iubire adevarata sau iubire falsa?

baietii in general se lauda cu cate fete au stat,dar cand vor sa se insoare prefera o fata virgina.dar din cate stiu eu dragostea vine in timp,mai intai te cunosti,petreci ceva timp alaturi de ea si cand afli ca nu e virgina nu o mai iei de nevasta?pt ca exista doua categorii de fete:cele care fac sex din placere si cele fac dragoste din iubire.sa zicem ca fata nu mai cedeaza pana la nunta,dar iti spune ca nu e virgina renunti la ea?inseamna ca nu e iubire.chiar se leaga atat de mult iubirea de sex?iubesti o fata pt ca e virgina sau pentru calitatile sale,felul cum iti vorbeste,cum arata,pt ca te intelege,pt ca te iubeste...?intr-o relatia baietii vor sa aiba parte de sex,dar daca nu li se ofera de ce isi parasesc iubita?este o iubire falsa.cati mai stiu in ziua de azi sa iubeasca sincer din inima,fara sa ceara nimik in schimb,fara sa reproseze ca au fost sau nu altii inainte lor si sa se bucure de momentele petrecute in prezent?
Ada_nicol
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:51
pt. baieti nu prea conteaza de ce face sex sau dragoste o fata...sub masca lipsei virginitatii isi ascund ei infidelitatile
sora_ilsi
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:56
nu prea mai este la "moda" chestia asta cu virginitatea .. vor mai mult o fata experimentata ..

dar .. chiar si asa, cel care renunta la cea pe care o iubeste (sau spune asta cu tarie ) nu o iubeste, clar indeajuns !
bestia
Postat pe 29 Decembrie 2009 00:07
A fi sau nu virgina inainte de casatorie?!O intrebare buna,dar depinde de varsta la care e realizata aceasta uniune intre cei doi,de principiile lor si asa mai departe.Dar, cred eu , ca e placut ptr un brabat sa stie ca a fost primul si oricum :stati linistite dragelor,nu pierdeti nimic daca faceti dragoste/sex putin mai tarziu;plus ca simti altfel un act sexual la o anumita maturitae spirituala.
M_C_D
Postat pe 29 Decembrie 2009 00:15
pina la urma, nu cred ca vrei sa te mariti cu un tip care in primul rind apreciaza la tine himenul. Si care isi aroga dreptul sa conteste alegeri care te privesc doar pe tine.

Nici nu cred ca vrei sa te mariti cu cineva cu care nu stii cum o sa te simti dpdv sexual. Cine spune ca nu conteaza compatibilitatea in cuplu minte. Conteaza. Si poti foarte bine sa fii compatibila cu el sau la fel de bine poti sa nu fii. Si sa te mariti doar ca sa divortezi ulterior, dupa niste ani lungi in care l-ai adunat de pe la amante - iar tu nici macar nu realizezi care e problema... si de ce se duce in alta parte.

quasaria
Postat pe 29 Decembrie 2009 00:31
De la: M_C_D, la data 2009-12-29 00:15:52A fi sau nu virgina inainte de casatorie?!O intrebare buna

E o intrebare depasita, cu fix 60 de ani!
garbo059117
Postat pe 29 Decembrie 2009 08:21
De la: Ada_nicol, la data 2009-12-27 14:51:47baietii in general se lauda cu cate fete au stat,dar cand vor sa se insoare prefera o fata virgina.dar din cate stiu eu dragostea vine in timp,mai intai te cunosti,petreci ceva timp alaturi de ea si cand afli ca nu e virgina nu o mai iei de nevasta?pt ca exista doua categorii de fete:cele care fac sex din placere si cele fac dragoste din iubire.sa zicem ca fata nu mai cedeaza pana la nunta,dar iti spune ca nu e virgina renunti la ea?inseamna ca nu e iubire.chiar se leaga atat de mult iubirea de sex?iubesti o fata pt ca e virgina sau pentru calitatile sale,felul cum iti vorbeste,cum arata,pt ca te intelege,pt ca te iubeste...?intr-o relatia baietii vor sa aiba parte de sex,dar daca nu li se ofera de ce isi parasesc iubita?este o iubire falsa.cati mai stiu in ziua de azi sa iubeasca sincer din inima,fara sa ceara nimik in schimb,fara sa reproseze ca au fost sau nu altii inainte lor si sa se bucure de momentele petrecute in prezent?


