Nulitatea sentimentelor ofera echilibru

Cu cat inveti sa iti coordonezi sentimentele si sa fii stapana pe tine cu atata mai bine...si eu sunt stapana pe sentimentele si simturile mele....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Ianuarie 2011 18:35
vai de steluta ta, lupty...urata viata cred ca ai avut

cred ca daca iti musti limba, risti sa mori otravita
michelle_
Postat pe 21 Ianuarie 2011 19:37
si eu cum sunt stapana pe mine o sa am grija sa imi controlez sentimentele sa nu ma incurc cu vreu neghiob...Barbati cu suflet bun sunt putini....dar poare eu nu ma voi casatori niciodata.....daca o sa muncesc sa ma descurc bine si singura de ce as avea nevoie si de barbat...Daca o sa intalnesc vreun barbat curat la suflet in drumul meu bine,daca nu iarasi bine....decat sa imi mananc viata cu vreun neghiob...pt ca am inteles ca nici in germania barbatii nu ajuta femeile in treburile casnice.Da bineinteles mai sunt si barbati buni dar sunt putini....oamenii sunt rai.... si femeile sunt rele pt ca nu se exteriorizeaza si accepta rautatile altor oameni si nu spun ce nu convine...Daca spui ceea ce nu iti convine si c ala este rau sau prost,nu inseamna ca il judeci,ci pur si simplu te exteorizezi ..a judeca practic inseamna sa te razbuni,,,sau nu il ajuti,sau taci si ii faci la fel...faptul ca te exterizezi nu inseamna ca judeci.doar oamenii diabolici iti zic asa pt ca sa itii tii gura sa te umpli de ura si sa devii o ipocrita...din cand in cand este bine sa te mai si exterizezi...face bine la ten si la sanatate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Ianuarie 2011 19:59
citat din Xena : "...din cand in cand este bine sa te mai si exterizezi...face bine la ten si la sanatate "
sorooo, altceva face bine la ten si sanatate
scumpa31
Postat pe 21 Ianuarie 2011 20:56
Xena sunt aproape de acord cu tine, excluzand citatul despre ten si sanatate deoarece sexul relaxeaza dar nu produce sanatate de exemplu abundenta sexului poate duce la tulburari , cat despre ten s-a inventat cosmetica.Despre barbati eu am nevoie de un singur lucru sa il faca barbatul sa faca banu si sa asigure viitorul inaintasilor in rest chiar nu ma intereseaza ;;;;;clar trebuie sa fie putin mai frumos ca dracu dar cine l-a vazut pe dracu daca pe Eva a convins-o insemna ca nu e asa de rau la fizic hahhaha Barbatii si femeile sunt la fel au doar o diferenta fizica si anume barbatii o cutie toracica mai mica cu un element.
_blondyna
Postat pe 21 Ianuarie 2011 21:35
De la: garbo094431, la data 2011-01-21 20:56:23citat din Xena : "...din cand in cand este bine sa te mai si exterizezi...face bine la ten si la sanatate "
sorooo, altceva face bine la ten si sanatate
Eu am nevoie de Dumnezeu....Nu am nevoie de un barbat care sa ma indeparteze de Dumnezeu...Pt ca barbatii sunt frate cu dracul....Eu il aleg pe Dumnezeu..Pt ca Dumnezeu ma iubeste si ma ajuta....De asta nu as renunta pt un barbat la Dumnezeu....;.Chiar daca ar fii sa nu intalnesc nici un barbat pe placul lui Dumnezeu pt mine....Mai bine singura decat sa fiu sevitoare...la oameni rai...ca daca barbatul este rau si mamasa este la fel,,toata familia pe capul meu...Sa intru intr-o familie de nebuni care sa ma nebuneasca de cap si vor sa imi distruga viata si sa devin o inutila ca si ei fara inima si egoisti...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Ianuarie 2011 21:35
Deci limba lui lupty contine sa inteleg Furadan ?????uite si misteriosul caz rezolvat
_blondyna
Postat pe 21 Ianuarie 2011 21:36
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-21 21:35:18
De la: garbo094431, la data 2011-01-21 20:56:23citat din Xena : "...din cand in cand este bine sa te mai si exterizezi...face bine la ten si la sanatate "
sorooo, altceva face bine la ten si sanatate
Eu am nevoie de Dumnezeu....Nu am nevoie de un barbat care sa ma indeparteze de Dumnezeu...Pt ca barbatii sunt frate cu dracul....Eu il aleg pe Dumnezeu..Pt ca Dumnezeu ma iubeste si ma ajuta....De asta nu as renunta pt un barbat la Dumnezeu....;.Chiar daca ar fii sa nu intalnesc nici un barbat pe placul lui Dumnezeu pt mine....Mai bine singura decat sa fiu sevitoare...la oameni rai...ca daca barbatul este rau si mamasa este la fel,,toata familia pe capul meu...Sa intru intr-o familie de nebuni care sa ma nebuneasca de cap si vor sa imi distruga viata si sa devin o inutila ca si ei fara inima si egoisti...



