cum ne manifestam fiecare creativitatea ?

vuvu...cati copii ai la scoala mami??
cum le sti tu pe toate...
eladaela
Postat pe 23 Februarie 2011 20:52
De la: allay, la data 2011-02-23 18:36:30
De la: vuvuzela, la data 2011-02-22 23:32:20
De la: allay, la data 2011-02-22 18:22:06
De la: vuvuzela, la data 2011-02-22 13:42:41dragele mele,eu am un frate mai mare,care a prins sistemul de invatamant comunist.va aduceti aminte de vestitul banc;'MAINE SA VI LA SCOALA CU TATAL TAU TUNS".fugise de la cules de rosii.si stiti ce a mai facut profesorul,a luat foarfeca si i-a ciuntit parul,carare pe mijloc,ca sa-l oblige sa se tunda.sigur ca asta era mutilare in termeni juridici.continuarea a fost dramatica si pt fratele meu si pt profesor.dar tata a venit la scoala.daca parintii nu veneau la scoala,era o mare problema pt elev.profesorul ii scria in carnetul de note,a doua zi trebuia sa aduca semnatura tatalui ca a luat cunostinta.profesorii aveau numarul de telefon al elevului de acasa.deci comunicarea exista permanent,intre scoala si parinti.aduceti-va aminte cum parintii erau cei care se duceau si neanuntati la scoala.pe atunci exista vointa tuturor pentru invatatura.astazi exista mai mult dorinta de crestere a salariilor nejustificate.ce fac azi profesorii pt schimbarea sistemului de invatamant dezastruos?sigur ca nu generalizam.


pai ce draq poate face un profesor daca sistemul e dezastruos. e mai bine acum, in viziunea ta bolnava, cu toti tembelii cu creste si alte alea, nu era mai bine atunci cu elevii intr o tinuta decenta. si eu am prisn sistemul ala si pe mine nu m a mutilat nimeni. cred ca tu esti mutilata la creier. cu ai fost tu investita sa faci aceste afirmatii. pai de aia s a dus tara pe rapa, ca e populata de euglene verzi ca tine.



multumesc.cuvintele veninoase la scri pe topicul cu' cine vrea sa se certe."


adevarul e veninos, asta e draga mea




nu incerca sa devi Gica contra.ai ceva de comunicat asa pt varsta ta,cu mare placere te ascultam.nu avem nevoie de discutii in contradictoriu ci de idei constructive,creationiste.multumim
vuvuzela
Postat pe 23 Februarie 2011 20:55
vezi tu...ella...cum vine fata...in viteaza...si...rade tot?
eu cred ca...iti pierzi vremea cu cineva ca ea!!
ovidiu42
Postat pe 23 Februarie 2011 20:58
De la: Thor_again, la data 2011-02-23 20:52:08Vuvuzelo, ce anume NU ai inteles din mesajul asta al lui ilsi?

De la: sora_ilsi, la data 2011-02-23 01:37:33sunt sigura ca se gasesc pe-aici destule persoane "destepte, calificate" care sa-mi dea sfaturi, dar asta e via, "real life", nu bla-bla-bla




