un sfat va rog!

De la: garbo133906, la data 2011-02-13 03:30:49Frumoasa doamna,tot ceea ce trebuie sa faceti este foarte simplu,si anume : sa lasati portita inimi dvs un pic deschisa si sa permiteti unui alt suflet sa patrunda acolo si sa umple acel gol./// Daca barbatul care va parasit se va intoarce la dvs. veti considera pe moment ca ati castigat o batalie, dar retineti " nu ati castigat razboiul" : DE CE? PENTRU FAPTUL CA ENTUZIAZMUL REVEDERII VA VA FACE SA CREDETI CA NIMIC NU MAI CONTEAZA, DECAT FAPTUL CA SUNTETI INPLINITA SI FERICITA, // IAR DUPA O PERIOADA,DUPA CE VA TRECE ACEASTA STARE DE EXTAZ VOR APARE INTREBARI, REGRETE, REMUSCARI.// DAR CU CINE A FOST IN PERIOADA CAND MA PARASIT?, -DAR SI PE CELELALTE LE-A IUBIT SI STRANS IN BRATE ASA CUM O FACE CU MINE? -DAR DACA SE MAI INTALNESTE DIN CAND IN CAND SI CU FOSTELE PARTENERE? ETC. ETC.
Un sfat prietenesc // CAND UN PARTENER A EVADAT DINTR-O RELATIE DE IUBIRE, SI MA REFER NU NUMAI LA PRIETENII SI RELATII FOCOSE, CI SI LA:( CUPLUL SOT SOTIE) , ESTE BINE SA SE PUNA UN STOP DEFINITIV CHIAR DACA DOARE SI ORI RAMAI SINGUR,ORI INCERCI SA ITI REFACI VIATA CU UN ALT PARTENER, DAR SI AICI TREBUIE PUSA O CONDITIE ' SA NU VA INTREBATI NICIO DATA UNUL PE CELALALT DESPRE IUBIRILE PE CARE LE-ATI AVUT IN TRECUT, ACESTEA VOR TREBUI INCHISE PENTRU TOTDEAUNA INTR-O CAMARUTA A INIMI DVS. SI UITATE. ////( NU UITATI CINE A GRESIT O DATA SI A TRADAT O VA FACE SI A DOUA OARA . Arsinel Arabu ( profesoruldistrat@yahoo.con)
garbo068195
Postat pe 13 Februarie 2011 09:29
poate ca intr-o zi va rasari soarele si pe strada ta...incearca sa iti ocupi timpul liber cu lucruri care sa te faca sa nu te mai gandesti la el...stiu k nu e usor...dar trebuie sa treci si peste asta...si in fond...nu se opreste lumea numai la el...;)...sunt sigura ca mai sunt cativa admiratori care vor sa iti cucereasca inima...:)
sunshine_ugly12
Postat pe 13 Februarie 2011 09:41
eladaela
Postat pe 13 Februarie 2011 09:44
INLOCUIESTE L !!!!
garbo038826
Postat pe 13 Februarie 2011 09:47
Iubita gaseste-ti o prietena cu care sa iesi, distreaza-te, vorbeste cu oameni noi, fara sa incerci sa cauti o relatie. Orice barbat intalnesti acum nu va fi ca fostul, cunoaste oameni noi si in timp cine stie, vei gasi pe altcineva. Nu te grabi viata merge inainte si fara el. Ti-o spune o femeie care s-a despartit de sotul ei dupa 8 ani cu un copil de 1 an. Am suferit mai mult de trei ani, dar a trecut, timpul le rezolva pe toate. Nu cauta o alta relatie, va veni singura cand vei fi pregatita.
Iesi din casa si distreaza-te!
garbo176046
Postat pe 13 Februarie 2011 10:15
De la: garbo178917, la data 2011-02-13 09:18:15depinde ce este ''fostu''... sot s-au prieten ...??? prieten daca este mergi si cauta-l ...vorbeste cu el , stabiliti puncte de comun acord ...el este viata ta ...de aceea nu il poti uita ...nu ai sa poti niciodata ....!!!!


mahhhhh tu eshti fetitza !!!!!!!!!!!!
ca d'aia vi cu sfaturi din astea muiereshti !? auzi la asta ; puncte comune. viata ta, nu-l potzi uita...bla bla bla... m-am cracanat de ras. sa orbesc !

