iubesc un barbat insurat...

sau primesc vreo comanda gresita...
dor72
Postat pe 28 Mai 2011 08:41
buna dimineata Dor ......
jeanette40
Postat pe 28 Mai 2011 08:45
'neatza jeanno,
tu in loc sa robotesti, robotizezi?
si io la fel...azi am o zi mai libera si ma rasfat un pic...
dor72
Postat pe 28 Mai 2011 08:47
no ........sunt la munca , numai ca e liber acum ....beau cafeau si intrai putin sa mai vorbesc cu voi ....altfel , nu merge deloc forumul asta
jeanette40
Postat pe 28 Mai 2011 08:50
Neata, ai punctat bine, dor! Nu e chiar cuvantul bun! Sunt perfecti pt ca fac doar ceea ce li s-a zis sa faca. In sensul asta am utilizat acel "perfect:. Nu-ti ofera surprize decat atunci cand li se termina uleiul sau bateria sau mintea programatorului a ajuns la o limita. Oamenii nu sunt asa. Secretul rutinelor omenesti inca nu e decoperit.
As_ninge
Postat pe 28 Mai 2011 08:52
apoi .........cand i se urca rutina la cap , isi ia o amanta
jeanette40
Postat pe 28 Mai 2011 08:56
As si pe tine trebuie sa te anunt cand glumesc?
era in ton cu postarea lui 712...emoticon si toate alea...nu te mai tot explica...am inteles...acum ma joc...

@ Nu-ti ofera surprize decat atunci cand li se termina uleiul sau bateria sau mintea programatorului a ajuns la o limita
sau daca sunt programati sa ti le ofere...

mda, e de jale cu garbo...

@ ocazionala, jeanette...ca alea permanente e mai rele...
dor72
Postat pe 28 Mai 2011 09:00
Limitele programatorului se ating...cand? Atunci cand omul nu mai e in stare sa inteleaga ce anume il face pe un om sa o ia pe langa rutine. ce il face pe om sa incerce sa para altfel.
As_ninge
Postat pe 28 Mai 2011 09:03
Dor, dar poti glumi! Chiar aveai un punct acolo. Nu ma supar. continui o discutie care poate include si glume...doar nu suntem roboti, nu?
As_ninge
Postat pe 28 Mai 2011 09:05
As, esti prea serioasa pentru un week minunat si cald...
omul are mereu dileme existentiale...e chestie de gandire...ca si proces psihic....
limite...nu exista...nu trasabile...din cauza a prea multi factori interni si externi...
omul poate crede ca are limetele lui si se autocomplace....
poate sa nu accepte ca are limite si ...cedeaza...complicat...e prea frumos azi...
dor72
Postat pe 28 Mai 2011 09:09
De la: As_ninge, la data 2011-05-28 09:05:26Dor, dar poti glumi! Chiar aveai un punct acolo. Nu ma supar. continui o discutie care poate include si glume...doar nu suntem roboti, nu?


si chiar o fac...
io aveam treaba cu 712, nu cu tine...
pfuii...bine ca ti-ai revenit...ma speriasem ca ti-am dat comanda gresita...
dor72
Postat pe 28 Mai 2011 09:11
deci...e omenesc sa nu ne robotizam,sa traim doar cum comanda altii :)..tocmai ce ziceam..Nu poti refuza anumite lucruri pentru ca "nu e bine sa faci aia .." corect? :)
little_red
Postat pe 28 Mai 2011 18:31
stiu ce inseamna sa iubesti un barbat insurat.e tare tare grea situatia.mai ales cand nu stii ce vrea sa faca el.esti sigura ca-si va lasa sotia ptr tine?
dc nu ai avut sentimente ptr el de la inceput?
evaf63
Postat pe 28 Mai 2011 22:17
mda, valea plangerii pentru amantele suferinde...
michelle_
Postat pe 28 Mai 2011 22:25
daca iubesc barbati insurati

