Mai pot avea incredere in el???

De la: MonykMonyk, la data 2011-02-14 15:33:12Fetelor, am o fetita de 7 anisori...credeti-ma ca pana ma mai marit daca o sa ma mai marit, va mai trece mult timp, plus ca barbatul va trebuii sa merite cu varf si indesat, si nu in ultimul rand, va trebuii sa stie sa fie tata, asa ca discutia despre mine si actualul, mergand spre altar, nu isi are rostul...va mai curge multa apa pe Dambovita pana sa ma gandesc la asta...


ehhhheeehhheee...acum se ecsplica meyyyy....tu ai fata mare, deja a crescut, ai scapat de un dobitoc, ai avut pana in septembrie rutina zilnica( birou pat ca-n reclama) si iaca cunoscand-ul pe X ti-au cam zburat fluturii in stomac....asa ca la prima tinerete.

Cata apa o curge pe Bega, Dunare sau Dambovita asta numai tu sti, in alta ordine de idei este clar el e un fustangiu probabil mai tanar decat tine si tind sa cred ca de la inceputul relatiei ati plecat pe premiza "e doar o aventura...ne simtim bine...fara obligatii etc..."
Gresesc oare???El se incadreaza perfect in plan, tu esti cea care a luat-o pe ulei si ai depasit linia....
Aici nu-i vorba daca poti sa ai incredere in el, raspunsul il ai destul de clar..NU
Cred ca mai degraba ar fi fost alta tema topicului, ceva de genul:
"am o relatie cu X, am inceput fara obligatii, am fost de acord cu termenii pusi la inceput, DAR.....se pare ca imi place mult( motivele le sti doar tu..) nu stiu cum sa fac sau ce sa fac ca sa-l am langa mine, om de casa eventual...HELP!!!!


Uite mai e prima femeie care nu se ataca daca o fac masochista
ameno
Postat pe 15 Februarie 2011 11:07
"..Uite mai e prima femeie care nu se ataca daca o fac masochista.."


care recunoaste tacit mai..,nu ca nu se ataca..
roby_cado
Postat pe 15 Februarie 2011 11:33
ahammm
ameno
Postat pe 15 Februarie 2011 11:39
si eu am .... avut aceasi problema ca si tine,numai k eu am tinut relatia 5 ani , mi-am dat seama ce fel de om dupa 4 anu jumate de relatie ... nu ma puteam despartii de el, nu aveam curajul sa fac asta insa nu am facut altceva decat sa-mi prelungesc agonia langa el.
Sfatul meu este sa pui punc acum altfel nu faci altceva decat sa lungesti suferinta ta si ajungi in acelasi stadiu si ramai doar cu 2,3 amintiri frumoase din toata relatia si acelea nu implinite suficient pentru sufletul tau.eu am avut curajul sa ma desprind de el...cu toate k foarte tarziu,mai exact de cand m-am inscris pe garbo si am tot citi comentariile tuturor de aici...sper sa ai si u puterea sa o faci...e greu cateva luni dupa care te vei simti fericita din nou chiar dak nu o sa ai pe altcineva...
elena2289
Postat pe 15 Februarie 2011 14:43
Oamenii se mai si schimba daca gasesc motive sa o faca. Si pana la urma ce incredere vrei sa ai - ca nu te va insela? Poti baga mana in foc pentru oricine ca n-o va face la un moment dat? De fapt ce importanta are? Trebuie sa ai incredere in tine ca te vei descurca indiferent ce ti se va intampla.
Lady_Di
Postat pe 15 Februarie 2011 15:51
clar!
plus ca inceputul e promitator! poate avea incredere, zic eu! macar femeia stie o treaba!
zambila
Postat pe 15 Februarie 2011 15:54
"..eu am avut curajul sa ma desprind de el...cu toate k foarte tarziu,mai exact de cand m-am inscris pe garbo si am tot citi comentariile tuturor de aici...sper sa ai si u puterea sa o faci...e greu cateva luni dupa care te vei simti fericita din nou chiar dak nu o sa ai pe altcineva..."



367..,daca tu ai avut "curajul" de a te despartii de partener, in urma postarilor unor frustrate,si inadaptate la viata de cuplu..,sa fi sanatoasa..
dar nu-i mai impinge si pe altii sa faca asemenea tie..,cu pretentia ca vorbesti din experienta..

dupa parerea mea..,faptul ca cineva isi face ordine in viata personala, in urma unor comentarii pe un site de socializare,e de toata jena..

commenturi-le de genu'.."suntem aici sa ne distram"..,"nu luati in serios"..,etc..,le-ai vazut?

nu..,nu cred ca le-ai vazut..
altfel te desparteai de partener din motive reale..

ps;tine-o tot asa..,iar despre urmatoarea relatie,intreaba pe aici pe Garbo cum trebuie procedat..,siiigur fericirea se va tine scai de tine,si vei avea o viata minunata..