adi27
Postat pe 13 Februarie 2011 10:21
Nu reusesti sa-il uiti ...deoarece TU NU L-AI IERTAT..
iINVATA SA TE IERTI ,SA-L IERTI.
Simptomele lipsei iertarii sunt:
Hiper-vigilenta: supararea imediata pentru greseli minore.
- Hiper-critica: vederea micilor defecte - si ale propriei persoane, si ale celorlalti.
- Purtarea conversatiilor in minte cu cei care ne-au ofensat.Este acel razboi mental care inca se mai poarta,vlaguidu-te de energie.
- Lucrurile marunte se transforma in mari probleme.Facem din tantar - armasar.
- Satisfactie si mare placere de a ne confrunta cu ceilalti.
- Izolarea fizica sau spirituala.Chir fizic fiind in prezenta altui Iubit/sot tu tot cu gandul si Sufletul la celalalt esti.Asta se traduce prin acea expresie "Ti-a furat Sufletul".Reflecteaza la aceasta expresie plina de semnificatii.
Simptomele pierderilor de suflet;
Pierderea sufletului poate fi asociata cu conceptul psihologic al disocierii. Simptomele asociate pierderii de suflet sunt: depresia, un sentiment de neimplinire, incapacitatea de a merge mai departe in anumite domenii, pierderi de memorie, sentimentul ca nu esti cel care isi conduce viata. Pierderile de suflet sunt asociate cu sentimentul ca ceva lipseste din viata ta.
- Tirania peste cei slabi.
Tot ce ni se intampla face parte din linia destinului.Ce este sus este si jos,ce este la Dumnezeu este si in Oameni deoarece suntem facuti dupa chipul si asemanarea lui.Insa daca incalcam anumite principii in anumite etape a evolutiei noastre apare momentul de sincronicitate in care ori aceptam Vointa Sa ori ne razvratim pierzand sansa alinierii dintre Suflet-Spirit-Minte-Corp SI SCHIMAREA DESTINULUI IN BINE.
Impaca-te cu trecutul,lasand lucrurrile in ordine,nu "inchizand usile" REZOLVAM problema ci privind s ACTIONAND cu maximum de luciditate.Daca nu se clarifica lucrurrile la nivel mental si mai ales emotional problema poate sa reactiveze intr-o forma si mai amplificata.Intalnirea dintre voi a fost pentru a invata o lectie.Multumeste-I Bunului Dumnezeu ca ti-a dat aceasta sansa sa fiti impreuna.Insa trebuie sa-l lasi liber spre directia in care el a ales-o.Unde ne este gandul acolo ne este si energia,asadar foloseste-ti energia pentru cresterea ta interioara si progresul tau.

