OARE MAI ARE ROST...?

SUNT NOUA PE ACEST FORUM SI VROIAM SA VA IMPARTASESC O PARTE DIN VIATA MEA...POATE IMI DA-TI UN SFAT...
sml-confused0006: AM 28 ANI,SUNT CASATORITA DE 8 ANI,AM UN BAIETEL SI O FETITA...NU STIU CE SIMT PTR SOTUL MEU,DAR DRAGOSTE SIGUR NU...NU AM AVUT DIN PARTEA LUI NIMIC IN AFARA DE JIGNIRII,UMILINTE,CERTURI,DISTANTA DINTRE NOI...EL FIIND PLECAT CU MUNCA IN STRAINATATE,LIPSA DE COMUNICARE,LIPSA DE AFECTIUNE...FOARTE MULTE AU DUS LA RUPTURA ASTA DINTRE NOI!EL INCA SPUNE CA MA IUBESTE,INSA EU NU MAI SIMT NIMIC PTR EL,DOAR MILA...EU M-AM SATURAT DE SINGURATATE SI VREAU PTR MINE SI PUIUTII MEI,O VIATA MAI BUNA,PLINA DE IUBIRE,DE INTELEGERE SI DE CE NU POATE SI UNPIC DE DISTRACTIE,NU AM MAI IESIT LA O PLIMBARE CA O FAMILIE,LA O IARBA VERDE,SAU LA MARE...NICI NU MAI STIU CUM E...IN FINE,SUNT HOTARATA SAU APROAPE HOTARATA SA MA DESPART DE EL,INSA NU STIU,PARCA NU AM CURAJ,NU VREAU SA-L RANESC,CANDVA A INSEMNAT FOARTE MULT IN VIATA MEA SI AS VREA SA POT FACE CUMVA SA NU IL RANESC FOARTE TARE...SAU CINE STIE,POATE VOI FI UIMITA CAND VOI VEDEA CA POATE SI EL RASUFLA USURAT..DUPA TOATE ASTEA... CE MA SFATUITI SA FAC???
un_tucurel
Postat pe 22 Decembrie 2009 23:08
tucurel...
ai incercat sa "porti" un dialog cu sotul tau?
ai avut "curajul" sa ii spui ce simti tu?
inteleg ca esti destul de tanara...dar in momentul in care ne "juruim"credinta la bine si la rau unei persoane pe care o iubim la un moment dat al acestei vieti..avem de indeplinit o promisiune "sacra"..
te intreb...te bate?te umileste?te neglijeaza?
sau pur si simplu s-a "stins flacara pasiunii"?
in acest caz,numai tu stii ce ai de facut...
LILO
Postat pe 22 Decembrie 2009 23:21
sunt putin mai limbuta !
cand a plecat de acasa, pt binele familiei, il iubeai..? ca duci o viata mai buna, il iubeai ...? spune-i femeie ca il vrei pe el! ca vrei sa iti recuperezi sotul ..
bestia
Postat pe 22 Decembrie 2009 23:27
nu,sincera sa fiu nu am avut curaj sa port o discutie cu el,nu ma bate,dar de jigniri "am podul plin"de umilinte ...la fel...si da,si flacara pasiuni sa stins...cum ar mai putea ramane aprinsa,daca nu este langa mine,daca niciodata cand am nevoie de el..nu e...mersi oricum ptr comment...
un_tucurel
Postat pe 25 Decembrie 2009 00:14
De la: bestia, la data 2009-12-22 23:27:40sunt putin mai limbuta !
cand a plecat de acasa, pt binele familiei, il iubeai..? ca duci o viata mai buna, il iubeai ...? spune-i femeie ca il vrei pe el! ca vrei sa iti recuperezi sotul ..
