CAND SCAPAM DE PENIBILUL GUVERN BOC???

dah...
a inceput iarna(h)...

dupa 45 de ani...:D:D:D
:)))))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:37
De la: Laura_M, la data 2010-11-12 13:33:45ioai pupacioaselor, va tzucalesc si eu, oli iar chiulesti?

tigara, a zis cineva tigara? io-s prima

tym, nu stiu cat de unita e lumea, in general oamenii sunt lasi, cu gura sunt mari si tari la colt de strada sau la ulita, dar cand e vorba sa faca ceva, se dau inapoi, bine, in rahatul in care suntem noi acum, suntem bine motivati sa facem pe dracu-n patru

pe noi cred ca ar trebui sa ne conduca altii, cum e primarul sibiului de exemplu, sa nu fie roman, romanau e hot si tigan, parlamentarii nu sunt mai presus ca tiganii


nu este unita lumea pt ca merge pe ideea ca poate fi si mai rau, aici gresesc multi!
tymbark
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:37
laura, lumea e imprastiata ca potarnichile...
nu-s nici macar doi, impreuna...
asta e "marea opera" a epocii basescu...:))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:39
si daca se sparg bube in guvern, ce?...
il vom avea pe boc al 14-lea acusi...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:40
De la: Laura_M, la data 2010-11-12 13:19:22tym avea dreptate... care se ofera sa fie teroristul, eu una ma bag


Alta data sa belesti ochii mai bine Eu o tot zic de vreun an si mai bine ca daca platiti bine, ma ofer eu. Da' vaz ca vorbesc tot la pereti ...
Pregatirea este, doar materialul imi trebuie, da' sa fie mai mult, ca nu ma opresc doar la cotroceni sau la palatu' lu' victoria... vorba aia, si casa populimii e destul de aproape si de mare
Thor_again
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:42
De la: eu_geminy, la data 2010-11-12 13:37:26dah...
a inceput iarna(h)...

dupa 45 de ani...:D:D:D
:)))))


foarte adevarat...dupa 45 de ani insa acum au trecut 20 de ani de "capitalism" iar omul s-a invatat cu stilul asta de viata! nu crezi in vb aceea: totul pana la bani?
tymbark
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:42
Laura, Primarul Sibiului (cu litere mari) - Klaus Johannis - nu era bun, fiindca e prea gospodar, si e un om cu staif, de inalta clasa.
Cine e din Sibiu, sau cunoaste bine Sibiul, stie bine de ce.

ceea ce nu se potriveste la romani, ai caror reprezentanti s-au si chinuit sa-l manjeasca, macar nitzel.:P
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:43
mai lasa si la altii nea thorel, nu fii egoist
Laura_M
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:43
nu mai stiam cum il cheama nu era bun ca nu era pupincurist si marioneta, boc ii sterge si geamurile acasa
Laura_M
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:45
De la: tymbark, la data 2010-11-12 13:42:40
De la: eu_geminy, la data 2010-11-12 13:37:26dah...
a inceput iarna(h)...

dupa 45 de ani...:D:D:D
:)))))


foarte adevarat...dupa 45 de ani insa acum au trecut 20 de ani de "capitalism" iar omul s-a invatat cu stilul asta de viata! nu crezi in vb aceea: totul pana la bani?


da, mey tym, ai dreptate...
da' la noi in tara mai e o clasa - o casta, mai bine zis.
care zice: "totul pentru ultimii bani".
iar ei au puterea:D
:))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:45
De la: Thor_again, la data 2010-11-12 13:42:00
De la: Laura_M, la data 2010-11-12 13:19:22tym avea dreptate... care se ofera sa fie teroristul, eu una ma bag


Alta data sa belesti ochii mai bine Eu o tot zic de vreun an si mai bine ca daca platiti bine, ma ofer eu. Da' vaz ca vorbesc tot la pereti ...
Pregatirea este, doar materialul imi trebuie, da' sa fie mai mult, ca nu ma opresc doar la cotroceni sau la palatu' lu' victoria... vorba aia, si casa populimii e destul de aproape si de mare


ok thor am belitsml-happy0009: .....how much?

sa specifici daca esti platitor de TVA :
tymbark
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:46
De la: Laura_M, la data 2010-11-12 13:45:03 nu mai stiam cum il cheama nu era bun ca nu era pupincurist si marioneta, boc ii sterge si geamurile acasa


da, mey Laura, si probabil ca lui Johannis nu-i intorceau curul cum i-l intorc lui Basescu pe la Strassbourg...:D
ce ne trebuie noua "ciudati" din astia.

Johannis pentru vulgul basescian e un fel de alien...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:46
De la: eu_geminy, la data 2010-11-12 13:45:08
De la: tymbark, la data 2010-11-12 13:42:40
De la: eu_geminy, la data 2010-11-12 13:37:26dah...
a inceput iarna(h)...

dupa 45 de ani...:D:D:D
:)))))


foarte adevarat...dupa 45 de ani insa acum au trecut 20 de ani de "capitalism" iar omul s-a invatat cu stilul asta de viata! nu crezi in vb aceea: totul pana la bani?


da, mey tym, ai dreptate...
da' la noi in tara mai e o clasa - o casta, mai bine zis.
care zice: "totul pentru ultimii bani".
iar ei au puterea:D
:))


mai omule cum dracu ai tu replica la toate? lasama si pe mine sa termin ideea
tymbark
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:48
ia bagati un ochi aici l-am primit si eu si este prea fain ca sa nu il impart cu voi

L-am primit, fiind bun e pacat sa nu-l dau mai departe !!




