CAND SCAPAM DE PENIBILUL GUVERN BOC???

domnu marcel, atata timp cat lumea gandeste ca tine, si anume:
"O alta intrebare care ma rascoleste:
pentru ce este nevoie sa dam salarii exagerate (noi poporul roman, din impozitele pe care le platim) la sute de parlamentari doar ca sa ridice toti destele in directia impusa de tartorul sef?
De ce nu punem cate un singur parlamentar de la fiesce partid iar votul lui sa valoreze atat cat procentaj a obtinut la alegeri!
Este exact acelasi lucru.... dar economia la buget ar fi colosala! "

nu te mira ca am ajuns din nou la dictatura

da' pt ce sa mai platim fiecare conducator de partid? io zic ca un singur partid si un singur conducator e suficient ca sa ne reprezinte interesele, nu crezi?
zambila
Postat pe 12 Noiembrie 2010 12:52
pai daca pica guvernul boc, cine-l inlocuieste? (nu sunt deloc simpatizanta lor, si nici nu-mi place sa fac politica) intreb , pentru ca oricum a-i da-o tot niste imbecili, avizi de putere si avera ajung la putere.... sau poate aveti voi o alta varianta pe care eu nu o stiu?!
aly_fab
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:08
bun, l-au impuscat pe ceausescu....si ce-a urmat?!?!?! o perioada de hotie si de saracie in masa a tarii!!!
aly_fab
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:10
nu cred ca este vorba de mea culpa ci doar de faptul ca regret ca m-am inselat crezand ce nu trebuia! parerea mea este ca dupa 20 de ani de guvernari in interesul unora si de politica pt hotie, am ajuns sa credem ca suntem blestemati ca natiune; spun asta pt ca la fiecare 4 ani am tot ales pe alti si alti dar rezultatul este acelasi: trai prost si perspective sumbre!
generatia mea ( trecuti de 40 ), a avut o soarta de kko, in sensul ca pe timpul lui "ceasca" ne-am mancat tineretea iar dup '90 am trait tranzitia......care tranzitie?
ma uimeste intreaga clasa politica...gasca aia de tembeli, de oameni lipsiti de scrupule care au tupeul sa candideze de fiecare data la alegeri, in conditiile in care nu au facut altceva decat sa fure cu un tupeu de excroci, caracteristic lor; foarte dureros este faptul ca nici copii nostri, din pacate, nu au un viitor cert si sigur, asa cum ne-am fi dorit si cum ar fi normal!
sa speram ( la nesfarsit ) ca va fi mai bine
tymbark
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:15
De la: Lidiaolteanu, la data 2010-11-08 16:18:35
De la: tymbark, la data 2010-11-08 13:54:24
De la: eu_geminy, la data 2010-11-08 13:44:55
De la: tymbark, la data 2010-11-08 13:41:48mai in gluma mai in serios....cam asa este nu cred ca exista alta solutie decat terorismul intern: ei ( politicienii) ne fura si ne mint si noi le dam foc de vii


mey tym, asta e o solutie pe termen lung... cam peste vreo 20 de ani, daca nu se schimba nimic...:D
:))


nu stiu daca mai ma rabdare inca 20 de ani, gemi


Eu cred ca nu trebuie sa asteptam inca 20 de ani. Ar fi culmea... am acceptat 50 de ani de comunism, sa mai accepta 40 de umilinta? Pai tara asta nu mai dureaza 20 de ani nici daca iesim peste o luna in strada si-i dam jos pe basescu si pe banda lui de hoti ordinari. Romania e aproape vanduta cu totul. In 20 de ani am ajuns de unde am plecat in 89. Avem libertate acum... Libertatea de a vorbi in vant, fara ca nimeni sa ne bage in seama. Ma intreb de multe ori, care situatie e mai rea si mai umilitoare? Cea in care ceausescu ne punea pumnul in gura, sau cea de acum in care urlam ca lupii la stele si astia nu ne baga in seama deloc?
Nu va luati de mine, intentionat nu am folosit majuscule. Pentru scursurile istoriei nu se folosesc majuscule.


iubita, scuze, dar in 20 de ani am ajuns de 10 ori mai jos decat erma pe vremea comunismului. ai dreptate toata tara e vanduta, nu se produce mai nimic....
aly_fab
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:17
bai nene, hai sa (ne) mai si radem umpik...
anunta Mircea Badea aseara ca boc va taia panglica pentru 10 noi kilometri de autostrada, intre Turda si Campia Turzii.
si a completat ca panglica va fi mai lunga decat autostrada.:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:18
nu dam noi bani parlamentarilor, isi iau ei singuri, au nevoie de ajutor doar la carat...

si pe cine propui nea marcel sa votam? pe aia nu, pe ailanti nu... da' mai trebuie sa votam? nu te obliga nimeni sa te duci la vot

in zona in care stau eu, li s-a dat oamenilor 30 de lei ca sa voteze cu basescu sau cu ceilalti, mai mult pentru basescu, pensionarii au fost chemati la nu stiu ce cantina lu peste (ei se laudau ca merg la chef) si le dadea o masa si nu mai stiu ce, si pe langa ei si altii care au fost cumparati cu nimicuri pentru un vot, de parca le-ar fi ajuns toata viata

eu am luat 30 lei care mi-au fost dati sa votez cu basescu si m-am dus sa-mi iau tigari si am votat cu geoana, multi intrebau, "ai votat cu basescu nu cu comunistii, asa-i?" iar acum injura care mai de care si isi baga unghia-n gat ca le e greu

tym avea dreptate... care se ofera sa fie teroristul, eu una ma bag

ati vazut filmul "motivat sa ucida" ? asa ar trebui si cu astia, nici sa nu stie cand ii paleste ceva







