iubesc un barbat insurat...

ce ar mai face nevesteleee..................pe cine ar mai alerga si linsaaaa.......si mai important pe cine ar mai da vina pt esecul lor?
floare_cu_colti
Postat pe 16 Mai 2011 23:20
pe koorve, evident.
de unde rezulta ca si ele (koorvele) au responsabilitati ...:P
=))
eu_geminy
Postat pe 16 Mai 2011 23:22
responsabilitati si rolul lor: se pare ca uneori sunt ale dreak de binevenite! si culmea e ca nu-i doar in capul lor ditamai ...istoria d`amore!
esme
Postat pe 16 Mai 2011 23:35
Ok.Vad ca o sfatuiti de bine pe fata.Trebuie sa recunoasteti ca solutia cea mai buna pentru ea este sa renunte cat mai are timp.Oricum a dat peste cap si viata ei si pe a familiei amantului.Acesta avand preocupari... nobile isi neglijeaza familia.Sunteti de acord cu mine ca acei copii vor avea probleme la maturitate?Oricat ar arata dl.un comportament grijuliu fata de familie mizeria asta se simte si ma ia cu groaza si situatia sotiei fiindca la un moment dat se va intreba ce-a facut cu viata ei .O sa-mi spuneti ca are copiii .Ok, dar cu sufletul ei cum ramane?Daca ma gandesc bine chiar daca individul ar renunta la amanta tot aia ar fi.Viata sotiei ramane un lung sir de esecuri si neimpliniri.Toate revistele pentru femei cand vine vorba de infidelitate le sfatuiesc pe acestea sa ierte,sa uite etc.As vrea sa cunosc si eu macar o femeie care a iertat si uitat infidelitatea.Cea care spune ca a facut-o de fapt a acceptat compromisuri.O astfel de rana lasa o cicatrice''cheloida''.Cineva spunea ca viata merge inainte.Ok,dar cum?Pe un drum sinuos,prafuit plin de gropi...
Danyelle40
Postat pe 17 Mai 2011 07:21
cred ca ai putea sa ierti sa uiti niciodata
popeye_marinarul
Postat pe 17 Mai 2011 10:18
fato eu am vb cu o tipa maritata si poate la fel patesc. ideea este de socializare cu cat mai muklte persoane, iar daca vrei mai sunt alte multe lucruri psihologice de rezolvare a problemei, pe care ti le-as putea arata sau spune, pt ca oricum suntem de la distanta. multa bafta.
garbo174483
Postat pe 17 Mai 2011 14:06
Buna din nou.
am citit cateva mesaje adresate
cata rautate am putut sa vad in unele scrisuri ale unor femei.
Sincer nu le pot intelege, ba mai mult sunt complet dezamagita
chiar nu sunt constiente ca oricand li se poate intampla lor, sau nu pt ca au un suflet de puiatra, sunt din fier.ele nu pot intelege ce inseamna sa iti umble fiori prin stomac, pt ca probabil multe din ele nu au avut ocazia sa simta o dragoste pasionala ca a voastra.
ceea ce vroiam sa stii este ca sunt laturi de tine sufleteste, te inteleg si stiu ca Nu poti renunta la el, simti ca nu poti, stiu , tocmai de aceea iti doresc multa bafta, putere sa astepti cat este nevoie, sau sa iie decizia care trebuie luata
te admir orice decizie ai lua,
fii tare
bafta
C
garbo020369
Postat pe 17 Mai 2011 16:11
bre C....asa se numeste acu' foutaiu'????"dragoste pasionala"????
vai de cozonacu' vostru....
eladaela
Postat pe 17 Mai 2011 16:31
da' ce de succes a devenit toapicu' asta
cel mai mult ma distreaza commenturile...mai ales din partea doamnelor voalate, care infiereaza cu manie proletara, desi-s cu musca pe caciula si ele, hehehe

hopa! 83 vrea sa ii si "arate" chestii psihologice...
'ai de paulele noastre
michelle_
Postat pe 17 Mai 2011 18:07

hai cu web-ul , neamule, sa-ti arat ce lucru psihologic lung am !!
asa se spune acum la cuc?
tatoo
Postat pe 17 Mai 2011 19:22
pai, tatoole, `e` neshte chestii ce necesita introspectie! adaaanca! noo?

esme
Postat pe 17 Mai 2011 19:26
papadia mea, io...
nu stiu d'astea, nu stiu d' astea...sa mor io !!!
tatoo
Postat pe 17 Mai 2011 19:40
De la: garbo020369, la data 2011-05-17 16:11:42Buna din nou.
am citit cateva mesaje adresate
cata rautate am putut sa vad in unele scrisuri ale unor femei.
Sincer nu le pot intelege, ba mai mult sunt complet dezamagita
chiar nu sunt constiente ca oricand li se poate intampla lor, sau nu pt ca au un suflet de puiatra, sunt din fier.ele nu pot intelege ce inseamna sa iti umble fiori prin stomac, pt ca probabil multe din ele nu au avut ocazia sa simta o dragoste pasionala ca a voastra.
ceea ce vroiam sa stii este ca sunt laturi de tine sufleteste, te inteleg si stiu ca Nu poti renunta la el, simti ca nu poti, stiu , tocmai de aceea iti doresc multa bafta, putere sa astepti cat este nevoie, sau sa iie decizia care trebuie luata
te admir orice decizie ai lua,
fii tare
bafta
C

