Sa divortez, sa nu divortez, sa divortez...

vaaaaiiii....clony!!!
nu stii cine-i baroness,mami?!?
preci
Postat pe 4 Octombrie 2010 22:50
ahhhh...nu
michelle_
Postat pe 4 Octombrie 2010 22:51
il chiama, cico si-i amiral, wif un fel de baron peste ape si vapoare
si_totusi
Postat pe 4 Octombrie 2010 22:52
iote-l acilea,mami...
vezi toate poazele,nici nu stii ce pierzi!
http://www.garbo.ro/comunitate/garbo133906/poze/show/4/19579/poze-garbo133906.html
preci
Postat pe 4 Octombrie 2010 22:52
ahaaaaa...am numarat 4 ghiuluri de la turci, 2 bratari, un ceas, si doua lanturi ca ale lui athos la gat

baiet bun...e la vanatoare pe aici?
michelle_
Postat pe 4 Octombrie 2010 22:55
vai,dac-ai sti ce ne-am pishat pa noi de ras,mami....
pe toapicul ala cu ridicolul al ciresicai...
preci
Postat pe 4 Octombrie 2010 22:56
pai da linku' cloneta mia...sa soarba si ochii mei insetati de cunoastere o filozofeala, ashe...
michelle_
Postat pe 4 Octombrie 2010 22:58
ia d'acilea....
da' sa nu ratezi un link!
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/8707/Cit-de-ridicol-e-ridicolul/Cit-de-ridicol-e-ridicolul-pagina-10.html
preci
Postat pe 4 Octombrie 2010 23:01
asa, asa... bagati cultura-n sis...
Thor_again
Postat pe 4 Octombrie 2010 23:05
oalioooo...da' cu cainele ce-a avut?

si poaza aia fotosopuita...cu carlionti blondini in spate
michelle_
Postat pe 4 Octombrie 2010 23:08
gata,io ma bag la soamne...ca-mi manc tineretile acilea cu voi pana dimineata...

cloaneto...am uitat sa-tz spui sa-tz pui un pampers inainte...
preci
Postat pe 4 Octombrie 2010 23:08
normal...suting cu telefonul...

ce sa zic....la tatzi ni-i greu

preci, be good...

gata copii...shushaua...imi iau gerovitalu', imi iau lecitina, si ma bag la un fim