Bula avea o colega de birou buna n draci, dar din pacate indisponibila. O sorbea din priviri n fiecare zi si crapa de necaz ca nu-i poate face nimic.

ntr-o zi ajunge att de frustrat nct se duce direct la ea si i spune deschis n fata:
- Esti o femeie superba si mi doresc foarte mult sa te am macar o data. Uite, daca ma lasi o singura data , ti dau 500 de euro.

Tipa refuza fara sa stea pe gnduri.

Bula insista, explicndu-i ca totul se va termina repede:
- Eu stau n spatele tau, arunc banii pe podea, tu te apleci sa-i iei si pna i-ai ridicat eu am si terminat treaba.

Tipa sta si se gndeste o secunda, dupa care spune ca trebuie sa se consulte cu prietenul ei si l suna.

Prietenului ei, cnd aude despre ce e vorba, i sticlesc ochii si-i vine o idee:
- Cere-i 1000 de EURO si ridica rapid banii, asa nu va avea timp nici macar sa-si dea pantalonii jos.
Gagica e de acord si accepta propunerea.

Dupa vreo jumatate de ora prietenul ei ncepe sa-si faca griji, nemaiprimind nici o veste, si, la un moment dat, o suna el s-o ntrebe ce s-a ntmplat.

Tipa raspunde gfind, printre gemete:

-"Nemernicul a folosit monede...".


Morala:
O propunere de afaceri trebuie analizata ntotdeauna n profunzime nainte de a bate palma si de a te trezi "aranjat".







tusi_Oli
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:50
mey tym, aciulea nu ne inchidem gura, ca nu ne auzim...
netul suporta orice, asa ca nu luati in seama prostiile mele...:))

vorbesc si eu ca baba abia scapata din puscarie, cu fosta colega de celula...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:51
va tuc am plecat la mine a inceput wekendul
tusi_Oli
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:51
sa nu va bateti, io ma duc sa bat un cui, imprumutati-ma pe mine cu niste cafea ca mi-e lene sa-mi fac
Laura_M
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:52
buey nene, noi nu folosim surogate.
ne trebuie un babuin adevarat, de-ala de se teme numai de untura de porc...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:53
Romanul este prin nastere un individualist. Parerea mea.
Ii pasa doar de propria persoana. Nu va mai iesi nimeni in strada vreodata. Si apoi cred ca Romania este o tara ce trebuie "manuita" de cineva din exterior. Pentru ca noi nu suntem in stare sa ne gospodarim singuri. Ca tara.
Fiecaruia ii pasa numai de el. Si oricine este la putere e prea putin interesat de nevoile celorlalti.
Si apoi, voi credeti ca romanii isi iubesc tara? Eu cred ca nu. Nu e nimeni in stare sa puna binele tarii, inaintea binelui personal.
picaturaderoua
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:54
oli, lol
Laura_M
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:54
numai tu Oli puteai sa postezi asa ceva

apropo's...am niste monezi, ce zici?
tymbark
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:55
De la: eu_geminy, la data 2010-11-12 13:51:44mey tym, aciulea nu ne inchidem gura, ca nu ne auzim...
netul suporta orice, asa ca nu luati in seama prostiile mele...:))

vorbesc si eu ca baba abia scapata din puscarie, cu fosta colega de celula...:D
:)))


pai nu spui bre prostii dar ma obligi sa raspund la fiecare afirmatie a ta
tymbark
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:57
"Nu e nimeni in stare sa puna binele tarii, inaintea binelui personal." pentru parlamentari e valabil, dar eu pot sa ma sacrific sa fiu kamikaze si sa va scap de nemernici
Laura_M
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:57
oli multam fain pentru trburile alea trimise, asa baieti as adopta si eu :D
sa nu ma spui
Laura_M
Postat pe 12 Noiembrie 2010 14:00
a propos de bancul lui tusi, tot aseara, Mircea Badea a afirmat din nou ca Elena Udrea e BUNA. (motivul pentru care si-au furat-o recent de la CNA).
si a completat: deoarece a impartit un camion cu ajutoare...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 14:02
mey tym, eu am mai spus:

postarile mele nu cer niciodata raspuns.
si-apoi, pentru cine doreste, n-au intrat zilele in sac.

noi sa fim sanatosi, cu totii!...:)
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 14:04
De la: tymbark, la data 2010-11-12 13:55:46 numai tu Oli puteai sa postezi asa ceva

apropo's...am niste monezi, ce zici?


ia stai sa ma uit in profilu' lu tusi, ca n-am vazut-o in poze...
nu de alta, da si eu am o scrumiera imensa, plina de maruntzis...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 14:05
darnica femeie
Laura_M
Postat pe 12 Noiembrie 2010 14:06
corect, Laura, ca mi-am amintit...
a mai zis Badea asa:

de data asta, Udrea e Buna, CA O DA, nu ca o ia...:))))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 14:08
he he he... panarama asta de betzivan "nu si-a permis" sa mearga cu Angela Merkel, nici la cafea, nici la crajma cu taraf... in schimb, ieri s-a putut duce cu unul dintre promotorii terorismului international...
de dragul lui Hayssam, (despre) care (a aflat ca) va fi adus in tara.
la Pastele Cailor.:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 14:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare ce poate fi? 24 De la: garbo158841 21 Septembrie 2010 16:07
hiperventilatie 9 De la: babycryss 13 Octombrie 2010 21:49
Rusinea de a merge la psiholog sau psihiatru 9 De la: ana_pop 14 Septembrie 2015 15:42
aloe vera gel pur este bun pentru piele? 1 De la: posagadejos 16 August 2011 16:02
AM NEVOIE DE AJUTOR! 1 De la: riana65 27 August 2008 19:02
Setari Cookie-uri