?
Laura_M
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:19
tym, oamenii cu bun simt si cu intelectual nu or sa faca niciodata politica...in romania.... pentur ca sunt prea multe hiene in parlament si se mananca intre ei. acolo este ca in jungla, cine-i mai nesimtit si mai tupeist ramane, cine nu... afara!!
aly_fab
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:19
ge, da :)) si probabil asa va ramane inca 10 ani de acum incolo :))))
aly_fab
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:20
aly, pai daca gandim fatalist, nu mai incercam niciodata sa schimbam nimic, ca si-asa nu se schimba nimic, nu? traiasca base si ai lui, pana ne termina de tot!...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:20
nu stiu cum de nu le e rusine
Laura_M
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:21
Laura, rusinea e ultimul lucru care i-ar putea jena...:))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:22
de acord cu tine aly dar.....nu ai auzit de oameni care erau mielusei si cand au ajuns in Parlament, au devenit hiene?
tymbark
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:23
mda, mai mult ne e noua rusine de rusinea lor
Laura_M
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:23
lasa laurici, hai la o tigara!
aly_fab
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:23
bey aici sunteti?
v-ati adunat pe topicul asta
tusi_Oli
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:25
puteti fuma si aici, mey, io-s la a treia tigarE...:P
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:25
tym, asa-i domne` .... offf... nici cum nu-i bine!!
no ca am stat destul la taclale cu voi, am facut si politica....acu` tre` sa ma apuc de gatit!! va salut si o zi buna stimati useri
aly_fab
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:25
tusi, pe unde e loc de injurat, suntem primii...:))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:25
mai oameni buni....trebuie sa intelegeti ca acum este momentul ca noi, populatia asta amarata si descurajata, trebuie sa dea o lectie f dura intregii clase politice, categoric noi si nu alti politicieni ca Vadim sau Ciorbea!
tymbark
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:26
http://www.youtube.com/watch?v=QlTNJsfa6A0&feature=related


tusi_Oli
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:27
ge, vezi ca ti se aburesc geamurile acolo.
tusi te salut si pupici
aly_fab
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:27
De la: tusi_Oli, la data 2010-11-12 13:27:02http://www.youtube.com/watch?v=QlTNJsfa6A0&feature=related




http://www.youtube.com/watch?v=d2-ftr5D2f0&feature=related
tusi_Oli
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:27
aly, la mine e cald, asa ca

"ferestrele deschise larg spre soare
azi nu mai au nici gratii, nici zavoare
si nicio mana nu le-a mai inchis
ce-a fost doar vis, azi nu mai este vis..."

:)))))))))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:29
si eu pe voi merg la si o gura de cafa
revin pana atunci ascultati ce v-am trimis
tusi_Oli
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:29
cred ca titlul corect al acestui topic era "abuzivul guvern boc" si nu penibil! daca este penibil...poate ne amuza dar abuziv...ne afecteaza pe toti in aceeasi masura
tymbark
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:30
De la: tymbark, la data 2010-11-12 13:26:14mai oameni buni....trebuie sa intelegeti ca acum este momentul ca noi, populatia asta amarata si descurajata, trebuie sa dea o lectie f dura intregii clase politice, categoric noi si nu alti politicieni ca Vadim sau Ciorbea!


tym, nu va iesi lumea furioasa in strada, pana nu trece iarna... asta in cazul cel mai optimist.
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:30
un titlu mai bun era:

cand iesim din epoca rapandulelor super-infecte?
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:32
ioai pupacioaselor, va tzucalesc si eu, oli iar chiulesti?

tigara, a zis cineva tigara? io-s prima

tym, nu stiu cat de unita e lumea, in general oamenii sunt lasi, cu gura sunt mari si tari la colt de strada sau la ulita, dar cand e vorba sa faca ceva, se dau inapoi, bine, in rahatul in care suntem noi acum, suntem bine motivati sa facem pe dracu-n patru

pe noi cred ca ar trebui sa ne conduca altii, cum e primarul sibiului de exemplu, sa nu fie roman, romanau e hot si tigan, parlamentarii nu sunt mai presus ca tiganii
Laura_M
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:33
nu uita gemi ca revolutia, fie ea si provocata, a inceput iarna....asteapta un pic sa se sparga ceva bube din Guvern si mai vorbim
tymbark
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RIENDOL- complement dietetica ajuta la prevenire cancerului 2 De la: Freya__ 1 Mai 2011 15:44
Hey am descoperit un produs pentru depistarea cancerului la sani 1 De la: garbo_stefy 2 Martie 2011 14:20
aloe vera gel pur este bun pentru piele? 1 De la: posagadejos 16 August 2011 16:02
Durere incheietura 4 De la: garbo_385843 17 Octombrie 2017 00:08
despre medicamentul 7 De la: garbo243957 13 Iunie 2013 19:52
Setari Cookie-uri