sa va jucati frumos
michelle_
Postat pe 4 Octombrie 2010 23:11
Buna, am citit un articol interesant si dragut despre cum sa ne revenim dintr-un divort sau o despartire, vi-l recomand si voua. Pe mine m-a inveselit un pic. Pupici
http://www.afladespre.ro/cum-ne-revenim-dupa-divort-1024.htm
garbo171197
Postat pe 8 Octombrie 2010 23:53
si oara e mai bine ?copii sa traiasca intr-un mediu de stres si tensiune?nu.eu sunt de parerea ca,nu trebuie sa continui ce e urat .cu timpul vor accepta ideea.si daca parintii isi iubesc copii atunci ei nu o sa-i piarda .se rupe doar relatia intima dintre parinti
marinescu75
Postat pe 18 Octombrie 2010 07:58
doh...
preci
Postat pe 18 Octombrie 2010 20:53
Sa divortez ,sa nu divortez ?! DAAAA ,sa divortezi !! Din moment ce intervine intrebarea asta in gandul meu ,atunci e clar ca trebuie sa divortez ,nu are rost sa lunges o relatie doar de dragul de a avea pentru cine gati ,spala ,etc ..de a avea un coleg de pat !! nuu ...!!! Pot foarte bine sa divortez apoi daca chiar mai merita o sansa relatia respectiva pot traii mult si bine fara a stii ca o sa ajung din nou prin tribunale la un nou divort !
Ii judec pe acei parinti care nu divorteaza "de dragul copiilor" No Way !! Un copil sufera mult mai mult daca simte neintelegere si stres in casa !
GlaMourios
Postat pe 18 Octombrie 2010 21:15
eu am divortat cu 8 ani in urma,am o fata de 12 ani dar, daca as puta da timpul inapoi n-as mai divorta niciodata.e fffffff greu sa cresti un copil singura si sa nu credeti voi ca sufera mai putin un copil dupa divort,sufera enorm....sincer pt copil ,imi pare rau ca am divortat si nu am luptat mai mult pt casnicia mea,chiar daca atunci simteam ca nu mai am putere,,,,,un copil ..din moment ce il nasti,trebuie sa fii constient,destul de constient ca , atunci cand e nevoie,,trebuie sa renunti la fericirea ta pt ca el sa fie fericit(daca alta solutie nu e,repet)deci:concluzia
mea ,dupa 8 ani divortata.e.::.ca nu trebuia sa fie divort!!(valabil numai in cazurile unde exista copii)
estela
Postat pe 19 Octombrie 2010 04:16
FETELOR EU CAM MA AFLU PE ACOLO... am ajuns in situatia unui divort. e ciudat daca ma credeti... acum scriu, am si vorbit cu prietena mea cea mai buna si mi se pareca vb de o alta persoana, parca e o povestire. sunt in dificultate... poate ca e bine sa-mi dati si mie niste sfaturi...ne certam de fiecare data de la motive minore si apoi cearta ia amploare si ne trezim ca invocam parinti, frati, rude si altele. Problema mea este ca acum am si un bebelus care ia parte la astfel de discutii si chiar daca nu poate vorbi sunt sigura ca intelege in mare ca nu e de bine. ma credeti ca astazi m-am trezit cu gandul sa merg sa divortez... si inca mai am gandul . uneori ma intreb de unde pot sa mai am atata forta. ma gandesc ca acum am un copil dar exact acelasi lucru ma face sa ma gandesc si la un divort. e greu si mai ales neplacut pentru un copil in oricare din situatii s-ar afla... si sa traiasca doar cu 1 parinte dar si sa aiba la cateva luni parte de spectacole gratuite... nu stiu ce sa fac. nici macar cu parintii nu mai pot discuta si e lesne de inteles de ce.. cred ca s-au saturat si ei de tot ce facem.... si daca il auzi totul se rezuma la bani. nu stiu ce sa zic... e clar ca suntem din aluaturi diferite dar chiar asa. acum.. dupa 8 ani de cand suntem impreuna imi dau seama ca nu-l cunosc si mai ales ca se comporta ca un dusman. imi vine sa-mi dau 2 pumni in cap.. parca am fost chioara....si toata lumea imi spunea lasa-l acum, cand nu sunteti casatoiriti... lasa-l acum cand nu aveti un copil... dar parca era facut.. greseala dupa greseala- perseveram si uite unde am ajuns. eu stiu ca pare ciudat din exterior si poate si usor de rezolvat pentru cine nu traieste asa ceva DAR NU ESTE credeti-ma implica multe....
sofia123456789
Postat pe 19 Octombrie 2010 11:43
in principiu exista rezolvare pt orice situatie...acuma, trebe sa si vrea amandoi!
zambila
Postat pe 19 Octombrie 2010 11:48
"ma gandesc de fiecare data ce-ar fi viata mea, acum, fara piticutul asta langa mine..... totul ar fi fara rost. Cateodata ma intrebam, de fapt ne intrebam, ce faceam noi inainte sa avem acest minunat bebelus? care erau activitatile noastre? si ne-am dat seama cat de neinsemnate erau ele: serviciu - acasa- iesiri in oras ( ocazionale) si iarasi de lA inceput... RUTINA.... dar acum suntem toti un argint viu din cauza piticei... si asta ne tine tineri si energici. chiar daca uitandu-ne la ea ne dam seama cum trece timpul, ireversibil, pentru noi . ORICUM VIATA ESTE FRUMOASA , CU BUNE , CU RELE, CU VORBE GOALE DIN PARTEA SOCRILOR :)) C ARE SUNT NISTE...... ... DAR ASTA E.....MERITA TRAITA"...........sunt vorbele tale,deci in concluzie cu sau fara el viata merita traita,doar ca merita traita in liniste si intelegere,mai ales ca aveti si un copil!!!!!....din cate am inteles de la tine nu prea aveti motive serioase ca sa ajungeti la un divort.....sfatul meu e sa comunicati mai mult,sa va acordati mai mult timp voua si sa ajungeti la o intelegere macar de dragul copilului!!!!.....nu prea am inteles de la tine care e motivul serios pt care vrei sa divortezi???????din cauza rudelor???locuiti cumva cu ei???.......de la bani???nu castigati destul sau castigati prea mult ?????.....sunt cazuri cand te intelegi mai bn cand venitul casei e cel necesar!!!!.....spune.ne macar motivul principal care te-a adus sa ieie o asemenea decizie.....si nu inteleg d c te crezi tu vinovata de toate acestea ca sa iti dai "2 pumni in cap"????.....mie sincer nu mi se pare nimic ciudat si nici usor de rezolvat,dar cu gand bun la DUMNEZEU se poate iesi cu bn din toate.......
matty_kidz
Postat pe 19 Octombrie 2010 12:35
asa estela, sa nu divorteze femeile...si nici barbatii...sa stea dreaq acolo, in iadul ala de casnicie...pentru copii, desigur

ce va mai place sa va ascundeti in spatele bietilor copiilor, si cat de idealist o bagati p-aia cu "sacrificiul" in numele lor
michelle_
Postat pe 19 Octombrie 2010 12:40
sunt de parere ca daca sunt motive serioase si nu se mai poate ajunge la o solutie .clar sa divorteze.........dar nu sunt de acord sa divortezi din cauza socrilor,rudelor,bani si certuri care cred ca sunt in toate familiile..........sunt de acord cu tine me_reloaded ca sunt multe femei care se ascund in spatele copiilor pt ca nu au o situatie materiala buna sau mai rau , s-au casatorit din interes si ajung in situatia ca mor de foame daca divorteaza pt ca nu le place munca si le place sa fie intretinute!!!!!
happy_girl
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:15
De la: me_reloaded, la data 2010-10-19 12:40:37asa estela, sa nu divorteze femeile...si nici barbatii...sa stea dreaq acolo, in iadul ala de casnicie...pentru copii, desigur

