Sunt sau nu compatibili

Betty, da' pe cine iombesti matale cu atata patima, bre? Ca de vreo doo zile tot in d-astea o tii
Thor_again
Postat pe 25 Aprilie 2011 13:41
De la: Freya__, la data 2011-04-25 11:55:57Juna, poti sa imbraci maimutza-n catifea...tot maimutza ramane..




la moi te gandisi?!?
cand dadusi aceasta pilda?!?!?!?


LILO
Postat pe 25 Aprilie 2011 13:58
De la: eu_geminy, la data 2011-04-25 12:45:56pardon, maimutza n-a avut intentia asta. natura a gresit...cu unele.:P
:)))


..
si tu?!?!? brutus?!?!?

LILO
Postat pe 25 Aprilie 2011 14:00
lilo, ce-ai ?

era doar o metafora
Freya__
Postat pe 25 Aprilie 2011 14:03
a!!! da?!?!?
metafora?!?
se accepta!!!

LILO
Postat pe 25 Aprilie 2011 14:04
multumim de-ngaduinta !
Freya__
Postat pe 25 Aprilie 2011 14:05
De la: Thor_again, la data 2011-04-25 13:41:07Betty, da' pe cine iombesti matale cu atata patima, bre? Ca de vreo doo zile tot in d-astea o tii
M-ai "mirosit?" batran "Nebun:" ce esti?Nu cred ca e iubire,dar oarece simpatie..da!Si da,in astfel de momente,nici eu nu ma mai recunosc..!Dar am ,uneori,luni bune cand nici doua cuvinte nu pot lega..Acum..parca pusca in mine1O fii un talent ascuns si stangace?Dar abia ma abtin sa nu mai dau una..poate la topicul cu poezii stangace..!
elisabeta_boia
Postat pe 25 Aprilie 2011 15:13
e cu fluturasi betty@

las' ca nu-i rau . in ton cu primavara.
Mielutza
Postat pe 25 Aprilie 2011 15:20
De la: rainbowdash, la data 2011-04-25 15:20:01e cu fluturasi betty@

las' ca nu-i rau . in ton cu primavara.
Si eu care credeam ca e de la cura..aceia nu sunt de la foame?Sunt "fluturi?" de cand n-am mai avut..am si uitat..cum e!! Dar plutesc,merg zambid pe strada,si inspiratia asta..ma sperie..NU!Ma bucura!!
elisabeta_boia
Postat pe 25 Aprilie 2011 16:01
a, bun...deci nu sint sigura nebuna care zimbeste de una singura....
Ma rog, sa zicem ca eu nu sint chiar indragostita, ci intr-o dispozitie mai.... nerealista.

http://youtu.be/l5pIC2MIelQ
quasaria
Postat pe 25 Aprilie 2011 16:06
valei, Betty se sperie omu`, frate
Freya__
Postat pe 25 Aprilie 2011 17:31
@betty:
In alta ordine de idei, imi plac schimburile voastre de idei. de acord cu thor referitor la non-interventia in evolutia altora aflati pe trepte mai jos. De pe ce planeta vii, ET?
As_ninge
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:26
As_, nu pot sa-ti divulga asta...
Adica as putea, dar pe urma ar trebui sa te dezintegrez in particule subatomice, ca sa nu mai ramana nici memorie de adn din tine
Thor_again
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:30
Asgaard, cumva?
As_ninge
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:37
Ce idee doream sa mai arunc este cea referitoare la faptul ca in noi sunt elemente care e musai sa fie compatibile de la bun inceput (exemplu: sexul, feromonii, dorintele primare, asteptarile) si sunt elemente a caror compatibilitate poate fi construita impreuna (gusturile, lucrurile care te fac sa fii multumit si implinit).
Deci raspunsul pe care l-as da eu este da, e posibil. Conditia esentiala este sa poti accepta si "shopinul" celuilalt daca acel "celuilalt" este compatibil acolo, la nivel primar!
As_ninge
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:53
iote-te la ea! fan sg1, ha?
Asule, eu nu prea cred ca un iubitor de manele -asa cum percep eu o astfel de persoana- ar putea avea ceva in comun cu unul de alta factura. Si stii de ce? Pentru ca intotdeauna iubitorul de manele va fi convins ca e cool sa fii becali, in nici un caz varga llosa, ori ca e mult mai folositor si va avea mult mai mult de castigat daca va bea o bere la pet decat daca va citi o carte.
Thor_again
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:06
Manifestarile exterioare pe care le expui, thor, nu sunt niste valori ci rezultatul aplicarii unor valori. Daca omul e deschis si doritor sa afel si alte valori, atunci e ce crezi ca nu le-ar putea inlocui pe cele vechi astfel incat sa devina compatibil?
Adevarul e ca nu -i imposibil dar e f improbabil sa se intample asa ceva.
Citeam pe undeva (cred ca tot aici) ca e nevoie de 3 potriviri:
- sociala (incluzand si financiarul)
- intelectuala
- si inca una de-am uitat-o!:)) cred ca era ceva referitor la sex!
As_ninge
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:30
as ninge, ca sa ajungi sa ai un sistem de valori - nu mai zic unul pertinent si solid, pt asta trebuie sa fii apt, sa ai cu ce - tre` sa stii ce-i aia. ce spui tu referitor la manelisti, ma tem ca aia nu prea au asa ceva, valori, ci `interese`, scopuri, cum ei insisi o spun in `nemuritoarele` lor cantari, vai, mama mea!
esme
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:38
fara sa stiu prea multe, stiu totusi ca orice fiinta umana are niste valori!
As_ninge
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:40
De la: esme, la data 2011-04-25 19:38:16as ninge, ca sa ajungi sa ai un sistem de valori - nu mai zic unul pertinent si solid, pt asta trebuie sa fii apt, sa ai cu ce - tre` sa stii ce-i aia. ce spui tu referitor la manelisti, ma tem ca aia nu prea au asa ceva, valori, ci `interese`, scopuri, cum ei insisi o spun in `nemuritoarele` lor cantari, vai, mama mea!


