prima mea iubire

nu neaparat prima dragoste, dar o reintalnire cu o persoana de care ai fost atasat destul de mult si pe care n ai uitat o desi viata v a aruncat in directii diferite...e infioratoare, infioratoare intr un mod placut. si eu am simtit o pielea mea. a fost o poveste frumoasa de acum 4 ani numai ca asa a fost sa fie.
allay
Postat pe 17 Februarie 2011 18:27
Probabil ca re-aprinderea depinde de aranjarea interioara a fiecaruia dintre noi! Personal, cred ca un om se schimba (se schimba atunci cand incepe o noua relatie, se schimba in timpul relatiei). Dupa ani de ...relatii si intalniri de tot felul, nu mai poti sa fi persoana de acum 5-0-15 ani. Ce te misca este amintirea a ceea ce a fost atunci si speranta ca poti readuce in viata searbada de acum, prospetimea de atunci. Cam asa cum visam si dorim sa readucem in prezent jucariile, prajiturile si prietenii din copilarie! Nu as numi asta chiar iubire...dar exista loc de discutii!
Daca totusi, simti ca iubesti din nou o persoana din trecut, cred ca fie n-ai incetat sa o iubesti vreodata, fie te-ai blocat intr-un sine de care trebuie sa treci!
As_ninge
Postat pe 17 Februarie 2011 19:10
iubirea nu e o jucarie...nu poate fi comparata cu un obiect
allay
Postat pe 18 Februarie 2011 17:30
De la: carmenere, la data 2011-02-15 14:26:07si atunci cand relatia se termina fara ca cei doi sa aiva vreo vina,cum se numeste?
in cazul nostru a intervenit mama mea pe care eu am ascultat-o datorita faptului ca aveam 17 ani,daca as fi fost mai mare sau cel putin majora cred ca altfel ar fi stat lucrurile,in plus de asta intre mine si el a existat oarecum o legatura ,simteam nevoia sa stim unul despre celalalt,tot ce am mai facut,ce sa intamplat pana intr-o zi cand firul s-a rup.Acum l-am reanodat si sper sa nu mai cedeze vreodata.
cel putin sper.
annnnnnaaaaaa
Postat pe 20 Februarie 2011 01:07
De la: carmenere, la data 2011-02-15 14:26:07si atunci cand relatia se termina fara ca cei doi sa aiva vreo vina,cum se numeste?
in cazul nostru a intervenit mama mea pe care eu am ascultat-o datorita faptului ca aveam 17 ani,daca as fi fost mai mare sau cel putin majora cred ca altfel ar fi stat lucrurile,in plus de asta intre mine si el a existat oarecum o legatura ,simteam nevoia sa stim unul despre celalalt,tot ce am mai facut,ce sa intamplat pana intr-o zi cand firul s-a rup.Acum l-am reanodat si sper sa nu mai cedeze vreodata.
cel putin sper.
annnnnnaaaaaa
Postat pe 20 Februarie 2011 01:07
si eu am trait ceva de genu dar nu mam inpacat mam casatorit vrand sai dau o lectie si sa vada cas puternica sil pot lasa si acum sunt intrata intro casatorie dar mie bine dar poate putea fi mai bine dar cine stieeeeee ce va fi peste ani
annnnnnaaaaaa
Postat pe 20 Februarie 2011 01:11
De la: annnnnnaaaaaa, la data 2011-02-20 01:11:44si eu am trait ceva de genu dar nu mam inpacat mam casatorit vrand sai dau o lectie si sa vada cas puternica sil pot lasa si acum sunt intrata intro casatorie dar mie bine dar poate putea fi mai bine dar cine stieeeeee ce va fi peste ani