Ai pus problema gresit inca de la inceput. In zilele noastre, majoritatea barbatilor nu mai au pretentia ca cea ce le va fi sotie sa fie neaparat virgina.
Pana si cei batrani s-au obisnuit cu ideea si sunt la curent cu evolutia noilor generatii :)
Consider ca este destul de riscant sa ,,nu cedezi pana la nunta'' pt ca sexul joaca si el un rol important intr-o relatie, poate ca nu intelegi acum, insa atunci cand vei avea un partener si nu vetif i pe aceeasi lungime de unda in pat, cu siguranta ca vei prinde ideea.
Nu zice nimeni ca o fata sa se culce cu toti parteneretii ei ( cut oate ca majoritatea tipilor ar prefera asa ceva ), insa atunci cand tu, ca fata ( ,,tu'' general ) intalnesti un tip f ok, cu care ai o relatie superba, dureaza de ceva vreme, ai incredere in el si sentimentele sunt reciproce, relatie trebuie sa evolueze intr-un fel, sa descoperi si alte ,,teritorii''

Kid0
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:16
suna interesant
pik_nik
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:18
haidi bre ca are dreptate pushtiulica aista ...
doar ca prea a romantat raspunsul... eu unul l-as fi dat ceva mai direct
ready_vivus
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:22
evident ca are dreptate, si-l admir de ceva vreme pentru cum gandeste
pik_nik
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:27
De la: ready_vivus, la data 2009-12-29 18:22:09haidi bre ca are dreptate pushtiulica aista ...
doar ca prea a romantat raspunsul... eu unul l-as fi dat ceva mai direct