ce vorbesti, scumpete?!... da' lalaielile alea cu "valoarea mea", sau "eu am bani, deci am valoare" nu-ti spun chiar nimic?!..:)))):P
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:44
nope, gresit! fiecare fiinta umana are niste repere, ceea ce e cu totul altceva
bro, ma uimesti, hehehe...
michelle_
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:45
Sustin ideea. ORice fiinta umana are niste valori. Categoria "valoare" este foarte foarte larga si contine notiuni diferite pentru fiecare dintre noi. Daca valorile altora nu se potrivesc cu ale noastre, nu inseamna ca-s gresite. Inseamna doar...ca nu se potrivesc. Drept urmare, vom evita persoana care gandeste si actioneaza nepotrivit cu valorile noastre.
As_ninge
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:49
as, mami...cati ani zici ca ai?
hmmm...39...
da, notiunea de valoare e foarte extinsa, dar cam asta ziceam si eu, hehehe...
michelle_
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:51
asa e, ge, cum am putut sa ignor io asa ditamai valorile adevarate! unde mi-o fi fost capu`?! tsa, tsa, tsa! ia sa-mi fac io neshte mustrari de constiinta! asta asa, drept canon la zi mare pt profanarea ce-am comis-o!
esme
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:54
ASa e, asta sustineai si tu. Ti s-a parut ca as contrazice ce ai spus tu? daca da, si tu pareai sa contrazici ce am zis eu!
As_ninge
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:56
as, mi se pare mie sau simt o nota acida in interpelarea ta?
eu zic sa te mai gandesti...thor e mic copil pe langa mine
esme, am vazut filmul...intr-adevar, extrem de interesant...
michelle_
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:57
azi nu prea am pofta sa tac si sa aplanez. Suna a amenintare...si ce treaba are thor? e standardul de comparatie pe aici? Si daca nu?
As_ninge
Postat pe 25 Aprilie 2011 20:00
asa mi s-a parut si mie, me_! ...ai vazut `the resident`? nush`de ce a avut asupra-mi un impact neasteptat!
esme
Postat pe 25 Aprilie 2011 20:01
De la: esme, la data 2011-04-25 19:54:11asa e, ge, cum am putut sa ignor io asa ditamai valorile adevarate! unde mi-o fi fost capu`?! tsa, tsa, tsa! ia sa-mi fac io neshte mustrari de constiinta! asta asa, drept canon la zi mare pt profanarea ce-am comis-o!


mi te si imaginez resemnandu-te pocaita...:PPP
:)))))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 20:03
as, whatever...se pare ca m-am inselat in privinta ta cand am avut impresia ca poti mai mult...nu poti, e clar!

the resident? nope, nu l-am vazut. dar am revazut azi unu' de mi-a facut ziua. nu stiam ce sa fac mai intai: sa caut lama sau sa sparg compu'
michelle_
Postat pe 25 Aprilie 2011 20:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dak imi puteti spune parerea voastra 7 De la: me_reloaded 15 Octombrie 2010 17:35
Sarcina 15 De la: Abellona 19 Februarie 2015 12:25
singuratate in doi 35 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:40
Are nevoie de spatiu 16 De la: Dkh_90 9 Ianuarie 2018 12:38
Traiesc cu un barbat pe care nu l iubesc 62 De la: estela 15 Iunie 2011 01:06
Setari Cookie-uri