Femeia si barbatul

Pai in fond conteaza foarte mult cum a fost educat barbatul...Pt ca multe mame ii lasa pe barbati de capul lor,,cu pretextul ca ei nu vin cu burta la gura si nu rade lumea ce ei,,ca sunt niste curve asa cum rad de femei....De asta ii lasa sa faca ce vor ei...De asta ajung niste vagabonti,smecheri,curvari.Pt ca nu se ocupa parintii de ei..Pt ca ei sunt barbati...Tot din cauza mamelor barbatii sunt asa..Nu ii invata pe barbati sa gateasca.De parca ei nu ar manca,,nu ii invata sa spele vasele..Nu ii invata sa calce....de asta atunci cand se casatoresc,nu stiu sa faca nimic..Pt ca maicasa nu la invatat nimic..Sub pretextul ca este barbat....Pt ca prostia oameneasca este mare..Apoi femeile se plang de soarta lor...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Mai 2010 15:16
daca ai fi fost o idee mai coerenta in exprimare...da' ideea nu-i rea!
zambila
Postat pe 19 Mai 2010 15:19
Basic, da, e greseala mamelor.Dar si influenta societatii care imprima o anumita traiectorie copiilor de mici:fetitele sunt stranse in brate, sunt lasate sa planga, baieteii sunt lasati mai liberi.E o chestie de mentalitate, de separare a modului de educatie in functie de sex.
Lasand mamele la o parte sa nu minimalizam evolutia personala a fiecarui barbat.Sa nu le negam capacitatea de-a se instrui personal sau de-a invata de la femeia de langa ei.In final , vina ca sunt dezinteresati de aspectele casnice si astepata totul de-a gata le apartine in totalitate.
ela_d
Postat pe 19 Mai 2010 15:44
De la: ela_d, la data 2010-05-19 15:44:33Basic, da, e greseala mamelor.Dar si influenta societatii care imprima o anumita traiectorie copiilor de mici:fetitele sunt stranse in brate, sunt lasate sa planga, baieteii sunt lasati mai liberi.E o chestie de mentalitate, de separare a modului de educatie in functie de sex.
Lasand mamele la o parte sa nu minimalizam evolutia personala a fiecarui barbat.Sa nu le negam capacitatea de-a se instrui personal sau de-a invata de la femeia de langa ei.In final , vina ca sunt dezinteresati de aspectele casnice si astepata totul de-a gata le apartine in totalitate.
Asa ca vina le apartine in totalitate.Dar asta se transmite din generatie in generatie...Femeia poate avand un barbat needucat ca barbat..Nu isi mai da intersul sa isi educe copii..mai ales baietii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Mai 2010 15:49
draguta!!!!!! in general , femeile isi iubesc mai mult baietii.........si stii de ce??????????? , pentru ca ei , pot avea viata si liberatatea pe care ele nu o au......(multe), ..si atunci comit o mare greseala, ii cocolesc .uite asa , ajung ei la maturitate .......tot copii si tot asa din generatie in generatie.............barbatii sunt la fel si au aceleasi conceptii si mare vina ...poarta femeile........., noi mamele am ajuns exect in punctul de unde am plecat
jeanette40
Postat pe 19 Mai 2010 15:57
aiurea!
io vreau fetita!
daca voi avea baiat, va fi vai de el
zambila
Postat pe 19 Mai 2010 16:02
De la: jeanette40, la data 2010-05-19 15:57:47draguta!!!!!! in general , femeile isi iubesc mai mult baietii.........si stii de ce??????????? , pentru ca ei , pot avea viata si liberatatea pe care ele nu o au......(multe), ..si atunci comit o mare greseala, ii cocolesc .uite asa , ajung ei la maturitate .......tot copii si tot asa din generatie in generatie.............barbatii sunt la fel si au aceleasi conceptii si mare vina ...poarta femeile........., noi mamele am ajuns exect in punctul de unde am plecat
Dar poate ca ee au fost vinovate,ca nu au avut destula intelepciune ca sa isi educe copii,,baietii...Dar barbatii se pot autoeduca si singuri...Nici eu nu am invatat prea mult de la parintii mei....Ci mam autoeducat singura cu ajutorul lui Dumnezeu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Mai 2010 16:03
De la: zambila, la data 2010-05-19 16:02:19aiurea!
io vreau fetita!
daca voi avea baiat, va fi vai de el
Poate o sa fie hermafrodit...Doamne fereste
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Mai 2010 16:04
De la: zambila, la data 2010-05-19 16:02:19aiurea!
io vreau fetita!
daca voi avea baiat, va fi vai de el


