Mai pot avea incredere in el???

De la: garbo189796, la data 2011-02-19 10:09:47robi mie i-mi place cum gandesti sunt deacord cu ce zici. esti fanul meu si tipa aia sa cianozat de furie. bravo tie esi barbat si gentlemen



Si tipa aia si "fanul" tau s-au cianozat ...dar de ras!!!
tatoo
Postat pe 19 Februarie 2011 14:45
De la: garbo189796, la data 2011-02-19 14:16:49ce sa ma chinui ca intelegeti orisicum nu sint la bacaloreat aici. iar tu dor72 numi pu-ne vorbe in gura eu nam vorbit de pusa sautusa. demonstreaza ca am zis asa ceva si te cred


morrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!
n-am ras atata cam de multisor
nici nu stii tu 796 ce mi-ai inseninat ziua...multzam!
Nene Thor, nu te face ca nu stii... ca am barfit "amandoi-impreuna"

da nu tre' sa crezi fato...
hai mai zi-ne una ca esti cea mai haioasa de pe-aici si ma declar 'idolul' tau

nu mai tot radeti... o sa spuna ca suntem 'arura'
dor72
Postat pe 19 Februarie 2011 15:02
nici Garbo nu mai poate de ras...
deja da rateuri
dor72
Postat pe 19 Februarie 2011 15:07
al dreak de "bacaloreat", cu pusele lui....
quasaria
Postat pe 19 Februarie 2011 15:20
De la: MonykMonyk, la data 2011-02-14 13:46:11Buna.
L-am cunoscut in Septembrie anul trecut...si pana in momentul de fata m-a inselat de cateva ori bunicele. Totul a inceput la scurt timp dupa ce ne-am cunoscut...cand am avut curiozitatea de a ma uita la el in telefon (pt ca el mi-a permis bineanteles, pot spune chiar ca el m-a indemnat sa fac asta pt ca vroia sa imi dovedeasca ca nu mai vorbeste cu fosta) dar am gasit cateva mesaje chiar de la ea ( mesaje de care el presupun ca uitase, altfel nu inteleg de mi-ar fi spus sa ma uit in telefon )...unul dintre acele mesaje era o intrebare cu ce are el degand sa faca de sarbatori, pentru ca vrea si ea sa stie ce planuri isi face...bineanteles ca inainte de Craciun cu aprox. o saptamana mi-a spus ca pleaca pt doua zile sa-si ajute un prieten in Pitesti, si a disparut pana pe 3 Ianuarie, am incercat in tot acest timp sa dau de el, dar nu imi raspundea la telefon sau la mesaje. Pe 3 Ianuarie m-a sunat sa imi spuna ca ma iubeste ca vrea sa il iert, sa fim iar impreuna. L-am iertat, bineanteles...mi-a promis ca nu o sa-mi mai greseasca....dar acum 2 saptamani am avut o discutie despre cine vorbeste cu cine pe messenger, discutie care a inceput de la faptul ca eram la el la calculator iar cand am deschis pagina de internet, mi s-a deschis un cont de facebook, care apartinea unei fete, l-am intrebat de unde si pana unde a ajuns fata respectiva sa se logheze de la el de la calc, el spunand ca a venit cu un prieten in vizita, binanteles ca am intrat la banuieli...la scurt timp dupa, el imi da parola lui de mess ca sa ma conving ca nu sta la taclale cu nici o fata, dar eu cum sunt curioasa din fire, m-am uitat si in arhiva ( el stiind ca este dezactivata ), unde am avut surpriza sa observ ca se tinea de nebunii cu o acea fata care fusese in vizita, si ca ea este defapt o fosta iubita, acum iar se roaga de mine sa il iert, etc...cred ca deja l-am iertat, pt ca eltfel nu mai eram impreuna, dar nu pot sa si uit, iar in fiecare zi ma gandesc ca m-ar putea insela din nou. Acum trage de mine sa ne mutam impreuna ca el ma iubeste f. mult si ca nu vrea sa ma piarda...
Cam asta este rezumatul relatiei mele...
Credeti ca mai merita sa incerc, sa am incredere in el?