Me ... ce faina esti
cricat
Postat pe 28 Mai 2011 22:27
merci...stiu...stiu...is mirobolanta...craiasa zapezilor, aia...
michelle_
Postat pe 28 Mai 2011 22:31
ce tot vorbiti...si io iubesc un barbat insurat....e tare greu...nici nu stiti...
me, chiar ca esti sweet...oricat de snow sa fii ( cre' ca n-am gresit, ca nu stiu english)
dor72
Postat pe 28 Mai 2011 23:22
De la: alexxya_1985, la data 2011-05-08 15:18:42Ma numesc Alexandra,am 25 de ani si tot citind fel de fel de forum-uri,m-am hotarat sa imi spun si eu in cateva cuvinte povestea si poate,cu ajutorul vostru,voi reusi totusi sa inteleg DE CE ASA?..Ca sa nu plictisesc prea mult voi intra direct in subiect...
Cu 7 ani in urma am cunoscut un baiat,eram copii si am incercat sa avem o relatie dar..nu a fost sa fie,el era foarte indragostit de mine,spunandu-mi mereu ca sunt prima lui dragoste dar,eu ma simteam vinovata fata de el ca nu aveam aceleasi sentimente si ne-am despartit la scurt timp...au fost ani in care fiecare si-a vazut de viata lui nestiind nimic unul fata de celalalt asta pana in vara trecuta cand ne-am intalnit intamplator pe strada..si,de aici a inceput totul...ca sa ma fac si mai usor inteleasa,va mai spun si ca prin luna lui Mai a anului trecut eu l-am visat,repet,asta dupa 7 ani in care nu am mai avut niciun fel de legatura sau contact unul cu celalalt...dupa acel vis,am tot incercat sa dau de el,fara un motiv anume,vroiam doar sa vorbesc cu el..dupa vreo luna in care am tot cautat prin casa nr lui de tel,precizez ca stiam ca-l aveam pe undeva pe o agenda ,dupa ce am facut ture pe la el prin cartier sperand sa-l vad sau sa-i vad masina sau macar sa vad pe cineva cunoscut care sa-mi poata spune de el,am renuntat sa mai sper sau macar sa ma mai gandesc ca voi putea vorbi cu el asta pana la inceputul lunii August cand m-am intalnit cu fratesu si,hotarata sa ii cer nr de tel,am vbit cu el si mi-a zis ca Florin e prin oras cu nevastasa,in prima faza am ramas blocata pt ca nu ma asteptam sa fie insurat(am uitat sa mentionez faptul ca e cu un an si jumatate mai mic ca mine)...in fine,am mai vb ce am mai vb cu fratesu,ii spun sa ii tranzmita salutari si felicitari pt casnicie si lui si,plec..oarecum uimita si putin dejamagita..de ce dezamagita?nu stiu dar,asta am simtit...nu dupa mult timp,sa zic,cateva zile,mai exact pana in Sfanta Marie ma intalnesc absolut intamplator cu el in oras..uimita si blocata,nu am avut nicio reactie..ne-am salutat,evident,ne-am oprit sa schimbam cateva cuvinte..mi-a zis ca-i spuse-se fratesu ca ne intalnise-m si ce ii mai spuse-se-m eu acolo si,mi-a mai zis si ca se bucura foarte tare ca ma vede...in oras el era cu niste prieteni,stiind ca e casatorit,evident am intrebat de ea..mi-a spus ca pleca-se cu o zi in urma in Italia(munceau amandoi acolo) si ca el a mai ramas acasa ca vroia sa dea de permis pt tir,in fine...din una in alta facem schimb de nr de tel si ramane sa ne mai auzim,bun,nimic deplasat pana aici..inainte sa ne vedem fiecare de plimbarea lui,ma pupa si nu tocmai pe obraz,primul pup e pe obraz iar celalalt,undeva mult prea aproape de buze....eu eram singura,am uitat sa spun si asta,veneam dupa o relatie nu tocmai ok si inca sufeream,oricum,capitol incheiat... EH,DE AICI INCEPE TOTUL...in plimbarea mea,ce-mi zic,hai sa-i dau un sms daca tot am nr lui si oricum nu am putut spune prea mult cand ne-am vazut,ii dau sms si ii spun ca,ma bucur ca l-am revazut dupa atata timp si ca poate pana pleaca ne vedem la un suc ceva sa mai vbim...nu trec 2 minute si ma suna...ma intreaba pe unde sunt si ca daca mai sunt prin oras dupa ce se desparte de cei cu care era ma suna si poate ne vedem,zis si facut...eu in oras cu prietenii mei,el cu ai lui...dupa cateva ore ma suna...mi-a zis ca a reusit intr-un final sa scape de ei si ca vrea sa ne vedem..ne-am vazut..au urmat alte cateva zile in care am vb la tel,prin sms si tot cauta motive sa ne vedem chiar si pt 5 minute..in ziua de Sfanta Marie am fost cu prietena mea,iubitul ei si Florin undeva la iesirea din oras,ne-am plimbat,am ras,am glumit si..ne-am sarutat...a fost ceva,absolut minunat,nu stiu sa explic,tremuram amandoi ca 2 copii,aveam emotii..a fost totul deosebit..de atunci am ramas impreuna!!!ca sa o mai lungesc ca si asa m-am intins prea mult..cateva zile mai tarziu am plecat impreuna la mare(perioada in care facea si 1 an de la casatorie)..cand am ajuns acasa a inceput cu declaratii, juraminte, inel de aur pus pe deget si cerere in casatorie in turnul televiziunii din galati,fotografii cu sutele,numai zic de cadouri: rochite, plusuri, broscute, trandafiri destul de des, iesiri in oras zilnic,mai mult statea pe la mine decat pe la el,nopti dormite la mine,chitante si facturi de la tribunal cum ca era in divort si mereu planuri de viitor....parea totul un vis frumos..asta pana pe 21 Decembrie cand i-a venit sotia acasa si s-a produs ruptura..m-a mintit ca is probleme acasa,scandal si alte alea..mintea..eu stiam