ce va mai place sa va ascundeti in spatele bietilor copiilor, si cat de idealist o bagati p-aia cu "sacrificiul" in numele lor

nu vreau sa te condamn pentru modul in care vorbesti dar este clar ca nu traiesti o astfel de situatie. sa stii ca eu intr-un fel iti dau dreptatea.. asa imi trebuie... acum nu ca ma ascund in spatele copilului dar este mai complicat.... atunci cand era simplu am crezut ca pot schimba un om.... asa sunt eu naiva poate.... dar acum nu mai este la fel de simplu. am o prietena care a crescut fara tata de la 2 ani si mi-a spus ca nu i-a fost foarte simplu. o cred stau aproape in fiecare zi cu ea si am reusit sa inteleg un pic din durerea ei si ma gandesc ca poate asa va ajunge si copilasul meu. cand nu traiam asa ceva la fel gandeam si eu NU LE POT INTELEGE PE FEMEILE ASTEA si uite ca am ajuns exact pe acolo. daca stau si analizez la rece totul pare ca nu exista de fapt nici un motiv dar daca iau spre exemplu o singura situatie totul curge de la sine. nu vreau sa-mi povestesc aici viata pentru ca nu are rost dar spre exemplu nu inteleg de ce pt unii barbati este foarte greu sa petreaca timpul acasa ( asta fiind unul din motive) si de aici totul sa para tragedie...
sofia123456789
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:28
am citit articolele si pare ciudat cum totul a luat o imtorsatura ciudata..... nu stiu daca va refereati la mine... ( sper sa nu :)) ) dar nu m-am casatorit nici din interes si nici nu-mi place sa fiu o persoana intretinuta....ba dimpotriva. Dar daca as fi in situatia asta as lasa ciocul mic si as pleca un pic capul dar vi se pare normal ca atunci cand muncesti, aduci in casa bani..faci curatenie, mancare si tot ce poti vine un magar ( ca m-am enervat) si spune.. a dar ai facut doar ciorba .. nu mananc - pai ia peste ca am facut ieri; s-a acrit.... cum dDumnezeu s-a acrit pestele de la o zi la alta si cum se poate ca eu sa nu patetsc nimic daca il manac.. stiti cum suna asta ? ca-n bancul ala: Iubitule iti place mancarea ?? si el :- AI CHEF DE CEARTA???? pai nu....?? ok rezolvam acum ca nu e un capat de tara... dar ce vom face mai tarziu??? daca il asculti pe el.. doar el munceste ... doar el se speteste .... iar eu stau degeaba acasa si am grija de un copil si sa fac un pic de mancare CE-I ASA DE COMPLICAT? i-am spus sa stea si el doar o saptamana ... sa vada cum e si poate ca va intelege....oricum cearta noastra nu a decurs asa civilizat... e mult mai complicat de aia spun ca nu mai pot....si da... certurile noastre incep de la bani.... nu ca nu i-am avea ci din cauza ca el aduce mai multi in casa......de aia spun ca e stresant sa tot asculti un astfel de individ.....
sofia123456789
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:40
nu divorta mai da o sansa relatiei luativa o pauza mai lunga sa vedeti cum este unul fara celalat daca intradevar mai ie ceva o sa se simta in foarte putin timp
garbo085927
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:49
"imi dau seama ca nu-l cunosc si mai ales ca se comporta ca un dusman. imi vine sa-mi dau 2 pumni in cap.. '

eu zic sa pui in aplicare gandul ista. da, ai grija! sa fii pregatita sa iei startul la alergare
si_totusi
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:51
De la: garbo085927, la data 2010-10-19 13:49:32 nu divorta mai da o sansa relatiei luativa o pauza mai lunga sa vedeti cum este unul fara celalat daca intradevar mai ie ceva o sa se simta in foarte putin timp


asa, asa. sanse multe . deviza noastra

"face gat fara motiv,
inc-o sansa la activ"
si_totusi
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:53
acu ma si fredoneaza (pe mine, -ma) o piesa de exceptie:

"o sansa pacii
si glorie, ei!"...:PP
:))
eu_geminy
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:55
nu stiu daca-i pace, coane. cred ca-i doar armistitiu.
si_totusi
Postat pe 19 Octombrie 2010 14:02

ca tot mi-ai amintit de paunescu si s-ar porrivi aici unde fetele astea se autoamagesc

concurs de minciuni la echipe si solo
si ies campioni mincinosii cei mari,
dar, draga pacala, ce faci acolo?
in campionate cand mai apari?

paarca asa, daca-mi amintesc bine
si_totusi
Postat pe 19 Octombrie 2010 14:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
It`s complicated! 25 De la: AleSim 9 Decembrie 2010 12:56
divort sau nu? 80 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:09
divort 17 De la: garbo_407430 17 Decembrie 2014 19:48
poveste reala.... 38 De la: AMELYY 22 Iulie 2009 10:53
divort si partaj 76 De la: estela 15 Aprilie 2010 05:07
Setari Cookie-uri