iubesc un barbat insurat...

De la: reyya, la data 2011-05-15 22:07:40
Din prietenie te poti duce foarte usor inspre aspectul sexual ..insa dinspre aspectul sexual ....spre prietenie aproape niciodata.
Succes ! :-)


Dap, depinde...tocmai aici poate aparea "surpriza" - tu vezi in el un amic (ca un frate) si te trezeste ca el incepe sa te priveasca altfel... ei da, atunci ai senzatia ca e ceva ca un incest (vorbesc din experienta, doar ca eram foarte, foarte tineri atunci - nu stiu daca la maturitate mai poate exista naivitatea aceea)...

In ceea ce priveste directia - total de acord!
panty_C
Postat pe 15 Mai 2011 22:17
nu pot
nu-mi e somn
vre-o problema querida?????????????????
popeye_marinarul
Postat pe 15 Mai 2011 22:19
da ca nu inteleg ce a vrut sas zica d-0na cu "stiinta linistii mileluluio inainte de taiere"

popeye_marinarul
Postat pe 15 Mai 2011 22:22


DIN CATE AM CITIT AICI, TU ESTI SINGURA VINOVATA. AI AFLAT CA E INSURAT DAR TE-AI APUCAT SA-I DAI SMS-URI DUPA CE TE-AI INTALNIT CU EL ,DIN INTAMPLARE, PE STRADA. TU L-AI AGATAT, ASTA E CLAR. CEEA CE TI SE INTAMPLA ESTE CONSECINTA FAPTELOR TALE, MERITI SUFERINTA, PT CA AI INCERCAT SA FI FERICITA PE LACRIMILE ALTCUIVA(SOTIA LUI). IAR EL E UN ,,PAPAGAL" CARE SE DISTREAZA PUTIN IN AFARA CASATORIEI. DACA ERAI O PERSOANA DECENTA, IN MOMENTUL IN CARE AI AFLAT CA E INSURAT ITI VEDEAI DE ALE TALE, CHIAR DACA ITI MAI PLACEA DE EL. VREI UN SFAT?
VEZI-TI DE VIATA TA, INCETEAZA SA-I MAI RASPUNZI LA TELEFOANE/SA TE INTALNESTI CU EL. IMAGINEAZA-TI CA NU EXISTA. SI POATE DIN EXPERIENTA ASTA AI MAI INVATAT CEVA ,,NU TE INCURCA CU UN BARBAT INSURAT CHIAR DACA TI SE PARE CEL MAI BUN DE PE PAMANT", PENTRU CA DUPA CUM AI VAZUT, TOTUL SE PLATESTE.
patras
Postat pe 15 Mai 2011 22:23
bre, popeye, vre-o nu, da`, vreo, poate!
esme
Postat pe 15 Mai 2011 22:25
popeye mai ia o gura de spanac si casca ochii.
Poate reusesti sa citesti, pina la urma.
Nu exista nu pot.
quasaria
Postat pe 15 Mai 2011 22:25
da, mey reyya... dar in cazul secsului platonic, diferentele si realitatile fiecaruia nici nu mai prea conteaza...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 22:30
citi oameni au si alte nevoi de la alti oameni, in afara de a ii foute? Eu zic ca multi... si sper sa nu fie cazuri rarissime...
Vorbeam in general, ce simte autoarea subiectului ea stie. Ideea e ca se simte vinovata pentru niste mailuri in care o intreaba de sanatate. Deocamdata. De la stadiul asta, poate patina spre orice directie, dar poti pastra in viata ta pe cineva care iti e aproape si cu care iti poti discuta problemele - si atit - fara sa ai de ce sa te simti vinovat fata de nimeni.
quasaria
Postat pe 15 Mai 2011 22:31
KNIGHT_31...esti sub 100 asa-i ??? la IQ ma refer
reyya
Postat pe 15 Mai 2011 22:33
ei, 100.. de ce vrei sa il complexezi cu scoruri din astea intangibile pt el?
quasaria
Postat pe 15 Mai 2011 22:36
reyya
Postat pe 15 Mai 2011 22:36
Q, daca ea are sentimente de vinovatie, ma gandesc eu, ceea ce simte nu e tocmai "pur", prietenesc (in adevaratul sens al cuvantului) - poate gresesc dar nu am de ce sa ma simt vinovata daca nu ma gandesc macar la posibilitatea de a trece "dincolo", nu?
panty_C
Postat pe 15 Mai 2011 22:39
ei, chiar nspe mii de tipuri de atasament nu exista, s-avem pardon, daca vorbim de tipuri de atasament.
Freya__
Postat pe 15 Mai 2011 22:40
nu tipuri, variatii, poftim... te poti ATASA la intensitati diferite si in moduri diferite de orice si oricine, de la catelul personal pina la peisajul din Chamonix... vinzatoarea din colt si pisica de pe scara.

