iubesc un barbat insurat...

ai grija ce iti doresti ca s-ar putea indeplinii.....si cind so indeplinii s-ar putea sa-ti pierzi interesul...
constance
Postat pe 18 Mai 2011 20:32
De la: garbo206238, la data 2011-05-18 11:32:01. Sunt nopti in care nu inchid ochii, mi-e dor de el, dar incerc sa fiu tare.


si el la fel...

iar tu, 712, la ce te miri asa?
dor72
Postat pe 18 Mai 2011 20:35
e la ora sexuala.
Freya__
Postat pe 18 Mai 2011 20:38
stii tu?
dor72
Postat pe 18 Mai 2011 20:39
se vede...
Freya__
Postat pe 18 Mai 2011 20:41
da, tare....rau
dor72
Postat pe 18 Mai 2011 20:45
"desi raspunsul e adresat Quasariei ..am sa incerc sa punctez ceva :
daca te atrag barbatii ( deci esti heterosexuala ) nu exista ,,atasament mai profund asa " cum l-ai definit ....fara pat sau relatie sexuala in sens propriu nu exista atasament ..uneori si cu pat si fara tot nu exista ( atasamentul ) ...,,iubire platonica " e doar un termen si atat atunci cand un barbat nu se simte atras de cea care ,,iubeste platonic "...
IUBIREA PLATONICA e doar un mare Big S-h-i-t scris si inventat ( spre consolarea lor ) de unele ( femei , niciodata barbati )
Din prietenie te poti duce foarte usor inspre aspectul sexual ..insa dinspre aspectul sexual ....spre prietenie aproape niciodata.
Succes ! :-)"

Multumesc draga reyya...
Ai mare dreptate, asa este...nu am ajuns la sex, suntem la capitolul prietenie...dar am zis...ne'am vazut, am vb, ne'am impartasit din necazuri, bucurii, experiente de viata etc..si am constatat ca suntem cam pe aceeiasi lg de unda...ceea ce lipseste la pers de langa noi, compensam, eu si el....de aia e greu sa rup relatia dar trebuie, oricat de mult ar durea si asta tocmai pt ca mi'e teama ca lucrurile frumoase sa nu ia o alta turnura....nu as pute sa imi insel sotul si fizic, carnal....cu sufletul deja simt ca l'am inselat....:(
Ce sa zic?? Nu am anticipat asta, si acum va trebui sa ma d'au cu capul de sus sa ma trezesc la realitate....Ce pacat ca nu ii putem porunci si inimii acest lucru...
Numai bine la toata lumea si NICIODATA SA NU SPUNE'TI NICIODATA!!!
mary180876
Postat pe 18 Mai 2011 22:08
Cred ca ti-ai facut-o cu mina ta.Nu i-ai respectat familia,te-ai gindit doar la sentimentele tale.El iti poate spune orice ,trebuie sa alegi ce sa crezi.Pentru ca un barbat sa obtina ce doreste ii spune unei femei cam ce vrea ea sa auda.....
constance
Postat pe 18 Mai 2011 23:23
ideea este k ti`am citit povesteas si eu traiesc cam acelasi lucru... numai k la noi nu`i problema nevasta ... problema sunt parintii lui ... dar este exact la fel cu femeia cu cartile... cu tot ... :( eu macar am pt cine sa lupt... in schimb la tine.. el te minte ... el este problema...imi pare rau .. vei trece cu bine peste .. nu a murit nimeni din dragoste..
cretzolyna17
Postat pe 19 Mai 2011 01:19
Sa fii sanatoasa si la punga groasa!
_karina_
Postat pe 19 Mai 2011 02:30
zidul plangerii aici...toate amantele neconsolate se imbratiseaza a jale si disperare, merg la mama omida sa le ghiceasca, si da-i si lupta pe baricade
voua, notiunea de iubire profunda si absoluta va e cu desavarsire straina, interesele voastre sunt dureros de meschine
michelle_
Postat pe 19 Mai 2011 08:55
se pare ca exista si neconsolarea fostelor sotii!!
ratuscaceaurata
Postat pe 19 Mai 2011 09:19
se pare ca exista si neconsolarea fostelor sotii!!
ratuscaceaurata
Postat pe 19 Mai 2011 09:19
vuvuzelo, asta e prima vorba de bun simt pe care ai spus-o de cand bantui pe garbo!
michelle_
Postat pe 19 Mai 2011 11:40
frate, da' multa lume neconsolata!

