Sunt sau nu compatibili

De la: anakin, la data 2011-04-25 10:53:02Da pan'pe coada, huda fac is capsluc asta?



DA CE VREI, DE CE ATACATI IN HAITA?////
garbo007525
Postat pe 25 Aprilie 2011 10:56

thor, esti iubirea ei.... Si in loc sa ii impartsesti iubirea femeii, aduni bani pe aici, ce situatie meschina.....
quasaria
Postat pe 25 Aprilie 2011 10:56
De la: garbo007525, la data 2011-04-25 10:56:16
De la: anakin, la data 2011-04-25 10:53:02Da pan'pe coada, huda fac is capsluc asta?



DA CE VREI, DE CE ATACATI IN HAITA?////


ei nah... noi te iubim, ne-ai transformat in zoofili...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 10:57
De la: eu_geminy, la data 2011-04-25 10:56:08vai de stelutza ta, buey prapadito...:)))))


STELUTA MEA E STEA SI STRALUCESTE . VAD CA VOI STERGETI TOT CE NU VA CONVINE. ACOLO E INTELIGENTA SI PUTEREA VOASTRA...
garbo007525
Postat pe 25 Aprilie 2011 10:58
stelutzele tale sunt verzi si stralucesc in tartacutza ta...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 10:59
De la: quasaria, la data 2011-04-25 10:56:26
thor, esti iubirea ei.... Si in loc sa ii impartsesti iubirea femeii, aduni bani pe aici, ce situatie meschina.....


DECI TOT NU TE DUCE CAPUL... DORMI ...ASTA E...
garbo007525
Postat pe 25 Aprilie 2011 10:59
Ia i cinta-mi steaua sus rasare. Ca sa ma convingi.
Adela.
quasaria
Postat pe 25 Aprilie 2011 10:59
mey 525...
mai bine zi si tu ca "decat bolnava-n pat/mai bine beata sub pat"...:)))))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 11:00
De la: eu_geminy, la data 2011-04-25 10:59:30stelutzele tale sunt verzi si stralucesc in tartacutza ta...:D
:))))



BINE SI CALCATI CU GRIJA SA NU VA STRIVITI INTELIGENTA. DEJA SINTETI PENIBILI
garbo007525
Postat pe 25 Aprilie 2011 11:00
si inca ne mai facem...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 11:01
ce sa fac si eu, Q?
daca Acefal asta nu a venit cu zestrea de la ma-sa, a trebuit sa fac si eu un ban de doi, nu?

Acefal, nu stergem ce nu ne convine, dovada toate celelalte aberatii ale tale si ale celorlalte conturi. Ieri insa ai fost avertizata ca ai intrecut masura. Vrei discutii? Vrei schimb de idei? Vino cu o idee, nu cu insulte, asa cum incepi de fiecare data.
A, sorry! Am folosit cuvinte prea mari pentru mintea ta. "Idei"... ce pretentii am si eu!
Thor_again
Postat pe 25 Aprilie 2011 11:01

complicat.... cu dramele astea.
quasaria
Postat pe 25 Aprilie 2011 11:05
Q, hai sa stam stramb si sa judecam drept. Am vazut cateva "interventii" pline de substanta si inteligenta ale Acefalei, pe celalalt topic. Tu cum ai numi pe cineva care:
1. dintr-un cont posteaza ceva, din celalalt isi raspunde sau isi trimite bezele (de fapt din alte trei conturi)
2. musca ampoulea pe cineva care chiar nu a avut deloc treaba cu ea (vezi cum s-a luat cretinica de As_ninge si sora_ilsi pentru simplul motiv ca au "indraznit" sa posteze ceva)
3. face tot felul de calambururi infantil-schizoide, dorind probabil sa-si demonstreze bogatia vocabularului pe care il are;
4. are o singura idee, dar fixa: toti ceilalti sunt impotriva ei.
Cum se numeste asta?

PS: sa nu uitam: mania persecutiei care o freaca zi de zi, ceas de ceas. Adica da cu mucii in fasole, musca pe toata lumea, apoi plange ca e atacata in haita.
Thor_again
Postat pe 25 Aprilie 2011 11:10
panarama asta a declarat amicului ei idiot care o protejeaza, ca tine neaparat sa-si plateasca niste politze... hmmmm, oare cine-o fi?:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 11:12
paranoia, cred.... sa o intreb pe Adela.
Ampoulea a intervenit si peste mesajele mele, da' asa de ampoulea ca nu pot decit sa ma distreze replicile ei. Totusi nu inteleg de unde atitia nebuni pe forumul asta, o fi homepage pe la psihiatrie pe undeva?!
quasaria
Postat pe 25 Aprilie 2011 11:14
da, mey q... de Paste le-a dezlegat nitzel manecutzele alea lungi, si ete ce fac...:P
:))))))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 11:16
De la: Juna, la data 2011-04-25 10:41:49Deci, pana la urma, te nasti domn (doamna) sau ai sanse sa si devii?


Juna, nu te nasti, ci devii. Depinde intr-o oarecare masura de mediu, dar mai mult de vointa proprie, de ceea ce vrei si ceea ce consideri ca este important. Exista o parabola foarte buna, cam romantioasa ea, dar in mare cam asa e, "My Fair Lady" se numeste si sunt convins ca stie toata lumea macar filmul.
Cand spun ca depinde doar intr-o oarecare masura de mediu, a se vedea si exemple gen Johnny Raducanu
Thor_again
Postat pe 25 Aprilie 2011 11:48
Juna, poti sa imbraci maimutza-n catifea...tot maimutza ramane..
Freya__
Postat pe 25 Aprilie 2011 11:55
De la: Thor_again, la data 2011-04-25 11:48:28
De la: Juna, la data 2011-04-25 10:41:49Deci, pana la urma, te nasti domn (doamna) sau ai sanse sa si devii?