atentie Thor,inteleg perfect ce vrea Ilsi,numai ca ea este profesorul platit,deci sa puna mana sa studieze comportamentul psihologic,in cazul de fata al elevilor dar si al profesorilor.si sa raspunda la intrebarea cu banii si chitantele?nu incerca sa intorci tu discutia ca nu tine.ce este asa in impas incat nu stie ce trebuie faca un profesor in diferite situatii?atunci sa se lase de meserie,daca nu cunoaste psihologie.ce crezi Thor ca ma intimideaza o asemenea discutie?de doi ani scriu despre copii si ma ocup de ei dar nu ca profesor.candva v-am scris decalogul copilului,cine l-a bagat in seama ?subiectul acestui topic este creativitatea,cea ce ei ii lipseste daca ne cere noua idei.eu v-am atras mereu atentia despre copii si comportamentul maturilor fata de ei.cati ati raspuns prezent,in comentarii?nimeni.asa ca nu incerca sa dai lectii,cui nu trebuie.ce inseamna aceasta expresie'bla bla bla"?nu are raspunsuri constructive?sa raspunda la ce i-am scris.apoi ii raspundsi eu daca mai este ceva de zis.dar pana acum nici nu stiam ca este profesor.sory dar comentariile ei nu prea denota acest aspect.dar in fine,aici toti suntem intelepti,maturi si discutam civilizat.ok?las-o sa raspunda,mai ales de bani si chitante in cadrul scolilor ....ascult!in tara asta cand intrebi ceva toata lumea se face ca nu aude'nu stiu..nu stiu...nu stiu...se raspunde".eu nu ma las inselata de ceicare intervin in discutii inutil.ea trebuia sa raspunda.am o preblema cu banii luati de la parinti ,de pe meditatii,exista chitante cu sumele luate?nu mai vorbesc de cadouri,cu diferite ocazii,mai ales la examene.si eu am un pusti de 15 ani,stiu bine ce sustin.
vuvuzela
Postat pe 23 Februarie 2011 21:23
vuvuzea, citeste inainte sa dai cu bata in balta...si ia mai du-te si tu, draga, in mjlocul etniei sus-amintite, ca eu am facut mai mult de atat: am luat si la mine acasa un tiganus de la tara care nu avea unde sa stea...

eu vorbeam desprea altceva, dar tu se vede ca n-ai habar de invatamant si de psihologia copilului...exemplul era o cursa ca sa-ti dovedesc cine esti...

si , inca ceva...every sheet you've just talking about shows me well you're not a V.I.P., but a V.F.P. ( very frustrated person)...veninul de ti-l versi pe-aici e de la fiere? ai mancat ceva stricat?
sora_ilsi
Postat pe 23 Februarie 2011 21:24
De la: eladaela, la data 2011-02-23 20:52:44vuvu...cati copii ai la scoala mami??
cum le sti tu pe toate...





deocamdata unul,Ella dar nu acesta este subiectul.
vuvuzela
Postat pe 23 Februarie 2011 21:25
De la: ovidiu42, la data 2011-02-23 20:58:48vezi tu...ella...cum vine fata...in viteaza...si...rade tot?
eu cred ca...iti pierzi vremea cu cineva ca ea!!






mutumesc pt comentariu.
vuvuzela
Postat pe 23 Februarie 2011 21:26
De la: sora_ilsi, la data 2011-02-23 21:24:13vuvuzea, citeste inainte sa dai cu bata in balta...si ia mai du-te si tu, draga, in mjlocul etniei sus-amintite, ca eu am facut mai mult de atat: am luat si la mine acasa un tiganus de la tara care nu avea unde sa stea...

eu vorbeam desprea altceva, dar tu se vede ca n-ai habar de invatamant si de psihologia copilului...exemplul era o cursa ca sa-ti dovedesc cine esti...

si , inca ceva...every sheet you've just talking about shows me well you're not a V.I.P., but a V.F.P. ( very frustrated person)...veninul de ti-l versi pe-aici e de la fiere? ai mancat ceva stricat? [/quote



multumesc pt raspuns.este demn de un "profesor"virtual.
vuvuzela
Postat pe 23 Februarie 2011 21:29
acum am inteles de unde frustrarea ta Vu: de la copil...de ce l-ai mai facut daca nu esti in stare sa-l educi? rezolva-ti singura problemele cu banii, vrei sa-ti dau eu, sau altii de pe topic? daca eu vreau sa platesc o meditatie copilului meu ce treaba ai tu? asta se practica in toata lumea... ce treaba am eu cu chitantele si cadourile care te freaca pe tine?

daca dadeam vreun ban pe tine pana acum, sa stii ca nu faci nici doua parale...acum m-am lamurit de ce te scuipa-n fata toti de pe forum...
sora_ilsi
Postat pe 23 Februarie 2011 21:35
De la: sora_ilsi, la data 2011-02-23 21:35:45acum am inteles de unde frustrarea ta Vu: de la copil...de ce l-ai mai facut daca nu esti in stare sa-l educi? rezolva-ti singura problemele cu banii, vrei sa-ti dau eu, sau altii de pe topic? daca eu vreau sa platesc o meditatie copilului meu ce treaba ai tu? asta se practica in toata lumea... ce treaba am eu cu chitantele si cadourile care te freaca pe tine?

