ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi.

ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi.........am iesit akum vreo 6 luni dintro relatie in care am pus suflet dar am fost tradata si acum sutn in alta in care nu pun suflet dar tipu tine mult la mine....sunt rea cu el...ma iau de el din orice lucru marunt si ma cert din orice cu el...saracutu nu merita pt k a dovedit in nenumarate randuri k tine la mine mult....dar eu totusi ma razbun pe al pentru ce mia facut celalalt barbat...el nu are vina....e un barbat super...cu cateva lacrimi se inmoaie si nu mai zice nmk dekt k ma iubeste ji incearca sa ma "calmeze"
gatytabb
Postat pe 28 Iunie 2010 19:45
De la: gatytabb, la data 2010-06-28 19:45:41ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi.........am iesit akum vreo 6 luni dintro relatie in care am pus suflet dar am fost tradata si acum sutn in alta in care nu pun suflet dar tipu tine mult la mine....sunt rea cu el...ma iau de el din orice lucru marunt si ma cert din orice cu el...saracutu nu merita pt k a dovedit in nenumarate randuri k tine la mine mult....dar eu totusi ma razbun pe al pentru ce mia facut celalalt barbat...el nu are vina....e un barbat super...cu cateva lacrimi se inmoaie si nu mai zice nmk dekt k ma iubeste ji incearca sa ma "calmeze"


stai linistita ca se va intoarce roata
bau
Postat pe 28 Iunie 2010 19:54
inceark ji u sa-l faki sa intzeleaga k nu ejti aja rea ji k ii vei dovedi k potzi sa te calmezi
eu_vio
Postat pe 28 Iunie 2010 19:54
cum sa fac asta??

de exemplu el e plecat la tara acum si pe mine lucru asta ma face suspicioasa...find la tatasu la tara nu sta cu telefonu in mana mereu sami raspunda mie...si devin suspicioasa nervoasa...si ma cert cu el....
gatytabb
Postat pe 30 Iunie 2010 16:57
De la: gatytabb, la data 2010-06-30 16:57:35cum sa fac asta??

de exemplu el e plecat la tara acum si pe mine lucru asta ma face suspicioasa...find la tatasu la tara nu sta cu telefonu in mana mereu sami raspunda mie...si devin suspicioasa nervoasa...si ma cert cu el....
Pai daca este la tara,,fii sigura ca taicasu il pune la munca...Dar seara poate sa aiba mai mult timp liber ca sa iti raspunda....nu trebuie sa fii nici tu asa stresanta cu lucruri inutile...Poate ca are treaba mai ales la tara...Ca eu cred ca il ajuta pe taicasu...Dar seara fiind liber..cred ca are destul timp liber ca sa puteti vorbi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Iunie 2010 18:14
da se pare k imi fac ganduri negre aiurea.....dar uneori e mai bn sa previi anumite lucruri decat sa se intample ji sa nu mai ai ce fcae......maine vine acasa si sper sa nu mai fiu asa artagoasa fata de el....
gatytabb
Postat pe 1 Iulie 2010 18:55
buna! nu vreau sa te sup..dar nu e frumos ceea ce faci....uh sg spui ca ti-a dovedit ca tine la tn...nu e vina lui ca celalalt baiat cu care ai fost in rel anterioara s-a purtat asa cu tine...nu are absolut nici o vina....probabil uh i-ai povestit ce ti s-a intamplat in rel anterioara si el incearca sa te faca sa uiti....si sa iti arate ca ii pasa de tn,ca esti importanta pt el...si in schimb ce primeste? :( sa stii ca roata se poate intoarce.... asa ca eu zic sa pretuiesti ceea ce ai k mai apoi sa nu fie prea tz ..numai bn :*
raluca_zambilici
Postat pe 7 Iulie 2010 14:50
mai bine tac
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 15:17
fii mai intelegatoare cu el poate sa du-s sa munceasca dar nu inteleg ce te face sa fii suspicioasa
garbo162072
Postat pe 7 Iulie 2010 17:53
eu zic ca daca tot te razbuni pt ceea ce ti-a facut cel din urma , macar nu-l mai chinui pe asta prezent ca bietul de el nu are nici cea mai mica vina, serios...a nimerit intr-un moment nasol...
reyya
Postat pe 8 Iulie 2010 01:22
esti sigura ca esti tu rea si nedreapta?
Sau citeodata ar trebui sa acorzi credit intuitiei?