Juna, nu te nasti, ci devii. Depinde intr-o oarecare masura de mediu, dar mai mult de vointa proprie, de ceea ce vrei si ceea ce consideri ca este important. Exista o parabola foarte buna, cam romantioasa ea, dar in mare cam asa e, "My Fair Lady" se numeste si sunt convins ca stie toata lumea macar filmul.
Cand spun ca depinde doar intr-o oarecare masura de mediu, a se vedea si exemple gen Johnny Raducanu


Si eu cred in devenire. Si cred in rolul celor care te inconjoara. Totusi, am o observatie personala care poate e gresita. Sunt romanca, dar am locuit doar 10 ani in Romania. Destui ca sa observ un lucru: Romania are multi oameni culti si inteligenti, dar care s-au inchis intr-un turn de fildes si sunt extrem de nerabdatori, rautaciosi chiar, cu cei care nu se incadreaza standardelor. E justificat cumva comportamentul, avand in vedere ca multimea (gloata) danseaza din buric ascultand manele. Si totusi, sunt multi care vor sa iasa din gloata. Care nu asculta maneaua si incearca sa devina mai buni. Daca cei de sus nu au rabdare cu ei, daca nu vor sa ii primeasca prin preajma, ii condamna sa se alieze cu ceilalti. Or, inteligenta, dupa mine, isi are rostul doar cand se daruieste.
Juna
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:42
De la: Freya__, la data 2011-04-25 11:55:57Juna, poti sa imbraci maimutza-n catifea...tot maimutza ramane..


Or, Darwin sustine ca tocmai maimuta a reusit sa ajunga om
Juna
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:43
pardon, maimutza n-a avut intentia asta. natura a gresit...cu unele.:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:45
Juno, cei multi care vor sa iasa din gloata dansatorilor din buric pe manele nu au nevoie de ajutorul celor inchisi in turnul de fildes. Stii care este principiul de baza in univers? NU intervii in evolutia celui inferior. Il lasi sa evolueze singur, pentru ca, in caz contrar, nu va sti ce sa faca cu toate avantajele pe care le primeste gratis de la cineva superior si va ajunge sa se autodistruga.
Cam asa e si cu intelectualii versus cei care vor sa iasa din gloata.
Thor_again
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:47
personal, nu-s tocmai sigura ca ne tragem din maimutze..
Freya__
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:50
Juno, poti extrapola: e valabil peste tot. Intotdeauna elitele se vor izola pentru simplul motiv ca n-au un limbaj comun cu restul. Incerca sa explici notiuni abstracte unui copil de trei ani - crezi ca va intelege? Nu. Si ar fi nedrept si pentru tine si pentru el: tie ti-ar crea senzatia timpita ca vorbesti la pereti si lui i-ar crea complexe de inferioritate.
Deci, ce ai vrea sa faca altceva?

Si bineinteles ca sint rautaciosi. Incerca sa te pui in pielea lor. La fiecare 1 care vrea sa vada altceva in afara dansului din buric, sint citeva sute care nu vor....
quasaria
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:52
nici eu, Freya, nu-s adeptul darwinismului, dar am vrut sa fiu cat de cat amabil...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:53
Cred ca aveti dreptate in ce spuneti. Doar ca este extrem de greu sa iti croiesti singur drum, mai ales cand ai si unelte putine.
Juna
Postat pe 25 Aprilie 2011 13:22
Juna, esti sigura ca nu se croieste de la sine?
Vezi Einstein, Beethoven... ti se pare ca i-a "crescut" cineva?
quasaria
Postat pe 25 Aprilie 2011 13:26
Juna, tocmai ASTA e scopul evolutiei: NU tinta la care trebuie sa ajungi, ci CALEA pe care trebuie sa o urmezi. Ai unelte putine si rudimentare? Perfect! Ai facut primul pas prin constientizare. Urmeaza gandul si crearea altor unelte, noi si mai performante
Thor_again
Postat pe 25 Aprilie 2011 13:28
Juna, poate fi greu, dar cred ca nu e imposibil. Greul, munca cu tine, oricum o faci de unul singur. Insa acolo unde este potential si, mai ales, vointa, se vor gasi intotdeauna facilitatori. Trebuie perseverenta.
Uite, Thorel, tocmai ti-a dat un feedback extrem de util.
Freya__
Postat pe 25 Aprilie 2011 13:28
Cand iti spun "te iubesc',iti spun cu dintii,
Cu limba,cu buzele,cu saliva,cu bratele,
Cu pieptul si pielea,cu ochii si parul.
Cu vocea si amigdalele,cu palmele,
Degetele si unghiile,cu salele si vintrele,
Coapsele si pulpele,talpile si gleznele..
Cand iti spun"te iubesc"sau "szeretlek",

I love you,je t'aime,ich liebe dich,
Aud incet,insistent,in spatele meu,
in spatele spatelui umbrei mele,
Un glas..
"ai uitat calcaiul lui Achile..!"
elisabeta_boia
Postat pe 25 Aprilie 2011 13:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac? 359 De la: bluelight 24 Octombrie 2009 22:08
Regulile de stat sunt facute in defavoarea femeii,normal regulile sunt facute tot de barbati 11 De la: dor72 25 Iunie 2011 23:20
manipulare sentimentala? 10 De la: Filipa 17 Iulie 2009 10:52
Influenteaza oare atat de mult ajutorul financiar dat personei iubite? 60 De la: Cleopatra2010 3 Aprilie 2012 09:40
despartirile din cauza distantei 19 De la: Ioana007 25 Septembrie 2009 18:20
Setari Cookie-uri