daca dadeam vreun ban pe tine pana acum, sa stii ca nu faci nici doua parale...acum m-am lamurit de ce te scuipa-n fata toti de pe forum...




parca erai profesor,asa ai zis.ca ai predat.....nu imi rasuci vorbele.intrebarea este f clara...cand luati bani de la parinti si pe meditatii,dati chitanta?nu incerca s-o intorci cu mine ca nu merge.nu era vb de copilul tau.sti f bine.si atentie nici despre al meu nici despre venitul meu. aici nu vb decat de copii in general fara personalizari,caci nu acesta e subiectul acestui topic.regret dar comportamentul tau nu este adecvat unui profesor.cand jignesti copii altora nu poti fii profesor.deci comentariile tale nu sunt reale.multumesc ,poti sa cauti alte topice.aici nu mai ai sustinere,credit.dupa parerea mea nu esti sau nu meriti sa fii profesor.nu ai pregatirea adecvata,cel putin dupa comentarii.multumesc
vuvuzela
Postat pe 23 Februarie 2011 21:58
Alexandra , ai sarit calul si vorbesti despre un subiect pe care il cunosti, eventual tangent, din afara.
Cred ca ai citit suficient despre Ilsi...nu e cazul sa demonstrezi lucruri pe care nu le cunosti
E usor sa dai sfaturi de " mare profesor" atunci cand nu esti zilnic pus in fata unei multitudini de probleme ( niciodata aceleasi) carora trebuie sa le faci fata instantaneu
sunt hotarari pe care trebuie sa le iei la secunda si pana trece secunda trebuie sa derulezi toate variantele posibile cu analiza tuturor implicatiilor...
cand o sa traiesti asemenea experiente, ai sa vezi ca in 90% din cazuri nu-ti ajuta cartile de psihologie ci tocmai empatia, maiestria de pedagog si inspiratia de moment...cam pe aceasta zona "lucreaza " profesorul
du-te la catedra 1 ora si nu te ocupa de partea stiintifica , ocupa-te doar de disciplina...apoi revino cu comentarii
Te astept
dor72
Postat pe 23 Februarie 2011 22:01
decalogul copilului



Topicul anterior | Topicul urmator
Share
Raspunde
Aboneaza-ma!
Urmareste topicul "decalogul copilului"

Daca te abonezi la acest subiect, vei primi noile mesaje postate in mailul cu noutati din comunitate.

Avatarul lui
464 mesaje
Membru din: 5/02/2009

Postat pe: 14 Octombrie 2009, ora 17:02
Citeaza Raspunde

1-nu ma ignora!(vorbesc neintrebat,sunt pisalog,nu am fost

cuminte.orice as fi facut insa,nu inteleg de ce nu ma

bagati in seama.eu nu reprezint nimic pt tine.?)

2-nu ma certa fara sa fiu vinovat!(stiu caestiobosita,dar nu

inteleg de ce sunt eu vinovat de tot ce ti se intampla?)

3-nu ma asfixia cu dragostea!(ma urmaresti peste tot,parca as

fi intr-o colivie de dragoste,din care eu nu pot iesi.)

4-nu maobliga sa fac lucruri care nu-mi plac!(te-ai gandit

sa ma intrebi ce mi-ar placea/daca ai fi facut-o,ai fi aflat

ce mi-as fi dorit.)

5-ai incredere in mine!(daca tu nu ai incredere in mine eu

cum sa am?)

6-fii calma si zambitoare..pt ca tu mama si tu tata sunteti


cei mai importanti pt mine.

