un sfat va rog!

cunocund alta DRAGOSTE....
garbo047775
Postat pe 13 Februarie 2011 13:06
sunt in aceeiasi situatie ca tine tot ce trebuie sa faci e sa-l uiti odata pt totdeauna ai sa reusesti doar daca iti gasesti niste preocupari care te relaxeaza motivul pt care te-ai despartit nu il stiu dar daca el nici macar nu te-a mai sunat macar sa vada ce faci e clar ca el te-a uitat si nici macar nu ai contat ca ai fost in viata lui ...ce pot spune eu inca si acuma incerc dar poate timpul ma v-a face candva sa uit tinand cont ca el deja isi face o familie deci asta e life goes on!!!
Lavinia_17
Postat pe 13 Februarie 2011 13:08
am avut si eu o prob k a ta, dar cu ajutorul altui baiat l-am uitat pe fostul...mai greu si nu de tot dar kt de kt nu ma mai gandesc la el...
la mn e mai complikt k st implikta in alta relatie iar fostul a inceput sa ma kute sa ne impakm pt k el nu poate sa ma uite...iar eu nu stiu dak sa raman cu actualul sau sa ma impak cu fostul k si pt el mai simt cv, dar si cu actualul ma inteleg destul de mn :(
inceark sa vezi dak mai e vreo sansa de impakre desi a trecut km mult dar nu "viata merge inainte " si implikte in alta relatia si asa o sa-l uiti ...
marylena95
Postat pe 13 Februarie 2011 13:24
buna,daca fostul e prima iubire,nu o sa reusesti sa-l uiti nicodata,o sa treci peste dar nu-l vei uita si peste 20 de ani va fi el acel om pe care l-ai iubit
daca si tu ai insemnat cevs pt el poate vei trai ce traiesc eu acum dupa 14 ani ne-am reintalnit si ne iubim mai mult ca la 17 ani,pt ca stim exact ce ne dorim,pt ca acum comunicam si suntem mai pasionali chiar daca fiecare are familie dar noi vom fi mereu noi,cei care ne-am iubit candva
pune-ti intrebari de genul.....daca te-a iubit?daca te-a meritat?cine a gresit?chia tu nu ai avut nici o vina?cu ce e alta mai buna decat tine?ce nu ai facut ca sa continuati?
poate nu te merita.
mult noroc si sa fi iubita
garbo176624
Postat pe 13 Februarie 2011 13:26
la mine a trecut mai mult de un an...app doi..si tot ma gandesc la el....dar nu`i nimic...o s treaca odata si odata....nu iti fa griji...
Bad_Bubu
Postat pe 13 Februarie 2011 13:27
alta iubire,cel mai bun remediu!!!
si_vica2009
Postat pe 13 Februarie 2011 13:50
Nu-ti pune intrebari pentru ca nu vei gasi raspunsuri.Singura solutie......uitarea
crissy_f2007
Postat pe 13 Februarie 2011 14:01
am 49 de ani si dupa 24 de ani de casnicie sotului meu i-a sucit mintile una mai tanara si am divortat. Oare ce-mi va mai rezerva viata de-acum inainte? Sunt tare pesimista .
garbo039944
Postat pe 13 Februarie 2011 14:35
Cunosc un tip,caruia i-a murit copilul mic.Ca sa nu se mai gandeasca si sa isi aminteasca tot timpul,a facut o lista,si areparat tot ce era de reparat in casa.
Cand a terminat,era vindecat.
Se numeste terapia prin ocupatie.
Trebuie sa gasesti ceva cu care sa iti ocupi mintea,aranjat sifoniere,aruncat haine vechi,etc.
Gandeste-te seara,inainte de culcare,ca nu mai are importanta el,pentru viitorul tau.
Daca scazi importanta unei persoane,sau intramplari,incepi sa uiti,pentruca mintea noastra singura face asta,ce trecem la capitolul inutil,incepe sa stearga.
Si am scris inainte de culcare,pentru ca tot mintea noastra prelucreaza in somn,ultimul gand avut,de vreo doua zeci de mii ori.
Spune-ti inainte de culcare,,vreau sa il uit,nu mai are importanta in viitorul meu,etc.
Si creierul va face restul.
Stiu astea de la psihologie,le-am folosit pentru mine insami,si m-au ajutat.
Succes,D
daniilia
Postat pe 13 Februarie 2011 14:41
daca va iubiti , nu l lasa sa ti scape !!!
chiriac_costina
Postat pe 13 Februarie 2011 14:48
cunoastem sentimentul
ce ar fi sa incepi prin a iesi cu fetele in oras nu ma refer neaparat la cluburi sau shopping pot fi 3 -4 iesiri pe saptamana la terasa in parc oriunde te poti relaxa.apoi,invata sa uiti trecutul,sa te gandesti si la tine admira-ti curajul pe care il ai si datorita cariua nu ai dat ortul popii pana acum de dorul "printului" ,in continuare gaseste pe cineva,pe romaneste,cauta si nu te opri la "prima taraba"decat daca ai nimerit"lampa lui Aladin"
in rest te descurci ca esti fata mare
babbytzza_cariba
Postat pe 13 Februarie 2011 14:57
pardon vroiam sa spun "caruia".
babbytzza_cariba
Postat pe 13 Februarie 2011 14:59
De la: babbytzza_cariba, la data 2011-02-13 14:57:58cunoastem sentimentul
ce ar fi sa incepi prin a iesi cu fetele in oras nu ma refer neaparat la cluburi sau shopping pot fi 3 -4 iesiri pe saptamana la terasa in parc oriunde te poti relaxa.apoi,invata sa uiti trecutul,sa te gandesti si la tine admira-ti curajul pe care il ai si datorita cariua nu ai dat ortul popii pana acum de dorul "printului" ,in continuare gaseste pe cineva,pe romaneste,cauta si nu te opri la "prima taraba"decat daca ai nimerit"lampa lui Aladin"
in rest te descurci ca esti fata mare