SUCCES IN REGASIREA DE SINE!!!! :
THATHYSOL
Postat pe 13 Februarie 2011 10:21
se zice succesuri....
eladaela
Postat pe 13 Februarie 2011 10:22
draga mea,dupa cum vezi nu esti singura care trece sau a trecut prin asa ceva...eu cred ca doar timpul le va rezolva pe toate dar si tu trebuie sa iti doresti sa il uiti.Eu am stat 2 ani cu un baiat,am plecat si de acasa,m-am pus rau cu toata familia,rudele pentru el caci toata lumea imi spunea ca nu e potrivit pentru mine si intr-un final mi-am dat si eu seama si am pus brusc capat,el mi-a respectat decizia dar stiu ca sufera,asa cum poate si eu sufar putin pentru ca am renuntat de dragul familiei,acum sunt intr-o alta relatie dar actualul nu se comporta exact asa cum mi-as dori si mereu fac comparatie,fara sa vreau.Deci sunt cazuri si cazuri,doar de tine depinde sa vrei sa treci peste si sa mergi mai departe,sa te implici in alta relatie sau sa faci orice activitate care sa te ajute sa-ti iei mintea de la fostul.
simonik_scumpik
Postat pe 13 Februarie 2011 10:29
Buna, draguto ,nu stiu cati ani ai dar banuiesc ca esti f tanara. Gandeste-te ca nu te-a meritat "iubitu" tau si de aceea nu este cu tine acum. Fii pozitiva cum ai mai fost sfatuita si spune-ti ca in curand va aparea cel care te merita...Succes!!!
garbo181295
Postat pe 13 Februarie 2011 10:30
numai mintea ta controleaza totul "DEPINDE DE CE VATI DESSPARTIT PROBABIL STAI MOTIVUL FORTE"el mai vrea ceva ??? sau nu sti sigur asta incearca nu esti prima a doaua oara sti caum se spune poate fii mai adevarat decat prima data pupici si multa bafta
garbo108102
Postat pe 13 Februarie 2011 10:35
a fost odata ca niciodata...un fat frumos,cu palosu' gros...
de fapt cred ca era....cu cardu' lucios
eladaela
Postat pe 13 Februarie 2011 10:37
Si calul?
nuti_vio
Postat pe 13 Februarie 2011 10:42
a fugit in lume nutico
eladaela
Postat pe 13 Februarie 2011 10:44
sa te intilnesti cu mine scumpo si o sa-l uiti iti garantez
pellyx31
Postat pe 13 Februarie 2011 10:46
au aparut gigoloii...
nuti_vio
Postat pe 13 Februarie 2011 10:47
nuti....si tu????
eladaela
Postat pe 13 Februarie 2011 10:48
Ela...tu vezi ce propunere iti face pelly?...iti si garanteaza...
Eu ce?......eu am calul
nuti_vio
Postat pe 13 Februarie 2011 10:57
Eu as incerca sa ma sarut cu alt baiat in fata lui, pentru a-i arata ce pierde. E posibil sa nu te merite.
garbo187375
Postat pe 13 Februarie 2011 10:57
eladaela
Postat pe 13 Februarie 2011 11:01
Cred ca cea mai buna idee ar fi sa incerci sa-ti ocupi timpul si in felul acesta sa nu te mia gandesti la el
Stiu este usor de zis,greu de facut,dar daca exersezi se poate
Am trecut si eu prin asta timp de 17 ani,dar...sincer daca as avea mintea de acum..ar fi mult mai simplu!
Trebuie sa te gandesti si la tine,nu doar la el.In felul acesta toata energia ta buna se duce la el iar tu saracesti(energetic vorbind)
garbo187312
Postat pe 13 Februarie 2011 11:35
Gandeste-te la toate lucrurile urate pe care ti le-a facut si fii sigura ca nu-ti doresti o persoana de genul lui langa tine. Aminteste-ti toate defectele pe care le are si cat de prost educat si fara maniere s-a comportat in decursul relatiei voastre. Fa-l personajul negativ, oaia neagra, incearca sa cunosti si alte persoane, fara sa te arunci din prima intr-o alta relatie. Valuteaza bine avantajele si dezavantajele, daca te merita sau nu. Daca il vrei in continuare si chiar nu poti renunta la el, schimba-ti putin mai mult felul tau de a fi psihic si fizic si incearca sa il atragi subtil si sigur. Curaj! Daca il iubesti iti reuseste, pentru ca vei fi inarmata cu forta si rabdare. Daca e doar orgoliul tau la mijloc, renunta, e o prostie sa il vrei din acest motiv. Eu intotdeauna spun asa: "Daca mi s-a inchis un drum in viata, e pentru ca mi se va deschide un altul si nu se poate sa nu fie mai bun decat precedentul."
Bafta si noroc in dragoste!
agnese123
Postat pe 13 Februarie 2011 11:39
daca nu-l puteti uita ,puteti sa va impacati cu el.Iubirea este mai puternica si invinge intodeauna.
garbo044236
Postat pe 13 Februarie 2011 11:41
eladaela
Postat pe 13 Februarie 2011 11:43
ai putea incerca prin remediu floral Bach. Poti gasi acest remediu la cei specializati in lucrul cu acest remediu, sau la homeopati.
garbo025120
Postat pe 13 Februarie 2011 11:51

sau cu tinctura de cucuta
eladaela
Postat pe 13 Februarie 2011 11:53
gaseste alt baiat,dar acum deschide ochii mari...si nu fa greseala sa-l compari cu primul..ca dai din lac in put...succes
Doncostica
Postat pe 13 Februarie 2011 11:58
De la: eladaela, la data 2011-02-13 11:53:04
sau cu tinctura de cucuta
matraguna .....ceva spanz
jeanette40
Postat pe 13 Februarie 2011 12:03
dal naibii de tont , altul
IACOBAURAO
Postat pe 13 Februarie 2011 12:03
nu o sa-l poti uita niciodata.Face parte din trecutul tau,trebuie sa accepti ideea si sa-ti continui viata.E greu dar vei reusi !
garbo056507
Postat pe 13 Februarie 2011 12:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema 21 De la: tutankhamon 21 Iunie 2009 20:42
parintii trebuie sa isi educe copii si emotional 26 De la: garbo_406810 21 Decembrie 2014 22:34
o sufoc 49 De la: elodia 21 Septembrie 2011 18:28
Problema intre iubita si mama. 1 De la: garbo_501644 8 Februarie 2020 21:47
Poate un barbat iubi doua femei in acelasi timp????? 1217 De la: quasaria 27 Noiembrie 2010 20:16
Setari Cookie-uri