Tradare dubla

Ce faci cind cel mai bun prieten iti distruge casnicia?
Esti practic tradat de doua ori . Odata de prieten si a doua oara de sotie care s-a last prinsa in plasa lui.Dupa 20 de ani traiti impreuna, totul se transforma in praf si pulbere.
Ce ar merita el?
Cum sa faci fata unei asa situatii, mai ales cind ai deja 50 de ani?
burebista
Postat pe 4 Mai 2011 12:05
Tu esti sotul, sotia, sau prietenul? Sau, e un subiect ipotetic? Ce sa merite prietenul...pe sotia ta probabil...(n-a c-am facut deja o presupunere...esti sotul, dar ti-ai facut un cont cu imagine gresita ). Asta, asa cum era un anunt: pierdut sotie, cine-o gaseste... s-o tie!
ROI2009
Postat pe 4 Mai 2011 13:15
noup...
ea e burebista, prietena lui burebistu
Thor_again
Postat pe 4 Mai 2011 13:20
In primul rind: scuze ! profilul era incorect.
Eu sunt sotul si situatia este reala.
burebista
Postat pe 4 Mai 2011 14:22
aha... deci matale esti burebistu.
nene, eu nu pot sa-ti spun decat atat: nu prietenul matale ti-a distrus casnicia, ci sotia matale si-a distrus-o pe a ei si pe a matale.
putea fi oricine altcineva in locul prietenului. putea fi vecinul de la trei, colegul de serviciu, cum am spus, oricine altcineva. SINGURUL numitor comun in ecuatia asta e sotia.
nu, matale nu esti numitor comun, esti doar numarator: e la fel ca si in casniciile distruse prin plecarea berbatului la alta. nu "alta" a distrus casnicia, ci chiar el, moftangiul care s-a dedat la trufandale
Thor_again
Postat pe 4 Mai 2011 14:27
io zic sa te-mprietenesti si tu cu sotia prietenului tau
zambila
Postat pe 4 Mai 2011 14:34
deci, io n-am zis asa ceva!
zambila
Postat pe 4 Mai 2011 14:34
nuuuu, zambilicio, nu ai zis asa ceva, numa io am dat un c/p, sa ramana si posteritatii halul de decadere morala in care te-a adus garbo!

De la: zambila, la data 2011-05-04 14:34:05io zic sa te-mprietenesti si tu cu sotia prietenului tau

SI
De la: zambila, la data 2011-05-04 14:34:39deci, io n-am zis asa ceva!

Thor_again
Postat pe 4 Mai 2011 14:38
De la: Thor_again, la data 2011-05-04 14:38:36nuuuu, zambilicio, nu ai zis asa ceva, numa io am dat un c/p, sa ramana si posteritatii halul de decadere morala in care te-a adus garbo!

ceea ce vedeti nu este adevarat! repet: nu este adevarat!
SI
De la: zambila, la data 2011-05-04 14:34:39deci, io n-am zis asa ceva!

zambila
Postat pe 4 Mai 2011 14:42
De la: zambila, la data 2011-05-04 14:34:05io zic sa te-mprietenesti si tu cu sotia prietenului tau


Shania Twain asa a facut si si-a recapatat vocea. Deci e o reteta de succes!
As_ninge
Postat pe 4 Mai 2011 14:44
hantzu' tau, zambilo!
iar mi-ai editat postarea
Thor_again
Postat pe 4 Mai 2011 14:48
deci, sa-nteleg ca Shania e pe invers?
deci zambilu' poate sa-si ia gandul de la ea
zambila
Postat pe 4 Mai 2011 14:58
Nu, sa nu intelegi asta! Sa intelegi doar ca solutia data de tine a fost aplicata si de ea cu rezultate, chiar! S-a maritat cu sotul prietenei ei cele mai bune, cea pt care Shania a fost parasita de sotz! Stirea e pe undeva pe sit-eul yahoo de unde cred ca s-a inspirat si povestitorul nostru initiator al topicului!
As_ninge
Postat pe 4 Mai 2011 15:13
Intrebare:tu unde erai cand prietenul AVEA GRIJA de sotia ta?Daca tu ti protejai habitatul NIMENI n ar fi patruns...tu erai lipsa din ecuatie...ei NU...
garbo133776
Postat pe 6 Mai 2011 21:07
Daca vrei sa fii fericit o clipa,razbuna-te.daca vrei sa fii fericit o viata,iarta!
floryxxl005
Postat pe 7 Mai 2011 04:06
De la: floryxxl005, la data 2011-05-07 04:06:36Daca vrei sa fii fericit o clipa,razbuna-te.daca vrei sa fii fericit o viata,iarta


