Care este DIFERENTA dintre o SOTIE iubitoare si o IUBITA iubitoare??Dar dintre un SOT iubitor si un IUBIT iubitor??

bre 712.....wrong!
e 20 de ani si 20 de kile (in minus,dor )
precizilla
Postat pe 5 Iunie 2011 08:51
radical ?
As_ninge
Postat pe 5 Iunie 2011 08:51
da, da preci...ar fi ideal sa le am ...in minus...unele...
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 08:56
cloaneta mia, remember aste dialoage conjugale?
I was a virgin! was!!!! go, live with your slut!


http://www.youtube.com/watch?v=ih6W19KTlZo
michelle_
Postat pe 5 Iunie 2011 08:58
clony....
cate saptamani am ras d'alea in fiecare zi?!
eh,ce vremuri....

bre...
ia-n treceti pe terasa la chatuiala
nu de alta,da' mai lasam toapicele "on topic"
precizilla
Postat pe 5 Iunie 2011 09:02
am plecat...
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 09:03
unde, mami? taman acum, cand o punem si noi de-o barfa ca-ntre fete?
michelle_
Postat pe 5 Iunie 2011 09:05
Asistenta vine la proaspata nascuta si-i spune: Tatal copilului asteapta afara cu un buchet mareee de flori..sa intre?Tanara:NUUU,sa pleceee,vine chiar acum..barbatul meu!!
elisabeta_boia
Postat pe 5 Iunie 2011 09:18
betty, asta e diferenta intre iubit si sot?
vezi de ce e mai bun iubitul? ajunge primul...
me, ziceam sa iesim la terasa...a atat de frumos afara...o splendoare...si inca nu e prea cald...

hai la cafea...mi-e o pofta....hmmm
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 09:34
De la: michelle_, la data 2011-05-26 19:04:45aha, tu vrei exercitii de imaginatie, sf-uri, de-alea...
sa stii totusi ca o sotie nu face numai ce ai insirat tu aici...mai pune si ea un neglijeu scandalos, ca nu e vesnic obosita, si mai sunt cazuri cand sotul face mancare si intinde boarfele pe sarma, in timp ce ea e la manichiura si facut freza

mi se pare cam riscant sa definesti in alb si negru...viata de cuplu e o infinita paleta de nuante
da , bine zis, doar suntem egali in drepturi, responsabilitatile se inpart!
trenul_vietii
Postat pe 5 Iunie 2011 10:11
betty, a sosit trenul vietii...la drum!
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 10:13
va mai amintiti din film "duelul " muzical dintre tigani si evrei?

frumos, frumos

e pe youtube , dar sunt cam fraiera, nu stiu sa-l trimit
Eugenia69
Postat pe 5 Iunie 2011 10:23
copiaza link-ul copy/paste
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 10:32
http://youtu.be/e5xMq_RgZes
Eugenia69
Postat pe 5 Iunie 2011 10:37
super , eugenia
cricat
Postat pe 5 Iunie 2011 10:48
ce? ca i-a disparut fraiereala?
da, am vazut si eu....am trimis lumea pe aratura...dupa ciuperci....
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 10:56
mie mi/a placut ..

si acum urla Goran in casa
ce dor imi era de Goran Bregovic !
cricat
Postat pe 5 Iunie 2011 11:00
nu zic nu...zic doar ca am deviat subiectul involuntar...eu cu pasaricile mele...
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 11:05
Un cuplu isi sarbatoresc cei 70 de ani de casnicie.Sotul isi intreaba sotia....--Acum, dupa 70 de ani poti sa-mi spui cine e tatal celui de-al saptelea copil?Pentru ca nu seamana cu ceilalti sase...Sotia ii raspunde.--Tu... O zi buna tuturor!
constance
Postat pe 6 Iunie 2011 08:12
MAI AVETI SI ALTE PROSTII IN CAP< DISCUTATI LUCRURI MAI INTERESANTE>
garbo000199
Postat pe 6 Iunie 2011 11:36
ca de exemplu?
Eugenia69
Postat pe 6 Iunie 2011 11:40
199, baga tu un lucru interesant, sa vedem
Thor_again
Postat pe 6 Iunie 2011 11:41
io zic sa bage un dantz din buric, pare a fi anteresant, asa en-passant!
alfheim
Postat pe 6 Iunie 2011 12:24
199,ai spus ca la 48 de ani ai tai,arati ca la 30 ptr. ca ai tu un ..secret! Asa ai scris tu sub avatarul din profilul tau! Eu iti stiu secretul...dimineata sex,la amiaza sex,seara sex ..noaptea-amor!! Te-am ghicit?!!Numai acele persoane care fac mult,mult sex si amor...se sclifosesc cu "vai..imi e rusine!" iar cele care chiar sunt persoane de casa,cuminti si devreme-acasa,spun multe prostioare dar la o adica...se ascund in carapacea casniciei ca sub un scut!! Si la anii tai...e pacat sa te sclifosesti...fii reala,fii adevarata...oricum viata e scurta,chiar daca arati de 30 de ani..tot 48 ai!!
elisabeta_boia
Postat pe 6 Iunie 2011 15:56
doaman Elisabeta, poate a gresit topicul...era unul care suferea ca renata a profitat de el
Eugenia69
Postat pe 6 Iunie 2011 16:03
fiecare cu trendi-ul lui! facem si un "fratele mare"???
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Iunie 2011 18:23
acum serios