Dar daca barbatul are o familie extraordinara se poarta extraordinar cu tine si e galant atent face tot ceea ce ti-ai dori si dupa 3 luni afli ca e gay ce faci atunci :::::am uitat sa mentionez e baptist
_blondyna
Postat pe 21 Ianuarie 2011 21:39
De la: _blondyna, la data 2011-01-21 21:35:05 Xena sunt aproape de acord cu tine, excluzand citatul despre ten si sanatate deoarece sexul relaxeaza dar nu produce sanatate de exemplu abundenta sexului poate duce la tulburari , cat despre ten s-a inventat cosmetica.Despre barbati eu am nevoie de un singur lucru sa il faca barbatul sa faca banu si sa asigure viitorul inaintasilor in rest chiar nu ma intereseaza ;;;;;clar trebuie sa fie putin mai frumos ca dracu dar cine l-a vazut pe dracu daca pe Eva a convins-o insemna ca nu e asa de rau la fizic hahhaha Barbatii si femeile sunt la fel au doar o diferenta fizica si anume barbatii o cutie toracica mai mica cu un element.
Eu gandesc un pic diferit de tine.Pe mine ma relaxeaza atunci cand ma exteriorizez..Cat despre sex,nu il vad ca un sport ca sa te relaxez...Sexul este ca sa uneasca iubirea dintre doua suflete pereche....Nici nu poti vedea un barbat doar ca sa iti ofere bani pt viitor...Trebuie si afectiune...Stiu ca este greu sa oferi sentimente si sa iti deschizi inima cuiva,,si el te va rani...Pt ca oamenii sunt rai...Dar atunci cand o femeie se casatoreste trebuie sa isi gaseasca sufletul pereche care sa te completeze din toate punctele de vedere....este greu sa iti deschizi inima cuiva,,la cat de rai sunt oamenii si nerecunoscatori....Dar casatoria se face doar din iubire nu din interes..Stiu ca un barbat trebuie sa faca banul...dar barbatul trebuie sa il sprijine,,daca barbatul nu simte afectiune sincera o sa plece...Da trebuie sa oferi afectiune,,dar sa fii si rationala si sa nu te arati disperata....Nu trebuie sa fii prea toleranta,,,ca sa il lasi prea mult timp sa isi gaseasca alte femei...pt ca oamenii sunt rai si barbati si femei,,,nu le pasa ca distrug o familie,o relatie....toti oamenii sunt de vina....Dar eu cred ca casatoria trebuie facuta doar din iubire rationala,sa te simti femeie implinita din toate punctele..Sufleteste,,dar sa fii precauta sa nu se bage alte femei in relatia ta....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Ianuarie 2011 21:49
Eu gandesc un pic diferit de tine.Pe mine ma relaxeaza atunci cand ma exteriorizez..Cat despre sex,nu il vad ca un sport ca sa te relaxez...Sexul este ca sa uneasca iubirea dintre doua suflete pereche....Nici nu poti vedea un barbat doar ca sa iti ofere bani pt viitor...Trebuie si afectiune...Stiu ca este greu sa oferi sentimente si sa iti deschizi inima cuiva,,si el te va rani...Pt ca oamenii sunt rai...Dar atunci cand o femeie se casatoreste trebuie sa isi gaseasca sufletul pereche care sa te completeze din toate punctele de vedere....este greu sa iti deschizi inima cuiva,,la cat de rai sunt oamenii si nerecunoscatori....Dar casatoria se face doar din iubire nu din interes..Stiu ca un barbat trebuie sa faca banul...dar femeial trebuie sa il sprijine,,daca barbatul nu simte afectiune sincera o sa plece...Da trebuie sa oferi afectiune,,dar sa fii si rationala si sa nu te arati disperata....Nu trebuie sa fii prea toleranta,,,ca sa il lasi prea mult timp sa isi gaseasca alte femei...pt ca oamenii sunt rai si barbati si femei,,,nu le pasa ca distrug o familie,o relatie....toti oamenii sunt de vina....Dar eu cred ca casatoria trebuie facuta doar din iubire rationala,sa te simti femeie implinita din toate punctele..Sufleteste,,dar sa fii precauta sa nu se bage alte femei in relatia ta....si trebuie sa iti gasesti un barbat dragut care sa iti faca placere sa se apropie de tine..Spre exemplu mie nu mi-ar placea sa am un barbat putin mai frumos ca dracul...Pt ca eu nu sunt femeie urata si nici proasta....De ce sa imi aleg un barbat urat si prost....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Ianuarie 2011 21:58
De la: _blondyna, la data 2011-01-21 21:39:15
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-21 21:35:18
De la: garbo094431, la data 2011-01-21 20:56:23citat din Xena : "...din cand in cand este bine sa te mai si exterizezi...face bine la ten si la sanatate "
sorooo, altceva face bine la ten si sanatate
Eu am nevoie de Dumnezeu....Nu am nevoie de un barbat care sa ma indeparteze de Dumnezeu...Pt ca barbatii sunt frate cu dracul....Eu il aleg pe Dumnezeu..Pt ca Dumnezeu ma iubeste si ma ajuta....De asta nu as renunta pt un barbat la Dumnezeu....;.Chiar daca ar fii sa nu intalnesc nici un barbat pe placul lui Dumnezeu pt mine....Mai bine singura decat sa fiu sevitoare...la oameni rai...ca daca barbatul este rau si mamasa este la fel,,toata familia pe capul meu...Sa intru intr-o familie de nebuni care sa ma nebuneasca de cap si vor sa imi distruga viata si sa devin o inutila ca si ei fara inima si egoisti...