de la el ca ai lui si mai ales ea stia totul despre noi si ca toti ii sar in cap ca nu se poate sa divorteze dar,repet,mintea,lui ii era bine merci cu ea acasa...m-am chinuit groaznic,am incercat sa dau de el,nu aveam cum,prietena mea s-a intalnit cu el si nevastasa in mall si au vorbit,era clar ca ea nu stia nimic..cand prietena mea l-a intrebat de ce a facut toate astea el a negat totul,a luat-o si au plecat..la mijlocul lunii ianuarie a plecat ea si a inceput iar sa ma caute..a tot insistat cu mesaje,telefoane si,intr-un final am cedat si ne-am vazut,am mers pe premiza ca toti meritam o a2a sansa.. mi-a spus ca,fortat de imprejurari a fost nevoit sa renunte la divort..dar ca el ma iubeste si ca nu va renunta nici cand la mine..am uitat sa spun si ca in toata perioada aia de 4 luni cand totul a fost superb,a vrut foarte foarte mult un copil de la mine,iar de cate ori imi venea ciclu era foarte suparat ca nu i-am indeplinit visul..m-am chinuit mult cu el...cum ne cum,m-a facut sa ne impacam...numai aveam deloc incredere in el dar,il iubeam dumnezeieste de mult si,nu puteam fara el...a urmat iar o perioada superba,iar cu promisiuni,cu juraminte si cu toate cele ca si pana acum..ba mai mult,m-a luat la avocat sa vad ca acum chiar divorteaza..ca fraiera,ma minteam ca de data asta va fi bine..pana la sfarsitul lunii Martie a fost mai mult decat foarte bine..cu 2 zile inainte sa plece in Italia imi spune ca pleaca..am simtit cum pamantul imi fugea de sub picioare,am simtit cum mi se rupea sufletul,imi doream enorm sa ma trezesc si sa realizez ca totul nu a fost decat un vis urat dar,realitatea era clara..EL PLECA IN ITALIA...in ziua in care a plecat,mi-a oferit iar cea mai frumoasa zi,am petrecuto impreuna la piscina..a fost superb...inainte sa plece,a trecut iar pe la mine,a venit sa-si i-a la revedere..am plans amandoi si mi-a promis ca vom fi impreuna pt ca ma iubeste cica de 7 ani de zile si m-a rugat insistent sa il astept maxim 2 ani,perioada in care el va rezolva totul si va fi cu mine...el acum cica e acolo ca sa le demonstreze tuturor ca si cu ea acolo,tot v-a divorta..clar minte..m-a cautat in primele saptamani aproape zilnic..evident aceleasi minciuni,ca ma iubeste,ca nu e cu ea si ca sa am incredere in el si ne va fi bine,a,si evident sa il astept si sa nu il insel..de,aproape o luna numai stiu nimic nimic de el...mi-a fost foarte greu si inca imi este pt ca il iubesc dar,incerc sa ma impac cu ideea ca,ce e frumos dureaza putin si sa inteleg ca el e om insurat si ca nu va renunta NEVER la sotie pt a fi noi impreuna..probabil acum o sa ma intrebati pt ce am mai scris aici sau pt ce mai cer sfaturi daca am inteles ca pt el nu am fost decat o aventura sau cum s-o fi numit si ca la ea nu va renunta pt noi?!..va spun imediat..in perioada aia din Decembrie,am fost la o tanti si mi-a dat in carti,cu siguranta multi o sa spune-ti ca e cea mai mare greseala,asa am gandit si eu la inceput dar,in timp am realizat ca...exact ceea ce i s-a aratat femeii in carti,exact asta a urma..a urmat impacarea,fericirea,durerea,plecarea si multe alte lucruri de care nu am scris sau alte chestii de pe parcursul relatie pe care am omis sa le scriu..zilele trecute am fost iar la ea...m-a dat iar peste cap pt ca,acum cand credeam ca voi fi bine,adica,acum cand incercam sa cred ca ochii care nu se vad se uita,ea mi-a spus ca va aparea din nou..iar ma va chinui,iar ma va minti,iar ma va intoarce la el,iar si iar si iar si iar...mi-a mai zis si ca mai am sa ma mai chinui cu el,cel putin 2 ani..vor fi 2 ani de lacrimi,durere,suferinta..el nu ma va lasa sa imi fac viata,nu ma va lasa sa am pe altcineva...ce sa fac?cum sa-l fac sa numai aiba atata efect asupra mea?cum sa pot merge mai departe fara el??trebuie sa mai spun si ca nu pot accepta pe nimeni langa mine si ca,am momente cand mi-l doresc groaznic de tare langa mine,cand imi doresc ca sa apara dar...asa,daca nu ma cauta imi e bine,ma mint sau nu dar,vreau sa pot fara el,vreau sa nu-l mai iubesc..ce pot face cand ratiunea imi spune una si inima alta?de ce asa?va rog,incerca-ti sa va pune-ti in locul meu si,spune-ti-mi cum ati proceda voi?ce ati face daca vreti sa scapati de aceasta iubire neimpartasita dar cand nu va da voie sa il uitati???
Cine se incurca cu un barbat insurat trebuie sa fie constienta de toate riscurile acestei relatii si sa-si asume intreaca raspundere a consecintelor. Nu vreau sa dau cu piatra,dar .....aceste femei care nu sunt in stare sa-si gaseasca un barbat liber si "sparg casa" altei femei pentru a-si insusi barbatul acesteia, au deja un nume foarte cunoscut. Nu mai dati vina pe iubire pentru ca nu din iubire incerci sa faci o alta femeie nefericita pt. fericirea ta. De aceea te-a si pedepsit Dumnezeu.
alimacri49
Postat pe 29 Mai 2011 11:10
nu mai dati c/p pe tot eseul pus de alti
ce dreaq, nene...nu stiti sa folositi @ ???
pentru 2 fraze, si alea scremute rau, umpleti o pagina cu ce zice altul...