Doar intreb....
quasaria
Postat pe 8 Iulie 2010 07:14
da pai am inceput sa ii acord putina incredere si am remarcat faptul k nu prea ne mai certam asa des....zilele trecute am stat impreuna....si neam inteles de minune.....dar asta nu incseamna k nu are momente in care ma enerveaza....



ma enerveaza mai ales faptul k dak apuk si spune un lucru asa ramane nu se schimba...chiar de e bn ce a hotarat sau nu....si aici chiar nustiu kum sal schimb........
gatytabb
Postat pe 13 Iulie 2010 12:44
nu e vina lui dar tot am suspiciuni....si asta datorita faputlui k in cercul nostru de prieteni vad atatea lucruri.....

cum spune un amic dani "knd iubita nui langa mn imi trebe un "calorifer" sa ma incalzeasca"
gatytabb
Postat pe 13 Iulie 2010 12:46

daca iubitul meu ar avea o asa parere despre femei, l-as strange de gat!
zambila
Postat pe 13 Iulie 2010 12:55
In cele din urma o sa distrugi relatia cu atatea suspiciuni,oricum o relatie fara incredere reciproca nu are sens,da-i putin credit si nu mai fi atat de paranoica,vai...a plecat la tara,gata te insala....nici nu stiu cum poti gandi asa....Plus,daca te-a inselat unul,nu inseamna ca o va face si celalalt, asa ca nu-i mai trata la fel.Fi sincera cu tine si daca nu ti la el ci doar vrei o razbunare asupra sexului masculin lasa-l sa-si vada de viata lui.E normal sa te si enerveze,cum si tu probabil il enervezi pe el,asa-s relatiile,sti vb aia...iubire cu nabadai? ...
iar in ce privesc prietenii lui sau ai tai,mereu or sa incerce sa isi bage nasul,depinde de voi sa stiti cand sa ihi luati in seama si cand nu
small_lady
Postat pe 13 Iulie 2010 13:06
De la: gatytabb, la data 2010-07-13 12:46:15nu e vina lui dar tot am suspiciuni....si asta datorita faputlui k in cercul nostru de prieteni vad atatea lucruri.....

cum spune un amic dani "knd iubita nui langa mn imi trebe un "calorifer" sa ma incalzeasca"


vad ca esti foarte sigura ca "nu e vina lui".
Ce am invatat eu de la un timp este sa am incredere in ce simt. Daca simt ca nu e in regula, de obicei nu e. Si constat asta mai tirziu - tirziu, dar invariabil. Nu e nici o chestie SF asta, e doar comunicare. Comunicarea constienta este doar o parte a comunicarii. De obicei sint lucruri pe care nu le interpretam constient - le interpretam, totusi. Ceva din cum vorbeste, cum priveste, tonul vocii, frinturi de gesturi: exista niste semnale de alarma care, aparent, n-au nici o logica.
Asa cum am spus - doar APARENT, si corespunzator informatiilor pe care le ai in acel moment n-au logica. Si daca n-ai toate informatiile?
Daca, de fapt, tu PERCEPI ca minte, dar n-ai date care sa demonstreze asta? Te-ai gindit de unde iti vin suspiciunile? Te-ai gindit vreodata sa le acorzi credit? Sa dai logica pe silence si sa asculti ce spune sufletul tau, de fapt?

Nu ca as fi avocatul diavolului.... Dar ai putea ajunge la un moment in care sa te intrebi "si chiar nu stiam?"
quasaria
Postat pe 14 Iulie 2010 08:34
pai mnoah cred k orice femeie ar face la fel
gatytabb
Postat pe 20 Iulie 2010 12:10
sunr uneori destul de aeriana...chestia e k simt anumite schimbari kre nus p gustul meu..eu am fost invatata sa fiu sunata mereu mesaje la fel ji akum knd intervine "am treaba " ma deranjeaza..................de ex ieri iam sp hai ku mine pana la spital ma matusamea... "ma uit la fil mie lene...." "e mai imp filmu k mn??" "nu iubita da sunt obosita" dupa ce a lenevit toata ziua..............................iar in alta zi knd kiar era obosit il suna un prieten sa se duk ku el pana la nuj ce magazine sa-si ia ala nuj ce................ ma enerveazaaaaaaaaaaaaaaaaa......................vreau sal schimb da nuj kum
gatytabb
Postat pe 20 Iulie 2010 12:14

in traducere libera, ce ai vrut sa spui?
zambila
Postat pe 20 Iulie 2010 12:16
De la: quasaria, la data 2010-07-14 08:34:21
De la: gatytabb, la data 2010-07-13 12:46:15nu e vina lui dar tot am suspiciuni....si asta datorita faputlui k in cercul nostru de prieteni vad atatea lucruri.....

cum spune un amic dani "knd iubita nui langa mn imi trebe un "calorifer" sa ma incalzeasca"


vad ca esti foarte sigura ca "nu e vina lui".
Ce am invatat eu de la un timp este sa am incredere in ce simt. Daca simt ca nu e in regula, de obicei nu e. Si constat asta mai tirziu - tirziu, dar invariabil. Nu e nici o chestie SF asta, e doar comunicare. Comunicarea constienta este doar o parte a comunicarii. De obicei sint lucruri pe care nu le interpretam constient - le interpretam, totusi. Ceva din cum vorbeste, cum priveste, tonul vocii, frinturi de gesturi: exista niste semnale de alarma care, aparent, n-au nici o logica.
Asa cum am spus - doar APARENT, si corespunzator informatiilor pe care le ai in acel moment n-au logica. Si daca n-ai toate informatiile?
Daca, de fapt, tu PERCEPI ca minte, dar n-ai date care sa demonstreze asta? Te-ai gindit de unde iti vin suspiciunile? Te-ai gindit vreodata sa le acorzi credit? Sa dai logica pe silence si sa asculti ce spune sufletul tau, de fapt?