cum sa mai fie fata mare ???????????????
fata mare inseamna sa fi virgina deci sa ai cel mult 11-12 ani . nuuuuuuuuuuuu???????????????
adi27
Postat pe 13 Februarie 2011 15:30
CUM SPUI TU, INSA NU ESTE VALABIL PT TOTI OAMENII; SUNT MULTE CATEGORII, CEI CU REMINISCENTE DE NEANDERTAL SI PERSOANE MAI EVOLUATE; DA POT SPUNE CA AM TRECUT PE LA SPITALE DE BOLI NERVOASE, INSA PENTRU A STUDIA NATURA UMANA; NU TE POT INVINOVATI DE GROSOLANIE SI DE LIMBAJ VULGAR DEOARECE IMI DAU SEAMA CA TINE DE EDUCATIE SI E ANCESTRAL SI TU O VICTIMA, POATE COPIEZI UN LIMBAJ PE CARE L-AI AUZIT DIN PRIMA COPILARIE, ORICUM AI CEVA PROBLEME LA ETAJUL DE SUS DACA NU POTI ACCEPTA O OPINIE, ORICARE AR FI EA. nu E NEVOIE SA-MI RASPUNZI, MULTUMESC
garbo101216
Postat pe 13 Februarie 2011 15:49
http://ladys.ro/a/PACnVlOc
papp_andrea_b
Postat pe 13 Februarie 2011 15:57
mergi la Biserica
garbo181196ioana
Postat pe 13 Februarie 2011 16:00
Eu te inteleg ca nu poti sa-l uiti pe fostul si nu e din cauza lui ci din cauza ta. Sincer exista multe alte lucruri in viata noastra, a femeilor, la care sa ne gandim cand iesim dintr-o reletie, iar daca nu vrem e din cauza noastra. Nu ai de facut decat sa iti ocupi timpul sau viata cu o alta relatie, incet , incet sau sa iti propui sa-l uiti, adica sa uiti ca exista, face parte din trecutul tau si eu cred ca trecutul nu-l putem lasa sa ne afecteze ca altfel ne distrugem viata. Asa ca draga mea cu tot respectul, chiar daca te doare ca sunt mai dura din momentul asta fostul a iesit din mintea ta.