draga mea mi ai atras atenita cu postarea ta. poti sa comunici mai multe despre tine?
allay
Postat pe 20 Februarie 2011 09:16
Dancris...ai reusit sa ma faci sa rad pana la tuse! Dar nuci cu Tusi..nu mi-e rusine...Parca as fii la Hohote si iar hohote!!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Februarie 2011 12:58
AAaaammm gresit topicul..nu mi s-a mai intamplat??!!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Februarie 2011 12:59
Dancris ,am ras puna la tuse!!Dar nici cu Tusi Oli nu mi-e rusine..!! am mai scris asta,dar nu stiu cum de m-am trezit cu acest comentariu in alt topic???!!!Eu am gresit,sau vi s-a intamplat si voua?Eu pana acum,n-am mai 'zburat"asa in alt loc...Vai,ce-or fii zicand cei din acel topic?ca nu-s normala??Ce-am ras eu...dar ce rad ei..de mine!!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Februarie 2011 13:05
Cred ca fac febra..nu am gresit topicul...doar ca comentam la prima pagina,comentariul aparea la a2-a si eu...soc!!Am febra!!Ajutorrrr!!!Asta e...se poate rage..si aveti de ce...neatenta,distrata...pacat ca nu-s indragostita?!Aveam o scuza...Bravo mie!!!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Februarie 2011 13:10
De grabita cu scuzele..am scris"rage" in loc de "RADE" ..iar voi fii corectata ca gresesc gramatical...mai bine radeam si nu comentam...Tacerea e ca mierea!!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Februarie 2011 13:13
Buna...sunt in aceeasi situatie...numai ca au trecut 20 de ani....asculta pe EMERIC IMRE - NEBUN DE ALB , alina durerea si treci mai usor....

FELICITARI....MULTA FERICIRE
garbo015159
Postat pe 20 Februarie 2011 13:16
De la: garbo015159, la data 2011-02-20 13:16:44Buna...sunt in aceeasi situatie...numai ca au trecut 20 de ani....asculta pe EMERIC IMRE - NEBUN DE ALB , alina durerea si treci mai usor....

FELICITARI....MULTA FERICIRE


23 de la despartire,19 de la ultima intalnire.......se vede treaba ca timpul nu vindeca tot.
carmenere
Postat pe 20 Februarie 2011 13:35
si mie mi sa intamplat dragelor ceva de genul. sa traiesc cu o iubire in suflet si gandindu-ma la focul ce s-ar reaprinde dak ne am reintalni. dar nu este bine ptr k eu sunt maritata acum .. si ce fac??? de 3,4 ani incerc din rasputerii sa impiedic o reintalnire care nu isi mai are rostul. cred k greseala tuturor kre trece prin aceasta situatie este k orgoliul sau cine stie ce alt motiv ne a impiedicat sa luptam si impotriva vantului ptr persoana iubita si ne am despartit.. k ulterior sa ne dam seama k am gresit si k n-a fost uitat acel sentiment. daca sunt cazuri fericite in care se ia relatia cred k este un sentiment extraordinar. numai cine a iubit f mult si sa dedicat trup si suflet unei persoane poate sa inteleaga si sa simta aceste randuri scrie de atatea persoane. dar dupa cum stim mai sunt si pers rautacioase kre gasesc cv de comentat.
kristina21
Postat pe 20 Februarie 2011 15:38
De la: kristina21, la data 2011-02-20 15:38:39 si mie mi sa intamplat dragelor ceva de genul. sa traiesc cu o iubire in suflet si gandindu-ma la focul ce s-ar reaprinde dak ne am reintalni. dar nu este bine ptr k eu sunt maritata acum .. si ce fac??? de 3,4 ani incerc din rasputerii sa impiedic o reintalnire care nu isi mai are rostul. cred k greseala tuturor kre trece prin aceasta situatie este k orgoliul sau cine stie ce alt motiv ne a impiedicat sa luptam si impotriva vantului ptr persoana iubita si ne am despartit.. k ulterior sa ne dam seama k am gresit si k n-a fost uitat acel sentiment. daca sunt cazuri fericite in care se ia relatia cred k este un sentiment extraordinar. numai cine a iubit f mult si sa dedicat trup si suflet unei persoane poate sa inteleaga si sa simta aceste randuri scrie de atatea persoane. dar dupa cum stim mai sunt si pers rautacioase kre gasesc cv de comentat.