Nu ca as fi avocatul diavolului.... Dar ai putea ajunge la un moment in care sa te intrebi "si chiar nu stiam?"





am incercat sa fac acest luicru...nustiu knd de mn imi iese...dar incerc sal fac sa fie cel de la inceput...cauta oricare 5 minute sa vina sa ma vada...venea si in pauze la liceu....era dulce...ma surprindea mereu ku kte ceva ....mergeam peste tot impreuna....aku nu sp k numi face surprize sau k nu mergem uneori impreuna in anumite situatii sau k nu e dulce si tandru....dar nu mai e la fel..... il vreau pe cel de la inceput......


mam enervat o data de la o chestie de genu a plekt la tara si nu mia spus...knd am vb mia zis k e la tara si are treaba si apoi imi spune k se duce cu prietenul lui sa se plimbe.... ji iam spus k ma enerveaza chestiile astea si k vreau s-o terminat....nu mia jti8a ce s afaca sami intre in voie....ji a acceptat intr-un final...........

aseara am ramas la el... dimineata el a plekt k a vea treaba...ji ma tot stresat sa dorm in ontinuare s araman la el sa ma mut la el...mia dat pana si cheile de la apartamen....


se poarta frumos cu mine dar uneori gafeaza printro chestie tampita...ji nuj ce sa cred:(
gatytabb
Postat pe 20 Iulie 2010 12:21
spuenam k eu dak il sun sa mearga cu mine undeva.... mititelu e obosit...dar daca il suna vreunu din prietenii lui pana la urma se duce....cei drept nu sta mult...pt k de multe ori sunt la el si stai de vb cu o prietena 2.... dar se duce ji ma deranjeaza....
gatytabb
Postat pe 20 Iulie 2010 12:23
De la: gatytabb, la data 2010-06-30 16:57:35cum sa fac asta??

de exemplu el e plecat la tara acum si pe mine lucru asta ma face suspicioasa...find la tatasu la tara nu sta cu telefonu in mana mereu sami raspunda mie...si devin suspicioasa nervoasa...si ma cert cu el....
Din ceea ce ne relatezi, intelegi ca tipul nu e ,,vinovat'' insa tu ai o problema. Rezolva-ti aceasta problema si continua relatia daca consideri ca merita. Daca nu, lasa-l in pace si gaseste pe cineva cu care sa rezonezi.
m_ada
Postat pe 20 Iulie 2010 12:30
Parerea mea este ca,ar fi cazul sa cobori cu picioarele pe pamant si ,,,,,,,,,,sa nu mai fii cu capul in nori!!!! Daca, ai avea pana n 20 ani ,,mai merge dar la cati ani ai ar cam trebui sa te maturizezi. Sa judeci! A te razbuna pe cineva,,e o prostie,,,pt,ca ,,,razbunarea i arma ,prostului.Daca, lai iubi pe acest barbat cu adevarat, ai cauta ,,linistea si fericirea pt, voi,se pare ca, el este un ,moft sau ,,sacul de box,,eu una ,nu as continua relatia sa fiu in locul lui!! Barbatii aleg si tu faci figuri si maine poimaine vei culege adca ce va ramane daca,,vei avea ce,,pt, ca intr o zi se va satura acel barbat de figurile tale!!Ti o spun din experienta altora si atunci ,,regretele vor fi tarzii,,!! E problema ta! Daca, te iubeste si l iubesti ,,respecta l,, nu i ,,sufoca mereu, cu verificari,,unde i cu cine i ce face,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,gelozia duce la pierire!! BAFTA!
Jojolin
Postat pe 18 August 2010 00:24
Jojolin
Postat pe 21 August 2010 22:56
am vrut sa-ti raspund...dar am vazut ca esti la liceu...printre randuri, ca nu am timp sa stau sa-ti descifrez limbajul de mess....las...mai cresti un pic, te mai maturizezi si ai sa vezi ca jocul de-a mama si de-a tata nu e asa usor cum crezi....
tutankhamon
Postat pe 2 Septembrie 2010 11:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aspecte unde nu ne intelegem 20 De la: garbo_480569 27 Ianuarie 2018 09:28
cum sa fac sa slabesc din solduri? 14 De la: quasaria 24 Decembrie 2009 00:51
Mesajele in cuplu 28 De la: narcysa 19 Ianuarie 2011 06:30
ce sa fac?? 34 De la: elisabeta_boia 9 Septembrie 2011 21:34
buna 9 De la: garbo272995 23 Aprilie 2012 18:07
Setari Cookie-uri