portretul barbatului roman

mey dragilor...
citind mai sus, bag seama ca ati trecut la discutia unor chestiuni de fond a formularii postarilor. eu zic sa le trecem prin comisie, apoi sa le supunem la vot in plenul celor doua camere...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:01
Imi pare rau de tine garbo 275.
Fetita este cea care conteaza.
Lupta ca ea sa se faca bine si apoi lasa-l in plata Domnului.
cricat
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:02
care camere Ge..... sufragerie si dormitor????
cricat
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:03
se poate spune si asa, mey cri...
respectiv Camera Fumeii si Camera Barbatului...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:06
275
silfida
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:07
In Romania statul nu face nimic pentru protejarea femeii si copiilor. In alte tari daca un barbat loveste o femeie sau isi maltrateaza copii a pus-o. In Romania in majoritatea cazurilor de violenta domestica femeia e cea care trebuie sa paraseasca locuinta impreuna cu copiii si sa stea pe unde apuca in loc sa fie indepartat agresorul.
garbo000046
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:08
silfida, evident ca si eu sunt pt existenta unor legi, si aplicarea lor asa cum se cuvine, dar daca asta nu se intampla, eu ce fac?
efectiv, ce fac!? si nu vorbesc de mine personal...
am mai povestit de vecinii mei, care se bateau intr-o noapte, evident ca am chemat politia, si ei au venit sa ma chestioneze pe mine, ca "n-aveau ce face!"
deci, putea s-o omoare pe femeie, ca nu se putea baga nimeni, daca domnu nu deschide usa!
si atunci, efectiv, ce faci???
cea mai buna solutie e sa placi!
dar daca ala te omaora practic in bataie, pe neasteptate, ce faci??
pai, legea junglei, cum ziceai: care pe care!
zambila
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:12
De la: zambila, la data 2010-10-31 11:12:30silfida, evident ca si eu sunt pt existenta unor legi, si aplicarea lor asa cum se cuvine, dar daca asta nu se intampla, eu ce fac?
efectiv, ce fac!? si nu vorbesc de mine personal...
am mai povestit de vecinii mei, care se bateau intr-o noapte, evident ca am chemat politia, si ei au venit sa ma chestioneze pe mine, ca "n-aveau ce face!"
deci, putea s-o omoare pe femeie, ca nu se putea baga nimeni, daca domnu nu deschide usa!
si atunci, efectiv, ce faci???
cea mai buna solutie e sa placi!
dar daca ala te omaora practic in bataie, pe neasteptate, ce faci??
pai, legea junglei, cum ziceai: care pe care!