pai de ce ti-e frica nu scapi....stii de ce pt k tu deja ai in cap faptul k daca l-ai revedea s-ar duce dracu toata casnicia ta...subconstientu asta...mama ei de viata
biank_85
Postat pe 20 Februarie 2011 18:42
Deci, revin ffff pe scurt..acum 20 de ani eram doi copii...acum suntem casatoriti, la randul nostru avem cate doi copii si ne gandim cu groaza ce facem , ne purtam ca la 20 de ani. Este groaznic, casatoriile noastre nu sunt stralucite, amandoi am cautat sa ne regasim in cei de langa noi. Problema este ca imbatranim, copii cresc, pleaca si noi ?????
Daca are cineva un sfat ...il astept cu nerabdare.
garbo015159
Postat pe 20 Februarie 2011 19:23
Deci, revin ffff pe scurt..acum 20 de ani eram doi copii...acum suntem casatoriti, la randul nostru avem cate doi copii si ne gandim cu groaza ce facem , ne purtam ca la 20 de ani. Este groaznic, casatoriile noastre nu sunt stralucite, amandoi am cautat sa ne regasim in cei de langa noi. Problema este ca imbatranim, copii cresc, pleaca si noi ?????
Daca are cineva un sfat ...il astept cu nerabdare.
garbo015159
Postat pe 20 Februarie 2011 19:23
da...ce poate fi mai fromos decit sa te intorci la unul de care ai hotarit la un moment dat sa te desparti (sau care ti-a dat papucii, ceea ce e si mai grav..)?
Na, ce alta dovada de caracter?
Pina la urma, viata din asta e compusa: din decizii. Iei o decizie, buna-rea, aia e : asuma-ti-o.
quasaria
Postat pe 20 Februarie 2011 21:04
De la: oanas_2004, la data 2011-02-15 18:09:09PRIMA IUBIRE .... INTAI L-AM URAT ....... APOI , L-AM IUBIT CUM N-AM SA MAI IUBESC VREODATA , AM FOST NUMAI A LUI .... VIATA NU NE-A VRUT IMPREUNA ... CAND M-A CERUT IN CASATORIE L-AM REFUZAT , DE CE ? DIN ORGOLIU , DIN PROSTIE , NU STIU .... NE-AM DESPARTIT . S-A CASATORIT . UNEORI VORBEAM LA TELEFON , NE INTALNEAM SI VORBEAM ORE INTREGI . M-AM CASATORIT SI EU ........ SI TOTUSI ... INCA NE DUCEM DORUL , TANJIM DUPA DRAGOSTEA NOASTRA NEBUNA ...NU SE MAI POATE ... CEVA NU A MERS ATUNCI IN RELATIA NOASTRA SI NE-AM DESPARTIT . NU AM VRUT SA RISC NIMIC , POATE MI-A FOST TEAMA DE ESEC . ..N-AM VRUT NICIODATA SA-I FIU AMANTA SI NICI ACUM NU VREAU - DIN ORGOLIU SI ORICUM NU VREA SA-I FIU AMANTA - VREA SA-I FIU SOTIE . SA DIVORTAM . ACUM SIMT CA MA IUBESTE . S-A MATURIZAT . ORICAND AM NEVOIE DE EL ESTE PREZENT DESI , STIE CA N-AM SA-I CEDEZ ... DE FAPT NICI NU INSISTA , VREA DOAR SA-MI DEMONSTREZE CA NU M-A UITAT SI CA INCA MA MAI IUBESTE .
NICI UNUL DIN NOI NU ESTE PE DEPLIN FERICIT ... LIPSESTE CEVA ...