Dar daca barbatul are o familie extraordinara se poarta extraordinar cu tine si e galant atent face tot ceea ce ti-ai dori si dupa 3 luni afli ca e gay ce faci atunci :::::am uitat sa mentionez e baptist
Pai daca este gay treaba lui..Oricum toti barbatii se comporta frumos la inceput pana obtin ce vor...Eu nu vreau baptist,,pt ca nu vreau sa imi schimb religia....Eu asa m-am nascut asa o sa mor ortodoxa...Si mereu o sa tin icoane in casa o sa respect crucea si pe maica Domnului..Si copiii mei la fel daca vor fiii.Vreau sa fie ortodoxi....Pt ca mie nu imi place religia baptista....Nu am nimic ci ei dar mie imi place religia mea si ma completeaza...Chiiar daca nu gasesc in religia ortodoxa oameni buni..Dar cred ca nici la baptisti nu sunt mai buni pt ca vor sa te oblige sa intri in secta lor...Eu niciodata nu imi voi schimba religia si nici copiii mei....VREAU SA FIE ORTODOXI.nu baptisti
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Ianuarie 2011 22:05
xena, vezi ca te repeti pe toate topicurile. nu de alta, dar devine plictisitor.
iti readuc aminte, ai nevoie de ajutor urgent.
si ca sa stii, in viata ai nevoie de toate cele, inclusiv de sex , ca tot de "sus " e lasat.....
macar o data-n viata, iti doresc sa ai un orgasm demential, dupa aceea mai vedem cum stau treburile
o seara buna tuturor
scumpa31
Postat pe 21 Ianuarie 2011 22:12
De la: garbo094431, la data 2011-01-21 22:12:21xena, vezi ca te repeti pe toate topicurile. nu de alta, dar devine plictisitor.
iti readuc aminte, ai nevoie de ajutor urgent.
si ca sa stii, in viata ai nevoie de toate cele, inclusiv de sex , ca tot de "sus " e lasat.....
macar o data-n viata, iti doresc sa ai un orgasm demential, dupa aceea mai vedem cum stau treburile
o seara buna tuturor



DAaaaaa mama chiar ca senzatia aia e lasata de sus desi e explicabila stiintific ce ne-am face fara hormonul fericiriii
_blondyna
Postat pe 21 Ianuarie 2011 22:16
Eu vreau un barbat ca m-am saturat de asa zisi barbatii ,,,,,,nu cred ca o sa il gasesc niciodata decat cand se va inventa clonarea selectiva. Deorece barbatul pe care im vreau trebuie sa fie la fel ;
- fizic ca si Cloney cand era tanar
- intelectual ca si Gates
-financiar ca si Abramovich
-in pat ca si creatorul revistei Playboy.