7-nu mai intra peste mine in baie!(daca as intra peste voi

in dormitor/)

8-nu ma trimite la carti cand te intreb ceva!(sau nici tu nu

sti prea bine ce se intampla/)

9-nu mai face crize in fata mea!(ma faceti sa ma simt vinovat

10-iubeste-ma asa cum sunt!(pt ca sunt copilul tau si vreau


mandra de mine)

Alehandra(Alexandra)
vuvuzela
Postat pe 23 Februarie 2011 22:07
De la: dor72, la data 2011-02-23 22:01:46Alexandra , ai sarit calul si vorbesti despre un subiect pe care il cunosti, eventual tangent, din afara.
Cred ca ai citit suficient despre Ilsi...nu e cazul sa demonstrezi lucruri pe care nu le cunosti
E usor sa dai sfaturi de " mare profesor" atunci cand nu esti zilnic pus in fata unei multitudini de probleme ( niciodata aceleasi) carora trebuie sa le faci fata instantaneu
sunt hotarari pe care trebuie sa le iei la secunda si pana trece secunda trebuie sa derulezi toate variantele posibile cu analiza tuturor implicatiilor...
cand o sa traiesti asemenea experiente, ai sa vezi ca in 90% din cazuri nu-ti ajuta cartile de psihologie ci tocmai empatia, maiestria de pedagog si inspiratia de moment...cam pe aceasta zona "lucreaza " profesorul
du-te la catedra 1 ora si nu te ocupa de partea stiintifica , ocupa-te doar de disciplina...apoi revino cu comentarii
Te astept




datorita limbajului folosit,nu ma intereseaza acest user.acesta nu este un limbaj de profesor.nu trebuie sa ii dau eu ,tu, el, ea, metode de intelegere si comportament cu elevii.aceast lucru se invata ,daca a facut aceste studii.aici intervine adaptarea si creativitatea unui profesor.vb la modul general nu personalizam .un profesor niciodata nu si-ar permite un limbaj care duce in derizoriu aceasta profesie(invatator,educator ,profesor).cand jignesti un singur copil,cum a facut ea acum,faci dovada ca nu iti meriti acreditarea de profesor.si ca sa conchidem,banii luati fara chitanta,fara un act, fac dovada neimpozitarii acestui venit.eu am multumit pt comentarii,si cred ca a inteles.cand nu poti da niste raspunsuri,nu te implici intr-o discutie.
vuvuzela
Postat pe 23 Februarie 2011 22:28
Nu poti califica atat de usor o persoana.
Ea vorbeste tocmai pentru ca stie , tu vorbesti pentru ca nu stii.
Si apoi sunt pa-aici cateva "doctorite"... aoleo, de Sorbonne
Nu sustine lucruri doar din incapatanare.
Nu este nevoie sa raspunzi la aceasta postare, las'o asa, bine?
Daca esti psiholog, trebuie sa stii mai bine decat amatorii cand sa te opresti

P.S. Cand raspunsurile sunt pe dinafara subiectului, lasa-le!
dor72
Postat pe 23 Februarie 2011 22:53

bai, iar ati facut-o psiholog pe vuvu?
a dreaq, ati incurcat cateva litere... pisalog nu e totuna cu psiholog
Thor_again
Postat pe 23 Februarie 2011 22:57
thorel...nu strica bucuria fetii!!!....poate...ii suna bine...psiholog...mai bine decat...pisalog!!!
ovidiu42
Postat pe 23 Februarie 2011 23:02
De la: sora_ilsi, la data 2011-02-23 21:24:13vuvuzea, citeste inainte sa dai cu bata in balta...si ia mai du-te si tu, draga, in mjlocul etniei sus-amintite, ca eu am facut mai mult de atat: am luat si la mine acasa un tiganus de la tara care nu avea unde sa stea...

eu vorbeam desprea altceva, dar tu se vede ca n-ai habar de invatamant si de psihologia copilului...exemplul era o cursa ca sa-ti dovedesc cine esti...

si , inca ceva...every sheet you've just talking about shows me well you're not a V.I.P., but a V.F.P. ( very frustrated person)...veninul de ti-l versi pe-aici e de la fiere? ai mancat ceva stricat?



I've just a simple question: is this the English you teach to your pupils? Because it really sucks, my dear.
"every sheet you've just talking about" -honestly, I haven't got a clue my dear what you are talking about:
In other words, how do you say kk in English? And how do you spell it?
"you've just talking about???" Never heard of it. It's sheer bullshit!
You've completely screwed it up, sister Ilsi.