...sincera sa fiu,nu stiu de ce a plecat...nu ne este deloc mai bine de cand este plecat...eu am o situatie materiala bunicica,nu sunt bogata,dar am casa mea...mostenire de la parinti,am o garsoniera...ptr care am muncit...pe branci...,am un serviciu bunicel,deci cred ca puteam sa ne descurcam daca ramanea acasa...si poate acum nu mai simteam,ce simt acum...mai nimic...Da,cred ca mi-as fi dorit sa-l am inapoi,mai demult...acum cred ca e prea tarziu...nu stiu daca mai are vreun viitor relatia noastra.."relatia"care relatie...????
un_tucurel
Postat pe 25 Decembrie 2009 00:23
De la: un_tucurel, la data 2009-12-22 23:08:16SUNT NOUA PE ACEST FORUM SI VROIAM SA VA IMPARTASESC O PARTE DIN VIATA MEA...POATE IMI DA-TI UN SFAT...
sml-confused0006: AM 28 ANI,SUNT CASATORITA DE 8 ANI,AM UN BAIETEL SI O FETITA...NU STIU CE SIMT PTR SOTUL MEU,DAR DRAGOSTE SIGUR NU...NU AM AVUT DIN PARTEA LUI NIMIC IN AFARA DE JIGNIRII,UMILINTE,CERTURI,DISTANTA DINTRE NOI...EL FIIND PLECAT CU MUNCA IN STRAINATATE,LIPSA DE COMUNICARE,LIPSA DE AFECTIUNE...FOARTE MULTE AU DUS LA RUPTURA ASTA DINTRE NOI!EL INCA SPUNE CA MA IUBESTE,INSA EU NU MAI SIMT NIMIC PTR EL,DOAR MILA...EU M-AM SATURAT DE SINGURATATE SI VREAU PTR MINE SI PUIUTII MEI,O VIATA MAI BUNA,PLINA DE IUBIRE,DE INTELEGERE SI DE CE NU POATE SI UNPIC DE DISTRACTIE,NU AM MAI IESIT LA O PLIMBARE CA O FAMILIE,LA O IARBA VERDE,SAU LA MARE...NICI NU MAI STIU CUM E...IN FINE,SUNT HOTARATA SAU APROAPE HOTARATA SA MA DESPART DE EL,INSA NU STIU,PARCA NU AM CURAJ,NU VREAU SA-L RANESC,CANDVA A INSEMNAT FOARTE MULT IN VIATA MEA SI AS VREA SA POT FACE CUMVA SA NU IL RANESC FOARTE TARE...SAU CINE STIE,POATE VOI FI UIMITA CAND VOI VEDEA CA POATE SI EL RASUFLA USURAT..DUPA TOATE ASTEA... CE MA SFATUITI SA FAC???
Pai draga stii atunci cand te casatoresti,,zici ca te casatoresti si la bine si la rau... Daca el a lucrat prin strainii ca sa iti ofere tie si copiiilor o viata mai buna,,ar trebui sa apreciezi asta...Pt ca sunt multi barbati care isi trimit femeile la munca si ei stau ca putorile...Eu te sfatuiesc sa fii mai intelegatoare si calda...Pt ca asa ii poti trasmite si lui....Pai mergi la el,lucrati amandoi....Este pacat pt copil si pt el ca a facut atatea sacrificii pt voi si a stat departe de familie...Ca nd putea sa stea bine mersi in tara si nu va putea oferi nimic....Eu zic ca ar trebui sa apreciezi asta...si sa discuti cu el mai amanuntit.....Si sa ii spui ce te doare,pe un ton calm si ca ti-ar placea sa fiti mai mult impreuna...Si sa incercati sa inviati sentimentele din trecut....Stiu ca este o vorba,,,ochi care nu se vad se uita.....Dar este sotul tau,,,,si trebuie sa incerci sa il intelegi si pe el...Pt ca nu este usor printre strainii....Daca ai fii si tu cu el,sa munciti amandoi,poate v-ar fii mai usor,v-ati apropia mai mult....
garbo027119
Postat pe 25 Decembrie 2009 00:26
tucurel, cred ca stii exact ce trebuie sa faci. esti la un pas.... daca parerile noastre,majoritatea, vor inclina spre gandul tau de despartire, o vei face?

