exista viata dincolo de moarte?

De la: zambila, la data 2011-01-07 14:34:16io parca nu m-as baza pe celelalte lumi! zic sa profitam de asta pe care o cunoastem



de ce crezi ca am scris ca ma opresc.pt ca nu toata lumea este pregatita pt aceste subiecte?ai participat vre-odata la spiritism?sau te sperie chiar si ideea?
vuvuzela
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:42
n-am participat!
nu ma sperie ideea, doar ma amuza!
zambila
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:45
interesant.unii ies albi la fata .si pe tine sunt curioasa ce te amuza?te intreb sincer.
vuvuzela
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:12
cu siguranta tu ai participat...........nu-i asa Vuvu?
ameno
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:16
n-am participat pt ca n-am avut ocazia, dar oricum nu cred in asta!
daca as participa as face-o din pura curiozitate!
zambila
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:19
De la: ameno, la data 2011-01-07 15:16:46cu siguranta tu ai participat...........nu-i asa Vuvu?




da ,de multe ori.alteori nici nu este nevoie sa particip,ca sa se intample comunicarea.
vuvuzela
Postat pe 7 Ianuarie 2011 16:22
ce-i aicea?? domnu` dan....s-o mutat otv-u`???
ufishor
Postat pe 7 Ianuarie 2011 16:36
eu de mica am avut aceste inclinatii.sunt zodie" peste."cine cunoaste anumite lucruri,stie ca "pestii"au predispozitii spre "paranormal",desi dupa parerea mea este f normal.de pilda mama era uimita cand ajungeam acasa si ii spuneam ca as vrea sa mananc nu stiu ce mancare.atat de mult ma gandeam pe drum ,cu pofta si cred ca mental ii transmiteam,pt ca ea exact acea mancare facuse.apoi se intampla sa sune cineva la usa,eu ii spuneam dinainte cine este.sincer aveam un presentiment inainte ca este X la usa.sa sti ca mama m-a dus si la doctor chiar ea fiind medic pediatru.sigur ca medicul ii spunea ca sa ma lase in pace.mama se cam speria.am okii mari de culoare verde smarald.in general ma uit direct in okii oamenilor cand vb cu ei.dar cum prietenele mele se vaita de unele lucruri,prefer sa nu le privesc direct in oki.am si vise premonitorii.plus ca simt imediat omul de langa mine,si daca imi creeaza o stare aparte ma indepartez.mi se spune ca sunt captator de energii.insa stiu sa ma feresc sa fiu si distribuitor.este o lume fantastica.
vuvuzela
Postat pe 7 Ianuarie 2011 16:39
De la: ufishor, la data 2011-01-07 16:36:00ce-i aicea?? domnu` dan....s-o mutat otv-u`???



Ufi,nu cumva esti UFO?
vuvuzela
Postat pe 7 Ianuarie 2011 16:42
de la oki ti se trage vuvuzelo. daca ai avea ochi, poate nu ai visa la cai verzi ,smarald ,pe pereti.


si_totusi
Postat pe 8 Ianuarie 2011 09:56
DA...
mariany
Postat pe 8 Ianuarie 2011 22:45

Da pe naiba, asta-i nebuna de legat.
AMELYY
Postat pe 8 Ianuarie 2011 22:49
Da cred.Stiu ca suna cam aiurea dar dincolo e super bine.Iti vorbesc din experienta ca daca intamplator ajungi acolo nu vei mai vrea sa te intorci. Mie una nu mi-a mai venit sa ma intorc. Cat despre tatal tau nu il mai jeli. E bine. Jelindul dai dovada de egoism. Io nu spun sa nu iti para rau ca a plecat. Dar a plecat la bine. Nu mai sufera. Si e acasa. Acolo e de fapt casa noastra a tuturor. Dca stai sa te gandesti ca in antichitate oamenii plangeau cand se nastea un copil si dansau,radeau cand murea cineva. Din pacate noi ne legam de oameni si cand ei trbuie sa plece inebunim de durere,pentrca nu intelegem ca asta-moartea- e ceva normal. Trebuie sa ii lasam sa plece. Si ce e mai important e sa nu fim egoisti si sa ne rugam pt.ei sa gaseasca lumina si linistea binemeritata. O zi buna.
garbo122152
Postat pe 11 Ianuarie 2011 12:36
De la: vuvuzela, la data 2011-01-07 16:39:56eu de mica am avut aceste inclinatii.sunt zodie" peste."cine cunoaste anumite lucruri,stie ca "pestii"au predispozitii spre "paranormal",desi dupa parerea mea este f normal.de pilda mama era uimita cand ajungeam acasa si ii spuneam ca as vrea sa mananc nu stiu ce mancare.atat de mult ma gandeam pe drum ,cu pofta si cred ca mental ii transmiteam,pt ca ea exact acea mancare facuse.apoi se intampla sa sune cineva la usa,eu ii spuneam dinainte cine este.sincer aveam un presentiment inainte ca este X la usa.sa sti ca mama m-a dus si la doctor chiar ea fiind medic pediatru.sigur ca medicul ii spunea ca sa ma lase in pace.mama se cam speria.am okii mari de culoare verde smarald.in general ma uit direct in okii oamenilor cand vb cu ei.dar cum prietenele mele se vaita de unele lucruri,prefer sa nu le privesc direct in oki.am si vise premonitorii.plus ca simt imediat omul de langa mine,si daca imi creeaza o stare aparte ma indepartez.mi se spune ca sunt captator de energii.insa stiu sa ma feresc sa fiu si distribuitor.este o lume fantastica.