Tocmai cand eram impresionata de performantele tale de profesor si aveam de gand sa-i trimit a PM vuvuzelei si s-o mustruluiesc un pic pe chestia aia cu profesorii (care sunt intr-adevar platiti "peanuts", sau "penis" dupa spellingul sorei Ilsi si ca au tot dreptul sa iasa in strada sa-si ceara drepturile la fel ca politaii, militarii si alte categorii utile tarii) trebui s-o faci tu pe desteapta in limba pe care o predai si dupa toate evidentele nu o stapanesti prea bine, si sa dai astfel apa la moara celor care zic de profesori ca sunt slab pregatiti si ca isi rotunjesc veniturile cu meditatii si mici aranjamente cu examene.

charmelen
Postat pe 23 Februarie 2011 23:12
aaaaaaaaa...........uite...ceva...din putzu` gandirii......
recunoaste cineva...ale cui sant...gandurile?




"ce este frumoasa mea pisicuta,azi esti trista .de ce ai venit sa ma vezi?sunt suparata pe prietenele tale.cand le bagi prea mult in seama,te calca cu bocancii.si pe langa ele strica,proastele tg-ului.asa ca ai grija"



daca da...vom vedea!!

ovidiu42
Postat pe 23 Februarie 2011 23:20
De la: dor72, la data 2011-02-23 22:53:36 Nu poti califica atat de usor o persoana.
Ea vorbeste tocmai pentru ca stie , tu vorbesti pentru ca nu stii.
Si apoi sunt pa-aici cateva "doctorite"... aoleo, de Sorbonne
Nu sustine lucruri doar din incapatanare.
Nu este nevoie sa raspunzi la aceasta postare, las'o asa, bine?
Daca esti psiholog, trebuie sa stii mai bine decat amatorii cand sa te opresti

P.S. Cand raspunsurile sunt pe dinafara subiectului, lasa-le!





cred ca observi ca eu termin comentariile care nu isi au rostul,cu un multumesc.
vuvuzela
Postat pe 23 Februarie 2011 23:32
De la: ovidiu42, la data 2011-02-23 23:20:38aaaaaaaaa...........uite...ceva...din putzu` gandirii......
recunoaste cineva...ale cui sant...gandurile?




"ce este frumoasa mea pisicuta,azi esti trista .de ce ai venit sa ma vezi?sunt suparata pe prietenele tale.cand le bagi prea mult in seama,te calca cu bocancii.si pe langa ele strica,proastele tg-ului.asa ca ai grija"



daca da...vom vedea!!






multumesc
vuvuzela
Postat pe 23 Februarie 2011 23:37
De la: Thor_again, la data 2011-02-23 22:57:00
bai, iar ati facut-o psiholog pe vuvu?
a dreaq, ati incurcat cateva litere... pisalog nu e totuna cu psiholog






multumesc
vuvuzela
Postat pe 23 Februarie 2011 23:39
De la: ovidiu42, la data 2011-02-23 23:02:47thorel...nu strica bucuria fetii!!!....poate...ii suna bine...psiholog...mai bine decat...pisalog!!!





multumesc
vuvuzela
Postat pe 23 Februarie 2011 23:41
De la: dor72, la data 2011-02-23 16:37:17Sigur esti Sora_Ilsi?
Si doamna cu care vorbeam alaltaieri, cine era?
Cu cine te certi?






??
vuvuzela
Postat pe 23 Februarie 2011 23:48
De la: dor72, la data 2011-02-23 22:53:36 Nu poti califica atat de usor o persoana.
Ea vorbeste tocmai pentru ca stie , tu vorbesti pentru ca nu stii.
Si apoi sunt pa-aici cateva "doctorite"... aoleo, de Sorbonne
Nu sustine lucruri doar din incapatanare.
Nu este nevoie sa raspunzi la aceasta postare, las'o asa, bine?
Daca esti psiholog, trebuie sa stii mai bine decat amatorii cand sa te opresti

P.S. Cand raspunsurile sunt pe dinafara subiectului, lasa-le!


aha acu inteleg de ce tu nu stii sau nu poti niciodata sa te opresti, amatoareo de scandal.
Nu este nevoie sa raspunzi la aceasta postare, daca tii sa apari si tu macar o data desteapta, dar nu cred c-o sa poti sa te abtii. Ceva imi spune ca esti mai mult decat o simpla amatoare, esti de-a dreptul o hanimatoare.