Politia intervine doar daca o omoara. Am o prietena care e batuta si fugarita noaptea impreuna cu fetita ei, a chemat Politia care a fost foarte deranjata ca i-a chemat doar pentru "atata lucru".
garbo000046
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:15
asa cum am mai spus...fiecare cum isi asterne asa doarme..
daca te complaci in situatia asta si stai....asta ai ales...
asa cum zicea si zambila...poate intr-o zi iti da una si dai draq cu capu' de coltu' mesei...
o sa-ti creasca el copiii frumos si cu o educatie aleasa...
eladaela
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:20
da, mey zambi. ca si vecina mea de deasupra, ti-am zis.
barba-su e dus de amant la carciuma, unde e cinstit cateva randuri dupa care ramane pana inchide crajma, timp in care amantu vine si o "serveste" cu devotiune pe soatza betzivanului, noaptea cand vine incornoratu' manga acasa ii arde o sfanta de bataie, chiar daca nu stie de ce, ca ea stie sigur (:P), iar aia chiraie de zici ca o taie...
iar cand vine melitzia la ushe, chemata de o vecina cu constiintza ca "o omoara nebunu'pe c00rva aia de vecina", "victima" urla la politzisti de scoala tot cartieru', ca ce cauta ei la ushE de oameni seriosi in toiu'noptii...:))))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:22
nu vreau sa fiu cinica...dar unele isi merita soarta...
si asta ptr ca,asa cum am mai spus accepta si se complac in situatie...
eladaela
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:27
Ge.... asta-i o varianta a povestii zambilei???
cricat
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:30
ar putea fi o varianta, care se petrece fix in apartamentul de deasupra celui al meu. din cate stiu, zambi nu mi-e vecina, nici concitadina...:P
de circul asta am parte in medie o data pe saptamana, de 15 ani.
eu nici nu-i mai aud, e ca si cum ai locui in blocu'de langa gara la Faurei si nu mai auzi trenurile:D
:))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:34
BEY GARBO!!! UNDE MI-E POSTAREA??????????????????
silfida
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:39
au considerat-o extrem de valoroasa si ti-au ciordit-o talharii astia, mey silfy...:)))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:40
casperphantom are dreptate. din punctul meu de vedere a a spus tot ce trebuia in legatura cu acest subiect. in momentul in care voi femeile mergeti mai departe alaturi de un barbat care e violent inseamna ca va meritati soarta. nu exista nu stiu sau nu mi-am dat seama. e mult pana da prima palma, de-atunci urmeaza sa te lupti mereu cu Mike Tyson! asa ca fetelor nu mai plangeti ca n-are rost!
andreas_konig1979
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:47
victoras ,"fiecare om poate sa " -nu lua din text doar ce-ti convine . ia-l ca pe un intreg .
intelesesem ca esti avocat , trebuie sa spun ca te pricepi sa le rasucesti . - asta e de bine.
ziceai sa te intreb si te-am intrebat . mi-ai raspuns??
bluelight
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:48
ai cam mari pretentii azi, bluo! doar e avocat, ce pana mea?
dar cred ca gresesti pe undeva si tu
Thor_again
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:51
la naiba! era foarte educativa! era solutia la violenta intre vecini! inventata de mine! mi-e lene sa mai scriu iar..
da ideea era asta... m-a pocnit odata un vecin nebun.. nebuni toti din tata in fiu, scandaluri, batai, ochi de nevasta si de mama invinetiti ..
am reclamat la militie...dupa 3 luni a venit unu sa ma certe ca nu ma mai interesez si eu de sesizarea facuta.. "ia si semneaza ici".. am semnat .. ura si la gara!
eram si eu tinerica, singurica.. mie-era frica nah.. ca fetele ...
sa ma mut am zis ca ma costa timp si bani, militia e neajutorata... aveam doo variante: prima- sa vb aceeasi limba cu nebunii, seconda - bataia!
De partea murdara s-ai ocupat neste preteni.. niste silfizi .. cam de 2 m/120 kg..
Eu.. cu partea artistica! Totul a mers ca uns!
Si asa vecinii traira in armonie pana in zilele noastre!
silfida
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:52
De la: garbo000046, la data 2010-10-31 11:08:03In Romania statul nu face nimic pentru protejarea femeii si copiilor. In alte tari daca un barbat loveste o femeie sau isi maltrateaza copii a pus-o. In Romania in majoritatea cazurilor de violenta domestica femeia e cea care trebuie sa paraseasca locuinta impreuna cu copiii si sa stea pe unde apuca in loc sa fie indepartat agresorul.
Pai pana si preotul este excro
c si invata femeia ca sa suporte tampeniile barbatului.In loc sa il puna in banca lui...si politistii tot barbati sunt
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:56
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-31 11:56:52
De la: garbo000046, la data 2010-10-31 11:08:03In Romania statul nu face nimic pentru protejarea femeii si copiilor. In alte tari daca un barbat loveste o femeie sau isi maltrateaza copii a pus-o. In Romania in majoritatea cazurilor de violenta domestica femeia e cea care trebuie sa paraseasca locuinta impreuna cu copiii si sa stea pe unde apuca in loc sa fie indepartat agresorul.
Pai pana si preotul este excroc
si invata femeia ca sa suporte tampeniile barbatului.In loc sa il puna in banca lui...si politistii tot barbati sunt
Multumesc lui Dumnezeu ca ma ferit sa ma casatoresc cu un roman....Ca risc sa iau pe cocosa.Pt ca barbatii romani profita de legile din romania,,,care nu protejeaza femeia..De asta femeia munceste si trimite bani la barbati,,ca daca nu barbatul se comporta urat,o bate...O terorizeaza psihic daca nu face ce zice el si nu are de profitat de pe urma femeiii.Foarte trist dar adevarat
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Octombrie 2010 12:01
de ce, mey irinooka...
te-a tinut popa prea mult la spovedit in genunchi, cu poala... aaaaa pardon, patrafiru'pe cap?...
escrocu-naibii, ti-a mai cerut si bani dupa aia...:PP
:))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 12:02
Ti-am citit mesajul postat pe forum dar,oare toti barbatii sunt la fel?Nu te-ai gindit ca si femeile contribuie la asta?Si ele sunt oameni si tot la fel reactioneaza cind isi gaseste partea,cunosc destule cazuri,cind nu le-a fost bine si au vrut altceva.Asa ca nu cred ca toti trebuiesc bagati in aceeasi oala.Sper sa mai reflecti la asta cu luciditate,si iti vei da si tu seama.
d_benone
Postat pe 31 Octombrie 2010 12:02
Pai pana si preotul este excroc
si invata femeia ca sa suporte tampeniile barbatului.In loc sa il puna in banca lui...si politistii tot barbati sunt
Multumesc lui Dumnezeu ca ma ferit sa ma casatoresc cu un roman....Ca risc sa iau pe cocosa.Pt ca barbatii romani profita de legile din romania,,,care nu protejeaza femeia..De asta femeia munceste si trimite bani la barbati,,ca daca nu barbatul se comporta urat,o bate...O terorizeaza psihic daca nu face ce zice el si nu are de profitat de pe urma femeiii.Foarte trist dar adevarat
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Octombrie 2010 12:03
irinuca, asta e speciala pentru tine:
http://antistres.biz/?p=954