cata prostie tata...

roby_cado
Postat pe 15 Februarie 2011 16:21
faptul ca te desparti de un partener care inseala nu poate fi decit un lucru bun. Indiferent ce te face sa capeti "curaj". Curajul asta ar trebui sa fie implicit si se numeste demnitate. Orice fiinta care se respecta nu accepta sa fie bataia de joc a cuiva: si probabil poate sa intuiasca discutiile "proaspetilor amorezi"...
Iar referitor la replica "in cine mai poti sa ai incredere" - habar n-am, testeaza. In cine? Daca nu poti sa mai ai IN NIMENI, atunci asta e, ia-ti un caine, Si in rest friptura la kg, ca sa nu folosesc termeni vulgari....
quasaria
Postat pe 15 Februarie 2011 20:42
robycaro - am observat ca u iei toate commenturile undeva in partea posterioara,sincer nu ma refeream la spusele tale,daca vrei sa afli,,,dinaite sa ma inscriu pe garbo deja nu ma mai vedeam cu el de vre-o 2 luni insa nu avusesem curajul sa-i spun chiar verde in fata ca s-a terminat si nu mai avem nici o legatura,si dak u iei toate marturisirile unor oameni care au nevoie de ajutor sau care isi descarca suferinta pe acest forum numai in gluma si le tratezi ironic asta nu inseamna ca o face toata lumea,si da nu imi este rusine sa recunosc de loc,m-am regasit in spusele unor persoane de aici si in zilele urmatoare mi-au dat foarte multe de gandit si am terminat definitiv relatia...dar probabil u esti genu de om care nu avut parte de scene de acest gen,ba poate te numeri printre cei care fac asta....
elena2289
Postat pe 16 Februarie 2011 09:22
roby cado imi cer scuze de greseala
elena2289
Postat pe 16 Februarie 2011 09:24
Q...ptr asta cred ca ai nevoie de ceva experienta,de ceva cucuie...
eladaela
Postat pe 16 Februarie 2011 09:29
Buna dimineata
Roby...chiar nu m-am atacat cand a zis Ameno ca sunt masochista, de ce as face-o, intr-un fel dreptate...chiar daca sufar langa respectivul, asta nu ma convinge indeajuns sa renunt la el, si da sa stii ca din cauza asta m-am si abonat pe Garbo, la fel ca si 367, poate reusesc intr-un final sa fac pasul acesta, de a renunta la el...sau poate nu. Sunt constienta ca nu se merita si poate ca sper in zadar la o schimbare din partea lui...dar mai sunt constienta si de faptul ca 99% din barbati inseala...diferenta dintre ei este ca unii stiu sa o faca iar altii nu.
MonykMonyk
Postat pe 16 Februarie 2011 09:30
Monyk...cred ca in fiecare dintre noi e o doza de "masochism" sau ce naiba o fi...
cat despre speranta aia....uneori e fara...speranta
eladaela
Postat pe 16 Februarie 2011 09:34
Hmmm Ameno ....cam ai dreptate
Totusi...ma gandeam la un moment dat, ca daca il mai prind cu ceva inca odata...atunci sa ii dau papucii, dar vorba aceea boala lunga moarte sigura...nu stiu, poate ca nu sunt inca pregatita sa renunt la el, si gasesc mereu motive sa mai prelungesc agonia.
Am o idee un pic mai ciudata...ma gandeam sa ii instalez fara sa stie un keylogger pe calc...sa vad daca e un mincinos notoriu sau poate totusi incearca sa se schimbe...
MonykMonyk
Postat pe 16 Februarie 2011 09:49
mai mult rau ti-ai face dak ai instala pe pc sau sa-i asculti tel...sa-l prinzi,crede-ma eu am facut-o si am fost socata de ce am descoperit,cel mai bine incearca sa o termini cu el acum in stadiul in care este...vei avea numai de suferit si foarte greu ai sa-ti revi,ce vei afla sigur v-a fi mult mai rau...poate ma insel si mi-as dori sa ma insel pentru binele tau insa din experienta pe care am avut-o eu e dezgustator pot sa spun la ce poti descoperi...iti doresc numai bine si sa alegi calea cea mai buna pentru tine fara suferinta.
elena2289
Postat pe 16 Februarie 2011 09:57
Mercic mult 367
MonykMonyk
Postat pe 16 Februarie 2011 10:10
Monyk...ce nu sti nu te afecteaza
si inca ceva...naravul din fire n-are lecuire
eladaela
Postat pe 16 Februarie 2011 11:21
instaleaza-i keylogger si ai sa te lecuiesti rapid de obiceiuri din astea... Stii, oamenii pot sa fie fiinte mult mai meschine decit ne imaginam noi despre ei. Eu am facut ceva similar la un moment dat si imi pare rau ca am facut asta: pentru ca altfel probabil as fi ramas cu niste amintiri frumoase: n-am mai ramas nici cu alea.
Am descoperit ca apela doamna fix cind eram noi mai fericiti.... Sau, ma rog, cind asa credeam eu ca sintem. So, mi-am luat-o pe cocoasa: am considerat ca eu sint de vina, ca n-am cascat ochii bine... Evident, i-am dat papucii instantaneu, dar sentimentul tradarii a ramas.
SI probabil era mult mai bine sa nu aflu toate detaliile.
quasaria
Postat pe 16 Februarie 2011 19:40
te referi la al doi-lea Q?,sau la primul..
roby_cado
Postat pe 16 Februarie 2011 22:59
roby...nu cred ca asta e important sau relevant
cred ca ceea ce conteaza e esenta mesajului....
si stiu eu ce zic si de ce zic asta
eladaela
Postat pe 16 Februarie 2011 23:42
citeam mai deunazi'..,ca draga noastra Q..,a avut legaturi cu doi barbati simultan..
culmea..(din cate am inteles)..,stiau unul de celalalt..
de aici reiese ca,nici unuia dintre astia..,nu i-a dat papucii..,cu atat mai putin "instantaneu"..
asta ma duce cu gandul la al tri'-lea(cel putin)..