vrei sa-ti spunem ca nu iti este bine asa cum traiesti? tu stii deja asta. ti-e greu? cat de greu? omul duce in spate exact cat poate, cand nu mai poate, pune povara jos si-si trage sufletul. daca nu are rost sa mai care .... isi lasa povara acolo si se tot duce.... intelegi?

ai spus ca stai bine: ai casa, ai un venit bunicel ... nu depinzi de barbatul tau. anii pe care i-ai pierdut nu se mai intorc. tu trebuie sa-ti traiesti viata cat mai frumos pentru copiii tai. daca frumos inseamna sa-i iei de mana si sa-i duci in parc, la o prajitura, la circ sau teatru de papusi ....fa asta pentru ei. traieste-ti viata cu ei. nu astepta nimic de la un barbat care se poarta cu tine dupa cum zici ....

si chestia aia cu .... nu vrei sa-l superi sau ....cum ziceai ? ce-ti veni? nu te-a umilit, jignit destul?
clippy
Postat pe 25 Decembrie 2009 00:53
De la: clippy, la data 2009-12-25 00:53:58 tucurel, cred ca stii exact ce trebuie sa faci. esti la un pas.... daca parerile noastre,majoritatea, vor inclina spre gandul tau de despartire, o vei face?

vrei sa-ti spunem ca nu iti este bine asa cum traiesti? tu stii deja asta. ti-e greu? cat de greu? omul duce in spate exact cat poate, cand nu mai poate, pune povara jos si-si trage sufletul. daca nu are rost sa mai care .... isi lasa povara acolo si se tot duce.... intelegi?

ai spus ca stai bine: ai casa, ai un venit bunicel ... nu depinzi de barbatul tau. anii pe care i-ai pierdut nu se mai intorc. tu trebuie sa-ti traiesti viata cat mai frumos pentru copiii tai. daca frumos inseamna sa-i iei de mana si sa-i duci in parc, la o prajitura, la circ sau teatru de papusi ....fa asta pentru ei. traieste-ti viata cu ei. nu astepta nimic de la un barbat care se poarta cu tine dupa cum zici ....

si chestia aia cu .... nu vrei sa-l superi sau ....cum ziceai ? ce-ti veni? nu te-a umilit, jignit destul?
Iti multumesc clippy,la asta ma gandeam si eu..ani care i-am pierdut nu se mai intorc..daca imi este greu..???imi este foarte greu,in primul rand ma gandesc la puiutii mei,pentru care as face orice,orice imi sta in putinta,dar imi este teama,nu stiu daca nu o sa fiu condamnata mai tarziu ca poate nu am facut nimic sa salvez aceasta casnicie...desi nu cred ca mai ceva de salvat...eu stiu...simt ca el are pe cineva acolo,nici atunci cand vine acasa,vine de 2ori pe an cate o sapt..doua...nu este mai bine,nu este tandru,mereu imi reproseaza ceva,nimic din ce fac nu este bine,desi cel care nu face nimic...este el...desi sta atat de putin acasa cu noi,nu face altceva decat sa stea pe calculator,nu face nimic altceva,nu se joaca cu copii,nu-i duce in parc,in oras..la o prajitura,cum spuneai...eu in schimb ma impart intre casa,munca,copii,joaca,si peste asta,mai am si grija unei batranicii,la care merg zilnic....nu cred ca ma poate acuza cineva ca a lucrat ptr noi acolo in strainatate,nu l-am trimis eu...asa cum spunea cineva mai devreme...citez"Daca el a lucrat prin strainii ca sa iti ofere tie si copiiilor o viata mai buna,,ar trebui sa apreciezi asta..."nu am ce sa apreciez...nu ne-a oferit o viata mai buna decat cea pe care o aveam...si chestia cu...la bine si la greu...nu prea mai inseamna nimic ptr mine...am trait mai mult singura,doar eu si copii,asa ca am fost la bine si la greu cu copii mei,cu nimeni altcineva...am noroc ca am doi copii care ma iubesc,si eu i ador...dar cu mine,cu mine cum ramane...???eu nu am dreptul la fericire?sunt inca tanara...nu vreau sa ajung la o varsta la care sa ma intreb,cand am fost ultima oara alintata,cand am simtit ca cineva are nevoie de mine,ca cineva ma doreste alaturi...????vreau sa fiu fericita,cred ca merit asta,cred ca este putin cam tarziu sa pot uita tot ce mi-a lipsit ...si nu am simtit din partea sotului meu....
un_tucurel
Postat pe 25 Decembrie 2009 01:45
Daca asta vrei, de ce te mai intrebi? Crezi ca daca lumea pe forum iti spune altceva decat simti iti poate schimba gandul? Mergi fata pe drumul tau si fa ce vrei.
Doara
Postat pe 25 Decembrie 2009 09:04
De la: un_tucurel, la data 2009-12-25 01:45:56
De la: clippy, la data 2009-12-25 00:53:58 tucurel, cred ca stii exact ce trebuie sa faci. esti la un pas.... daca parerile noastre,majoritatea, vor inclina spre gandul tau de despartire, o vei face?