mai fetelor,toate facem greseli.nici barbatii nu sunt mai prejos.insa greselile difera,sunt de alta natura sau aceleasi.o mare greseala este trairea in compromis.decat un asemenea trai,mai bine cauti un alt barbat.trezeste-te pana nu e prea tz.o' dragoste ciuntita',gasesti la orice colt de strada.daca insa te complaci intr-o viata perimata,cutumizata.....depinde numai de tine ce alegi.libertatea de a gasi o dragoste adevarata sau ramai cu "cea ciuntita'.fetelor voi nu mai aveti mandrie???'lupul isi schimba parul,dar naravul ba"!.si' povestea babelor din sat",ca am copii,ca stau pt ei,bla bla bla,e doar o alta cutuma,de cand era bunica fata mare.depinde tot de voi.indiferent de ce sex sunteti,masculin sau feminin,oameni buni copii nu au nici o vina sa traiasca in minciuna.lasati ingerii liberi,caci ce vad la voi ca parinti ei copiaza,primii idoli ai copiilor sunt mama si tata.insa cand cresc ,multi sunt traumatizati de minciuna familiala.nimeni nu are dreptul sa faca copii ,doar pt el.copilul este o entitate libera,nu o mingie aruncata intre mama si tata.in concluzie draga mea trezeste-te pana nu e prea tz.
vuvuzela
Postat pe 19 Februarie 2011 15:47
De la: tatoo, la data 2011-02-19 14:45:55
De la: garbo189796, la data 2011-02-19 10:09:47robi mie i-mi place cum gandesti sunt deacord cu ce zici. esti fanul meu si tipa aia sa cianozat de furie. bravo tie esi barbat si gentlemen



Si tipa aia si "fanul" tau s-au cianozat ...dar de ras!!!



iesti asa urita gorilo ca visez naspa la noapte in alta ordine - fiecare are dreptu lace fan vrea, mie mi place cel mai mult Mel ghibson
casatoritadindragoste
Postat pe 19 Februarie 2011 17:34
si nu stiu ce ii de ris, e o vorba mio spunea des o pretena buna- rizi ca proasta n .... continua-ti voi sa va vad cultura ca sinteti mari si tari
casatoritadindragoste
Postat pe 19 Februarie 2011 17:37
nuti_vio
Postat pe 19 Februarie 2011 17:38
De la: garbo189796, la data 2011-02-19 17:34:34
De la: tatoo, la data 2011-02-19 14:45:55
De la: garbo189796, la data 2011-02-19 10:09:47robi mie i-mi place cum gandesti sunt deacord cu ce zici. esti fanul meu si tipa aia sa cianozat de furie. bravo tie esi barbat si gentlemen



Si tipa aia si "fanul" tau s-au cianozat ...dar de ras!!!



iesti asa urita gorilo ca visez naspa la noapte in alta ordine - fiecare are dreptu lace fan vrea, mie mi place cel mai mult Mel ghibson[/quote


Noooo,gata,m-a terminat!!!!!!!!!
Cum iubita,visezi in alta ordine din cauza mea?
Si pe Fernando de la Caransebes cui il lasi?Nu-i fanu'tau no.1?
tatoo
Postat pe 19 Februarie 2011 18:01
nu stiu cinei fernado si nam fost la Caransebes niciodata si nus iubita ta habar nam cine esti si nici tu nu sti cines eu
casatoritadindragoste
Postat pe 19 Februarie 2011 18:16
iesti asa urita gorilo ca visez naspa la noapte in alta ordine - fiecare are dreptu lace fan vrea, mie mi place cel mai mult Mel ghibson[/quote]

796! aloooo! tu esti fanu' atunci cand iti place de cineva si il consideri idolul tau
Si zi-i asa... Mel e fanu' tau... brava! te-a vazut?

Tatuatule, macar 796 e simpatica si nu e ofticoasa

Sa fii sanatoasa 796 si sa iti pastrezi simtul umorului
dor72
Postat pe 19 Februarie 2011 18:21
io merg la tv ca ma plictisesc aici ne vedem miine guten naht
casatoritadindragoste
Postat pe 19 Februarie 2011 18:25
mie-mi place, ca e citita.
si le mai are si cu limbile straine. iote ce poetic a bagat-o p-aia cu "guten naht"
Thor_again
Postat pe 19 Februarie 2011 18:27


Eu am o senzatie de ireal.M-am cam desumflat.Nu cred,frate ,ca exista asa ceva.Si sa se mai si descurce singura in viata.
Oricum,e simpatica Auf Wiedersehen(asa se scrie?)
tatoo
Postat pe 19 Februarie 2011 18:40
Nu-i asa ca e simpatica?
Zau daca ma pot supara pe ea

Se scrie Au revoir/bonne nuit ' abianto'
dor72
Postat pe 19 Februarie 2011 18:44


Dorulet,las-o dreaq,nu stiam?

Ce naiba,mami,nu ne mai intelegem nici intre noi,oamenii de stiinta?
tatoo
Postat pe 19 Februarie 2011 18:48

Ahaaaa,deci tu ma luai la misto pe bune atunci.Credeai ca nu stiu.Bine,mami,n-ar trebui,da' na:A BIENTOT,da' n-am caciulita pt o.
tatoo
Postat pe 19 Februarie 2011 18:52
"...oamenii de stiinta"...
Mi-a placut asta!
Allegra
Postat pe 19 Februarie 2011 18:55
bre, scuzati-mi franceza, daaaa... iar se foutu garboletele asta?
adica, ma rog, *tut era el de mai demult, da' mie iar imi apar postarile cu virgula.
Thor_again
Postat pe 19 Februarie 2011 18:56
Postarile quasariei imi par niste dusuri reci... Am citit cateva si pe alte topice.
Presupun ca vorbesti din proprie experienta?
Hmmm...life just doesn't get any better ,ain't it?

