fobii

Am io 2-3 retineri...din salariu
Mi se pare ca esti mult mai inventiv decat mine si ai gasi repede solutia de a posta un careu
dor72
Postat pe 27 Februarie 2011 18:12
pai nu trebuie sa postezi vreun careu, ci sa dai definitiile. cine este interesat, isi face careul dupa specificatii, de 10/10, 11/11 sau de cat o fi, cu punctele negre acolo unde ar trebui sa fie. eu unul nu am nervi sa imi bat capul cu incrucisari de cuvinte. ma refer la crearea careului, nu si la rezolvare. definitiile ar fi cele interesante, as merge pe cele cu pista falsa. pentru inceput poti sa dai ceva din revista, si sa participe toti cei interesati.
Thor_again
Postat pe 27 Februarie 2011 18:19
Care sunt cele mai commune fobii?



poi ia sa vedem NOI...
am fobie vis-a-vis de imbecilitatea semenilor mei
si a parsivitatii si a fatarniciei si a formelor de manifestare negative

si ...si...si ..
LILO
Postat pe 27 Februarie 2011 18:30
lilo....cam multe....
eladaela
Postat pe 27 Februarie 2011 18:32
De la: Thor_again, la data 2011-02-27 18:19:13pai nu trebuie sa postezi vreun careu, ci sa dai definitiile. cine este interesat, isi face careul dupa specificatii, de 10/10, 11/11 sau de cat o fi, cu punctele negre acolo unde ar trebui sa fie. eu unul nu am nervi sa imi bat capul cu incrucisari de cuvinte. ma refer la crearea careului, nu si la rezolvare. definitiile ar fi cele interesante, as merge pe cele cu pista falsa. pentru inceput poti sa dai ceva din revista, si sa participe toti cei interesati.


vezi ca avui dreptate? ma mai gandesc
dor72
Postat pe 27 Februarie 2011 20:02
Dorulet 72,m-am lamurit,a fost interesanta si binevenita lectia!Imi era mai usor sa spun:autor necunoscut,decat acum:mahabharata...cred c-o sa folosesc:tradusa de G.Cocbuc!Te pup! Si eu voi incerca sa particip la REBUS!!Ma pricep,cat de cat...mai bine sa nu ma laud,poate voi demonstra.
elisabeta_boia
Postat pe 27 Februarie 2011 22:00
Nu a fost o lectie, a fost o lamurire. Am impresia ca tot timpul iti ceri scuze.
Nu este nevoie sa fii excesiv de politicoasa.
Fiecare de pe-aici are dreptul la o parere sau poate contrazice fara a-si cere scuze.
dor72
Postat pe 27 Februarie 2011 22:21
De la: dor72, la data 2011-02-27 22:21:01Nu a fost o lectie, a fost o lamurire. Am impresia ca tot timpul iti ceri scuze.
Nu este nevoie sa fii excesiv de politicoasa.
Fiecare de pe-aici are dreptul la o parere sau poate contrazice fara a-si cere scuze.
Dor 72...mai bine SCUZE decat SA INJUR,deci mai bine concilianta,decat sa ma enervev...strica la frumusete!! Si o scuza totdeauna iti deschide ceva..pe cand o injuratura..totdeauna iti inchide calea spre ceva..!!E..filozofia mea..poate e gresita..dar eu o aplic!Tot atat deschid gura si cand spun CAINE si cand spun JUPANE,dar altu-i castigul!Te pup!
elisabeta_boia
Postat pe 28 Februarie 2011 01:28
Betty, ai insinuat ceva?
Tu iti ceri scuze si pentru ca ti-ai cerut scuze...desprea asta vorbeam, da?
Nicidecum nu m-am gandit ca trebuie sa fii lipsit de respect ( in primul rand ma gandesc la respectul de sine...si dupa aceea vine si restul, firesc). Esti de acord?
Sigur ca e mai usor sa zici jupane decat cne ...asta nu inseamna ca e necesar tot timpul.Mai relaxeaza-te.
Ma repet, nu am absolut nimic cu tine, ia-le asa, ca pe niste glume ...asta si sunt, de fapt
dor72
Postat pe 28 Februarie 2011 15:22
Frumos subiect. Noroc ca mi s-a ridicat mingea la fileu.
In unele religii se mai pomeneste si de reincarnari, de reancarnari succesive.Astfel, unele persoane in alta viata au avut sa zicem un anume accident, au cazut de la inaltime, sa zicem. Acea secventa undeva este inmagazinata intr-o banca de date uriasa care nu este voie sa o acceseze oricine. Sunt fiinte umane care in alta viata au fost poate altceva decat om, sa zicem ca au fost o albina. Acele fiinte, indiferent de sexul pe care acum il au, iubesc florile, au in subconstientul lor o atractie spre a cultiva oriunde, oricum sa zicem flori. Dar, cand vad un viespe sau o banala vrabie au un impuls de nesiguranta, de teama, de frica. Majoritatea acestor mici disconforturi ni se trage de acolo, dar, din pacate nu ni le putem explica.Din punct de vedere al vietilor trecute, sunt fiinte care au avut 7 vieti in trup de om, la cre se mai pot adauga alte sa zicem 7 alte intrupari in diferite vietati, date prin Destinul fiecaruia.
Astfel, sunt persoane care nu iubesc carnea de peste. Normal. Poate in alta viata au fost pesti omnivori, si nu rapitori. Alte persoane pot avea fobii la insecte, serpi, la situatii de lucru la inaltime.
De regula, de ACOLO provin. Remediul este delicat, mai ales ca el trebuie tratat printr-un acces de incredere, de auto-sugestie, prin care ne auto impunem subconstientului mereu si mereu, obsesiv ca daca eu nu fac rau acelei vietati sa zicem, nici ea nu-mi va face rau, ba mai mult sa ne incurajam acceptand ca este o vietate data de Dumnezeu si sa-i oferim ceva de mancare, astfel sa o imbunam acea vietate, cu ceva ce consideram ca i-ar place ei.
Defendia
Postat pe 2 Martie 2011 16:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sanatatea unghiilor de la picioare 2 De la: garbo_468725 11 Iulie 2017 00:17
un sfat 12 De la: dor72_ 10 Octombrie 2011 19:05
pete pe cerul gurii 6 De la: iulyana_91 6 Iunie 2012 17:03
Povesti de viata 3 De la: jeanette40 2 Februarie 2011 10:26
Concediu medical pentru 1 zi 11 De la: zambila 4 Noiembrie 2010 09:26
Setari Cookie-uri