L-am romantat pt ca varsta celei care a deschis topicul este de doar 19 ani...si tinand cont de dilemele ei actuale m-am gandit sa fiu mai draguta in exprimare !
Kid0
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:30
Ce puteti sa credeti despre acest fapt: imi place enorm de o femeie mai mare ca mine cu 8 ani, inaintesa o cunosc nu stiam acest lucru (ca ea e mai mare ca mine si nici ea), ne-am vazut ne-am placut, defapt eu am adnitar-o de la distanta pt ca nu stiam daca este cu cineva sau nu, nu voiam sa intervin in fericirea altora, dar ea s-a interesat la prietenii mei ca cine sunt intr-un final am ajuns sa vorbim amical, cu intentia de a ne cunoaste mai bine (din partea mea presupun ca si a ei). Totul parea sa aiba un viitor pana cand a aflat varsta mea dupa care s-a indepartat de tot de mine, de la acea prietenie au trecut 5 ani in acest timp eu o aveam mereu in minte, de atunci am avut mai multe relatii dar de fiecare data cand eram cu cineva faceam comparatie intre ea si "actuala", tot timpul o vad in fata mea chiar daca sunt cu alta, mintea imi fuge doar la ea, ziua noaptea inca mai sper sa reusesc sa o fac sa fim impreuna dat fiind ca ea nu a mai avut nici o relatie de atunci, ce credeti e iubire adevarata sau prostie curata?
PPGSMC
Postat pe 26 Ianuarie 2010 19:11
si cam de ce varsta ar fi vorba?
in plus - depinde ce si cat ati avut in comun - ca timp, experienta...
panty_C
Postat pe 26 Ianuarie 2010 19:27
De la: Ada_nicol, la data 2009-12-27 14:51:47baietii in general se lauda cu cate fete au stat,dar cand vor sa se insoare prefera o fata virgina.dar din cate stiu eu dragostea vine in timp,mai intai te cunosti,petreci ceva timp alaturi de ea si cand afli ca nu e virgina nu o mai iei de nevasta?pt ca exista doua categorii de fete:cele care fac sex din placere si cele fac dragoste din iubire.sa zicem ca fata nu mai cedeaza pana la nunta,dar iti spune ca nu e virgina renunti la ea?inseamna ca nu e iubire.chiar se leaga atat de mult iubirea de sex?iubesti o fata pt ca e virgina sau pentru calitatile sale,felul cum iti vorbeste,cum arata,pt ca te intelege,pt ca te iubeste...?intr-o relatia baietii vor sa aiba parte de sex,dar daca nu li se ofera de ce isi parasesc iubita?este o iubire falsa.cati mai stiu in ziua de azi sa iubeasca sincer din inima,fara sa ceara nimik in schimb,fara sa reproseze ca au fost sau nu altii inainte lor si sa se bucure de momentele petrecute in prezent?
Draga eu cred ca sexul se face cu partenerul care il iubesti...Care te respecta..Un barbat care te paraseste pt ca nu faci sex cu el,,inseamna ca doar asta l-a interesat...Un barbat care te iubeste,iti respecta gandirea si te asteapta...Daca este vreun barbat smecher si profitor..Normaal ca ala insista ca sa isi atunga interesul..Eu zic ca este foarte frumos,pt o femeia sa faca sex cu un singur barbat,stabil cum ar fii sotul tau..Nu sa iti incepi viata sexuala de la o varsta frageda,,poate ca barbatul este neserios..femeia prinde gustul si se obisnuieste,apoi se culca cu multi barbati...Apoi pana se casatoreste,,,poate o cunaoste tot cartierul,,cu barbatii care s-a culcat..Si barbatii se lauda,,vorbesc intre ei....Apoi sa ajunga pe la urechile la sotul tau,,ca te-ai culcat cu zeci de barbati.Nu cred ca i-ar fii asa placut si te-ar respecta...Si barbatii se culca este adevarata..Dar macar femeile nu se lauda,asa ca barbatii...Nu o sa afli tot despre el..Dar barbatul o sa afle,pt ca barbatii nu au rusine si se lauda
omulsincer
Postat pe 26 Ianuarie 2010 21:00
De la: buna01, la data 2010-01-26 21:00:26
De la: Ada_nicol, la data 2009-12-27 14:51:47baietii in general se lauda cu cate fete au stat,dar cand vor sa se insoare prefera o fata virgina.dar din cate stiu eu dragostea vine in timp,mai intai te cunosti,petreci ceva timp alaturi de ea si cand afli ca nu e virgina nu o mai iei de nevasta?pt ca exista doua categorii de fete:cele care fac sex din placere si cele fac dragoste din iubire.sa zicem ca fata nu mai cedeaza pana la nunta,dar iti spune ca nu e virgina renunti la ea?inseamna ca nu e iubire.chiar se leaga atat de mult iubirea de sex?iubesti o fata pt ca e virgina sau pentru calitatile sale,felul cum iti vorbeste,cum arata,pt ca te intelege,pt ca te iubeste...?intr-o relatia baietii vor sa aiba parte de sex,dar daca nu li se ofera de ce isi parasesc iubita?este o iubire falsa.cati mai stiu in ziua de azi sa iubeasca sincer din inima,fara sa ceara nimik in schimb,fara sa reproseze ca au fost sau nu altii inainte lor si sa se bucure de momentele petrecute in prezent?
Draga eu cred ca sexul se face cu partenerul care il iubesti...Care te respecta..Un barbat care te paraseste pt ca nu faci sex cu el,,inseamna ca doar asta l-a interesat...Un barbat care te iubeste,iti respecta gandirea si te asteapta...Daca este vreun barbat smecher si profitor..Normaal ca ala insista ca sa isi atunga interesul..Eu zic ca este foarte frumos,pt o femeia sa faca sex cu un singur barbat,stabil cum ar fii sotul tau..Nu sa iti incepi viata sexuala de la o varsta frageda,,poate ca barbatul este neserios..femeia prinde gustul si se obisnuieste,apoi se culca cu multi barbati...Apoi pana se casatoreste,,,poate o cunaoste tot cartierul,,cu barbatii care s-a culcat..Si barbatii se lauda,,vorbesc intre ei....Apoi sa ajunga pe la urechile la sotul tau,,ca te-ai culcat cu zeci de barbati.Nu cred ca i-ar fii asa placut si te-ar respecta...Si barbatii se culca este adevarata..Dar macar femeile nu se lauda,asa ca barbatii...Nu o sa afli tot despre el..Dar barbatul o sa afle,pt ca barbatii nu au rusine si se lauda
omulsincer
Postat pe 27 Ianuarie 2010 14:06
si eu considera k cel kre asteapta pana vei fi pregatita sa faci sex te iubeste si e bine sa o faci cu cel pe kre il iubesti la randul tau si sa fiti siguri amandoi de sentimentele voastre,k altfel s-ar putea sa regreti...
simonik_scumpik
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:08
sexul este ceva frumos,dak e facut cu cap si cu rabdare si dak exista si iubir la mijloc e si mai bine...:*
simonik_scumpik
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:11
70, iaca pozna .