Pantaloni gasim multi, iar daca ne tavalim dupa fiecare pereche care ne iese in cale noi suntem fraiere, iar ei se distreaza pe seama noastra.
Cum se zice:nu fugii dupa tren si dupa barbati ca nu prinzi pe nici unul.
Sincer eu as inchide in locul tau usa dupa el si din momentul ala chiar daca ar fi fat frumos as incerca sa-mi vad de ale mele nu de ale lui ca n-as avea nimic de castigat, decat indiferenta acelui barbat si asta pentru ca pe ei de multe ori cand incheie o relatie ii cam doare la basca.

nu am nu stiu ce experienta cu barbatii, dar eu iti spun sigur ca fac parte din categoria acelor femei care nu se tavalesc pe jos si fac show cand ies dintr-o relatie, asa ca bafta si nu uita:
GRESALA E LA TINE CA DAI PREA MARE ATENTIE CUIVA CARE E DE DOMENIUL TRECUTULUI!

TE-AM PUPAT,DACA VREI SA MAI VORBIM SCRIE-MI PE MAIL-UL:

actress_b@yahoo.com!

Sincer de felul meu nu ma bag in chestii de genul asta,dar sper sa-ti foloseasca PAREREA, nu SFATUL meu!

SALUTARI !

actress_b_yahoo_com
Postat pe 13 Februarie 2011 16:25
daca te gandesti prea mult la el vei dezvolta o nevroza, o obsesie...daca nu ai deja. parerea mea este ca ar trebui sa te gandesti mai mult de ce nu iti place decat de ce iti place...si sa iesi cu mai multi barbati, dar nu sa compensezi lipsa lui k asa si mai rau iti faci...niciun barbat nu merita sa iti fure mintea si inima.
garbo186771
Postat pe 13 Februarie 2011 16:46
De la: bombonyk, la data 2011-02-05 19:37:59Buna!am o problema si nustiu cum sa scap de ea...intr-un fel este vorba de fostu:(...nu pot sa il uit nici acum...de aproape un an tot plang dupa el...si nustiu cum sa fac sa dispara din mintea mea...cum pot sa il uit??sa nu ma mai gandesc la el??


Nu poti sa-l uiti pentru ca inca il iubest asa cum este el cu binele si relele.
Trebuie sa-l accepti si sa-l traiesti sentimentul, asa ori vei aduce inapoi ori vei uita. Gandurile nu pot fi blocate, trebuie sa-l lasi sa vina si sa plece si sa treiesti sentimentul, iar sentimentul care iti ofera cea mai mare bucurie, fericire incearca pastezi si sa implementezi in viata.

Toate cele bune :)
Euronationalist
Postat pe 13 Februarie 2011 16:47
Lasa-te iubita de altul...te vei convinge nu peste mult timp noul iubit va fi in mintea ta....
garbo099562
Postat pe 13 Februarie 2011 17:34
ma bucur de cunotinta İoana
garbo188151
Postat pe 13 Februarie 2011 17:38
gaseste-ti pe altcineva
garbo068629
Postat pe 13 Februarie 2011 18:20
De la: garbo181196ioana, la data 2011-02-13 16:00:06mergi la Biserica


asha-i !
MERGI LA BISERICA SATANISTA !!!
te asteptam cu drag in patul nostru de dragoste !
acolo ai numa de invatzat ! AVE SATAN !
adi27
Postat pe 13 Februarie 2011 18:27
De la: actress_b_yahoo_com, la data 2011-02-13 16:25:15 Eu te inteleg ca nu poti sa-l uiti pe fostul si nu e din cauza lui ci din cauza ta. Sincer exista multe alte lucruri in viata noastra, a femeilor, la care sa ne gandim cand iesim dintr-o reletie, iar daca nu vrem e din cauza noastra. Nu ai de facut decat sa iti ocupi timpul sau viata cu o alta relatie, incet , incet sau sa iti propui sa-l uiti, adica sa uiti ca exista, face parte din trecutul tau si eu cred ca trecutul nu-l putem lasa sa ne afecteze ca altfel ne distrugem viata. Asa ca draga mea cu tot respectul, chiar daca te doare ca sunt mai dura din momentul asta fostul a iesit din mintea ta.