Cat despre felul in care isi manifesta fiecare creativitatea, Vuvu, pot sa-ti sintetizez in cateva cuvinte, cum sta chestiunea la romani:
injuraturi variate de rude, morti si dumnezei (suntem cel mai creativ popor in injuraturi dupa unele statistici, insulte colorate cu epitete zoomorfe si replici licentioase cu etimologie de mahala si satra.
Sunt sigura ca si tu ai putea sa ne inveti ceva foarte interesant despre creativitatea maghiarilor, asa ca sa mai facem niste schimburi culturale.
charmelen
Postat pe 23 Februarie 2011 23:49
Charmelen,daca ar fii sa deschid o asemenea discutie,as provoca antipatii intre cele doua etnii.avand in vedere ca circul destul de mult,ii pot da insa exemplu pe nemti.avem multe de invatat de la ei.
vuvuzela
Postat pe 24 Februarie 2011 00:04
De la: vuvuzela, la data 2011-02-24 00:04:25Charmelen,daca ar fii sa deschid o asemenea discutie,as provoca antipatii intre cele doua etnii.avand in vedere ca circul destul de mult,ii pot da insa exemplu pe nemti.avem multe de invatat de la ei.


acu daca e s-o zicem pe-a dreapta, antipatii exista deja apriori, cum naiba se face ca aproape toti ungurii pe care i-am cunoscut personal au fost cat se poate de simpatici (mai putin unii care ne-au tinut acum aproape 10 ani, 16 ore cu un autocar in vama la Nadlac, dar si-astia vorbeau o romana de m-au impresionat mai ceva decat dor marunt).
charmelen
Postat pe 24 Februarie 2011 00:18
De la: vuvuzela, la data 2011-02-24 00:04:25Charmelen,daca ar fii sa deschid o asemenea discutie,as provoca antipatii intre cele doua etnii.avand in vedere ca circul destul de mult,ii pot da insa exemplu pe nemti.avem multe de invatat de la ei.


acu daca e s-o zicem pe-a dreapta, antipatii exista deja apriori, cum naiba se face ca aproape toti ungurii pe care i-am cunoscut personal au fost cat se poate de simpatici (mai putin unii care ne-au tinut acum aproape 10 ani, 16 ore cu un autocar in vama la Nadlac, dar si-astia vorbeau o romana de m-au impresionat mai ceva decat dor marunt).
charmelen
Postat pe 24 Februarie 2011 00:18
De la: charmelen, la data 2011-02-24 00:18:34
De la: vuvuzela, la data 2011-02-24 00:04:25Charmelen,daca ar fii sa deschid o asemenea discutie,as provoca antipatii intre cele doua etnii.avand in vedere ca circul destul de mult,ii pot da insa exemplu pe nemti.avem multe de invatat de la ei.


acu daca e s-o zicem pe-a dreapta, antipatii exista deja apriori, cum naiba se face ca aproape toti ungurii pe care i-am cunoscut personal au fost cat se poate de simpatici (mai putin unii care ne-au tinut acum aproape 10 ani, 16 ore cu un autocar in vama la Nadlac, dar si-astia vorbeau o romana de m-au impresionat mai ceva decat dor marunt).