Pantera, cred ca depinde... Eu am cunostinte (si femei si barbati) carora li s-ar parea extrem de ciudat de exemplu un mesaj de craciun fericit cind sint acasa cu cerberul din dotare. Desi... mie asta mi se pare firesc si cit se poate de asexual. Pur si simplu ne cunoastem, na, e normal sa ne felicitam.
La fel de bine, m prieteni cit se poate de casatoriti cu care putem sa bantuim prin baruri pina la 3 dimineata - fie ca al meu vine, fie ca nu, fie ca vin si nevestele lor, fie ca n-au chef sa vina.
quasaria
Postat pe 15 Mai 2011 22:46
e de discutat si-acilea..
Freya__
Postat pe 15 Mai 2011 22:48
bine, e de discutat definitia atasamentului... emotionally related, e o varianta.

Desi, oricare ar fi definitia, pina la urma nu ma poate acuza nimeni ca nu sint atasata de catelul meu, nu? Fara sa il consider sexy... :-))))
quasaria
Postat pe 15 Mai 2011 22:53
mai bine ca tine nimeni nu-ti stie realitatea subiectiva, nu ma bag
Freya__
Postat pe 15 Mai 2011 22:56
eu nu rad, Q... sotia unui fost coleg, si-a vazut catzelul sexy... si si-a mai si facut poze cu el... le-a uitat in telefon.

nu cred ca vrei sa stii ce scandal a zguduit orasul... fiindca pozele, odata ajunse pe mana sotului turbat, au ajuns la toate colegele/prietenele ei, atat pe telefon si in e-mail:D:D:D
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 22:56

mda... multi sar gardul, ce sa zic....
Era bancul ala cu broscuta...care nu stia sa gateasca...
quasaria
Postat pe 15 Mai 2011 23:05
e clar ca ea nu avea toate cestile in dulap...
insa cand a aflat saracul - un om incredibil de linistit, de bun, de bland (probabil genul plictisitor in cuplu, nu mai oferea nimic nou:P) - a luat-o razna de tot si el...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 23:07
scuze de expresie dar esti ori prea proasta ,ori prea proasta ca daca zic ca esti prea credula pic eu de prost
pasarica nu e in palma
asta nu inseamna sa-i pui lacat dar la un moment dat conform regulii vietii ,timpul trece si tre sa faci ceva sa salvezi putin din ce ai
sint de acord cu multe dar nu cu prostia
tre sa gasesti pe cineva serios si nu tre sa te lasi prada unuia care vine sa te convinga cu bani nevestei
ala nici macar nu e barbat
dar sa fie instare sa te intretina macar putin
sint de acord ca toti avem nevoi
femei,barbati
ce nu ne poate oferi perechea e clar ca ne ofera altcineva
nu mai am timp de discutii acum dar daca e cineva interesat de astfel de discutii mai vb
toate bune
lucian_gii
Postat pe 15 Mai 2011 23:09
,,si el "??? adica a luat-o razna in aceeasi directie , Ge ??
reyya
Postat pe 15 Mai 2011 23:10
mi s-au incrucisat ochisorii citind mai sus...ia putin aer...respira adanc si incearca sa scrii corect si cursiv ! :-)
reyya
Postat pe 15 Mai 2011 23:12
da'sper ca era macar iun caine singur, nu? Ca sa nu rupa sufletul vreunei b i t c h... de prin vecini... care i-o fi facut si pui... ca nu e frumos.
quasaria
Postat pe 15 Mai 2011 23:12
nici vorba, reyya... si-a revenit incredibil de repede omul, in matca lui.
a divortat si isi vede de treaba.:)
:)))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 23:12
De la: quasaria, la data 2011-05-15 23:12:21da'sper ca era macar iun caine singur, nu? Ca sa nu rupa sufletul vreunei b i t c h... de prin vecini... care i-o fi facut si pui... ca nu e frumos.


era fix cainele din casa... ca sa vezi pe cine ajungi sa tii ...:PP
:)))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 23:13
cu cine vorbeai tu luciane cu asa patos? Nu ti-e clar pe unde o fi localizata, sau ce?
quasaria
Postat pe 15 Mai 2011 23:14
nasol... dca o stia asa pasionala trebuia sa ii ia vreun hamster....
quasaria
Postat pe 15 Mai 2011 23:15
reyya
Postat pe 15 Mai 2011 23:16
nu, lui lucian ii e ft clar: ce nu-i ofera perechea, ii ofera altcineva. si asta o stia dinainte sa stie ce-i poate oferi perechea.
esme
Postat pe 15 Mai 2011 23:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chiar este İsus Dumnezeu? 105 De la: Sarikiz 17 Decembrie 2012 10:11
http://www.dolarei.com/Daria_1441.html 1 De la: garbo000384 8 Iulie 2009 12:22
O mare dilema 109 De la: garbo017686 31 Octombrie 2010 10:11
VINDECARE ARSURI SI VARICE ULCEROASE...SI NU NUMAI...!!! 60 De la: reiyana 27 Februarie 2014 16:39
Afemeiat? 1 De la: garbo099510 4 Martie 2010 02:48
Setari Cookie-uri