Care este DIFERENTA dintre o SOTIE iubitoare si o IUBITA iubitoare??Dar dintre un SOT iubitor si un IUBIT iubitor??

Rog toate doamnele sa se refere la "SOT-IUBIT" si pe toti domnii ssa se refere la"SOTIE-IUBITA".Se pot dezvolta si aspecte casnice,si de tinuta,si de asteptari-de ce?Se poate si glumi,e chiar de preferat sa luam in radere aceste "DIFERENTE"...pentru ca,trebuie sa recunoasteti...EXISTA!!Dar astea-s :SAREA si PIPERUL vietii!!Hai sa condimentam si viata si topicul!!
elisabeta_boia
Postat pe 26 Mai 2011 06:16
e o diferenta de stare civila, in primul rand....
mai departe...n-am experienta....alea cu iubitele/iubitul....
dor72
Postat pe 26 Mai 2011 06:28
Bettysor, tata, da' ce dileme te framanta la ora asta...in loc sa te framante sotul, sa-ti arate ce iubitor e el, dimineata ashea, pe nepi...
Nu era preferabil un ...huhuhahahihihoho???
tatoo
Postat pe 26 Mai 2011 08:06
treaba e cam complicata ......parerea mea
jeanette40
Postat pe 26 Mai 2011 09:33

Bettysor, vesela fata
Si sprintara ca un greier
Incontinuu ne arata
Cati pitici are pe creier.
Ea deloc nu-i plangareata
Si suparacioasa nu-i.
Deci...de-i fata mintea creata
Sa ne dea si noua-un pui !

....
tatoo
Postat pe 26 Mai 2011 12:04
tatoo
perfecttttttttt

si amu sa ma pastrez on topic!
pai o sotie poate fi in acelasi timp si iubita pe cant o iubita nu trebuie sa fie neaparat sotie
iar ca alta idee daca iubita e strict teremnul ala de amanta cosmetizat, in unele cazuri diferentza intre amanta si sotie este de vreo 20kg, in altele de 5 ani cu o marja de eroare de plus minus 20 de ani!
alfheim
Postat pe 26 Mai 2011 12:45
sau chiar +/- 20kg la aceeasi marja! Ptiuuuu, cat misoginism pluteste pe aici!
As_ninge
Postat pe 26 Mai 2011 12:49
snow .. nu era misoginism ... chestia cu ani si kg .. era un banc nevinovat ... am pus doar pt amuzament ..
no offence all lady and gentelman
alfheim
Postat pe 26 Mai 2011 13:18
E OK, alf! Si la mine era tot o gluma! e amuzanta perspectiva diferentelor la tine
As_ninge
Postat pe 26 Mai 2011 13:53
alfheim
Postat pe 26 Mai 2011 14:10
alf, tot la fel de bine sotia poate sa nu-ti fie iubita! ...asta - ca sa-ti completez rationamentul, si nu numai!
esme
Postat pe 26 Mai 2011 14:23
esme, esti sigura ca ai citit ce-am scris eu ...?

amu o sa ma citez
"pai o sotie poate fi in acelasi timp si iubita...." - citat dintr-un clasic in viatza si anume alfheim
dar oricum merci de completare, cred ca poate fi folositoare ca argument de intarire pentru alti colegi mai mult sau mai putin cititori
alfheim
Postat pe 26 Mai 2011 14:40
ok, alf, o bila neagra mie! ai sucit-o tu cumva din condei sa contina o marja de eroare!
esme
Postat pe 26 Mai 2011 14:48
io nu!
mi-am asigurata saltul in abis doar
uite sa nu zici ca sunt rau ... vopsim bila... o facem gri
alfheim
Postat pe 26 Mai 2011 15:32
o singura diferenta: verigheta.
ufishor
Postat pe 26 Mai 2011 15:55
diferenta ? ce diferenta ?
totul e roz !
cu iubitul - viata e roz, cu sotul - certificatul e roz !
elodia
Postat pe 26 Mai 2011 16:11
alful, sa inteleg ca atunci cand iese din standard, o sotie e pierduta...pentru pipita vrac?
daca este sa vorbim despre diferente, sunt enorme: de principii de viata, devotament, comunicare/relationare, dorinte proprii, dezamagiri, bariere...o lista cat toata populatia globului...
mai exista si anumite labilitati...deh...
o anume prosperitate materiala, conduce implicit masculul spre revendicarea cat mai multor femele pentru ca "are cu ce"...
un "are cu ce " iluzoriu, care nu face decat sa arate imaturitatea si dorinta arzatoare de a-si demonstra ( siesi) ca poate mai mult, ca astfel, isi capata o mai mare incredere si forta....
unii nici nu inteleg notiunea de familie, monogamie, plictiseli din astea....
modele, mod de viata...complicat...
betty, trebuia sa incepi tu cu asa ceva...