_blondyna
Postat pe 21 Ianuarie 2011 22:24
Pai am auzit ce a spus la o slujba un preot...Nu este bine sa iesi cu barbati pacatosi pt ca mereu vor incerca sa va faca trucuri sa va seduca.,..Asa a patit o femeie credincioasa...a iesit cu un barbat pacatos,,,pt ca la inceput se comporta frumos....a iesit cu acel barbat,,,barbatul a sedus-o s-a culcat cu ea....Apoi dupa aia s-au casatorit..Acel barbat dupa casatorie si-a aratat adevarata fata,,era un betiv,un puturos si femeia facea toata treaba......de asta nu este bine sa iesi cu barbati pacatosi nici macar pt amicitii....Pt ca sunt perversi...De barbati cu intentii pacatoase trebuie sa stai departe...pt ca aia seamana cu dracul fara coarne la gandire..la inceput ingeri apoi draci....Daca nu sunt pocaiti si curati si fara patimi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Ianuarie 2011 22:35
iote cum lupty si-a gasit surioara ratacita tocmai aici pe Garbo
hai ca imi place despre voi....amandoua sunteti fara tinta si fara scop....
anaROBERT
Postat pe 21 Ianuarie 2011 23:34

Bre, cum vine asta? "Sa asigure viitorul inaintasilor" ???
De mult nu am mai vazut atata prostie adunata intr-o singura capatzana!

De la: _blondyna, la data 2011-01-21 21:35:05 Despre barbati eu am nevoie de un singur lucru sa il faca barbatul sa faca banu si sa asigure viitorul inaintasilor
Thor_again
Postat pe 21 Ianuarie 2011 23:52
''inaintasii'' probabil sunt progeniturile la care blonda viseaza....
iar pentru ea nu conteaza decat banii,blondo hai ca te bag pe lista pentru un ''bulion''
ai grija ca si ''materialismul'' tot un sentiment este...
anaROBERT
Postat pe 21 Ianuarie 2011 23:58
nu's ochelarii???
fleurdelis
Postat pe 21 Ianuarie 2011 23:59
ano, probabil in capshoarele de blonde
intr-o minte normala, progeniturilor alora le zice "urmasi"
Thor_again
Postat pe 21 Ianuarie 2011 23:59
l
DAaaaaa mama chiar ca senzatia aia e lasata de sus desi e explicabila stiintific ce ne-am face fara hormonul fericiriii[/quote] Cum, TU..., ce te-ai face?NOI,normalii,ce ne-am face?Da'tie ce-ti trebe?Tu vrei sa devii profesionista!Hai ca te-am prins! Pe toate vrei sa le elimini,numai dorul de p..a parca,parca,nu se da dus....Si pareai interesanta la inceput.Acu ma gandesc daca n-a clonat-o cineva pe Xena...Prea semanati,nu mai rade de ea,ca nu-i rasul tau!
tatoo
Postat pe 21 Ianuarie 2011 23:59
Buey, blondina asta e argumentul suprem pe care il voi invoca atunci cand voi propune Legea sterilizarii unor anumiti indivizi...

