exista viata dincolo de moarte?

daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
garbo107589
Postat pe 17 Ianuarie 2011 04:54
Mai corect, exista viata dincolo de viata. Moartea e doar o poarta de trecere.
m_ada
Postat pe 17 Ianuarie 2011 09:46
cei cunoscuti sub denumirea de "mormoni" au o explicatie frumoasa despre viata de dincolo
lumi_casia
Postat pe 17 Ianuarie 2011 14:24
lumi

baga...uimeste-ne...
iasomia
Postat pe 17 Ianuarie 2011 15:20
Da exista viata dupa moarte si exista a doua sansa secunda definitorie numita secunda divina :::::::nu am nici o indoiala :::::::::be brave
_blondyna
Postat pe 19 Ianuarie 2011 00:49
Draga mea , eu, ca si tine mi-am pierdut tatal tot in dec,dar2009, tot dupa o grea suferinta. Nici acum , dupa un an nu realizez ca nu mai este. Suferinta celor ramasi este mai mare decat a celor trecuti in nefiinta, mai ales daca "trecerea " a fost dupa o boala grea. Nu stiu daca exista ceva dincolo, dar stiu ca aici nu-i mai era bine....
Durerea iti va ramane de-a pururi in suflet, dar cu timpul te vei obisnui cu ea. Vei avea perioade de liniste si perioade de traire max. a suferintei. Va fi tot timpul ca o sinusoida , cu un punct minim , dupa care urmeaza unul maxim , si tot asa.
Iti doresc sa ai putere si multi prieteni !
Te imbratisez cu drag si intelegere !
garbo113978
Postat pe 20 Ianuarie 2011 00:37
Traim concomitent in mai multe lumi.primim in permanenta"semnale"de la acestea,desi nu totdeauna stim sa le descifram si poate nici macar nu le recunoastem.Oricum asta e imaginea pe care ne-o ofera stiinta la acest nivel de dezvoltare...Apoi sunt portile spre universuri paralele...Dar totul e teorie!!
elisabeta_boia
Postat pe 22 Ianuarie 2011 05:49
traim in mai multe lumi? concomitent?

sa mori tu?
michelle_
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:56
Ei si tu ,asa vine vorba..zice-se ca in timpul somnului traim de fapt intr-o alta lume..Asa zice STIINTA>>>daca ea greseste ,gresesc si eu...Eu am spus ca nu sunt atotstiutoare,dar arunc si eu acolo cate ceva din ce mai stiu,astept comentarii si pana la urma se face LUMINA,si invatam TOTI ceva!!
elisabeta_boia
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:13
asa zice stiinta?

baga un link ca sa vedem exact ce si cum zice, si sa vedem cat de valabile sunt demonstratiile alea stiintifice
michelle_
Postat pe 22 Ianuarie 2011 15:07
978, e destul de complicat sa apreciezi daca suferinta e mai dura cind pierzi pe cineva "mai ales dupa o boala grea" - sau mai ales dupa nici o boala, pur si simplu dintr-un accident
Mie, personal, mi s-a parut mai greu sa trec peste pierderi bruste, ale unor fiinte dragi care erau perfect sanatoase si a fost doar un moment.... nefast.
quasaria
Postat pe 26 Ianuarie 2011 21:04
n religia "mormon" se fac nite pecetluiri care te leag pentru totdeauna de cei dragi. tii cum se zice n mod obinuit "pn ce moartea v va despri". n aceast religie totul este mult mai profund i ntradevr poi face ceva s te mai ntlneti cu cel drag i dincolo, dup ce mori, indiferent c este vorba despre un printe, copil sau altcineva. Ajut foarte mult la alinarea durerii aceasta, cu drag v sftuiesc s citii despre asta, n orice ora gsii misionari care v pot vorbi despre asta i v asigur c nu sunt "ca ria", n sensul c putei vorbi cu ei i n momentul n care le spunei c vrei s v lase n pace, ei au aceast obligaie. V doresc "open mind".
lumi_casia
Postat pe 28 Ianuarie 2011 13:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
javrele de companie 0 De la: 23 Aprilie 2010 14:01
Identitati multiple 29 De la: garbo_392853 9 Ianuarie 2014 22:59
povesti de dragoste 150 De la: Ciresica 2 Iulie 2010 04:45
am nevoie de ajutor 2 De la: Micass 24 Octombrie 2009 07:41
Sotiile barbatilor-cele mai puternice fiinte din lume 62 De la: garbo265966 10 Iunie 2012 21:54
Setari Cookie-uri