elo, te pup, brava fata!
dor72
Postat pe 26 Mai 2011 16:12
dor72
io am dat doar doua idei, n-am zis ca alea ar fi totul ... am lasat si altora posibilitatea exprimarii
alfheim
Postat pe 26 Mai 2011 16:17
gentlemanu, gentleman...
sa stii ca io nu beau bere...niciodata...
dor72
Postat pe 26 Mai 2011 16:20
De la: alfheim, la data 2011-05-26 16:17:16dor72
io am dat doar doua idei, n-am zis ca alea ar fi totul ... am lasat si altora posibilitatea exprimarii


CITA GINGASIE, CITA DELICATETE, CIT ALTRUISMENEALA. SUCCES
garbo007525
Postat pe 26 Mai 2011 16:37
offffffff nu era bere, dar nu e alt simbol acolo ... e coffe, sau orice vrei tu ...chiar si apa de izvor puraaaaaaaaaaa
alfheim
Postat pe 26 Mai 2011 16:37
De la: alfheim, la data 2011-05-26 16:37:43offffffff nu era bere, dar nu e alt simbol acolo ... e coffe, sau orice vrei tu ...chiar si apa de izvor puraaaaaaaaaaa


PA SI MULTE IMPLINIRI
garbo007525
Postat pe 26 Mai 2011 16:41
7525, treci la cocina, ca urmeaza somnul de ingrashare
(am rut sa zic infrumusetzare, dar n-a iesit, a zis ca nu se poate asocia cu tine)
alfheim
Postat pe 26 Mai 2011 17:06
alfi, nu ca ma framanta problemu prea rau...da' hai sa-ti zic o chestie...spusa de unu mai destept decat mine:
"nu te apuca sa te contrazici cu un prost, oamenii ar putea sa nu mai poata face diferenta"
michelle_
Postat pe 26 Mai 2011 18:10
Multumesc tuturor,de inceput e FF bine!!Mi-a placut de la Elodia"totul e roz!" Si acum sa va spun ce face o SOTIE iubitoare intr-o zi....si ce face o IUBITA iubitoare intr-o zi...pentru a vedea ce cred eu in DIFERENTA...Apoi astept baietii cu difetenta SOT-IUBIT!!
O SOTIE iubitoare se trezeste la ora 5,30-6,face cafeaua,pregateste micul dejun sotului ,suplimentele copiilor,al ei ,trezeste copii,ii verifica daca s-au spalat si pe dinti,ii ajuta la imbracat,eventual piaptana parul lung al fiicei,le pune suplimentele,se imbraca si ea repede,repede,ii duce la frady sau la scoala merge la servici...la amiaza,isi ia copii de pe unde i-a lasat,face cumparaturile necesare casei,vine cu cate 2 plase intr-o mana,copii si ..strange dupa dejunul sotului,incalzeste mancarea,pune masa,e atenta ca copii sa manance corect si tot,in timp ce sotul citeste si manaca,sau se uita la tv.si manaca..apoi,strange masa,spala vasele,pune haine la spalat,vede de copii sa-si faca si invete temele-sotul,siesta in pat,apoi pregateste cina,masa ptr a doua zi-copii se joaca cu sotul pe CP,sau oriunde-poate chiar o plimbare cu"tata"ca el "iubeste" copii...timp in care poate intinde rufele,calca ce a spalat ieri,isi pregateste hainele ptr. a2-a zi,ei si copiilor,si sotului binenteles,isi adoarme copii cu o poveste,verifica totul si pe la 23,30-24 ..se duce la culcare...dar sotul o ..asteapta,si in pozitia de stat..accepta..sa nu fie probleme..ce daca-i obosita?sotul..o vrea..o iubeste...!!Si ..a 2-a zi se repeta...!!
O IUBITA iubitoare...se trezeste la 8,da un bip...ii e dor-se alinta..isi bea cafeaua si vorbeste cu EL...vrea..Apoi se gateste,se coafeaza.ptr EL,isi i-a un neglige esxy,si cand EL vine...e o dulce,o pisica focoasa,iubitoare...multumeste frumos ptr. atentia primita...mai vrea..mai cere..i se da!!Apoi ,cu mare ,mare regret..IL lasa sa plece la..sotie..ii mai da un bip,mai vorbeste si seara cu EL,cere,i se promite...Si dupa ce se dichiseste ca la carte,adoarme dupa ce da un mesaj de ..dor LUI IUBITULUI ...
Vedeti vreo ..DIFERENTA??Am exagerat ..eu??Poate,dar un pic de adevar este!!
Astept BAIETII cu ce face un SOT si ce face un IUBIT..chiar daca NU sunteti..in cauza...?!imaginati-va..cum este??Multumesc ca ati citit!!
elisabeta_boia
Postat pe 26 Mai 2011 18:14
aha, tu vrei exercitii de imaginatie, sf-uri, de-alea...
sa stii totusi ca o sotie nu face numai ce ai insirat tu aici...mai pune si ea un neglijeu scandalos, ca nu e vesnic obosita, si mai sunt cazuri cand sotul face mancare si intinde boarfele pe sarma, in timp ce ea e la manichiura si facut freza