Cu siguranta nu voi avea nevoie de alte motive...
Blondyno, nu cumva ai si drept de vot?
Thor_again
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:07
mno Thor,si mie prin cap tot ''urmasi'' imi trecu,sunt bruneta si de aia..
anaROBERT
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:08
De la: anaROBERT, la data 2011-01-21 23:58:17''inaintasii'' probabil sunt progeniturile la care blonda viseaza....
iar pentru ea nu conteaza decat banii,blondo hai ca te bag pe lista pentru un ''bulion''
ai grija ca si ''materialismul'' tot un sentiment este...
Pai la un barbat ce sa vezi...caracter nu au,bun simt nici atata....Eu una ma risc sa educ un barbat,,daca are bani si ma plateste,,pt ca sI nervii mei costa...Numai sa nu aiba caracter prea puternic,,sa nu fie mai puternic ca mine....Ca daca ma plateste bine stiu eu cum sa il educ...Il ridic,,apoi ii mai mai las sa ma ia si cate un fund de pamant ca sa se trezeasca si sa nu se creada prea destept....Daca ma plateste bine si are grija de mine,,eu ma risc sa il educ...Pt ca eu sunt femeie si femeile trebuie sa sustina femeia din toate punctele de vedere...Si moral,si material,,si sufletesc..Si eu la fel...dar fara bani,,pt ca eu sunt femeie si nu am,,,pt ca nu sunt asa practica ca un barbat....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:10
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-22 00:10:33
De la: anaROBERT, la data 2011-01-21 23:58:17''inaintasii'' probabil sunt progeniturile la care blonda viseaza....
iar pentru ea nu conteaza decat banii,blondo hai ca te bag pe lista pentru un ''bulion''
ai grija ca si ''materialismul'' tot un sentiment este...
Pai la un barbat ce sa vezi...caracter nu au,bun simt nici atata....Eu una ma risc sa educ un barbat,,daca are bani si ma plateste,,pt ca sI nervii mei costa...Numai sa nu aiba caracter prea puternic,,sa nu fie mai puternic ca mine....Ca daca ma plateste bine stiu eu cum sa il educ...Il ridic,,apoi ii mai mai las sa ma ia si cate un fund de pamant ca sa se trezeasca si sa nu se creada prea destept....Daca ma plateste bine si are grija de mine,,eu ma risc sa il educ...Pt ca eu sunt femeie si barbatii trebuie sa sustina femeia din toate punctele de vedere...Si moral,si material,,si sufletesc..Si eu la fel...dar fara bani,,pt ca eu sunt femeie si nu am,,,pt ca nu sunt asa practica ca un barbat....
Ca cine sunt eu sa imi bat capul sa educ pe altii pe gratis...Ce ei nu au creier ca sa educe singuri....dar daca are grija de mine ma risc sa il educ....Imi pun toata puterea de concentratie in functiune...De nu o sa fac si el un catelus dragalas si ascultator.....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:14
io-s aproape bruneta si de aia cred ca m-am gandit la ochelari
...si ochelaristi
fleurdelis
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:14
Hai,ca m-am prins!Cam tarziu,dar na,sunt un biet om,batran,bolnav si plin de nervi.In toata incalceala asta nici voi n-ati observat.A avut un barbat minunat,o familie extraordinara,numai ca el era baptist si-n plus,dupa 3 luni a aflat ca e gay.Despre ea spusese acolo.Acu e daramata si se forteaza sa nu sufere.
tatoo
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:17
lupty pe cine draq sa educi tu ???
ca sa educi pe cineva trebuie mai intai sa dispui tu de educatia necesara,din pacate nu este si cazul tau
tu traiesti cu principuil''barbatii este neste porci''
anaROBERT
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:18
De la: anaROBERT, la data 2011-01-22 00:18:50lupty pe cine draq sa educi tu ???
ca sa educi pe cineva trebuie mai intai sa dispui tu de educatia necesara,din pacate nu este si cazul tau
tu traiesti cu principuil''barbatii este neste porci''
Pai da barbatii sunt porci..pt ca nu s-a ocupat nimeni de educatia lor...Habar nu au nimic despre scoala vietii..Cred ei ca stiu ceva,,dar stiu doar nulitati...Ca sa o iau de la teoria chibritului,,sa ii explic,,sa il educ...Pai cred ca o sa inebunesc de cap ceva timp dar asta este....Pt ca mie odata mi-a spus cineva,,un barbat,,care lucra cu 30 barbati si toti gandeau la fel....A zis ca oameni normali greu mai gasesti,,,doar daca le speli creierii....Si apoi este greu sa speli creierii unui om,,daca in creierul lui este egal cu zero,,mult stress....Dar eu nu vreau sa locuiesc in romania asta imputita....Unde oamenii imi fac mii de nervi..Nu ma atrage nimic in romania..De asta nu vreau sa traiesc aici...Vreau sa locuiesc si traiesc peste hotare unde sa stiu ca ma pot descurca si singura daca ar fii cazul si sa nu fiu la mana nimahui..In romania nu sunt reguli,,oamenii rai,,profita....Aici in romania este mai rau ca in jungla....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:26
Eu nu vreau sa traiesc in romania....Vreau sa plec definitiv....cand o sa imi gasesc ceva stabil care imi convine.....Nu ma atrage nimic aici.....Nu ma simt bine in romania....simt ca casa mea nu este in romania....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog sa ma ajuta-ti 2 De la: vieru_cezar_iasi 21 Iulie 2010 01:27
Concurs rochie Larissa Fashion 1 De la: laridelia 7 Martie 2011 11:00
Eu cred ca o femeie care are langa ea un barbat egoist nu poate sa ramana o femeie cumsecade.... 28 De la: ameno 28 Septembrie 2010 12:56
Femeia! Mama, iubita, sotie sau amanta. Ea intruchipeaza totul. 60 De la: betty37 25 Aprilie 2011 23:09
CINE APARA DREPTURIILE MAMICILOR CARE AU REALIZAT MAII MULT DE MINIM PE ECONOMIE 299 De la: caasandra 6 Iunie 2010 07:32
Setari Cookie-uri