O intrebare: crezi,cu adevarat,ca resemnarea si acceptarea sunt solutii multumitoare?
Adica inveti,pur si simplu,sa spui "asta e!",iar asta iti confera liniste si echilibru?
Allegra
Postat pe 19 Februarie 2011 19:49
De la: Allegra, la data 2011-02-19 19:49:44Adica inveti,pur si simplu,sa spui "asta e!",iar asta iti confera liniste si echilibru?

Eventual iti mai da si puterea sa mergi mai departe. Doar ca nu oricine este capabil sa o faca
Thor_again
Postat pe 19 Februarie 2011 19:52
Si cine nu este capabil,Thor?
Cine n-are suficienta tarie,suficienta,experienta,suficiente resorturi?
Si nu-mi spune ca-si taie venele,se arunca de la etaj sau bea furadan... Nu ca n-ar fi si astea solutii,la o adica. Dar sunt solutii extreme,la care apeleaza o minoritate care,pe langa dileme existentiale,mai are si pitpalaci la ultimul etaj.

Iar mersul ala mai departe...nu prea mai e ce era inainte,nu?
Iti pierzi elanul pe parcurs...
Allegra
Postat pe 19 Februarie 2011 20:01
taiati (din oficiu) "t"-ul ala in plus,doua postari mai la deal...
Allegra
Postat pe 19 Februarie 2011 20:07
prin "a nu fi capabil sa mearga mai departe" nu ma refer neaparat la taiat vene sau alte fineturi din astea. ma refer si la -sau mai ales la- intepenirea intr-o autocompatimire perpetua, asezonata cu victimizare si, eventual, demonizarea altora. iti trebuie ceva tarie sa nu faci astea si sa treci. dar, as I said - nu oricine poate sa o faca.

PS: daca te refereai la t-ul ala din "better", eu unul nu il tai. lasa-l acolo, ca sta bine, asa cum trebuie sa stea
Thor_again
Postat pe 19 Februarie 2011 20:07
Ce spui tu acolo imi pare o reteta de "salata de creier prajit"! Care nu ma caracterizeaza,apropo.
Mi-ar place sa dezvoltam ideea,insa altadata. Duty calls,must take off.
Allegra
Postat pe 19 Februarie 2011 20:12

Era "t"-ul din "gett",dar intre timp am descoperit obtiunea "modifica".
Inca sunt la capitolul "Ghid de folosire al Garbo.ro".
Allegra
Postat pe 19 Februarie 2011 20:15
pai exemplificarile alea nu sunt nicidecum o salata de creier prajit, ci o realitate aproape generala in randul unei categorii de semeni.
Thor_again
Postat pe 19 Februarie 2011 20:20
De la: tatoo, la data 2011-02-19 18:52:03
Ahaaaa,deci tu ma luai la misto pe bune atunci.Credeai ca nu stiu.Bine,mami,n-ar trebui,da' na:A BIENTOT,da' n-am caciulita pt o.

te-ai suparat degeaba... nu te-am luat la misto ( nu pe tine) zau ca te- a zapacit de tot 796
tu nici nu mai stii de gluma... uratule
dor72
Postat pe 19 Februarie 2011 20:49
De la: Thor_again, la data 2011-02-19 18:56:51bre, scuzati-mi franceza, daaaa... iar se foutu garboletele asta?
adica, ma rog, *tut era el de mai demult, da' mie iar imi apar postarile cu virgula.


Thor , alege cifrele potrivite si imparte corect, sa nu iti mai dea cu virgula
dor72
Postat pe 19 Februarie 2011 20:52
De la: Allegra, la data 2011-02-19 18:55:07"...oamenii de stiinta"...
Mi-a placut asta!


Allegra, e o gluma intre noi. Daca vrei iti povestesc... e cu talc
dor72
Postat pe 19 Februarie 2011 20:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un pic de ajutor 14 De la: koala 19 Noiembrie 2010 22:44
Mesajele in cuplu 28 De la: narcysa 19 Ianuarie 2011 06:30
voi ce ati face in locul meu? 37 De la: garbopesty 23 Decembrie 2011 01:36
sunt intr-o mare dilema... 8 De la: garbo027623 3 Februarie 2010 12:09
Ce parere aveti ? ... 85 De la: Ela91garbo 28 Februarie 2013 18:28
Setari Cookie-uri