trist....... dar ai dreptate, lipseste ceva, de aceea nu a mers. stiu cum e, l-am iubit enorm, ne-am despartit, ne-am reimpacat de prea multe ori in acei ani. dar lipsea ceva, de aceea nu se poate continua, insa e greu sa uiti, chiar daca mergi mai departe........... nu poti fi pe deplin fericit....
yustiii
Postat pe 21 Februarie 2011 08:47
ba da, poti fii pe deplin fericit daca te impaci cu tine si cu deciziile tale. Fara sa te ancorezi intr-o relatie ciuntita de traume si frustrari vechi, suficient de puternice cit sa fi insemnat, atunci, o despartire. Nu stiu daca e o decizie buna sa calci peste tine, cea de atunci, intorcindu-te la un compromis,
N-am mers, n-a mers, viata in schimb merge mai departe...
quasaria
Postat pe 21 Februarie 2011 09:40
quasaria...suntem pe aceeasi frecventa ....... ei se incapataneaza in a fi nefericiti.....ei vor treaba asta...si-o cauta cu lanterna ....dar unii incearca sa se scuze spunand k actuala casnicie scartaie.....scartaie din cauza k au ramas cu mintea in trecut....
biank_85
Postat pe 21 Februarie 2011 12:19
dap ...
ai dreaq masochisti!
Thor_again
Postat pe 21 Februarie 2011 12:32
De la: Thor_again, la data 2011-02-21 12:32:13dap ...
ai dreaq masochisti!



biank_85
Postat pe 21 Februarie 2011 17:14
se zice ca prima iubire nu se uita nici o data
asa o fi oare
tusi_Oli
Postat pe 21 Februarie 2011 17:28
Nu, e, breee! Asta-i dezinformare crasa, conspiratie mondiala si un falsh in acte.
Ca sa nu mai zic de interese ascunse
Thor_again
Postat pe 21 Februarie 2011 17:33
parol!
esme
Postat pe 21 Februarie 2011 17:46
Primul iubit il caut in toti cei de dupa el si nu il regasesc el e casatorit si are un bebe pare fericit eu sunt singura si tanjesc dupa acele clipe ,,,,,,,,,,,,,,,,,mi-a placut interviu cu dumnezeu de Paler superb
_blondyna
Postat pe 23 Februarie 2011 01:05
chiarafost
garbo107589
Postat pe 24 Februarie 2011 18:37
Am gasit acum fara sa vreau la ora asta acest topic stiu ca pare pt toti un subiect desuet totusi prima iubire ne schimba viata in bine sau in rau si ne marcheaza viata pt unii pt tot restul zilelor . Alteori pt bietii de ei mai slabi de inger si indiferent de varsta prima iubire chiar ii ingroapa la propriu . Pana la urma e adevarat ce scrie pe oracolul meu din liceu : Dragostea pune lumea in miscare - Iubirea te ridica ; Iubirea te coboara ; Iubirea iti da viata ; Si tot ea te omoara - brusc sau lent ca picatura chinezeasca depinde de noroc . Pana la urma toata viata se invarte in jurul acestei iubiri si mai ales al partenerei , partenerului , in final fericirea depinde de celalalt daca omul pe care il adoram ne iubeste sau nu uneori nu aflam niciodata sau prea tarziu, lacrimile nu sterg durerea, o cronicizeaza . Va doresc sa fiti iubiti dragilor daca nu , nu mai pierdeti timpul viata e prea scurta, iar fara iubirea e plictisitoare, deci iubiti-va mult .Lipsa de iubire , mila , compasiune si tandrete , abrutizeaza fiinta umana uitati-va in jur , omul ajunge la ura, la dusmanie fata de semenii lui , in definitiv lumea nu tipa doar pt bani ci si pt dreptul de a iubi fiecare ce-i e drag fara prejudecati, meschinarii . Ar trebui sa dam mai multa atentie acestui subiect , parerea mea .
garbo174243
Postat pe 26 Februarie 2011 02:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce inseamna pt noi romanii a fi crestin , ce inseamna pt sufletul si mintea noastra credinta ? |Cat de importanta este constiinta si credinta in Dumnezeu pt fiecare dintre noi ? 81 De la: garbo189131 7 Aprilie 2011 17:35
Baiatul de la medicina 34 De la: Gumiho 13 Decembrie 2016 21:25
caut relatie serioasa 20 De la: garbo099582 19 Februarie 2010 09:25
SFAT PSIHO-EMOTIONAL 62 De la: garbo052417 1 August 2013 13:34
Cum e cu pauza in relatie????? 65 De la: Alins80 30 Martie 2012 21:23
Setari Cookie-uri