dor, merci...si eu simt ca ma coafeaza avatarul asta

ps: ali, ce dreaq zici acolo cu insusitul? bre, a-nnebunnit lupu! daca atatea femei se refera la barbati ca la ceva pe care trebuie sa si-l "insuseasca", nici nu ma mir ca va lasa aia in secunda doi
michelle_
Postat pe 29 Mai 2011 11:16
Da' alinuta asta, sau alimacri ori cum dreaq isi mai zice, mai are una demna de putzu' gandirii.
iote aici: "Nu mai dati vina pe iubire pentru ca nu din iubire incerci sa faci o alta femeie nefericita pt. fericirea ta."
Cu alte cuvinte, nu te duci cu ala pen' da-ti da fluturi in stomac, ori pen' ca o are mai groasa si mai bengoasa, ori pen' ca pur si simplu are buzunaru' mai plin, ci numai si numai pentru ca incerci sa faci o alta fomeie nefe...
Nefericita, sa fim bine intelesi!
Thor_again
Postat pe 29 Mai 2011 11:50
pai, bro...acilea se aplica panseul ala "ba p-a ma-tii", intre femei, hehehe...

michelle_
Postat pe 29 Mai 2011 12:04
Oo....Ce multa lume am lovit in sentimente....Gasiti tot felul de scuze ca sa motivati ceea ce faceti.Nu suntem roboti ,suntem oameni.Oamenii sunt rationali .Stiu sa-si rezolve problemele
constance
Postat pe 30 Mai 2011 08:52
crezi tot ce spui?
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 00:13
poate a rezolvat problemele si fu' bini ...
cricat
Postat pe 31 Mai 2011 00:16
In general cind iti rezolvi problemele ii tare bini!
constance
Postat pe 31 Mai 2011 06:35
pana apar alte probleme ...
cricat
Postat pe 31 Mai 2011 09:18
Depinde de noi in ce fel de probleme ne bagam....
constance
Postat pe 4 Iunie 2011 20:01
...PRIN TOATE PARADISURILE PAMANTULUI... PRIN CATEVA DISCOTECI...Vai si amar de voi doi...
garbo173858
Postat pe 5 Iunie 2011 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce oamenilor rai nu le plac oamenii buni? 47 De la: xenaluptatoareainimoasa 8 Octombrie 2010 17:42
fata gemeni si baiatul capricorn 1 De la: garbo174522 21 Noiembrie 2010 19:40
As dori un sfat 2 De la: garbo391110 26 Decembrie 2016 19:12
Cine se aseamana se aduna si nu este nici un pacat 74 De la: garbo265966 13 Iulie 2012 20:44
am nevoie de ajutor 2 De la: Micass 24 Octombrie 2009 07:41
Setari Cookie-uri