am citit candva, o definitie a iubirii: se facea ca, la inceput, cand pun mana pe iubitul/iubita simt fluturasii...etc...stiti voi...nu va povestesc

peste ani (multi), cand ating picorul lui/ei nu simt nimic, e ca si cand as pune mana pe propiul picior. Dar daca cineva ar infige un cutit in acel picior ar fi ca si cand l-ar infige in mine

acum ca e sot sau iubit (peste multi ani presupun ca-i sot)...mi-a placut "definitia"
Eugenia69
Postat pe 6 Iunie 2011 18:33
Bravo Eugenia!!
elisabeta_boia
Postat pe 6 Iunie 2011 21:30
"Care este DIFERENTA dintre o SOTIE iubitoare si o IUBITA iubitoare??Dar dintre un SOT iubitor si un IUBIT iubitor??"
In primul rand ar fi de discutat notiunea de "IUBITOR" - e vorba aici de atentie, afectiune, respect, iubire, grija... etc
Binenteles ca toate acestea pot fi oferite si in calitate de sot / sotie dar si in calitate de iubit / iubita
Diferenta consta in asteptarile pe care le avem de la ceilalti:
o femeie poate sa aiba zeci de iubiti... ea asteapta doar iubire din partea lor.... eventual si ceva atentii (unele reusesc sa-i convinga pe fraieri ca in felul asta isi dovedesc iubirea fata de ele)
dar poate avea un singur sot.... si atunci inevitabil asteptarile pe care le are din partea lui sunt mult mai mari... pe umerii lui apasa soarta familiei, toate grijile si nevoile familiei sunt responsabilitatea lui.... dar cum viata este plina de probleme si dificultati starea de armonie in familie este vesnic pusa la incercare si de multe ori spulberata de discutii sau certuri generate de aceste probleme!

binenteles totul este aproape identic si din punct de vedere masculin:

un barbat poate sa aiba zeci de iubite... el asteapta doar iubire din partea lor.... lipseste partea cu ATENTIILE (barbatii nu au asemenea asteptari)
dar poate avea o singura sotie.... si atunci inevitabil asteptarile pe care le are din partea ei sunt mult mai mari... si pe umerii ei apasa soarta familiei, grijile si nevoile familiei sunt si responsabilitatea ei.... dar cum viata este plina de probleme si dificultati starea de armonie in familie este vesnic pusa la incercare si de multe ori spulberata de discutii sau certuri generate de aceste probleme!

Deci in concluzie participarea la intemeierea si constructia unei familii reprezinta un pas deosebit de important in viata!
Aprecierea si respectul fata de persoana care face acest pas alaturi de noi trebuie sa fie maxima.... iar din punct de vedere sentimental sa simtim ca acea persoana este pe primul loc in sufletul nostru!
marceltuky
Postat pe 7 Iunie 2011 12:11
Multa,multa dreptate ai si tu!! iar problema cu atentiile..orice femeie{sotie sau iubita} se v-a bucura si de cea mai mica si ieftina atentie-dar,numai sa fie de la sotul-iubitor,sau de la iubitul-iubitor..!!Drept ca barbatii nu toti doresc si atentii,dar unii le accepta,insa dau inapoi intreiit! Si totusi o sotie {sot} are mai putin timp ptr. afectiune,joc erotic,giugiuleala...asta si ptr. ca pe primul loc e casa,apoi copii si ...daca ramane timp,si mai este putere..si amor!Dar pe fuga..problemele casei si a copiilor,te face sa termini ..repede,pe fuga..
Iar o iubita{iubit} isi face timp ptr.iubit{iubita},ptr.dragoste cu nabadai,joc erotic,giugiuleala...Amor nebun!1
Dar ar fii de dorit..ca partenerul{patenera} de viata..sa nu simta..sa nu sufere..
Multumesc si tie Marceltuky ca ai intrat pe acest topic,se vede ..cu ganduri si sfaturi normale,fara ironii!!
elisabeta_boia
Postat pe 7 Iunie 2011 18:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Doamne fereste 14 De la: danayela 24 Septembrie 2009 17:39
mamici din februarie 2008 1 De la: cris18 16 Decembrie 2008 16:14
mamica dupa nastere 65 De la: irinar2010 13 Aprilie 2010 10:21
ou 7 De la: ninutza 27 Ianuarie 2009 17:14
somajul dupa indemnizatie 2 De la: kidz000353 22 Martie 2009 21:43
Setari Cookie-uri