Depinde ca de obicei ce naste din pisica soareci mananca
Pentru cineva la varsta lui este cam naspa dar nu dispera ca vaduve sunt destule
Eu daca asi fi in locul matale asi face pe dracu in patru si asi aduceo inapoi (promitei luna de pe cer si adoo acasa) stai cu ia 2,-3 luni sa fii sigur ca nu mai are treaba cu prietenu si intr-o dimineata timiteo matinal la piata si pana se intoarce fai bagajele puneile la usa si schimba iala
Viata este scurta si este pacat sa te chinui
iti tragi una cu vreo 10 ani mai mica si sa vezi trai dupa
BAFTA
garbo180867
Postat pe 7 Mai 2011 05:16
bine a zis cineva..da-te la sotia "prietenului" si sa fie ca-n Caragiale:Tradare!Tradare!Tradare! De 3 ori "Tradare" dar...sa stim si noi!!
elisabeta_boia
Postat pe 7 Mai 2011 17:44
De la: burebista, la data 2011-05-04 14:22:02In primul rind: scuze ! profilul era incorect.
Eu sunt sotul si situatia este reala.


Cred ca vina e colectiva (chiar daca procentele de vinovatie pot fi diferite).
Apropo cati ani are sotia?
Cred ca zambi ti-a dat un sfat bun. Prefa-te (daca poti) ca nu mai esti suparat, reia relatiile de amicitie cu noul cuplu, poarta-te impecabil cu ex-sotia (ca sa te regrete) si sa vezi c-o sa vrea inapoi (daca nu i-ai facut ceva prea grav in timpul casniciei). Apoi, vezi dac-o mai vrei tu sau nu.
Fii tare, in orice caz si orice decizie iei du-o pana la capat.
charmelen
Postat pe 9 Mai 2011 12:30
E o mizerie ce vi s-a intamplat.Desi sunteti la varsta a II a aveti dreptul la o viata decenta ,fara reprosuri si minciuni.Atat barbatii cat si femeile fac mereu pasi gresiti si distrug tot ce a fost frumos .Daca avea ceva de reprosat doamna ar fi trebuit sa poarte o discutie deschisa cu dvs.Imi pare rau pentru necazul dvs dar mie daca mi se intampla asa ceva nu-l iert niciodata si o rup definitiv.Exista viata si dupa divort,asadar va sfatuiesc sa nu iertati nici doamna nici prietenul.Compromisurile nu sunt bune in nicio etapa a vietii.Aveti dreptul la o viata decenta si nu se stie niciodata ce va este rezervat.
Danyelle40
Postat pe 9 Mai 2011 14:06
Haitt!..Burebita!! Daniella ,e tot la al2-lea mesaj=sunteti ,pare ,pe aceisi "lungime de .."sentimente...SO..pe ea...pare ca te "intelege" cel mai bine de pe-aici!Sau nu asta ai cautat?Un "sufletel" de ..consolare?Cum a zis?"Fara..compromisuri!"Deci? E clar!! Si ti se v-a ..deschide..!!
elisabeta_boia
Postat pe 9 Mai 2011 15:56
CE POTI SA FACI? SA-TI TRAIESTI VIATA IN ARMONIE,ASA CUM NU AI FACUT-O NICIODATA.NU VARSTA CONTEAZA.
garbo194252
Postat pe 17 Mai 2011 19:15


Parca ai avea o suta de ani...Ai fi preferat sa traiesti in minciuna?
Wow, cate lucruri frumoase poti face de acum incolo! Nu se termina pamantul cu o femeie sau un barbat! Si ce daca era cel mai bun prieten? Asta-i viata! Inimii nu poti sa-i poruncesti!(Mintii, da! Daca ai asa ceva!)
Unii prieteni sunt de genul: a lua sotiile celor mai buni prieteni. Asa facea si fostul meu sot si culmea ca ii si placea asta! Era un hobby. Pana la urma cei mai buni prieteni l-au si parasit...
sora_ilsi
Postat pe 17 Mai 2011 20:09
De la: burebista, la data 2011-05-04 12:05:22Ce faci cind cel mai bun prieten iti distruge casnicia?
Esti practic tradat de doua ori . Odata de prieten si a doua oara de sotie care s-a last prinsa in plasa lui.Dupa 20 de ani traiti impreuna, totul se transforma in praf si pulbere.
Ce ar merita el?
Cum sa faci fata unei asa situatii, mai ales cind ai deja 50 de ani?



