ce-si doresc barbatii????

ada... cauta mai bine.... o sa le gasesti

G.... ai ascuns pozele ? hotomanule
cricat
Postat pe 24 Noiembrie 2010 20:06
De la: m_ada, la data 2010-11-24 19:37:45
laudarosule, am verificat si nu ai asemenea poze!


he he he, am vrut sa vad cine se repede:PPP
:))))
eu_geminy
Postat pe 24 Noiembrie 2010 20:17
De la: cricat, la data 2010-11-24 20:06:06ada... cauta mai bine.... o sa le gasesti

G.... ai ascuns pozele ? hotomanule


n-am ascuns nimic, mey cri...
doar pentru cei care nu-s in lista.
eu_geminy
Postat pe 24 Noiembrie 2010 20:18
daca tot sunt in 'cerc inchis'..... atunci mai adauga .... sa mai vedem noutati :)
cricat
Postat pe 24 Noiembrie 2010 20:20
cand voi avea timp, mey cri....
:)
eu_geminy
Postat pe 24 Noiembrie 2010 20:24
garbo044878
Postat pe 27 Noiembrie 2010 09:49
sa le fii sluga , si s nu comentezi
marialeia
Postat pe 28 Noiembrie 2010 15:20
De fapt inca nu au descoperit ce-si doresc...ci i-au totul ca atare si actioneaza pur simplu, fara sa piarda timpul pentru a se gandi totusi.
Sunt convinsa ca de regula barbatii desteptii stiu ce-si doresc...
Bendis_27
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:15
Cei mai multi barbati isi doresc sa stie ce doresc femeile. Asa ca problema lor mereu este in mana noastra a femeilor. Cum reusim noi sa disimulam dorintele noastre va fi grija noastra. Iar cum noi stim ca noi ne dorim barbati perfecti sau aproape perfecti, problematica devine spinoasa. Cati barbati tind spre perfectiune? Prea putini pentru secolul nostru.
anarax
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:38
anarax, dar femei, cate tind spre perfectiune? si apoi, ce inseamna, cum ne putem reprezenta perfectiunea relativ la conjunctia femeie-barbat, daca asa pui problema? insa, nu cred ca ideea ori conceptul au rost sau vreo utilitate aici!

si apoi, de ce ne-am ascunde dorintele?! ce sens are `disimularea` lor, precum spui? ce facem, ne jucam, cumva, de-a soarecele si pisica, de-a hotii si vardistii, de-a cine-l `face` pe care, de-a cine supune pe cine si cine domina?! dar ce e aici?! emulatie?! competitie?! un concurs de abilitati filosofico-morale si pilde?! nicidecum! dimpotriva, daca ne-am identifica, numi, impartasi si sustine dorintele, ne-am face un mare serviciu: nu ne-am mai irosi niste timp cu jocul de-a descoperirea, `cine-i cine?!`, ori, si mai bine, nu ne-am irosi pe noi insine aiurea! si apoi, sa ne gandim un pic la faptul ca raporturile femeie-barbat, trebuie (ori s-ar cuveni), din bun simt si loialitate fata de noi insine, sa exprime sinceritate! de ce n-ar exista aceasta sinceritate chiar din primele clipe, in ciuda faptului ca (sau chiar si acolo unde) femeile prefera sa emane si sa mentina un anumit mister, crezand ca barbatii saliveaza si se gudura precum catelusii fideli si manevrabili. sa fim seriosi, ideea ca misterul ar da unei relatii, o nota in plus de importanta, vibratie si erotism, e cam falsa! oare, nu sunt cei mai multi barbati, provocati si starniti de o abordare sexuala directa?!
esme
Postat pe 28 Noiembrie 2010 17:23
eeee... acu ce faci, esme?!...

vrei sa spui cumva ca sabotezi necesitatea impunerii superioritatii feminismului extremist asupra marii mase a prapaditilor si imperfectilor carora inca li se mai spune (impropriu) masculi?!:PP
:))
eu_geminy
Postat pe 28 Noiembrie 2010 18:28
vai de mini ce discutie grea, fug pe alte topicuri, si Esme a intrat din nou intr-o retorica ce derpaseste bietul muritor de rand, deci nu e de mine........departe de a fi perfect.......caut femeie cu mici imperfectiuni...ca impreuna sa descoperim sublimul
casperphantom
Postat pe 28 Noiembrie 2010 18:36
da, ge, sabotez asa-zisa superioritate declarata e vreunuia dintre sexe!

daca ar fi asa, de ce ne-am mai cauta unii pe altii?! (a se citi cum se doreste! ...desi impun directia reversibila femeie-barbat! )
esme
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:04
da, chhiar esme, de ce ne-am tot cauta prin veacuri ???? ca numai una e cea potrivita, dar ....stii la cate incarnari dam de ea ???? si ce putere au doi astfel de oameni ???? odata intalniti ??? puterea de a determina, ei dar asta-i alta problema, nu de asta are nevoie fata ci de un sfat
casperphantom
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:11
casper, esti prea modest, dar problema e ca asta se intampla cand numai vrei tu!