vrei sa-ti spunem ca nu iti este bine asa cum traiesti? tu stii deja asta. ti-e greu? cat de greu? omul duce in spate exact cat poate, cand nu mai poate, pune povara jos si-si trage sufletul. daca nu are rost sa mai care .... isi lasa povara acolo si se tot duce.... intelegi?

ai spus ca stai bine: ai casa, ai un venit bunicel ... nu depinzi de barbatul tau. anii pe care i-ai pierdut nu se mai intorc. tu trebuie sa-ti traiesti viata cat mai frumos pentru copiii tai. daca frumos inseamna sa-i iei de mana si sa-i duci in parc, la o prajitura, la circ sau teatru de papusi ....fa asta pentru ei. traieste-ti viata cu ei. nu astepta nimic de la un barbat care se poarta cu tine dupa cum zici ....

si chestia aia cu .... nu vrei sa-l superi sau ....cum ziceai ? ce-ti veni? nu te-a umilit, jignit destul?
Iti multumesc clippy,la asta ma gandeam si eu..ani care i-am pierdut nu se mai intorc..daca imi este greu..???imi este foarte greu,in primul rand ma gandesc la puiutii mei,pentru care as face orice,orice imi sta in putinta,dar imi este teama,nu stiu daca nu o sa fiu condamnata mai tarziu ca poate nu am facut nimic sa salvez aceasta casnicie...desi nu cred ca mai ceva de salvat...eu stiu...simt ca el are pe cineva acolo,nici atunci cand vine acasa,vine de 2ori pe an cate o sapt..doua...nu este mai bine,nu este tandru,mereu imi reproseaza ceva,nimic din ce fac nu este bine,desi cel care nu face nimic...este el...desi sta atat de putin acasa cu noi,nu face altceva decat sa stea pe calculator,nu face nimic altceva,nu se joaca cu copii,nu-i duce in parc,in oras..la o prajitura,cum spuneai...eu in schimb ma impart intre casa,munca,copii,joaca,si peste asta,mai am si grija unei batranicii,la care merg zilnic....nu cred ca ma poate acuza cineva ca a lucrat ptr noi acolo in strainatate,nu l-am trimis eu...asa cum spunea cineva mai devreme...citez"Daca el a lucrat prin strainii ca sa iti ofere tie si copiiilor o viata mai buna,,ar trebui sa apreciezi asta..."nu am ce sa apreciez...nu ne-a oferit o viata mai buna decat cea pe care o aveam...si chestia cu...la bine si la greu...nu prea mai inseamna nimic ptr mine...am trait mai mult singura,doar eu si copii,asa ca am fost la bine si la greu cu copii mei,cu nimeni altcineva...am noroc ca am doi copii care ma iubesc,si eu i ador...dar cu mine,cu mine cum ramane...???eu nu am dreptul la fericire?sunt inca tanara...nu vreau sa ajung la o varsta la care sa ma intreb,cand am fost ultima oara alintata,cand am simtit ca cineva are nevoie de mine,ca cineva ma doreste alaturi...????vreau sa fiu fericita,cred ca merit asta,cred ca este putin cam tarziu sa pot uita tot ce mi-a lipsit ...si nu am simtit din partea sotului meu....