vezi ca te-au inregistrat "excrocii" aia cand iti dicta ala numarul de telefon?
Thor_again
Postat pe 31 Octombrie 2010 12:06
De la: d_benone, la data 2010-10-31 12:02:30Ti-am citit mesajul postat pe forum dar,oare toti barbatii sunt la fel?Nu te-ai gindit ca si femeile contribuie la asta?Si ele sunt oameni si tot la fel reactioneaza cind isi gaseste partea,cunosc destule cazuri,cind nu le-a fost bine si au vrut altceva.Asa ca nu cred ca toti trebuiesc bagati in aceeasi oala.Sper sa mai reflecti la asta cu luciditate,si iti vei da si tu seama.
Mai sunt si barbati cu suflet bun ,dar putini...Barbatii sunt si ei condusi dupa instincte...se iau unii dupa altii,,,ca oitele...Sunt multi barbati care nu sunt de acord cu ce fac alti oameni,dar s ei fac tot la fel,,doar ca nu se vad pe ei...Oamenii buni,,sunt putini si rari
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Octombrie 2010 12:06
De la: d_benone, la data 2010-10-31 12:02:30Ti-am citit mesajul postat pe forum dar,oare toti barbatii sunt la fel?Nu te-ai gindit ca si femeile contribuie la asta?Si ele sunt oameni si tot la fel reactioneaza cind isi gaseste partea,cunosc destule cazuri,cind nu le-a fost bine si au vrut altceva.Asa ca nu cred ca toti trebuiesc bagati in aceeasi oala.Sper sa mai reflecti la asta cu luciditate,si iti vei da si tu seama.



Benone, de acord cu tine! Nu toti in aceeasi oala.
Unii trebuie intr-o oala mai mare, umpluta cu apa, fierti la foc mic. Se indeparteaza oala depa foc cand berbatii au fiert bine bine, si nu mai sufla!

silfida
Postat pe 31 Octombrie 2010 12:06

"fa debilo, fa, i-ai scris, fa? "
Thor_again
Postat pe 31 Octombrie 2010 12:08
Restul .. bunaciunile...se vor consuma in starea lor naturala! Ca sa nu-mi sara careva la gat!
silfida
Postat pe 31 Octombrie 2010 12:11
mi se pare corect, silfida,
e si asta o forma de exterminare.
vor fi consumati, pana vor fi terminati.:DD
:)))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 12:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CASTING PT MINI FOTOMODELE CONSTANTA 1 De la: kidz007767 6 August 2012 16:21
nu cassa blankovici te face 1 De la: garbo022890 12 Martie 2010 01:19
Pro sau contra 90 De la: strumfitoaia 13 Iunie 2009 07:49
ar trebui sa`mi fie rusine?:( 130 De la: garbo107589 6 Noiembrie 2010 13:55
nationala romaniei de fotbal merita laudele voastre pentru calificarea la campionatul european de fotbal 13 De la: andalexkor 12 Aprilie 2011 09:38
Setari Cookie-uri