exact despre asta e vorba!: ce atata abracadabra si `cocostarc intr-un picior, ghici, ciuperca, ce-i`?! ce atata mister, cand suntem toti departe de a fi impecabili si perfecti?! impecabili pt cine?! perfecti pt cine?! ...nu are importanta decat pt `celalalt`! ca urmare, casper, totul e cat se poate de simplu, daca ai rabdare si perseverenta! hahaha! asa ca, pune dendritele si axonii la munca!
esme
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:13
esme, logica ta e perfecta, cu aplicabilitatea stam, insa, altfel....
Barbatii vineaza prada, femeile vineaza barbatii - desi convingerea lor ferma e ca sa intimpla taman invers. Insa n-am auzit sau vazut prea multi masculi ingrijorati ca dupa nspe ani de concubinaj madam inca nu-l ia de barbat: si-o bate joc de el?! Il foloseste si il lasa?

Vrem, nu vrem, apartinem unui sex unde majoritatea e cam jalnica.... Eu nu stiu cum poti sa ai tu pretentia la sinceritate.
quasaria
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:17
tocmai asta e Q! dintre sinceritate si masculul care crede ca (ma) vaneaza pt a mai bifa un obiectiv atins in lista lui de achizitii de sex feminin, prefer sinceritatea!
esme
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:28
esme, e bine si cum spui tu, dar ce farmec mai are??
asa, putem negocia ca la piata, cerere si oferta
zambila
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:30
wau,oare asa o fii ???
casperphantom
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:31
dupa o vreme barbatii nu mai vaneaza, nu stiu femeile, dar cand unii isi dau seama ce si cum, nu mai vaneaza, dar cauta, cred ca aculin carul cu fan, stiu fix ce, cu orientarea stau mai prost si cu simturile pe care oarecine,le-a dat de fapt femeii la ce i-or fi trebuind ca sunt atatea care se plang pe aici
casperphantom
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:35
De la: esme, la data 2010-11-28 19:28:32 tocmai asta e Q! dintre sinceritate si masculul care crede ca (ma) vaneaza pt a mai bifa un obiectiv atins in lista lui de achizitii de sex feminin, prefer sinceritatea!

ca bine zici, esme... dealtfel, am inlocuit demult termenul "vanatoare" cu termenul "curtare", si am ramas perseverent. chiar daca nu s-a schimbat nimic, decat cel mult ideea ca nu ma mai "pacalesc" asa de mult... sa zicem!:P
:))
eu_geminy
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:38
vezi, ge, ce inseamna rabdarea, tenacitatea si chibzuinta?! te ajuta sa asculti cu atentie `materia` si sa realizezi ca poate fi maleabila si, in acelasi timp, benefica!
esme
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:49

Ca sa fiu sincera, si eu, in ultimul timp mi-e din ce in ce mia lene sa pretind ca as fi soarece... sau pisica....
quasaria
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:49
si n-ar fi mai bine, Q, sa pretindem ca e vorba de doi soricei ori doua pisici! ca urmare, ca vrem egalitate `si pt catei`, chiar daca suntem `dulai`?!
esme
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:59
o adevarata gradina zoologica, sau doar curtea casei ???
casperphantom
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:00

si pana la urma ce vor barbatii?
persidadamian
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:03
De la: esme, la data 2010-11-28 19:49:13vezi, ge, ce inseamna rabdarea, tenacitatea si chibzuinta?! te ajuta sa asculti cu atentie `materia` si sa realizezi ca poate fi maleabila si, in acelasi timp, benefica!


esme,
ca sa fiu sincer, n-am facut nimic altceva, decat sa inlocuiesc un cuvant cu un altul, mai uman... dar si asta numai in discutii, fiindca nu pica bine unora.:D
in rest, sunt asa cum sunt... adica am ramas tot om.:P
:))
eu_geminy
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:03
iar asta e cel mai important lucru, ge! :)
esme
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:06
esme, dat eu tot nu inteleg aceasta "controversa" eterna si inutila, gen "care pe care"... sunt atatia oameni care pretind ca aa gasit "solutia" de a fi mai "grozavi" - o solutie cautata de cand e lumea, si care de fapt nu exista...:))
eu_geminy
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:21
so, in mintea noastra vanam pretinzand ca facem shopping ?? bine eu nu cred, cred ca adevarul e altul si-n ceea ce priveste barbatii si femeile, cu totii putem fi raniti, si cine spune pana la urma cine sufera mai mult, femeia sau barbatul, aici nu prea vezi barbati care sa se planga, dar poate daca intri pe yuppy, lucrurile stau altfel si acolo mai vezi si un soi de misoginism, in realitate isi fac curaj dupa fiecare refuz
casperphantom
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NICI AICI NU SCAPAM DE EI? 6 De la: valdo68 23 Aprilie 2010 10:30
Barbatii 57 De la: anika 14 August 2010 18:51
Sunt in incurcatura. 37 De la: garbo_4874 25 Noiembrie 2012 23:40
BARBATII...II IUBIM,II URAM SI NU NE SUNT INDIFERENTI 276 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:52
SIMPLU 6 De la: mia79x 22 Mai 2009 13:46
Setari Cookie-uri