Sa raman sau sa ies din relatie...?

De la: garbo113747, la data 2010-11-11 18:34:59dar de ce nu cititi voi carti de psihologie in loc sa va tot intrebati una pe alta, un IQ mai mic decat un altul? ma intreb si eu...


poate n-ai un IQ suficient de mare sa intelegi de ce....
quasaria
Postat pe 11 Noiembrie 2010 19:41
a,poi atunci io relationez cu morti si ingropati de fro' 4 ani asea,cam de cand s-a terminat increderea aia...
preci
Postat pe 11 Noiembrie 2010 19:55
preci, si eu...
Sint cam ca in bancu'ala cu incinta:

Intuneric... intr-un cimitir, un gropar blazat sapa o groapa.
Un schelet iese dintr-un mormint vecin si incearca sa-l sperie... Omu` scirbit... mait trage doua fumuri din Carpati si-si vede de treaba... Scheletul tot mai insistent... Groparu` nimic.
Scheletul, dezamagit, se indeparteaza si da sa sara gardul cimitirului. Groparul pune mina pe lopata si-i arde una : " Ridem, glumim.. da' nu parasim incinta, da...?!"
quasaria
Postat pe 11 Noiembrie 2010 20:14

bine am zis eu - necrofage,neneaca..
preci
Postat pe 11 Noiembrie 2010 20:19
Daca relatia voastra s-ar fi bazat pe iubire reciproca, iubire adevarata, nu se ajungea la ''cotrobaieli'', ''intalniri pe ascuns'', etc... La voi nu exista iubire... ci inlocuirea unei relatii pierdute. In locul tau nu mi-asi mai pune problema de maniera- ma inseala sau nu, ci: ne este bine impreuna... avem incredere in relatia noastra... si abia apoi asi decde daca merita sau nu sa continui. Din cate ne-ai relatat, parerea mea este ca nu sunteti facuti unul pentru celalalt si relatia voastra se va destrama in curand. Stiu ca sunt putin cam dura dar asa se vede din barca mea. Si stii ce: tu nu trebuie sa faci decat sa fii tu, sa fii realista ca dragoste cu sila si pistolul la tampla nu se face, lasa urmaririle ca nu duc la nimic bun, dimpotriva te transforma intr-un monstru , te acresc si asta nu e bine pentru tine. Repet: fii tu si lucrurile se vor aseza , intr-un fel sau altul, in viata ta. Tipul nu merita sa te sacrifici pentru el.
Anilus
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna... 27 De la: viorica_tzuca 16 August 2012 11:24
sa ii spun ce simt sau nu? 19 De la: Anilus 2 Decembrie 2010 20:25
eu sunt 0 De la: 19 Iunie 2010 14:12
Ce face un barbat care se gandeste la... viitor? 158 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:38
singuratate in doi 35 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:40
Setari Cookie-uri