ma surprinzi pe zi ce trece
Mai Vuvu cum naiba numa tie ti se intampla lucrurile astea
ameno
Postat pe 11 Ianuarie 2011 14:31
De la: si_totusi, la data 2011-01-08 09:56:59de la oki ti se trage vuvuzelo. daca ai avea ochi, poate nu ai visa la cai verzi ,smarald ,pe pereti.






care e problema ta?cate cunosti tu despre acest domeniu?repet,inaite sa judecati pe altii priviti in sinele vostru si analizati-va mai intai pe voi, iar pe cei din jurul vostru,daca nu puteti sa-i intelegeti, trebuie sa-i acceptati,abtineti-va de la comentarii indiferent ca stiti sau nu despre ce se discuta.ai auzit de liberul arbitru? sunt libera sa cred intr-o alta cultura,diferita de a ta.nimic nu ne deosebeste decat ca tu ramai la vechile principii,iar eu sunt o persoana ce sunt convinsa ca evolutia este calea mea.esti in stare sa susti o discutie despre aceste subiecte ,premonitia ,paranormalul ,ezoterismul,centura fotonica,fizica cuantica,etc?ma vezi pe mine ca vb tendentios,despre opiniile altora,indiferent ca sunt de acord sau nu cu ele?dimpotriva daca nu intram in comuniune sau nu suntem compatibili si vorbim pe voci diferite,ma abtin sa dialoghez cu astfel de persoane despre aceste domenii.deci expresia 'cai verzi pe pereti'pe mine nu ma impresioneaza ,dar nici pe tine nu te onoreaza in privinta perceptiilor altora.
vuvuzela
Postat pe 11 Ianuarie 2011 15:15
De la: AMELYY, la data 2011-01-08 22:49:30
Da pe naiba, asta-i nebuna de legat.






modul tau limitat de gandire,este de o frecventa f joasa si arata si mediul de viata in care te invarti.vorbim limbi diferite .nu incerca sa ma mai comentezi,ca nu iti voi mai raspunde.motivatia;eu nu te-am jignit.insa daca atat poti atat faci.o zi placuta!
vuvuzela
Postat pe 11 Ianuarie 2011 15:25
De la: garbo122152, la data 2011-01-11 12:36:43Da cred.Stiu ca suna cam aiurea dar dincolo e super bine.Iti vorbesc din experienta ca daca intamplator ajungi acolo nu vei mai vrea sa te intorci. Mie una nu mi-a mai venit sa ma intorc. Cat despre tatal tau nu il mai jeli. E bine. Jelindul dai dovada de egoism. Io nu spun sa nu iti para rau ca a plecat. Dar a plecat la bine. Nu mai sufera. Si e acasa. Acolo e de fapt casa noastra a tuturor. Dca stai sa te gandesti ca in antichitate oamenii plangeau cand se nastea un copil si dansau,radeau cand murea cineva. Din pacate noi ne legam de oameni si cand ei trbuie sa plece inebunim de durere,pentrca nu intelegem ca asta-moartea- e ceva normal. Trebuie sa ii lasam sa plece. Si ce e mai important e sa nu fim egoisti si sa ne rugam pt.ei sa gaseasca lumina si linistea binemeritata. O zi buna.




sunt de acord cu tine,insa cu un amendament.imi este dor de tata dar nu il plang,pt ca sunt de acord cu gandirea popoarelor din antichitate.referitor la moarte,eu cred in reincarnare.de fapt este similar cu renasterea ortodoxista.
vuvuzela
Postat pe 11 Ianuarie 2011 15:31
Ameno,daca observi eu nu ma victimizez.ba din contra,sunt fericita de'ceea ce mi se intampla'.nu imi duce" grija".
vuvuzela
Postat pe 11 Ianuarie 2011 15:35
mai vuvu eu nu iti duc grija chiar deloc pot spune....dar daca tot esti atat de avansata in domeniul asta rogute ia si tu legatura cu defunctul meu socru si intreaba-l cui ii ramane mostenirea
ameno
Postat pe 12 Ianuarie 2011 09:40
si eu sunt zodia peste
neata lume
chanty
Postat pe 12 Ianuarie 2011 10:01
si moi tot peste.

