Nulitatea sentimentelor ofera echilibru

De la: tatoo64, la data 2011-01-22 01:17:31
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-22 00:30:16 Eu nu vreau sa traiesc in romania....Vreau sa plec definitiv....cand o sa imi gasesc ceva stabil care imi convine.....Nu ma atrage nimic aici.....Nu ma simt bine in romania....simt ca casa mea nu este in romania....
Si noi simtim la fel:"ca casa" ta nu e in Romania.Doamneeee,cand o trimiteam la balamuc,unii se suparau..."Cum nu vii tu,Tepes Doamne,.........sa dai foc la puscarie si la casa de nebuni !"
Pai casa mea nu este in romania pt ca sunt oo fiinta prea buna ca sa ma multumesc cu neajunsurile de aici....Eu nu merit un roman amarat ca sa imi duc traiul de azi pe maine......in romania barbatii se comporta urat cu femeile,sunt prost crescuti si nici bani nu au....Stiu femei romance batrane pe care barbatii lor nu le-au scos in nici o excursie....Pt ca barbatii beau banii,,aduc putini bani...ce viata naspa au saracele ca si-au ales barbatii gresiti....eu merit sa fiu tratata ca o printesa,,sa stau toata ziua sa imi fac unghiile si sa ma plimb....Pt ca eu merit o viata usoara in comparatie cu altii sau altele....Fiecare cum isi asterne asa doarme
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Ianuarie 2011 20:37
wow Xena deja te transformi in mica Monica si il cauti pe printul Irinel , nu exita viata usoara crezi ca acele fete ceea ce e drept superbe de pe micul ecran au o viata usoara ?! te inseli sunt vesnic infometate ca sa arate bine, ingrijorate de barfe si incerca sa demonstreze ceea ce nu sunt. Cu siguranta nu sunt vedete ci dame cu tarif ridicat,viata usoara nu exista dar nivelul de trai ridicat da si ti-l poti creea prin forte proprii si da incet incet vin si excursiile si barbatu si toate
_blondyna
Postat pe 22 Ianuarie 2011 21:08
De la: _blondyna, la data 2011-01-22 21:08:12wow Xena deja te transformi in mica Monica si il cauti pe printul Irinel , nu exita viata usoara crezi ca acele fete ceea ce e drept superbe de pe micul ecran au o viata usoara ?! te inseli sunt vesnic infometate ca sa arate bine, ingrijorate de barfe si incerca sa demonstreze ceea ce nu sunt. Cu siguranta nu sunt vedete ci dame cu tarif ridicat,viata usoara nu exista dar nivelul de trai ridicat da si ti-l poti creea prin forte proprii si da incet incet vin si excursiile si barbatu si toate
pai da eu muncesc nu astept sa ma intretina nici un barbat...Dar daca as fii casatorita nu vreau sa fiu nevoita sa ii gatesc eu,sa ma trezesc la 8 pt el....cand esti singura este mai simplu,,gatesti si faci curat cand ai chef....nu imi place sa fac sacrificii...pt ca am facut deja alte sacrificii....Cat sunt singura ma descurc singuraa,,dar dupa ce ma voi casatori,,nu am chef sa stau la cratita toata ziua si sa fac curat si sa ma mai duc si la munca....Multe femei accepta viata asta pt ca nu au minte....pe mine Dumnezeu ma ajuta mai mult de asta am mai multa minte ca ele,pt ca eu imi vad de treaba mea,nu sunt rea si dusmanoasa....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Ianuarie 2011 21:22
De la: _blondyna, la data 2011-01-19 00:45:36
De la: anaROBERT, la data 2011-01-19 00:31:22esti zero barat...
fara nici un sentiment esti multimea vida....