Pantaloni gasim multi, iar daca ne tavalim dupa fiecare pereche care ne iese in cale noi suntem fraiere, iar ei se distreaza pe seama noastra.
Cum se zice:nu fugii dupa tren si dupa barbati ca nu prinzi pe nici unul.
Sincer eu as inchide in locul tau usa dupa el si din momentul ala chiar daca ar fi fat frumos as incerca sa-mi vad de ale mele nu de ale lui ca n-as avea nimic de castigat, decat indiferenta acelui barbat si asta pentru ca pe ei de multe ori cand incheie o relatie ii cam doare la basca.

nu am nu stiu ce experienta cu barbatii, dar eu iti spun sigur ca fac parte din categoria acelor femei care nu se tavalesc pe jos si fac show cand ies dintr-o relatie, asa ca bafta si nu uita:
GRESALA E LA TINE CA DAI PREA MARE ATENTIE CUIVA CARE E DE DOMENIUL TRECUTULUI!

TE-AM PUPAT,DACA VREI SA MAI VORBIM SCRIE-MI PE MAIL-UL:

actress_b@yahoo.com!

Sincer de felul meu nu ma bag in chestii de genul asta,dar sper sa-ti foloseasca PAREREA, nu SFATUL meu!

SALUTARI !



pepusha , eshti cumva pe invers ?????????????
ca shi io cateodata imi vine sa dau l*imbi !?
adi27
Postat pe 13 Februarie 2011 18:29
Buna seara,
Sunt din Galati si nu am crezut ca un psiho;og raspinde la un mesaj!
Am o intrebare........Se poate sa contactezi o bola cronica......din cauza ca nu esti multumita de viata ta??????Am 48 de ani......
dobrotaelena
Postat pe 13 Februarie 2011 19:37
Buna,
Interesant raspuns la 31 de ani ...........insemna ca " familia" pe care o ai de fapt nu este familie........sunt ferm convinsa ca partenera(partenerul) sigur nu stie cu cine inparte "viata"
dobrotaelena
Postat pe 13 Februarie 2011 19:41
"Buna seara,
Sunt din Galati si nu am crezut ca un psiho;og raspinde la un mesaj!
Am o intrebare........Se poate sa contactezi o bola cronica......din cauza ca nu esti multumita de viata ta??????Am 48 de ani...... "





de contactat n-o poti contacta
dar poti dezvolta o boala cronica
eladaela
Postat pe 13 Februarie 2011 19:44
F simplu .Gaseste-i inlocuitor si ai sa vezicum scapi de obsesie
cami_ge
Postat pe 13 Februarie 2011 20:08
De uitat nu o sa-l uiti asa usor,poate niciodata,dar viata merge inainte,trebuie sa privesti in prezent si in viitor,trecutul este trecut.
Daca nu o sa ai nici o sansa sa-l mai aduci inapoi in viata ta,sigur vei gasi o alta persoana care te va face fericita,desi nu vei avea o perioada incredere in nimeni.Noroc si sa ne scrii de bine despre tine.
garbo162553
Postat pe 13 Februarie 2011 20:49
cauta-ti pe cnv care sa te merite si incercand sa-l iub pe actualul ai sa-l uiti pe fostul....iti spun din propia experientza:P

bafta!
garbo2000
Postat pe 13 Februarie 2011 21:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
WORKSHOP DORINTA SEXUALA IN CUPLU: 24 OCT. 2010 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 11 Octombrie 2010 15:37
Un sfat daca stii ce ai face in locul meu!:) 33 De la: Livia03 19 Iunie 2010 17:21
O poveste cu sad-end 39 De la: betty37 1 Martie 2011 19:56
unde e prima postare ? 1 De la: elodia 29 Iulie 2011 16:26
Probleme 9 De la: garbo_420921 24 Noiembrie 2015 15:52
Setari Cookie-uri