numai tu stii ce sa faci in acest moment. nu te poate sfatui absolut nimeni. pentru fiecare om in parte casnicia poate sa insemne cu totul altceva.
stiu cazuri in care sotii nu au nici o problema daca celalat l-ar insela.
nu trebuie sa te iei dupa nimeni de pe forum. gandeste singur ce vei face.
tu n-ai inselat-o niciodata?
daca ti-ar fi iesit vreo bunaciune in cale...ai fi pierdut ocazia?

iar pe "prietenul" tau...nu ar trebui sa fii suparat.
deep2w
Postat pe 17 Mai 2011 22:10
iti cauti pe altcineva,ca e o varsta buna,se poate reface viata.
chiar daca prin cunostinte,chiar daca prin internet.
si te duci la biserica sa te ajute dzeu sa vindeci rana din suflet.
exista rele si mai mari decat tradarea,chisr si tripla......
de exemplu,moartea.
cat timp traim,toate se corecteaza,regleaza.
numai moartea nu mai are solutie.
terapia prin ocupatie,e cea mai buna ptr uitat..gaseste zeci de lucruri de facut prin casa,de reparat,sau du-te un timp voluntar la spital...
acolo sa vezi!
curaj,succes,fa un nou inceput!
d
daniilia
Postat pe 19 Mai 2011 17:25
mey, frate, ce iuti si generosi sunt cate unii la dat sfaturi! parc-ar trai in poveste, zau! daniilio, si cum ziceai? cum era descoperirea aia de-o facusi?: `numai moartea nu mai are solutie`. adanca, strasnica cugetare! da, ce sa zic, ai revolutionat lumea si ai scos-o din bezna! iote ca reincepu renasterea, iesiram din grota. sa mai zica altii ca omul nu-i un arierat ce merita electrosocuri din cand in cand, administrate de neshte terapeuti d-astia hiper, super, megauniversali! insa faza cu voluntariatul la spital e dementiala! fata, esti mai tare ca maneaua!
esme
Postat pe 19 Mai 2011 18:18
Pe scurt, concluzia care se desprinde: barbatii e niste porci.
anakin
Postat pe 19 Mai 2011 23:47
bre, unii chiar sunt bine, nici cu unele gagici nu mi-e rusine ..


esme , terapia ocupationala e indicata in cazuri d-astea, mai ales daca se lasa cu divoartze..omu` tre` sa aiba lucruri in viata, care sa asigure continuitate, ca altfel o ia razna..
Freya__
Postat pe 20 Mai 2011 10:44
thoru zicea bine cand spunea tanti e cheia si lacata. o fi una care s-a indragostit fara voia ei. a fost sedusa, chiar. saraca! ghiata femeie!

ce spune chamerlen, e dupa parerea mea,sirop cu apa chioara.daca duduia a vrut senzatii tari, ce e de vina nenea dacul?iar poevestea cu prefacutul e draguta foc. ce? mai suntem la gradinita sa ne giucam de-a vulpea si vanatorul?la ce bun sa joace teatru pentru niste halalere de omuleti?

a plecat, shushaua! isi gaseste el una care sa nu aiba bufeuri de menopauza cu plecar/veniri/ indragostiri
si_totusi
Postat pe 20 Mai 2011 14:21
freyuto, nu zic ba, dar totusi, voluntariatul la spital mi se pare de poveste! nu ca nu ar fi un gest extraordinar, dar nu te lasa nimeni sa prestezi orice, fie si spalat wc-uri, daca nu esti autorizat.

esme
Postat pe 20 Mai 2011 14:21
Achmed regunoajde, am vozd brieden bun gu Burebizda, ji tare blagut de nevazda la el .. ji doream sbuneam ga nevazda de burebizda estem egzebdzional, jdiam mezerie, vageam doade alea-alea, de umbleam de rujine ji invidie be gele mai ezberimendade vilipineje.
achmed
Postat pe 20 Mai 2011 16:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de liniste si de un sfat 14 De la: garbo_410646 20 Iunie 2015 09:29
mereu fosta..... 63 De la: narcysa 8 Octombrie 2011 08:37
... raspunsul sotiei 97 De la: zambila 2 Decembrie 2010 09:56
Iubire sau atractie fizica? 100 De la: Flor60 1 Septembrie 2009 18:45
Panarama de langa tine! 80 De la: dor72 25 Mai 2011 00:31
Setari Cookie-uri