michelle, mai traiesti?
zambila
Postat pe 19 Mai 2011 12:03
doar exist...
michelle_
Postat pe 19 Mai 2011 12:10
de cate ori citesc titlul ''iubesc un barbat insurat....''
ma gadesc ...dupa lungi dezbateri , apare cea care a lansat discutia si completeaza:
'' Iubesc un barbat insurat.....cu mine''
garbo_dar_nu_greta
Postat pe 19 Mai 2011 12:24
constance
Postat pe 19 Mai 2011 12:56
michelle

ce draq spui acolo?am eu un cuvant care face minuni:paula

ia tema mea,poate te ajuta si pe tine...

http://www.youtube.com/watch?v=pQN1COeI75E

da' sa duduie boxele cand te uiti,eu astazi m-am uitat de trei ori,si iote ce m-am inviorat!! ia dati-va la o parte ca tre' sa ajung la enel...
draq o sa-i ia,da,da,da....
iasomia
Postat pe 19 Mai 2011 12:57
da, michelle, exista cate-un moment in viata, poate mai multe, cand, dupa niste experiente nu tocmai fericite sau naiba stie cum, te trezesti doar existand, ca un robot in virtutea automatismelor fizice, fiziologice, sociale si, poate, morale. se rupe asa, conexiunea cu tine insati/insuti, cu lumea, cu esenta lucrurilor. nu mai pare a functiona niciun canal de comunicare intre tine si miezul tau ori motorul tuturor celor posibile din tine. existi! atat! ca si cum ai pluti, in plina imponderabilitate, fara sa mai simti vreo povara. a mintii! caci aia e cea mai grea cazna, ne e propriul dusman, marea si invincibila noastra inchizitie.
si culmea e ca intr-o astfel de stare nici macar nu te simti nefericit, suferind, chinuit de vreo framantare ucigatoare sau doar stinghera! esti amortit! si uneori asta pare atat de suportabil! iar alteori, atat de fara sens! dar simti ca nu te poti razvrati, ca nu ai nicio chemare spre a purcede la ceva de genul asta. esti incremenit in proiect. uneori imi spun ca e bun un acces de pseudodementa, intrucat te atentioneaza ca esti pe o linie moarta si ca trebuie sa faci ceva! neaparat!
esme
Postat pe 19 Mai 2011 14:09
intotdeauna,in stare de "criza" este bine sa schimbi ceva in viata personala.
ratuscaceaurata
Postat pe 19 Mai 2011 14:21
da, culoarea parului, eventual niste botox si silicoane, si esti ca si noua, nu? o dracie impaiata! ori, poate, copiii, parintii?! de ce nu sangele?! ori mai bine aplici vreo cerere pt transplant de circumvolutiuni! hahaha! ce grozavi sunteti voi, astia, care va luati la tranta cu insasi cunoasterea! zici ca o inventarati voi!!
esme
Postat pe 19 Mai 2011 14:46
Esme.........inventatorii smecheriei
jeanette40
Postat pe 19 Mai 2011 14:58
De la: esme, la data 2011-05-19 14:46:49da, culoarea parului, eventual niste botox si silicoane, si esti ca si noua, nu? o dracie impaiata! ori, poate, copiii, parintii?! de ce nu sangele?! ori mai bine aplici vreo cerere pt transplant de circumvolutiuni! hahaha! ce grozavi sunteti voi, astia, care va luati la tranta cu insasi cunoasterea! zici ca o inventarati voi!!