esti simpatica.iti urez somn usor!
vuvuzela
Postat pe 24 Februarie 2011 00:43
De la: vuvuzela, la data 2011-02-23 20:55:03
De la: allay, la data 2011-02-23 18:36:30
De la: vuvuzela, la data 2011-02-22 23:32:20
De la: allay, la data 2011-02-22 18:22:06
De la: vuvuzela, la data 2011-02-22 13:42:41dragele mele,eu am un frate mai mare,care a prins sistemul de invatamant comunist.va aduceti aminte de vestitul banc;'MAINE SA VI LA SCOALA CU TATAL TAU TUNS".fugise de la cules de rosii.si stiti ce a mai facut profesorul,a luat foarfeca si i-a ciuntit parul,carare pe mijloc,ca sa-l oblige sa se tunda.sigur ca asta era mutilare in termeni juridici.continuarea a fost dramatica si pt fratele meu si pt profesor.dar tata a venit la scoala.daca parintii nu veneau la scoala,era o mare problema pt elev.profesorul ii scria in carnetul de note,a doua zi trebuia sa aduca semnatura tatalui ca a luat cunostinta.profesorii aveau numarul de telefon al elevului de acasa.deci comunicarea exista permanent,intre scoala si parinti.aduceti-va aminte cum parintii erau cei care se duceau si neanuntati la scoala.pe atunci exista vointa tuturor pentru invatatura.astazi exista mai mult dorinta de crestere a salariilor nejustificate.ce fac azi profesorii pt schimbarea sistemului de invatamant dezastruos?sigur ca nu generalizam.


pai ce draq poate face un profesor daca sistemul e dezastruos. e mai bine acum, in viziunea ta bolnava, cu toti tembelii cu creste si alte alea, nu era mai bine atunci cu elevii intr o tinuta decenta. si eu am prisn sistemul ala si pe mine nu m a mutilat nimeni. cred ca tu esti mutilata la creier. cu ai fost tu investita sa faci aceste afirmatii. pai de aia s a dus tara pe rapa, ca e populata de euglene verzi ca tine.



multumesc.cuvintele veninoase la scri pe topicul cu' cine vrea sa se certe."


adevarul e veninos, asta e draga mea




nu incerca sa devi Gica contra.ai ceva de comunicat asa pt varsta ta,cu mare placere te ascultam.nu avem nevoie de discutii in contradictoriu ci de idei constructive,creationiste.multumim


cum adica pt varsta mea? nu cred ca ne am frecat coatele pe acelesi banci...
allay
Postat pe 24 Februarie 2011 16:35
De la: ameno, la data 2011-02-22 14:16:47"....profesorul ii scria in carnetul de note.....", Vuvu ce bine imi aduc aminte a-mi scrie profesorul pe carnet era egal cu pedeapsa capitala....

Am citit cam tot ce s-a scris..Thor a zis bine sedintele cu parinti se fac "la turma"barfa intre parinti sau eventual discutarea sumei alocate pt. fondul clasei/scolii si cam atat.

Eu vorbesc din prisma parintelui care a fost prezent pentru prima data in viata lui la o sedinta"turma"nu la scoala......la gradi.Dar cam tot acolo suntem.
Nu vorbesc de rau educatoarele pt ca sunt femei de nota 12 dar din pacate la sedinta colectiv asta s-a intamplat.
Ma bucur totusi ca isi dau interesul si se ocupa de copilasii,iar daca se ivesc probleme pe diferite motive se discuta in privat.
S untem doar la grupa mica ....deci rabdare sa vedem ce urmeaza
Multumesc,o sa vezi ca educatoarele iubesc cu adevarat copii,si vor face totul ca ei sase simta bine la gradi,dar si parintii isi dau mai mult interesul!Dupa ce incep scoala mai merg din cand in cand,apoi la gimnaziu mai parut,la liceu si mai rar..ca acum se zice ca copii lor sunt mari si nu mai trebuie sa te tii dupa ei,sa nu rada colegii de ei...basme..Si o sa va amintiti cu respect de educatoarele care faceau atatea..Multumesc!!
elisabeta_boia
Postat pe 24 Februarie 2011 18:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme Auto si GPL 3 De la: InstalatiiGPL 15 Aprilie 2014 07:32
la mare....la soare... 31 De la: garbo165927 30 Iunie 2011 18:45
pantera_19_69 5 De la: Celleste_ 22 Aprilie 2010 13:12
!!! 0 De la: 13 Martie 2010 11:58
five o'clock tea 8 De la: caasandra 5 Iunie 2010 16:45
Setari Cookie-uri