 Iunie 2011 08:42
Fac copii altor femei si barbati care domiciliaza cu tine n casa, d apoi ca domiciliul tau si al lui era separat.
Sigur el acum 10 ani era mai " amarat' financiar vorbind, asa ca i a convenit o relatie cu tine pana s a pus pe picioare. Acum a considerat momentul oportun sa si faca o viata, mai ales ca a si gasit o fata mai tanara dispusa sa i faca un baiat!
Practic, CE AI VRUT DE LA RELATIA ASTA??? El vrea o familie, nu o femeie " next door"! Tu ai copiii tai, el vrea unul al lui. Calculeaza ti sansele la momentul actual: tu ai 41 de ani, aia are 24, tu ai copiii altuia, aia are copilul lui...... cu ce il constrangi ? Sau....?
Daca e om de onoare o sa si aiba grija de copilul lui, nu de ai tai, ar de ramai cu el intr o relatie o sa ti ruineze sufletul si nervii!
Eu zic sa cauti unul mai matur ca asta actual si sa l lasi sa si creasca copilul! Relatia cu aia nu o sa o rupa ca i mai solida decat relatia ta cu el, ea e mama copilului sau!
valibilic
Postat pe 12 Iunie 2011 09:16
Bine v am gasit! Ea este divortata.El este singur.Se iubesc sau .........poate s au iubit.Cei rau in asta ,erau liberi amandoi sa iubeasca pe cine vor, nu??? El si a gasit una mai cruda si vrea un copil! Nu i rau de loc! De ce sa creasca el copiii alteia, cand poate sa si creasca propriul copil. Daca: tu accepti sa si imparta si cu o alta persoana, atunci ve ti avea iubire 3! Asta ,,,vei hotara tu, ce vrei sa faci in continuare!
Iti doresc o viata frumoasa si linistita.
Jojolin
Postat pe 12 Iunie 2011 09:56
De la: Jojolin, la data 2011-06-12 09:56:29Bine v am gasit! Ea este divortata.El este singur.Se iubesc sau .........poate s au iubit.Cei rau in asta ,erau liberi amandoi sa iubeasca pe cine vor, nu??? El si a gasit una mai cruda si vrea un copil! Nu i rau de loc! De ce sa creasca el copiii alteia, cand poate sa si creasca propriul copil. Daca: tu accepti sa si imparta si cu o alta persoana, atunci ve ti avea iubire 3! Asta ,,,vei hotara tu, ce vrei sa faci in continuare!
Iti doresc o viata frumoasa si linistita.

Amin am scris >> CE?????????????? >>>> SI TREBUIE SA TAIETI CA: ASA MA PUTETI INERVA, CA N AM INTRAT DE LOC PT, CA NU MI LIPSESC >>>>>>>> !!!!!RUSINE !!!!
Jojolin
Postat pe 12 Iunie 2011 10:00
SA SI IMPARTA IUBIREA?????????!!!!!!!!!!! E CUVANT INDECENT
Jojolin
Postat pe 12 Iunie 2011 10:02
fao si tu si vezi daca ramii insarcinata el ce zice
garbo193947
Postat pe 12 Iunie 2011 10:03
pai daca el vroia un copil puteai sa mai faci daca de 10 ani sunteti impreuna diferenta de un etaj si daca l-ai fi iubit cu adevarat???...copiii tai vor pleca la casele lor mai devreme sau mai tarziu???!!! A fost si tatal copiilor tai adoptiv SI TU TE-AI GANDIT DOAR LA TINE SI LA COPIII TAI... acum LA REVEDERE!!!
garbo173858
Postat pe 12 Iunie 2011 10:34
Atatea scuze i-ati gasit acestui pui de lele...Doar ca femeia i-a spus de la bun inceput ca nu vrea copii ..iar el a stat 10 ani cu ea . Intrebarea este...copilul a aparut accidental??? Eu asa cred....
Poate aia mica si fasneatza a stiut...poate a dorit un copil cu el...sau era prea naiva sa stie metodele contraceptive???? mai e o varianta...poate placerea i-a impins sa uite de metodele contraceptive..si ..iaca belea...Daca el s-a dus cu o fatza spasita la senset...oare de ce? aaaa...era actul 3 din piesa...cat teatru joaca barbatii astia...of of of...mare comedianti...