Si crezi ca alt barbat o sa accepte copii,facuti de alt barbat? Eu zic sa incalzesti relatia distre voi,sa comunicati....Pt ca asa este viata,,,etape grele,,etape fericite...Mai roga-te si tu la Dumnezeu,,,fa o rugaciune smerita la biserica,,,,sa te ajute Dumnezeu sa treci peste etapele grele.....Sa iti dea Dumnezeu iubire in inima si sa poti rezolva problemele voastee...Nu este bine sa te dai batuta,in viata trebuie sa lupti....Sa fii o luptatoare....
garbo027119
Postat pe 25 Decembrie 2009 14:53
De la: un_tucurel, la data 2009-12-22 23:08:16SUNT NOUA PE ACEST FORUM SI VROIAM SA VA IMPARTASESC O PARTE DIN VIATA MEA...POATE IMI DA-TI UN SFAT...
sml-confused0006: AM 28 ANI,SUNT CASATORITA DE 8 ANI,AM UN BAIETEL SI O FETITA...NU STIU CE SIMT PTR SOTUL MEU,DAR DRAGOSTE SIGUR NU...NU AM AVUT DIN PARTEA LUI NIMIC IN AFARA DE JIGNIRII,UMILINTE,CERTURI,DISTANTA DINTRE NOI...EL FIIND PLECAT CU MUNCA IN STRAINATATE,LIPSA DE COMUNICARE,LIPSA DE AFECTIUNE...FOARTE MULTE AU DUS LA RUPTURA ASTA DINTRE NOI!EL INCA SPUNE CA MA IUBESTE,INSA EU NU MAI SIMT NIMIC PTR EL,DOAR MILA...EU M-AM SATURAT DE SINGURATATE SI VREAU PTR MINE SI PUIUTII MEI,O VIATA MAI BUNA,PLINA DE IUBIRE,DE INTELEGERE SI DE CE NU POATE SI UNPIC DE DISTRACTIE,NU AM MAI IESIT LA O PLIMBARE CA O FAMILIE,LA O IARBA VERDE,SAU LA MARE...NICI NU MAI STIU CUM E...IN FINE,SUNT HOTARATA SAU APROAPE HOTARATA SA MA DESPART DE EL,INSA NU STIU,PARCA NU AM CURAJ,NU VREAU SA-L RANESC,CANDVA A INSEMNAT FOARTE MULT IN VIATA MEA SI AS VREA SA POT FACE CUMVA SA NU IL RANESC FOARTE TARE...SAU CINE STIE,POATE VOI FI UIMITA CAND VOI VEDEA CA POATE SI EL RASUFLA USURAT..DUPA TOATE ASTEA... CE MA SFATUITI SA FAC???
Crezi ca cu alt barbat nu o sa treci prin etape grele...Dar daca o sa te indepartezi de el,si el se indearteaza de tine.....Trebuie sa comunicati,,sa iti spuna el ce nu ii convine,,,sa spui tu ce nu iti convine....Gaseste un moment potrivit si nu il mai judeca....Pt ca este sotul tau...Mai bine fii o luptatoare si lupta pt casnicia ta...Nu o abandona....Multa bafta si sa iti ajute Dumnezeu sa treci peste probleme si sa iti dea iarasi Fericire in viata si casnicia ta....Doamane ajuta Craciun fericit
garbo027119
Postat pe 25 Decembrie 2009 14:56
" dar imi este teama,nu stiu daca nu o sa fiu condamnata mai tarziu ca poate nu am facut nimic sa salvez aceasta casnicie... "

vezi-ti de treaba! cine te condamna? a venit cineva sa-ti puna in farfurie? a venit cineva sa-ti hraneasca, legene, imbrace copiii?

