Tradare dubla

ei, esme, tocmai la weceuri nu l-as trimite , da dreaq in depresie, nu-si mai revine niciodata
Freya__
Postat pe 20 Mai 2011 17:03
Bine, vream zbuneam ga in blog unde zdam Achmed se indambla mulde nereguli.
De egzemblu, veneam ala vegini la usa la muzlim ji zdrigam la Achmed, giga za nu mai ne reguli la nevezdele !...
achmed
Postat pe 20 Mai 2011 17:12
eu votez fara reguli la nevestee
floare_cu_colti
Postat pe 20 Mai 2011 17:16
bre, flori.. du ejdi gumva nevazda gare zdat cu Achmed pe sgara, la agelaji blog?
Daga nu, dam rebede adress ...
achmed
Postat pe 20 Mai 2011 17:18
iote adresa :nevasta cu bazdaci si rea @.com
floare_cu_colti
Postat pe 20 Mai 2011 17:20
La Achmed blageam azda nevazda gare aveam bazdigi.. ezdem vogoaza.
achmed
Postat pe 20 Mai 2011 17:32
iote la el ii si curajos
floare_cu_colti
Postat pe 20 Mai 2011 17:36
Achmed ezdem muzlim guragios.. tu ejdi una grejdina gu zange in inzdaladzie ga za vageam nereguli gu Achmed?
achmed
Postat pe 20 Mai 2011 17:39
bre Ahmed io is maritata si pun facaletu pe spinarea lu matale saaaau mai discutam asta numa daca pui un milion de euroi in cont
floare_cu_colti
Postat pe 20 Mai 2011 17:43

Bre Achmed, da' greu te mai urnesti!
Thor_again
Postat pe 20 Mai 2011 17:44
Bre flori, dar perverza nevazda mai ejdi vie, Achmed vageam BDSM ji gu dine, du veneam gu vagaledz, Achmed veneam gu geea ge aveam in dotare...
Ji za jdiam ga Achmed nu indrebam la dine de zdarea givil, bre!!
achmed
Postat pe 20 Mai 2011 17:47
ai observat si sfintia ta ?
floare_cu_colti
Postat pe 20 Mai 2011 17:47
Dhoraghe, Achmed ogubad ezdem, ga la noi, la Al Qaeda ze vageam aleger demogradige bendru brima data!
achmed
Postat pe 20 Mai 2011 17:50
Bre, muzlim, ge vel de alegeri demogradige? gu bizdol agaem 47 la dmbla ori gu gadn giugiuc giugiuc la drei medri-n zbade, gum da bine la legea muzlim?
Thor_again
Postat pe 20 Mai 2011 17:53
bre mata sa ai cardul si daca nu faci stop cardicac cand ma intorc de la cumparaturi .....DISCUTAM
floare_cu_colti
Postat pe 20 Mai 2011 17:54
Dhoraghe, indai vageam dreaba gum ze guvine gu gadn giugiuc-giugiuc. Ji agum dizgudam gu flori gare ezdem bredz la ea ga za veneam la harem.
Flori gu goldzi, indai la munga, bre, ji nu la indinz mana!!
achmed
Postat pe 20 Mai 2011 17:55
cre ca asa ai pacalit mata Ahmet cadanele ba intai banii
floare_cu_colti
Postat pe 20 Mai 2011 17:59
Achmed, dadeam eu la dine be gadn gu goldzi, daga dadeam ji du la mine un gobid gmil gunos
Magar ne zgabam de una
Thor_again
Postat pe 20 Mai 2011 18:05
din ceea ce spui , pentru distrugerea casniciei tale, pe locul unu la vinovati e prietenul tau iar apoi ,pe locul doi e sotia. nu crezi ca ar trebui sa schimbi locurile? nu crezi ca ea e singura vinovata de disstrugerea vietii voastre in comun? prietenul tau e acolo din ... nimereala. daca nu era el era altul , deci... ce sa merite el? el isi merita soarta fiindca, ii va face si lui la fel mai tarziu..
am dat un raspuns nu din distractie ca multi de pe aici , ci din cauza faptului ca am fost la un moment dat in aceeasi situatie, prietena mea... sotul meu... si stiu cum e. iar din punctul meu de vedere ea nu are nici o vina , nu ea era cea care trebuia sa aibe grija de casnicia noastra ci sotul meu ( fostul in prezent)
angy_033
Postat pe 21 Mai 2011 09:46
in primul rand nu il poti numi pe el prieten .... si sotia....a cautat ce la tine nu a gasit ... asta e viata ...treci peste si mergi mai departe
ana_d
Postat pe 21 Mai 2011 13:41
De la: burebista, la data 2011-05-04 12:05:22Ce faci cind cel mai bun prieten iti distruge casnicia?
Esti practic tradat de doua ori . Odata de prieten si a doua oara de sotie care s-a last prinsa in plasa lui.Dupa 20 de ani traiti impreuna, totul se transforma in praf si pulbere.
Ce ar merita el?
Cum sa faci fata unei asa situatii, mai ales cind ai deja 50 de ani?