garbo121915
Postat pe 12 Iunie 2011 10:42
ce te faci cand afli ca are o relatie de 3,5 ani cu alta si fu ai fost egoista si nu ai simtit? Se poate si asa.Nu esti singura .Ai putere si treci mai departe.Timpul le rezolva.Nu te-a meritat.Barbatii sunt facuti doar sa ne folosim de ei
garbo092580
Postat pe 12 Iunie 2011 11:06
vad ca domnul din discutie iese sifonat rau de tot
eu as vrea sa intreb un singur lucru pe toti cei care au dat cu piatra aici:
cati dintre voi ati luat o decizie la 30 de ani, si vi s-a parut ca e forever batuta in cuie, si ati constat dupa un numar de ani, ca acea decizie nu va mai reprezinta, si ca vi s-a modificat perspectiva? aud???
domnul respectiv a decis atunci ca poate sa traiasca si fara un copil al lui. acum, dupa 10 ani, de evolutie, si maturizare, presupun, a realizat ca isi doreste unul. e chiar asa de condamnat? voi il judecati pentru hotararea luata cu 10 ani in urma, nu pentru ce vrea ACUM, uitand ca dorintele noastre, nevoile noastre sunt intr-o permanenta schimbare, si nu putem ramane statici.
si mai uitati ca viata nu iti ofera garantii.
ca abia acum i-a comunicat doamnei ca va avea un copil peste 2 luni, e another story. tine de verticalitatea caracterului sau, si de promiscuitatea in care vrea sa traiasca...
michelle_
Postat pe 12 Iunie 2011 11:23
Iimi pare rau de cele intimplate,dar nai de ales probabil o va prefera pe acea tinara ,dar la moment nar vrea nici pe tine sa te piarda,daca va fost bine ar trebui sati adici aminte si de momentele cele frumoase .Am si eu o poveste asemanatoare cite odata nas vrea nici sa aud de el da totus ma impac cu gindul ca si pe mine ma iubeste ,cu toate ca difeenta de virsta e mai mare ca la voi ,am si eu familie da so intimplat asa ca ne simtim bine unul cu celalalt ciear de sea face familie o sa fu si eu alaturi da in rest cum a da domnul ,asa ca gindestete bine ,a rupe e usor ,a gasi ,sau restabili e mai greu ,dor sa incerci sati gasesti un alt iubit ca sa uiti sau sa cobori la realitate .Succes.
masca
Postat pe 12 Iunie 2011 11:32
ma al naibii esti tu .Nu ai inteles ca barbatii sunt facuti sa ne folosim noi de ei? Femeia ar trebui sa fie multumita ca a avut grija de hormonii ei 10 ani
garbo092580
Postat pe 12 Iunie 2011 11:35
580, nefericita viata cred ca ai, daca gandesti asa
si, by the way...nu se reduce totul la hormoni si folosinta pe termen scurt, mediu si lung
michelle_
Postat pe 12 Iunie 2011 11:42
....ce te tot miri???
Aici e vorba de un barbat!Noi femeile tot, femei ramanem....Nu ai simtit in acest timp ca mai e cu cineva???Daca nu ....inseamna ca ati avut o relatie destul de lejera.Tipic....un barbat cu 2....3 femei ..Lasa.l ....daca mai ai puterea sa o iei de la capat...Daca nu... rabda....asa cum zici tu...in trei....Oare merita????
garbo028998
Postat pe 12 Iunie 2011 14:14
De la: masca, la data 2011-06-12 11:32:18Iimi pare rau de cele intimplate,dar nai de ales probabil o va prefera pe acea tinara ,dar la moment nar vrea nici pe tine sa te piarda,daca va fost bine ar trebui sati adici aminte si de momentele cele frumoase .Am si eu o poveste asemanatoare cite odata nas vrea nici sa aud de el da totus ma impac cu gindul ca si pe mine ma iubeste ,cu toate ca difeenta de virsta e mai mare ca la voi ,am si eu familie da so intimplat asa ca ne simtim bine unul cu celalalt ciear de sea face familie o sa fu si eu alaturi da in rest cum a da domnul ,asa ca gindestete bine ,a rupe e usor ,a gasi ,sau restabili e mai greu ,dor sa incerci sati gasesti un alt iubit ca sa uiti sau sa cobori la realitate .Succes.


In ce tara ai invatat draga lb.romana??
Mi s-au strepezit ochii si neuronii,citindu-ti postarea.
Ma intreb ,totusi,de ce am avut rabdare s-o citesc pana la sfarsit?!
garbo134945
Postat pe 12 Iunie 2011 14:23
"..Timpul le rezolva.Nu te-a meritat.Barbatii sunt facuti doar sa ne folosim de ei.."


roby_cado
Postat pe 12 Iunie 2011 14:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ziua 2 De la: anaROBERT 20 Septembrie 2010 16:09
intrebare? 36 De la: garbo163126 17 Iulie 2010 18:46
WORKSHOP DORINTA SEXUALA IN CUPLU: 24 OCT. 2010 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 11 Octombrie 2010 15:37
Gresesc eu, greseste el ? 21 De la: garbo_7913 23 Octombrie 2012 13:47
Subiect pentru cei pusi mereu pe scandal... 856 De la: anaROBERT 27 Februarie 2011 23:44
Setari Cookie-uri