hai sa punem de-o saramura..
iasomia
Postat pe 12 Ianuarie 2011 10:04
chanty
Postat pe 12 Ianuarie 2011 10:13
daca nu aveti premonitii si alte dineastea ciuciu!nu sunteti pesti veritabili
ameno
Postat pe 12 Ianuarie 2011 10:23
Vuvu, dupa ce spui eu as zice ca esti posedata.
Dar mi-a placut chestia aia cu liberul arbitru. Cine are urechi de auzit, sa auda!

Iar zodia cu cele mai mari capabilitati esoterice, divine, supranaturale este scorpionul nu pestele. Dar asta e alta poveste.
Ciresica
Postat pe 12 Ianuarie 2011 20:13
mda. cica zodia cu capacitati paranormale este scorpionul. Si am facut un copil cu TOATE planetele aliniate in scorpion... si zodia, si ascendentul, si alelalte.... 'Ai de sufletul meu....
quasaria
Postat pe 12 Ianuarie 2011 21:28
e fata sau baiat, quasaria?
cu fetele scorpion iti trebuie multa rabdare.... multa, multa...
cricat
Postat pe 12 Ianuarie 2011 21:34
De la: Ciresica, la data 2011-01-12 20:13:32Vuvu, dupa ce spui eu as zice ca esti posedata.
Dar mi-a placut chestia aia cu liberul arbitru. Cine are urechi de auzit, sa auda!

Iar zodia cu cele mai mari capabilitati esoterice, divine, supranaturale este scorpionul nu pestele. Dar asta e alta poveste.




nu Ciresico,nu sunt' posedata'.de fapt ce intelegi tu prin 'posedare'?in legatura cu contrazicerile dintre cele doua zodii,nu caut sa ies in evidenta,deci nu comentez.fiecare crede ca adevarul lui este' absolut."si apropo de 'posedarea" la care cred eu ca faci referinta,as dori sa stii ca eu nu cred in iad.a nu fi de acord cu cineva nu ,nu inseamna ca trebuie sa il jignesti.eu insa sunt o fire blanda,imi vad de treburile mele urmandu-mi calea.o noapte placuta!iti urez.
vuvuzela
Postat pe 12 Ianuarie 2011 21:39
cricat, e fata...
Stiiiu ca iti trebe multa rabdare... mai ales ca e din mine, eu tot scorpie da'nu asa de "pura": nici nu vreau sa imi amintesc ca numai la exorcizare nu m-au dus ai mei..... mai aveau un pic si ajungeau si acolo.....

Vuvu, cre' ca am avea subiecte de discutii daca n-ai stii numai ceva teorie de pe net. Iti plac religiile vechi? Cit de vechi? Ai stat de vb. cu aia care si-au terminat treaba pe aici? CU ajutorul cui? Si ti-ai pus problema daca vrea sa te ajute? Sau pentru ce vrea sa te ajute? Ai platit?
Crezi ca e ceva pe lumea asta sau pe ailalta care nu se plateste? Sau ca nea dusu'vine singur-singurel?

Na..probabil nu ti-ai pus problemele astea, nu?
Data viitoare ia intreaba-l...si vezi daca mai vrei sa il inviti la vreo birfa vreodata....
quasaria
Postat pe 12 Ianuarie 2011 21:42
fetelor din zodia "pesti',aveti grija ca suntem prea sensibilisime.sarim in ajutorul altora de multe ori,desi nu prea merita multe persoane.insa noi daca nu suntem'mama ranitilor",nu ne simtim bine.acum depinde si de ascendent.ascendentul meu este 'leu' ,asa ca reusesc sa fiu si cu capul pe umeri,nu numai visatoare intr-o lume a mea aparte.
vuvuzela
Postat pe 12 Ianuarie 2011 21:49
Q.....Eu cred ca va intelegeti bine. Mai ales ca le stiu pe nepoata-mea cu fiica-sa tot scorpioance.
cricat
Postat pe 12 Ianuarie 2011 21:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pot beneficia in continuare de concediu crestere copil? 8 De la: garbo247959 28 Noiembrie 2011 10:28
ajutor prietenesc! 1 De la: allexanndrra 20 Iulie 2009 20:51
ce ciudata e viata 32 De la: garbo039428 4 Septembrie 2012 18:49
despre barbati violenti 60 De la: sora_ilsi 13 Decembrie 2010 00:05
santajul.proxenetism.lezbi. 6 De la: CARMENMIRELA 11 Mai 2015 09:26
Setari Cookie-uri