mi se pare cam riscant sa definesti in alb si negru...viata de cuplu e o infinita paleta de nuante
michelle_
Postat pe 26 Mai 2011 19:04
Doamna Elisabeta, totusi... sotul meu se chinuie, acum, sa curate niste pricajiti de cartofi noi. ca-i vrea la ceaun cu usturoi.
iar eu butonez la calculator. Nu se intampla mereu asa..., dar el sa stea numai la TV... nici chair asa!
ma gandeam ca o diferenta consta si in faptul ca mii drag si cand e racit, bosumflat,nervos, ca ma vede si pe mine ciufulita, cu ochii carpiti de somn sau cand n-am pas de lebada etc.
un iubit? pe asta l-as vrea fresh, zambaret si la picioarele mele...nu eu la ale lui
ma bag si eu in seama...
Eugenia69
Postat pe 26 Mai 2011 19:15
hai mai Elisabeth ca nu echiar asa.
depinde de noi in ce postura vrem sa fim:vrei safii doar sotie, esti asa cum ai descris tu vrei sa fii doar iubita iar ai dreptate dar daca TU alegi sa fii sotie/iubita pentru acelasi barbat se schimba datele problemei.
Gatesti mai putin, cureti mai putin, adica mai reduci catre 0 problemele casnice , lasi copii pe mina sotului/iubit si poti sa fii alintata/pisicuta/ ingrijita/senzuala pentru sotul/iubitul tau.

Sau un alt scenariu ar fi ca sa alegi zilele cind vrei sa fii sotie si zilele cind vrei sa fii iubita.

si ca sa dau contrareplica la mesajul lui Alfie: "iubitule ai doar 5 cm in plus dar stii ce mult conteaza?" tot o replica dintr-un banc.
Ciresica
Postat pe 26 Mai 2011 19:17
Pertinente si corecte observatiile voastre!! Am "tusat" asa sa fiu sigura ca ma veti contrazice..da nu e totul ALB-NEGRU..e cu nuante..Dar nu am auzit baietii??!! Va rog..spuneti !!
elisabeta_boia
Postat pe 26 Mai 2011 19:45
De la: tatoo, la data 2011-05-26 12:04:20
Bettysor, vesela fata
Si sprintara ca un greier
Incontinuu ne arata
Cati pitici are pe creier.
Ea deloc nu-i plangareata
Si suparacioasa nu-i.
Deci...de-i fata mintea creata
Sa ne dea si noua-un pui !

:s ml-winking0065:....

Va trimite BE-Pitic,
O scrisoare ,intr-un plic!
Betty un e plangareata,
Si nu are mintea creata!
E sprintara ca un greier
Si n-are pitici pe creier!

Dar iti de si tie-un PUI..
Ca suparacioasa,nu-i!!

Un "PUI" de ce vrei tu?:Somn?Bataie?Ciufuleala?Joaca?"PUI de-o...tavaleala?"glumeam,stii tu..!!
elisabeta_boia
Postat pe 26 Mai 2011 20:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lauzia 120 De la: corina_dragoi 14 Septembrie 2009 15:16
abonamente de sanatate 1 De la: kidz004086 14 Octombrie 2009 17:37
cat se ia din indemnizatie in luna cand incepi munca? 4 De la: anamaria_racu 15 Iunie 2010 16:26
vaccinul de 1 an infarix penta si scaunul moale 31 De la: ruschita 22 Decembrie 2008 18:34
Sarcina sau nu? 4 De la: garbo_397837 20 Martie 2014 23:05
Setari Cookie-uri