Ce castigi daca ai sentimente le poti cota la bursa?Le poti oferii drept viitor copiilor tai iti pot cumpara o paine ?[/ iubirea nu se masoara in bani
garbo107589
Postat pe 22 Ianuarie 2011 22:07
http://www.youtube.com/watch?v=_XOHpJ-UPD4

unde dragoste nu e
nimic nu e...............
nici soare nu-i ,
nici viata nu-i............

mai ganditi-va fetele
jeanette40
Postat pe 22 Ianuarie 2011 22:21
De la: jeanette40, la data 2011-01-22 22:21:58http://www.youtube.com/watch?v=_XOHpJ-UPD4

unde dragoste nu e
nimic nu e...............
nici soare nu-i ,
nici viata nu-i............

mai ganditi-va fetele
Cu ce?
tatoo
Postat pe 22 Ianuarie 2011 22:30
blondino,in general cei ce isi controleaza sentimentele,au si anumite cunostinte,mai putin stiute de marea majoritate.acest control iti creeaza un echilibru cu universul si un scut de protectie impotriva atacurilor energetice din orice directie.
vuvuzela
Postat pe 22 Ianuarie 2011 22:44
De la: _blondyna, la data 2011-01-18 23:35:35Daca nu esti nici trist ar nici fericit nu traiesti dezamagiri si bucuri esti pe linia fina dintre ele numita generic echilibru ?


Blondyno!
Esti dezechilibrata total la capitolul gramatica ( devii dramatica).

Ce echilibru o fi asta la care te referi, habar n-am.

Mai degraba ai putea spune ca, daca esti intr-o astfel de situatie, vegetezi. Esti setata pe hibernare?!
dor72
Postat pe 23 Ianuarie 2011 00:02
Gramatica??Ce iashte aiasta? Ia d'aci,Blondy! Intr-o balta neagra patru ochi luceste.Ce sa fie oare?........Este doua peste. Bravo Dor,raison,mon cher.
tatoo
Postat pe 23 Ianuarie 2011 00:19
Dor_72,f urat comportament ai.esti setat/a pe lipsa de respect si lipsa de bun simt?daca esti mai cunoscator in ale subiectului,discuta direct pe sensul lui.toti care se leaga de gramatica unui postator,e clar ca isi ascund lipsa de cunostinte,despre subiectul in discutie.aceasta metoda este des intalnita si f copiata de cei care nu pot comenta subiectul.atunci considera ca atacul la persoana le umple golul nestiintei,inculturii.
vuvuzela
Postat pe 23 Ianuarie 2011 00:23
De la: vuvuzela, la data 2011-01-23 00:23:54Dor_72,f urat comportament ai.esti setat/a pe lipsa de respect si lipsa de bun simt?daca esti mai cunoscator in ale subiectului,discuta direct pe sensul lui.toti care se leaga de gramatica unui postator,e clar ca isi ascund lipsa de cunostinte,despre subiectul in discutie.aceasta metoda este des intalnita si f copiata de cei care nu pot comenta subiectul.atunci considera ca atacul la persoana le umple golul nestiintei,inculturii.


Vuvi!
Bonsoir, ma cherie!
Ai citit toata postarea? Ce-am furat neica? Vreo leguma?
Trebuie sa iti traduc?
Partea cu vegetatia sau cu hibernarea?
Mai esti suparata pe mine?
Mai am o intrebare: Tu esti la subiect sau furi de la mine?!
Aproape ca ti-ai umplut golul nestiintei cu mine. Daca mai postai o fraza, una mica, deja atingeai starea de Nirvana.... Sper ca esti satisfacuta...
dor72
Postat pe 23 Ianuarie 2011 00:30
De la: tatoo64, la data 2011-01-23 00:19:29 Gramatica??Ce iashte aiasta? Ia d'aci,Blondy! Intr-o balta neagra patru ochi luceste.Ce sa fie oare?........Este doua peste. Bravo Dor,raison,mon cher.




cu" tampenia'' asta m-a dat afara de la gradi.asteptam sa discuti despre subiectul topicului.dar unde nu este..... nici Dumnezeu nu cere!