of of... cat dramatism....
ma eu cred ca au simtit fluturasi in stomac si dragoste pasionala dar au avut grija sa nu fie pentru un barbat insurat...
tu tot mai cred ca astfel de persoane s-au uitat prea mult la telenovele
adryaana
Postat pe 17 Mai 2011 20:34
De la: alexxya_1985, la data 2011-05-08 15:42:12quasaria,da,sunt constienta ca ai dreptate dar..e asa greu cand ratiunea iti spune una si inima alta...era clar ca doar cineva care a trait ceva asemanator poate intelege..inca mi-e teribil de greu pt ca,ruptura s-a prudus de la 23 martie,de la plecarea lui dar..poate in timp,voi gandi si eu ca tine..:*



Daca era iubire ...era de la inceput.Ai inceput sa ti-l doresti mai mult cand ai aflat ca e insurat -fructul oprit -apoi au urmat cadourile ...esti tanara, ai grija ce alegi.Gandeste-te ca s-a inselat sotia abia dupa un an.Daca vei fi tu urmatoarea sotie nu crezi ca mereu te vei gandi ca va exista UNA ,care se va afla in situatia ta actuala?Daca te iubea cu adevarat nu mai era cu sotia lui nici cel putin o secunda.Trezeste-te pana nu e prea tarziu .E parerea mea...nu e sfat.
garbo205555
Postat pe 17 Mai 2011 23:25
he he he, am trecut si la imnuri nationale,

cu "desteptarea".

cu "trezirea"....

si mai ales,

cu "scularea"...

Yessss!:PP
:)))))
eu_geminy
Postat pe 18 Mai 2011 00:58
la ora asta ???

cricat
Postat pe 18 Mai 2011 01:01
ge, numai moartea te mai desparte de barbatul asta insurat...
ce sculari(me) te apuca?
dor72
Postat pe 18 Mai 2011 01:03
culcarimea ma apuca... eu acu am ajuns de la job.:D
:))
eu_geminy
Postat pe 18 Mai 2011 01:05
.... ai job non stop Ge ?

sau si de noapte
cricat
Postat pe 18 Mai 2011 01:07
un club non stop... (garbo )
hai sa ne culcam, ge...ca m-i un somn....ioi...
dor72
Postat pe 18 Mai 2011 01:10
iaca, ma si balbai...de somn...se intelege...
dor72
Postat pe 18 Mai 2011 01:10
unde sa ne culcam? ca io nu-s singur!...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Mai 2011 01:13
De la: dor72, la data 2011-05-18 01:10:30un club non stop... (garbo )
hai sa ne culcam, ge...ca m-i un somn....ioi...



mmm ... ce propunere de unu noaptea
cricat
Postat pe 18 Mai 2011 01:13
m-am grabit...o sa astept pana se face de doi...
sau vrei de 3 ?

si ce? trebuie sa fii sigur? (nu am nevoie de asigurari si lacrimogene...mi-e somn, frate...platonic)
dor72
Postat pe 18 Mai 2011 01:15
dah... somnu' platonic pare mai odihnitor...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Mai 2011 01:25
no gata...

voi, treaba voastra...
io ma duc la somn.

Noapte Buna!:)
eu_geminy
Postat pe 18 Mai 2011 01:27
Noapte buna !
cricat
Postat pe 18 Mai 2011 01:29
aham...si voua la fel....si odihnitoare...
dor72
Postat pe 18 Mai 2011 01:31
parerea mea este sa incerci sa te resemnezi , nu are rost sa mai continui asa, o sa-ti fie mai greu, n-o sa realizezi nimic din demersurile pe care le faci sa te intalnesti cu el, poate el isi iubeste sotia? nu crezi? poate tu esti pentru el doar o aventura....., gandeste-te bine..... esti tanara, ai toata viata inainte
garbo188582
Postat pe 18 Mai 2011 09:22
Eu am aceasta experienta in spate. Relatia cu un barbat insurat este cea mai mare greseala a vietii mele. E ceva dureros. O relatie de trei ani in care m-am lasat deoparte si el a fost centrul universului meu. Acum am ajuns la concluzia ca NU SE MERITA. Niciodata sa nu ai incredere intr-un astfel de om. Suferinta este mare, te simti ca un nimic, dat deoparte. E foarte greu. Dar viata merge inainte.Si mie imi este greu. Sunt nopti in care nu inchid ochii, mi-e dor de el, dar incerc sa fiu tare.
garbo206238
Postat pe 18 Mai 2011 11:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna!! 20 De la: hermosa20 21 Iunie 2012 12:10
Recomandari de carti. Cine, ce citeste. ce recomandati? 112 De la: metaphor 2 Aprilie 2014 13:17
cum ii lasam sa plece??? 52 De la: iasomia 30 Aprilie 2010 16:04
Vreau sa fiu si eu iubita ,deci injur si sunt vulgara 84 De la: quasaria 8 Iulie 2012 18:32
lapte praf 6 De la: kidz008208 20 August 2010 12:23
Setari Cookie-uri