iubita , eu am doi baieti si o fata , si ii iubesc la fel pe toti... depinde mult si de caracter.........generalizam...., dar daca te uiti vei vedea ca asa e.......femeile se vaita de sotii lor , dar cand e vorba de baieti deja s-a schimbat problema
jeanette40
Postat pe 19 Mai 2010 16:07
De la: jeanette40, la data 2010-05-19 16:07:56
De la: zambila, la data 2010-05-19 16:02:19aiurea!
io vreau fetita!
daca voi avea baiat, va fi vai de el


iubita , eu am doi baieti si o fata , si ii iubesc la fel pe toti... depinde mult si de caracter.........generalizam...., dar daca te uiti vei vedea ca asa e.......femeile se vaita de sotii lor , dar cand e vorba de baieti deja s-a schimbat problema
Pai poate ca nici nu vrea sa isi educe copiii,,baietii ca sa faca oameni buni din ei...Ca poate ce gandeste femeia..Daca mie ca femeia mi-a fost rau...La nevasta lui fiumiu,de ce sa ii merga mai bine?
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Mai 2010 16:14
Femeia de la suparari cred ca devine agresiva...Dar nu agresiva in cazul ca devine agresiva fizic...Ci ma refer ca devine agresiv moral,se inraieste....La fel ca si un animal,daca il bati,devine agresiv...Eu ma refer ca omul fiind batut prin necazuri,mai ales de ep urma barbatilor,se inraiesc devin agresive si egoiste
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Mai 2010 16:17
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-19 16:17:27Femeia de la suparari cred ca devine agresiva...Dar nu agresiva in cazul ca devine agresiva fizic...Ci ma refer ca devine agresiv moral,se inraieste....La fel ca si un animal,daca il bati,devine agresiv...Eu ma refer ca omul fiind batut prin necazuri,mai ales de ep urma barbatilor,se inraiesc devin agresive si egoiste
Pt ca ala de la subsol,are putere...El doreste ca toata lumea sa se urasca intre ei..Sa devina AGRESIVI...de asta oamenii devenind agresivi din cauza ca au suferit....Ataca si ei ca niste animale de prada..Neavand constiinta,pt ca barbatul sau femeia nu se roaga..Ei ataca...Ca niste animale agresive
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Mai 2010 16:20
Pt ca ala de la subsol,are putere...El doreste ca toata lumea sa se urasca intre ei..Sa devina AGRESIVI...de asta oamenii devenind agresivi din cauza ca au suferit....Ataca si ei ca niste animale de prada..Neavand constiinta,pt ca barbatul sau femeia nu se roaga..Ei ataca...Ca niste animale agresive..Oamenii se ataca unii pe altii...Pt ca omul prin suferinta se inraieste si incepe sa ii urasca pe oameni..Si atunci ala de la subsol,poate sa conduca creierul omului...Sa il duca cat mai mult in prapastie.Si sa il umple cat mai mult de ura...Si sa devina cat mai agresiv moral ma refer..Nu neparat fizic
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Mai 2010 16:23
De la: zambila, la data 2010-05-19 16:02:19aiurea!
io vreau fetita!
daca voi avea baiat, va fi vai de el


asa ziceam si eu pana acum un an... dar acum il am si e o dulceata! nu e nimic ce nu as face pentru el, desi sunt constienta ca e programat genetic sa devina... BARBAT!
moniq_
Postat pe 19 Mai 2010 16:24
l-am anuntat, inca dinainte de a se naste ca, in cazul in care in viata mi se va plange o fata de el, il leg de calorifer si il gadil pana da in plans de ras :)
moniq_
Postat pe 19 Mai 2010 16:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat ,va rog ! 17 De la: garbomi 18 Decembrie 2013 20:11
Va rog ajutor, e urgent! Mai poate fi cu mine, oare exista o solutie? 16 De la: garbo267384 1 Aprilie 2012 19:45
cum sa fac sa se lase de baut? 77 De la: BABYBOGDY78 21 Septembrie 2013 12:23
de cate ori e normal? 147 De la: elisabeta_boia 4 Septembrie 2011 00:35
diferente de varsta 104 De la: adnana66 20 August 2010 00:51
Setari Cookie-uri