acum..
nu crezi ca astfel de mesaje..,sfaturi..,venite din partea cuiva,care si-a tot desfacut picioarele, pana sa ajunga sa cunoasca "adevarul absolut" in ceea ce priveste o relatie..,isi cam pierd din "esenta"..?

Q..,no offense..,dar prea te-ai erijat in sfatuitor sef p'acilisea,cu tenta clar partinitoare..,si nu cred ca esti in masura sa faci asta..,parerea mea..
apropo's...cuvantul OBIECTIV..,iti spune ceva..?
roby_cado
Postat pe 17 Februarie 2011 00:34
roby...acum iar esti rau si ma enervezi
asa cum am mai spus...de ce nu incercam sa vedem esenta??(facand abstractie de persoana,daca asa vrei tu)
ceea ce s-a spus eu cred ca era ceva chiar...obiectiv
eladaela
Postat pe 17 Februarie 2011 08:16
roby, din cate imi amintesc eu, q nu prea da sfaturi... cel mult si-a dat cu parerea sau a spus ce ar face ea in aceeasi situatie

cat despre cunoasterea "adevarului absolut" intr-o relatie
sa ma anunti si pe mine, serios!
zambila
Postat pe 17 Februarie 2011 08:57
roby de ce crezi tu ca unei persoane ii creste credibilitatea in functie de numarul de deschidere a picioarelor
Acum sa o dam pe bune daca partenera ta a avut mai mult de 3 deschideri pana la tine,gata ii scade dreptul la opinie???...daca ai fi fost primul schimba cu ceva situatia????
zau cracanarea si numarul de relatii a unei femei sau a unui barbat e fix frectie la picior de lemn no offense....
ameno
Postat pe 17 Februarie 2011 10:19
Ma gandeam la instalarea acestui keylogger pt ca el imi tot repeta ca s-a schimbat...ca nu o sa ma mai insele, daca ar fi sa ma despart de el acum, poate o sa ma simt intr-un fel "vinovata" pe viitor ca nu am mai incercat...sau poate vreau doar sa imi dovedesc ca oamenii nu se schimba niciodata...
MonykMonyk
Postat pe 17 Februarie 2011 11:02
nu instala nimic!
daca tot vrei sa ramai cu el, evita scene de gelozie, incearca sa fi mai indiferenta, fi mai atenta la vestimentatie si asteapta reactile lui.
Orice cocos poate deveni soprana prin metodele lui!
ameno
Postat pe 17 Februarie 2011 11:06

MonykMonyk
Postat pe 17 Februarie 2011 11:07
na! ca sa vezi?!zic si eu ceva si imi scoti limba
ameno
Postat pe 17 Februarie 2011 11:09
n-o stie pe asta cu cocosul...............
canta cocisul , dar ..........cum ii canta gaina
jeanette40
Postat pe 17 Februarie 2011 11:12
janetto...canta sau joaca???
eladaela
Postat pe 17 Februarie 2011 11:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau un sfat, am gresit asa mult oare? 52 De la: garbo085927 12 August 2010 23:50
Relatia cu un barbat care are doi copii si o fosta sotie 70 De la: garbo_404900 23 Septembrie 2014 11:34
Alegeri dureroase 105 De la: quasaria 15 Octombrie 2011 20:12
Poti fi prieten(a) cu fostul dupa ce te-a inselat? 32 De la: Freya__ 11 Martie 2011 14:57
IDEMNIZATIE DE CRESTERE A COPILULUI 9 De la: Adriana_Nutu_1 13 Martie 2013 17:14
Setari Cookie-uri