vuvuzela
Postat pe 23 Ianuarie 2011 00:30
bueeeeeeeeeeeyyyyyyy fetele, Vuvu, te trezisi fa, din hibernare, aveti si voi vo 5 ficiori si tati is setati sa va dispere pe voi, ase credeti ??? no, ca iau masuri, ia sa-mi lasi ficiorii in pace, topicu e deschis de o idioata ocupa-te de ea, are nevoie ca si Lupty si ca si tine sa dea cineva de pamant cu ea, cat despre energii neconventionale, nu vorbi despre ce nu cunosti
casperphantom
Postat pe 23 Ianuarie 2011 00:31
Iaca am si-o revenire : "f urat = curat?" ( sic) Vezi "Dor_72,f urat comportament ai.esti setat/a pe lipsa de respect si lipsa de bun simt?"

Vuvi, imi pare rau ca iti creez sentimente atat de intens negative.
Uneori nu ma pot abtine. Ca si tine dealtfel.
Si de obicei sunt setata pe gramatica.
Dar ce notiuni abstracte? Ce-or fi alea " respect", "bun simt". Imi pare rau, nu mi-am propus imbogatirea vocabularului.
dor72
Postat pe 23 Ianuarie 2011 00:40
De la: casperphantom, la data 2011-01-23 00:31:19bueeeeeeeeeeeyyyyyyy fetele, Vuvu, te trezisi fa, din hibernare, aveti si voi vo 5 ficiori si tati is setati sa va dispere pe voi, ase credeti ??? no, ca iau masuri, ia sa-mi lasi ficiorii in pace, topicu e deschis de o idioata ocupa-te de ea, are nevoie ca si Lupty si ca si tine sa dea cineva de pamant cu ea, cat despre energii neconventionale, nu vorbi despre ce nu cunosti


Casper, pe mine m-ai luat in gasca feciorilor? Merci, mon cher. Mereu am coalizat cu baietii din niste motive banale, gen lupty, vuvu, blondy.
Si vuvu se zbarleste de cum ma zareste...
Eu sunt Daniela si sunt deschisa criticilor cu conditia ca sunt si pertinente. In rest... echilibrul blondynei...( ultima parte e o gluma).
dor72
Postat pe 23 Ianuarie 2011 00:46
De la: casperphantom, la data 2011-01-23 00:31:19bueeeeeeeeeeeyyyyyyy fetele, Vuvu, te trezisi fa, din hibernare, aveti si voi vo 5 ficiori si tati is setati sa va dispere pe voi, ase credeti ??? no, ca iau masuri, ia sa-mi lasi ficiorii in pace, topicu e deschis de o idioata ocupa-te de ea, are nevoie ca si Lupty si ca si tine sa dea cineva de pamant cu ea, cat despre energii neconventionale, nu vorbi despre ce nu cunosti[/quote



"fa'' sa spui mamei tale,sotiei tale si neamului feminin din familia ta,complexatu-le. ce bine ti se potriveste aceasta zicala;"Nu te certa niciodata cu un prost! Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!
vuvuzela
Postat pe 23 Ianuarie 2011 00:48
bonsoir,ma cherie.excusez moi,am crezut ca esti un "el" .
tatoo
Postat pe 23 Ianuarie 2011 00:53
tot asta ti-am spus si eu tie inainte sa dispari la hibernare, dar nu m-ai crezut, acum ca m-ai adus la n ivelul tau inseamna ca o sa ne intelegem ???