sa astepte, ce? a! sa faca sex. auzi, da ce pregatire ii trebuie? masterat, doctorat?



din cata anatomie stiu eu, sexul e facut cu un cap . in ce priveste rabdarea, e discutabil.
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:14
Ada... Unde ai facut tu studiul acesta, de ai ajuns la concluzia ca barbatii vor sa isi ia neveste virgine?
Reflex
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:18
670...chestia cu sexul facut cu cap...atata am auzit fraza asta, ca mi`e lehamite de ea!
Reflex
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:20
cum dreaq nu ti-a fi lehamite dac-o faci cu capu' ala?!?

bre,975...cu celalalt cap tre' s-o faci...
preciouss
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:23
75, iti zic eu. sunt tot felul de sitiri idioate, unde tot felul de frustrate sustin asta teorie de pe vremea lui pashvante.asta ,pentru ca, madamele, nu au avut nici o invitatie la asa trebushoara

si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:24
vave, las ca stie el cu ce cap , da de pragul de sus . sau de jos
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:26
preci...cu capul pli o fac! specificarea asta, ca sa nu lasam loc de interpretari multicolore.
Reflex
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:26
eu tot stau si ma intreb cum e aia "iubire falsa"?
panty_C
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:46
ce-i aia?!!!
Reflex
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:51
panteruto, e ceva ce pare a fi dar nu e. sau ceva ce nu e dar pare a fi. oricum, ceva in genul

el sau ea zice ca iumbeste dar, incaleca doua deste la spate cand enunta asa blasfemie
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:51
iote bre....reflex....

ne-am dat dreaq,ce mai!

te rog frumos incearca sa nu folosesti limbajul asta atat de viu colorat,noi suntem mai pudibonde...
asta daca vrei sa faci casa buna cu noi p'acilea...

limba romana are o multitudine de subtilitati de care te-ai putea folosi cu succes ca sa-ti exprimi suculent trairile...

multumesc!
preciouss
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:53
hai bre totusico, ca aia-i minciuna curata
panty_C
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:54
ba nu, panteruto. aceea e diplomatie
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragoste sincera sau prefecatorie? 512 De la: erjike60 16 Ianuarie 2010 21:06
tenismenul cuceririlor! 6 De la: pik_nik 13 Februarie 2010 16:56
Ce fel de barbat poate fi cel ce crede in prieteni si nu in iubita lui 90 De la: Ciocanitoarea 20 Februarie 2012 14:38
Ajutooor :)) 9 De la: Sky 5 Octombrie 2009 07:12
BARBATI INTRETINUTI DIN DRAGOSTE 262 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:51
Setari Cookie-uri