E chiar asa de greu sa ma privesc in oglinda si sa imi zambesc?

Cat timp trebuie sa treaca din viata mea sa o pot lua de la capat? S-a terminat cand nici unul din noi nu se astepta la asta. Ne faceam planuri de nunta si chiar de botez.Dar s-a rupt deodata, fara a mai simti nevoia iertarii sau vre-unui inceput impreuna.Acum imi e bine si am lasat in urma tot ce a fost, bun sau rau.Imi fac planuri numai pentru mine.Sa imi termin studiile, sa profesez in continuare in meseria care imi place.Insa ceva ma tine tot timpul in tensiune, cum sa imi revin? Am uitat oare sa ma apropii de cineva?Imi pare ca nimeni nu este indeajuns de bun.Caut un ideal si parca dau numai peste resturi aruncate, suferinde si ele ca si mine.Le consolez si pleaca.Si daca imi ramane gandul la un el mai rasarit, fie este ocupat, fie nu se dovedeste ceea ce as fi crezut.Prima impresie nu conteaza intotdeauna. Poate ca e mai bine sa nu caut ci sa astept. Dar asteptarea asta ma omoara si imi face noptile albe. Vreau o imbratisare si o mangaiere, dar cand o primesc fug mancand pamantul.De frica?Incerc sa imi ocup timpul cu una sau cu alta, dar si asa ma chinui.Intorc capul pe strada sa admir un exemplar sau altul, dar daca se uita mai frumos la mine ma incrunt si ii trec toate gandurile bune pe care ar fi putut sa le aibe. Nu stiu cum sa o iau de la capat.Cum oare sa ma pot trezi linistita?E chiar asa de greu sa ma pot privi in oglinda si sa imi pot zambi?Va fi maine mai bine?
andreealina_oprisan
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:39
Cu siguranta.
Micass
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:43
O sa fie bine te asigur!! si stii de ce, fiintca asta meriti si tu si eu, si alte fete! avem o singura viata si nu e corect ca sa ne omorim in lacrimi si durere, si dor pentru EL! eu am avut o relatie de 4 ani, eram logoadita, si deja se planifica si nunta, si iata ca -sa sfirsit tot, intr-o secunda! primele 3 luni am stat inchisa in casa, era vara, lumea se distra, terasele si petrecerile in toi, nu ma interesa nimic, am slabit cu 10 kg, am plins pina nu am mai avut lacrimi, si ma bucur ca am avut alaturea o prietena, care imi e si sora, ea ma impunea sa ies, sa ma plimbu, asta am inceput, sa ma uit la oameni, si vedeam ca lumea traieste, de ce eu sa nu traiesc? am incercat sa ma intilnesc cu cineva, nu a mers, cum a spus baiatu cela: eu prea vreau tot deodata serios! iata si o prima dezamagire dupa revenirea mea, si iarasi mai tare m-am inchis in mine, dar m-am rugat, m-am rugat mult lui Dumnezeu: sa-mi dea doar puteri sa ma ridic si sa merg inainte!! cu fetele mai des am inceput sa ies, am inceput sa citesc mult,sport fac, cursuri auto, cu toate ca nimeni nu stie nici pina in ziua de azi, ca uneori noapte cind ma duc la culcare pling, de urlu, ca sunt singura! pling, si imi spuna in sinea mea, miine am sa ma ridic si am sa merg mai departe, ca am dreptu de a fi fericita pentru mine, nu pentru un EL! Lupta draga mea, pentru dreptul tau, ai dreptu sa fii fericita, ai dreptu sa visezi, sa speri, crede in asta, lupta daca e nevoie, loveste, urla, e dreptul tau! uitete in oglinda in fiecare dimineata si spune-ti: am dreptu si stiu ca sunt fericita, desteapta, interesanta, merit sa iubesc si sa fiu iubita, si in tot ceea ce fac, bunul Dumnezeu e cu mine!!! spune astea cit mai des, si cind pleci la culcare relaxeazate, si spune exact aceste ginduri, ca ele sa patrunda si in maduva oaselor daca e nevoie!! sa nu uiti niciodata: o femeie cind doreste ceva, va intoarce si lumea pe dos, daca e nevoie, dar ea va atinge scopul ei!!
krinka2005
Postat pe 10 Septembrie 2009 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
indemnizatie dupa indemnizatie 1 De la: garbo265515 22 Februarie 2012 12:43
relaxare 3 De la: eladaela 17 Martie 2011 21:55
ecxistenta 55 De la: tutankhamon 17 Octombrie 2009 00:59
Dragoste sincera sau prefecatorie? 512 De la: erjike60 16 Ianuarie 2010 21:06
7 trasaturi pt a deveni un barbat irezistibil! 35 De la: sora_ilsi 6 Septembrie 2009 19:48
Setari Cookie-uri