"vine de 2ori pe an cate o sapt..doua...nu este mai bine,nu este tandru,mereu imi reproseaza ceva,nimic din ce fac nu este bine,desi cel care nu face nimic...este el...desi sta atat de putin acasa cu noi,nu face altceva decat sa stea pe calculator,nu face nimic altceva,nu se joaca cu copii,nu-i duce in parc,in oras..la o prajitura,cum spuneai..."

nici el nu stie de ce vine acasa! s-a obisnuit ca boul sa intre pe aceeasi poarta. ia vopseste poarta, schimb-o (adica SCHIMBA RADICAL SITUATIA!), sa vezi cum "se uita ca boul la poarta noua!!!"


"eu nu am dreptul la fericire?sunt inca tanara...nu vreau sa ajung la o varsta la care sa ma intreb,cand am fost ultima oara alintata,cand am simtit ca cineva are nevoie de mine,ca cineva ma doreste alaturi...????vreau sa fiu fericita,cred ca merit asta,cred ca este putin cam tarziu sa pot uita tot ce mi-a lipsit ...si nu am simtit din partea sotului meu...."

nu numai ca ai dreptul la fericire! TREBUIE sa faci totul ca tu sa te simti bine, adica iubita, ocrotita, sa faci in asa fel incat sa traiesti asa cum iti doresti!

exista pe lumea asta cate o pereche pentru fiecare! de tine depinde cum alegi! daca n-a mers prima data bine s-ar putea sa ai sanse a doua oara. sansele tale vor fi cu atat mai mari cu cat ai inteles mai bine ce nu a mers pana acum. stai stramb si judeca drept, fi sincera cu tine si nu-ti pierde speranta!

eu iti doresc mult noroc! daca ti-ai plans destul de mila atunci: la treaba nu la intins mana! gandeste-te doar la tine si la copiii tai!

clippy
Postat pe 25 Decembrie 2009 16:07
si daca te gandesti ca te vor condamna copiii...crede-ma ca nu o vor face
si daca te vor condamna....te vor condamna ca le-ai refuzat si lot si tie dreptul la fericire si la o viata linistita
copiilor nu le este indiferent daca te vad nefericita,si crede-ma ca inteleg mai mult decat vrei tu sa vezi
eladaela
Postat pe 25 Decembrie 2009 16:18
asa e, eluto!
sora_ilsi
Postat pe 25 Decembrie 2009 16:24
De la: clippy, la data 2009-12-25 16:07:56" dar imi este teama,nu stiu daca nu o sa fiu condamnata mai tarziu ca poate nu am facut nimic sa salvez aceasta casnicie... "

vezi-ti de treaba! cine te condamna? a venit cineva sa-ti puna in farfurie? a venit cineva sa-ti hraneasca, legene, imbrace copiii?

"vine de 2ori pe an cate o sapt..doua...nu este mai bine,nu este tandru,mereu imi reproseaza ceva,nimic din ce fac nu este bine,desi cel care nu face nimic...este el...desi sta atat de putin acasa cu noi,nu face altceva decat sa stea pe calculator,nu face nimic altceva,nu se joaca cu copii,nu-i duce in parc,in oras..la o prajitura,cum spuneai..."

nici el nu stie de ce vine acasa! s-a obisnuit ca boul sa intre pe aceeasi poarta. ia vopseste poarta, schimb-o (adica SCHIMBA RADICAL SITUATIA!), sa vezi cum "se uita ca boul la poarta noua!!!"