esti prea incarcata......prea alambicata......dar in fine,cu spoiala sau fara ..ramai la conceptia ta....eu consider ca viata este frumoasa si merita traita.
ratuscaceaurata
Postat pe 19 Mai 2011 15:37
demonsau..., nu cred ca am zis ca viata `nu merita traita`! doar ca fiecare o face in felul sau!
esme
Postat pe 19 Mai 2011 15:42
esme nici eu nu cred ca ai zis......referitor la viata......e chestie si de noroc si de mana fiecaruia daca intelegi.....si de multe altele.dorintza si cu putirintza.....sunt ca intalnirea soarelui cu luna...
ratuscaceaurata
Postat pe 19 Mai 2011 16:00

concluzia aia mi-a facut ziua: atunci cand o fraza e prea docta pentru pulime, vrei, nu vrei, e prea alambicata si prea incarcata, ba chiar spoita...
rau e cand nici macar dex-ul nu te mai ajuta!
Thor_again
Postat pe 19 Mai 2011 16:36
draga garbo201712..la mine ai facut referire prin postarea ta? Parca asa am inteles..ori mai rog s'a potrivit oarecum...daca te'ai referit la mine, as zice ca nu mai sunt la varsta la care sa pun botul cum se spune la fel de fel de dulcegarii...Nu ma tenteaza....
In plus am zis ca ne completam unul pe celalalt....adika eu incep fraza el o termina si invers...aveam cam aceleasi glume, ne suparam pt acelas motiv...chestii de genul..comunicarea e cam la unison...asta e marea mea dilema cu care ma confrunt acu :(..as fi vrut sa il intalnesc in urma cu ceva ani cand eram singura nu acum cand am o familie...el nu are sotie, e in prag de divortz, dar are o alta relatie..deci e alambicata rau treaba pt ca nici cu actuala nu se intelege....ea tanjeste sa zic asa dupa fosta relatie..deci eu am fost consolarea lui, umarul pe care a plans sa zic asa....si l'am sfatuit ori de cate ori mi'a cerut sa fac asta.
Ei cam asta e oful meu asa in cateva cuvinte...Imi place, ma place, dar ...exista un mare DAR care sta intre noi...:(
mary180876
Postat pe 19 Mai 2011 21:33
pentru evitarea unor astfel de situatii, barbatul si femeia trebuie sa stie de la bun inceput care sunt conditiile, De aceea , barbatul, inainte de a pleca de acasa trebuie sa COMPLETEZE O CERERE. Va atasez o cerere tip
http://www.hopa.ro/poze-haioase/Anunturi/9784/Cerere+de+iesire+cu+baietii
garbo_dar_nu_greta
Postat pe 20 Mai 2011 10:57
de ce iti pui atatea intrebari sau le pui si altora daca ai raspunsul?stiai de la inceput ca e insurat, in concluzie esti vioara a doua...Nu vreau sa arunc cu pietre in tine pt. ca mi-a placut ca nu ai vorbit urat despre sotia impricinatului, dar te sfatuiesc sa-l dai uitarii, ce a fost frumos a fost, ti-ai trait clipa, insa nu-ti cladi fericirea ta pe nefericirea alteia...Daca ai fi sotia lui, care si ea poate il iubeste ca si tine si il crede in egala masura,cum zici ca ar fi?!
cum il vei uita?simplu:cui pe cui se scoate...
Fruntea sus mergi inainte si nu te uita in spate!
garbours
Postat pe 20 Mai 2011 13:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatii pe internet 164 De la: zambil 12 Aprilie 2010 17:15
NU STIU CE SA MAI CRED! 207 De la: fleurdelis 7 Iulie 2010 23:10
LOVITURA LA OVARE 46 De la: garbo_9711 7 Iunie 2015 16:09
De ce oare oamenilor le plac oamenii corecti,,dar lor nu le place sa fie corecti atunci cand inatalnesc oameni corecti,de aceea nici nu mai exista asa ceva 4 De la: ingerasulluptator 18 Decembrie 2011 16:22
Oare nu ar putea sa existe un partid al femeilor.In care sa fie lider o femeie..Dar cine are timp 97 De la: elodia_2 16 Februarie 2012 18:13
Setari Cookie-uri