prima mea iubire

De la: _blondyna, la data 2011-02-23 01:05:53Primul iubit il caut in toti cei de dupa el si nu il regasesc el e casatorit si are un bebe pare fericit eu sunt singura si tanjesc dupa acele clipe ,,,,,,,,,,,,,,,,,mi-a placut interviu cu dumnezeu de Paler superb


imi pare rau pt tine ca esti singura,
pentru mine prima iubire este si actuala iubire ne-am regasit dupa ani si ani de cautari ,suntem fericiti si sper sa ne fie bine.
sper sa-ti gasesti perechea la un moment dat si sa fii fericita.
carmenere
Postat pe 27 Februarie 2011 21:42
FRUMOASA LECTIE..PACAT CA UNI UITAM ACESTE LUCRURI...DE PREA MULTE ORI..BRAVO...
garbo_oana
Postat pe 3 Martie 2011 23:06
OOOuuu, acest subiect, acesta care pentru femei pare interminabil si va ramane dar ma bucur ca vad aici si barbati care impartasesc acelasi sentiment despre acest mare lucru...
Am iubit pe cineva in jurul varstei de 15 ani, ne-am despartit pentru ca asa isi urmeaza cursul aceste povesti si mi-am vazut de viata. A trecut timpul, alte lucruri mai importante au luat locul si au umplut acel locusor ramas gol, altceva a devenit fericirea si implinirea mea, si au trecut, si au trecut multe...Mi-am intalnit persoana langa care traiam acea iubire matura, persoana langa care am devenit femeie, langa care am crescut si langa care ma vedeam ridicand palate...
Mi-am uitat prima iubire, doar n-o vazusem de atat de multi ani, eram implinita acum, nu aveam niciun fel de curiozitate in ceea ce-l privea...si totusi m-am amagit atat, si totusi negasem ceea ce facea parte din mine, nu am auzit nimic din ceea ce imi soptea sufletul....
Momentul Adevarului? Atunci cand mi-a aparut in fata ochilor dupa foarte multi ani; m-am fasticit, m-am framantat, am fugit la baie pentru a-mi racori fata iar acolo mi-as fi dorit sa vina dupa mine, l-as fi imbratisat, l-as fi privit in ochi, m-as fi lasat ochii sa planga de fericire, de dor si de disperare ...
Acum? acum ce spun? Spun doar ca-l iubesc enorm, ma iubeste enorm dar viata si-a urmat un alt curs, spun doar ca nimeni nu ne-ar vrea dar teribil de tare ne apropie, spun ca nu-l vreau dar cu disperare il cer, spun ca nu ma vrea dar m-a idolizat mereu si toate asta pentru ca exista pentru mine si exist pentru el intr-un fel UNIC....
Ne vedem de viata, asta pana data viitoare, atunci cand, presati de treburile astea de oameni maturi si responsabili ne vom juca...si iar vom fugi, si iar ne vom preface, si din nou ne vom da sfaturi intelepte si tot asa pana cand, sleiti de orice putere, vom termina tot in bratele unui altuia
simina285
Postat pe 10 August 2011 00:59
mda, si chestia care va urma va fi sa-ti spuna ca se simte vinovat, si ti-o va spune de atatea ori, si in atatea moduri mai mult sau mai putin subtile, incat la un moment dat vei intelege ca asteapta de la tine, sau te forteaza pe tine sa iei decizia radicala si sa-l lasi dreaq cu simulacru' de viata pe care o are, cu tot cu starea de bine pe care si-o va induce, spunandu-si ca nu e vina lui...lasitatea are si ea un pret, deh...
vestea proasta e ca o sa-l iubesti si asa, ticalos cum este
vestea foarte proasta e ca nu o sa va fie bine la niciunul
vestea cu adevarat proasta e ca pentru voi, nimic nu o sa mai fie la fel, niciodata
sa iubesti un nemernic nu e intotdeauna o binecuvantare, chiar daca stii ca e barbatul vietii tale
michelle_
Postat pe 10 August 2011 09:15
michelle, m/ai lovit unde ma doare

si unica veste este ca nici macar nu glumesc
elodia
Postat pe 15 Septembrie 2011 21:48
Mai OPTIMISTE va rog... dar daca El v-a fii fayt-frumosul mult visat?Daca va v-a IUBI nebun?Daca viata i-a o intorsatura BUNA ptr. voi?Daca incercati sa fiti mai increzatoare?Stiti ce se v-a intampla?V-A FII FFF BINE SI FFF FRUMOS..ptr. ca veti aduce energia pozitiva din univers asupra voastra-ati gandit POZITIV!!
Daca ganditi NEGATIV...chiar nu v-a fii bine,aduceti energia negativa din univers asupra voastra...
OPTIMISTE!! DA!! DRAGELOR!!
elisabeta_boia
Postat pe 16 Septembrie 2011 21:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine crede in proverbul ca capul plecat sabia nu il taie? 48 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:40
Viata langa un bisexual e posibila? 63 De la: mep_mychel 3 Februarie 2016 16:08
"Primul sarut" Povestea mea... 8 De la: georgiana_hgn 6 Mai 2011 02:16
Nu vrea sa ne mutam impreuna 33 De la: garbo_412907 8 August 2015 14:10
Pauza in relatie 20 De la: garbo_433138 20 Martie 2016 18:17
Setari Cookie-uri