"eu nu am dreptul la fericire?sunt inca tanara...nu vreau sa ajung la o varsta la care sa ma intreb,cand am fost ultima oara alintata,cand am simtit ca cineva are nevoie de mine,ca cineva ma doreste alaturi...????vreau sa fiu fericita,cred ca merit asta,cred ca este putin cam tarziu sa pot uita tot ce mi-a lipsit ...si nu am simtit din partea sotului meu...."

nu numai ca ai dreptul la fericire! TREBUIE sa faci totul ca tu sa te simti bine, adica iubita, ocrotita, sa faci in asa fel incat sa traiesti asa cum iti doresti!

exista pe lumea asta cate o pereche pentru fiecare! de tine depinde cum alegi! daca n-a mers prima data bine s-ar putea sa ai sanse a doua oara. sansele tale vor fi cu atat mai mari cu cat ai inteles mai bine ce nu a mers pana acum. stai stramb si judeca drept, fi sincera cu tine si nu-ti pierde speranta!

eu iti doresc mult noroc! daca ti-ai plans destul de mila atunci: la treaba nu la intins mana! gandeste-te doar la tine si la copiii tai!


inca odata mii de multumiri..asa o sa si fac,o sa stau stramb si o sa judec drept...ce e drept,este ca eu si copii mei avem dreptul sa fim fericiti,avem nevoie sa fim fericiti!!!stiu,ca ei sufera cand ma vad pe mine nefericita...asa cum si ei sunt la randul lor...nu mai vreau sa fim nefericiti...o sa lupt,dar o sa lupt sa fiu fericita alaturi de copii mei...si daca se va gasi si pentru mine...jumatatea,care poate cateodata este atat de aproape dar nu reusim sa o vedem,pana nu incheiem un capitol din viata noastra.nu spun ca poate lg alt barbat nu voi trece prin etape grele,dar eu sunt impacata cu mine insami,ca nu am gresit cu nimic fata de sotul meu,cel care a gresit este el,fiindca nu-i pasa de noi,si cel mai rau ma doare ca nu-i pasa de copii nostri!!!nu cred ca sunt sau voi fi unica femeie care si-a gasit linistea si fericirea lg alt barbat,avand doi copii,cine ma va accepta si ma va iubi,va trebui sa-i accepte si sa-i iubeasca si pe copii mei...suntem cum se zice"la pachet".cine nu-i iubeste pe ei,nu ma iubeste nici pe mine,desi cine nu ar iubi doi ingerasi extrem de cuminti ptr varsta lor si respectuosi...Va doresc Sarbatori Fericite si un An Nou mai bun si multa multa sanatate!o sa iau o hotarare,o sa pun totul in balanta...desi stiu in ce parte se va inclina mai tare...va sarut cu drag...un tucurel
un_tucurel
Postat pe 26 Decembrie 2009 03:59
tucurel ..

daca situatia voastra ,materiala e buna, de ce a mai plecat ? .. spune-i toate astea, spune-i ca mai bine decat asa, mai bine singura .. incearcati sa ajungeti la un consens ..
bestia
Postat pe 29 Decembrie 2009 00:17
tucurel....io te intreb numa atata...cat a fost el plecat nu a mai revenit niciodata in tara??? o fo numa plecat??? si atunci cand dupa cateva luni o revenit, tu nu ti-ai dat seama ce va insemna atata departare pentru voi????
tutankhamon
Postat pe 29 Decembrie 2009 00:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O alta poveste de viata, asa cum probabil sunt multe in lumea asta... 7 De la: tutankhamon 6 Iulie 2009 02:10
tema de casa 14 De la: nathalie 3 Decembrie 2011 23:41
Divort 16 De la: garbo_459988 7 Februarie 2017 23:05
vreau o parere 50 De la: garbo171197 8 Octombrie 2010 23:59
OARE MAI ARE ROST...? 17 De la: tutankhamon 29 Decembrie 2009 00:24
Setari Cookie-uri