stii care e treaba, urato ??? te bagi in prea multe subiecte, prea le stii pe toate, prea te dai desteapta, dar eu sincer cred ca esti una si aceasi cu Lupty, doar ca vrei sa pari si cizelata, cat despre chestia cu "fa" n-o folosesc decat cu tine, iubitei mele ii spun "pisicuta mea": mamei ii spun Bursuc, si tie ca faci parte din regnul feminin, " fa, da'proasta mai esti, in afara de copy-paste, nu stii nimic? "
casperphantom
Postat pe 23 Ianuarie 2011 00:55
si cum naiba sa nu te iei de ea?Doamne,ce-mi vine!!!!!ti s-au zbarlit flocisorii,Vuvu,sazi blanda,tati !
tatoo
Postat pe 23 Ianuarie 2011 00:57
M-ai racorit,mancati-as!!!!hi,hi,hi.
tatoo
Postat pe 23 Ianuarie 2011 01:00
buna seara si tie Daniela.eu mi-am spus parerea despre subiect.singura greseala a postatoarei a fost cuvantul 'nulitatea''.cand stii sa iti ascunzi sentimentele in diferite imprejurari,intri in armonie cu universul si ai deja un scut de protectie impotriva atacurilor unor neinitiati in domeniu.ai ceva de argumentat?ar fi mult mai interesant ,decat atacuri puerile asupra gramaticii nu stiu cui.
vuvuzela
Postat pe 23 Ianuarie 2011 01:01
De la: vuvuzela, la data 2011-01-23 00:48:33
De la: casperphantom, la data 2011-01-23 00:31:19bueeeeeeeeeeeyyyyyyy fetele, Vuvu, te trezisi fa, din hibernare, aveti si voi vo 5 ficiori si tati is setati sa va dispere pe voi, ase credeti ??? no, ca iau masuri, ia sa-mi lasi ficiorii in pace, topicu e deschis de o idioata ocupa-te de ea, are nevoie ca si Lupty si ca si tine sa dea cineva de pamant cu ea, cat despre energii neconventionale, nu vorbi despre ce nu cunosti[/quote



"fa'' sa spui mamei tale,sotiei tale si neamului feminin din familia ta,complexatu-le. ce bine ti se potriveste aceasta zicala;"Nu te certa niciodata cu un prost! Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!


Vuvi!!!!!!
Aici tu esti "prostul", daca imi dai voie sa te citez. Si parca mai ieri ma certai cand foloseam acest apelativ...Si ca vorbesc nu stiu cum.... si alea alea... aproape ca intelesesem. Abia acum sunt elucidata pe deplin.
Sa stii ca de aceea noi nu ne certam niciodata cu tine. Da' ce le-ai mai brodit?
Si, da, sunt setata pe gramatica "complexatu-le"!!!! E un vocativ

Esti egoista... lasa-ne si pe noi......

P.S. Casper, eu iti multumesc pentru apreciere. Vuvi nu te grabi sa intelegi, nu e cazul.
dor72
Postat pe 23 Ianuarie 2011 01:02
e clar voi ganditi liniar.deci teleportati-va din calea mea.nu are sens sa imi pierd timpul cu un triunghi neinitiat in domeniul ezoteric.
vuvuzela
Postat pe 23 Ianuarie 2011 01:07
vad ca niciun scut nu-i eficient in fata prostiei care emana din tine, eu am tot incercat , macar sa nu ma enervez, da'zau ca nu pot, amu esti in armonie cu universul cat mai avem numa pana in 21 mai si gata ??? ai inceput sa studiezi Yoga ?? sau Reiki ? sau Silva sau....in pana mea nu mai stii cum sa te dai artista pe aici da-ti etalezi prostia
casperphantom
Postat pe 23 Ianuarie 2011 01:10
De la: vuvuzela, la data 2011-01-23 01:01:02buna seara si tie Daniela.eu mi-am spus parerea despre subiect.singura greseala a postatoarei a fost cuvantul 'nulitatea''.cand stii sa iti ascunzi sentimentele in diferite imprejurari,intri in armonie cu universul si ai deja un scut de protectie impotriva atacurilor unor neinitiati in domeniu.ai ceva de argumentat?ar fi mult mai interesant ,decat atacuri puerile asupra gramaticii nu stiu cui.


Parca nu esti tu...
Eu am facut o observatie, nu am atacat pe nimeni. " Puerilitate? Ha, ha, ha....Suntem romani, ce Dumnezeu!
Parerile mele, sunt ale mele. Nu vreau sa conving nici sa pledez in favoarea cuiva. Daca imi spun parerea inseamna ca ori mi-a placut ideea, ori m-a deranjat ceva.Si din ceea ce postez (cred ca) reiese indubitabil ceea ce am vrut sa transmit.