Ce ai cu prietenul?! Ti-a jurat credinta el?! Si daca ai 50 de ani ai 2 solutii : s-o lasi sau s-o ierti. N-am 50 de ani , daca eu as pati asta i-as spune lui ...pa! Daca as avea 50 de ani si asta ar fi prima gresala pe care eu o aflu , l-as ierta, dar sigur cand eu voi avea 50 de ani el va avea vreo 59-60 , asa ca nu prea-mi fac probleme!
Deci , sa revenim...esti debusolat , dar, nu poti arunca la cos o casnicie de 20 de ani asta pentru ca ea ti-a luat ,,prietenul" !

melania33
Postat pe 21 Mai 2011 22:33
Poate suna ciudat pentru unii de pe aici,dar nu am inselat-o niciodata. A fost si felul meu de ai dovedii iubirea mea.
burebista
Postat pe 22 Mai 2011 13:59
aha! asadar, nene burebista, esti vanitos! oamenilor le putem dovedi ca-i iubim doar neinselandu-i! in rest putem fi niste ordinari!
esme
Postat pe 22 Mai 2011 14:04
Eu i-am acordat incredere. Nu am banuit ca dupa 20 de petrecuti impreuna cineva poate face asa ceva. Se pare m-am inselat ! Nimeni nu merita incredere absoluta.Am inteles, acum, ca viata loveste fara sa tina cont de virsta, sentimente etc.
burebista
Postat pe 22 Mai 2011 14:13
Usor de spus cind esti spectator. Dar cind esti sub efectul unei implozii interioare,lucrurile nu mai sunt atit de simple.
Oricum este opinia ta si o respect. Doar din acest motiv am si creat topicul,pentru a vedea si opiniile altora.
Mersi oricum!
burebista
Postat pe 22 Mai 2011 14:21
De la: Thor_again, la data 2011-05-04 14:27:00aha... deci matale esti burebistu.
nene, eu nu pot sa-ti spun decat atat: nu prietenul matale ti-a distrus casnicia, ci sotia matale si-a distrus-o pe a ei si pe a matale.
putea fi oricine altcineva in locul prietenului. putea fi vecinul de la trei, colegul de serviciu, cum am spus, oricine altcineva. SINGURUL numitor comun in ecuatia asta e sotia.
nu, matale nu esti numitor comun, esti doar numarator: e la fel ca si in casniciile distruse prin plecarea berbatului la alta. nu "alta" a distrus casnicia, ci chiar el, moftangiul care s-a dedat la trufandale

ca el...prietenu'...trecea shi el p'acolo intamplator de vreo doua ori pe saptamana ca sa verifice daca nu cumva nevasta prietenului lui nu e vreo c...ca stie el...a vazut multe in viatza shi nu shi-ar putea lasa prietenul prostit de o cx...nu-i asa, preainteleptule? :-) :-) :-) :-)
garbo056859
Postat pe 22 Mai 2011 17:45
imi primesc pedeapsa ca m-am jucat cu inimile a doi barbati
garbo107589
Postat pe 22 Mai 2011 19:17
859, reformuleaza.
sau lasa. bag seama ca nu prea ai inteles ce am zis eu.
Thor_again
Postat pe 22 Mai 2011 19:20
bro, o fi de la apocalipsa...
michelle_
Postat pe 22 Mai 2011 19:23
De la: burebista, la data 2011-05-22 14:21:10Usor de spus cind esti spectator. Dar cind esti sub efectul unei implozii interioare,lucrurile nu mai sunt atit de simple.
Oricum este opinia ta si o respect. Doar din acest motiv am si creat topicul,pentru a vedea si opiniile altora.
Mersi oricum!


Spectator sau nu , sunt convinsa ca fiecare dintre noi a avut o dezamagire in viata lui (sau poate unii nu!), unii mai devreme altii mai tarziu.
Acum nu mi-o lua in nume de rau , eu una , acum , nu as ierta dar, nu stiu cum o sa judec la 50 de ani! Adevarul este ca din teama de a nu ramane singuri , unii dintre noi , iarta, trec peste orice fel de problema ( sunt convinsa ca este de neeaceptat ca fiind o simpla greseala de-a lui sau de-a ei) dar sunt persoane care nu pot trece cu vederea acest lucru.

Daca aceasta infidelitate , tradare a sotiei tale este singura problema pe care ati avut-o , pe care o aveti, daca va intelegeti bine, daca ati realizat ceva impreuna, iart-o!

Eu in locul tau m-as gandi : de ce l-a ales pe prietenul meu ?! Daca ti-e prieten , poate-l cunosti foarte bine si astfel iti vei da seama ce i-a lipsit sotiei tale cautand in alta parte.

Sunt barbati care nu inseala (nu umbla cu alte femei), atunci cand gasesc femeia de care are nevoie (o verisoara de-a mea , s-a casatorit destul de tarziu , la 35 ani ,cu un barbat de 40 de ani , sunt de 10 ani impreuna , ea este foarte fericita , au un copil iar el nu cred ca a inselat-o vreodata, se vede! ) dar acesta nu este singurul lucru pentru o femeie care ar face-o fericita!

Daca o mai iubesti, iart-o daca ti-o cere !

melania33
Postat pe 22 Mai 2011 20:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"Miros" femeile maritate cand cineva le da tarcoale ? 348 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:00
Infidelitatea e ceva stupid sau casatoria e ceva stupid? 84 De la: Ciresica 29 Septembrie 2009 06:28
cum sa-l fac sa ma ierte? 351 De la: preciouss 7 Aprilie 2010 21:36
nu stiu cu care sa raman 41 De la: garbo_384967 13 Noiembrie 2013 23:56
L-am inselat fara sa vreau! 23 De la: garbo172304 1 Ianuarie 2017 22:23
Setari Cookie-uri