Mi-ar placea mai mult daca ai fi consecventa si ti-ai pastra tonul. Nu conteaza daca sunt barbat sau femeie. Apartenenta la un anume grup n-ar trebui sa iti induca un anume comportament in functie de acest lucru.
dor72
Postat pe 23 Ianuarie 2011 01:12
Doamna profesoara de limba romana si gramatica clasele 1-4 sau scoala generala va multumesc de aprecieri. O sa imi schimb comportamentul si s ail adaptez nevoilor dvs.Mustrarea te face intodeuna mai destept mandria insa e caracteristica definitorie a unui om lipsit de echilibru si nuanta bunului simt.
_blondyna
Postat pe 23 Ianuarie 2011 01:20
De la: vuvuzela, la data 2011-01-23 01:07:19e clar voi ganditi liniar.deci teleportati-va din calea mea.nu are sens sa imi pierd timpul cu un triunghi neinitiat in domeniul ezoteric.


Maica, ai inceput sa te dezintegrezi...
Nu stiam de ce te observam atat de greu si de ce ti-e atat de dificil sa comunici...
Lamureste-ma si pe mine cum adica "voi ganditi liniar"
Si te rog daca te bagi in seama, ai macar bunul simt si raspunde tuturor intrebarilor pe care ti le adresez direct.
Sau acum iti umpli golurile ( vorbind pe dinafara subiectelor)?
E prea greu in romana?
Cu niscaiva franceza?
dor72
Postat pe 23 Ianuarie 2011 01:20
Triunghi?A zis triunghi?Eu sunt setat pe dragoste si cuvantul "triunghi" imi scoala neste instincte.Cati ani ai,Danutza,ma belle?
tatoo
Postat pe 23 Ianuarie 2011 01:20
De la: dor72, la data 2011-01-23 01:12:14
De la: vuvuzela, la data 2011-01-23 01:01:02buna seara si tie Daniela.eu mi-am spus parerea despre subiect.singura greseala a postatoarei a fost cuvantul 'nulitatea''.cand stii sa iti ascunzi sentimentele in diferite imprejurari,intri in armonie cu universul si ai deja un scut de protectie impotriva atacurilor unor neinitiati in domeniu.ai ceva de argumentat?ar fi mult mai interesant ,decat atacuri puerile asupra gramaticii nu stiu cui.


Parca nu esti tu...
Eu am facut o observatie, nu am atacat pe nimeni. " Puerilitate? Ha, ha, ha....Suntem romani, ce Dumnezeu!
Parerile mele, sunt ale mele. Nu vreau sa conving nici sa pledez in favoarea cuiva. Daca imi spun parerea inseamna ca ori mi-a placut ideea, ori m-a deranjat ceva.Si din ceea ce postez (cred ca) reiese indubitabil ceea ce am vrut sa transmit.

Mi-ar placea mai mult daca ai fi consecventa si ti-ai pastra tonul. Nu conteaza daca sunt barbat sau femeie. Apartenenta la un anume grup n-ar trebui sa iti induca un anume comportament in functie de acest lucru.


stai linistit/a,putin imi pasa din ce grup faci parte.ai insa grija sa nu fii integra/a si de ceilalti postatori.depinde mult in ce nivel de energie te integrezi.de data aceasta ai ales-o pe cea joasa.
vuvuzela
Postat pe 23 Ianuarie 2011 01:23
bravo blondina bine spus
stmt2_alexandra
Postat pe 23 Ianuarie 2011 01:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ciudata e viata 32 De la: garbo039428 4 Septembrie 2012 18:49
buna 4 De la: dafne 18 Februarie 2011 09:03
cred ca acesta e sfarsitul!!!! 30 De la: esme 19 Ianuarie 2012 18:13
catei adoptati 13 De la: garbo172763 15 Decembrie 2010 18:27
relatia de prietenie! 17 De la: tutankhamon 6 Iulie 2009 22:55
Setari Cookie-uri