Portetul femeii ce nu-si doreste copii...

Nu pretinzi, dar te deranjeaza cand nu esti crezuta, si te ia lumea la bete pentru ca esti incongruenta.
Cel putin 2..

Incearca sa nu te mai contrazici de la o postare la alta. Prea se vede efortul
Mai stiu eu una care, prin vechime, se conversa cu mine si zicea ca era sa dea coltul, de la autohipnoza.. Cretinism mai mare nici c-am auzit. Am ras o zi si mi-am dat seama ca era o biata coafeza care habar n--avea de ce vorbea, dar facea pe interesanta ..
Ce mult adormi, dar de dat coltu`, never


hai,
Freya_
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:27
De la: Thor_again, la data 2010-09-24 21:22:58Mai zi, lunache, mai zi... intamplator pe aici se afla si unele persoane competente in a-ti oferi un ajutor de specialitate. Vorbesc la modul cel mai serios, si nu ma refer la ajutor psihiatric (inca nu mergem asa de departe) ci psihologic. Deci... baga mare
Suntem aici doar pentru tine, ca sa te ajutam pe tine


Eu nu am nevoie de nimic de la voi, de absolut nimic!
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:28
Freyo, da' coafa aia nu cumva scria si "versuri"? parca imi mai amintesc si eu de una cu poezele la norma, care se lauda ca a intrat in transa de una singura, ca nici ea nu stia cum a reusit... si mai si credea cu tarie ceea ce afirma
Thor_again
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:30
De la: Freya_, la data 2010-09-24 21:27:51 Nu pretinzi, dar te deranjeaza cand nu esti crezuta, si te ia lumea la bete pentru ca esti incongruenta.
Cel putin 2..

Incearca sa nu te mai contrazici de la o postare la alta. Prea se vede efortul
Mai stiu eu una care, prin vechime, se conversa cu mine si zicea ca era sa dea coltul, de la autohipnoza.. Cretinism mai mare nici c-am auzit. Am ras o zi si mi-am dat seama ca era o biata coafeza care habar n--avea de ce vorbea, dar facea pe interesanta ..
Ce mult adormi, dar de dat coltu`, never


hai,


Freya, scuze dar nu am inteles nimic din comentul tau. Incongruenta? Cu cine, cu ce? Si ce legatura am eu cu conversatiile tale?
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:31
De la: Freya_, la data 2010-09-24 21:27:51 Nu pretinzi, dar te deranjeaza cand nu esti crezuta, si te ia lumea la bete pentru ca esti incongruenta.
Cel putin 2..

Incearca sa nu te mai contrazici de la o postare la alta. Prea se vede efortul
Mai stiu eu una care, prin vechime, se conversa cu mine si zicea ca era sa dea coltul, de la autohipnoza.. Cretinism mai mare nici c-am auzit. Am ras o zi si mi-am dat seama ca era o biata coafeza care habar n--avea de ce vorbea, dar facea pe interesanta ..
Ce mult adormi, dar de dat coltu`, never


hai,
pai daca era o coafeza ce nu poate fii desteapta? Pai pacat sa te uiti doar la eticheta si nu si la continut....Lasa ca popii au scoala multa si stiu sa minta lumea frumos si sa o lase in prostia ei...doar banii sa le ia oamenilor...pai daca voi sunteti naivi si va uitati doar la eticheta...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:32
oh, Doamne..

thorele, dap..
Freya_
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:33
Incongruenta cu tine insuti, bre
Cu conversatiile nu ai nici o alta legatura decat ca, dupa cat am inteles eu din postarea Freyei, ii amintesti de respectiva persoana. Asa cum imi amintesti si mie, ca pe aici isi cam facea veacul. Citeste si tu mai cu atentie si incearca sa si intelegi
Thor_again
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:34
De la: Thor_again, la data 2010-09-24 21:24:23Lunache:
la prima ti-am raspuns deja. La a doua - eu o imparteam si imi amintesc foarte bine de tine, cum plangeai ca ai venit la spartul targului si nu ai mai gasit nimic
Ti-am dat in schimb o palarie, vaz ca ti-a placut atat de mult ca pana mai ieri ai purtat-o... si se pare ca ti-a fost un substitut de inteligenta mai mult decat satisfacator...


Esti sigur ca nu ma (mai) confunzi? Dar vad ca te confunzi pe tine cu Dumnezeu. Palaria am scos-o, caci a venit toamna. Nu te-ai prins.
Data viitoare va fi mai simplu, ca sa intelegi si tu...
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:36
De la: Thor_again, la data 2010-09-24 21:34:55Incongruenta cu tine insuti, bre
Cu conversatiile nu ai nici o alta legatura decat ca, dupa cat am inteles eu din postarea Freyei, ii amintesti de respectiva persoana. Asa cum imi amintesti si mie, ca pe aici isi cam facea veacul. Citeste si tu mai cu atentie si incearca sa si intelegi


Eu stiam ca se spune incoerenta. Nu-i problema mea ca va amintesc de persoane care pe mine nu ma intereseaza. Si sunt si discutii offtopic...dar se poarta...
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:39
bre... m-am lamurit! esti desteapta, fato! faza cu toamna si cu prinsul au venit ca nuca-n perete. te-as fi intrebat pe limba ta, ce are sula cu prefectura, dar mi-e sa n-o iei ca un apropos....
cat despre incoerenta si incongruenta, sunt doua notiuni total diferite, deci, nu stiai bine nici de data asta
Acum e si vina Freyei ca ti-a adresat termeni din psihologie. Cu alte cuvinte a stricat orzul pe gashte
Thor_again
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:42
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-24 21:26:34
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-23 19:09:56Libertate, egoism, frica? Cam cum am putea defini dorinta unei femei de a nu avea copii? Este maternitatea un instinct ori o lege indusa de societate?
eu cred ca copiii nu place portretul femeii atunci cand femeia este lasa si nu stie sa castige respectul barbatului...ajunge la divort pt ca a lasat barbatul prea liber ca sa mearga pe la alte femeii...si apoi cred ca copiii place portretul ca mama sa sa fie o luptatoare


Irina, copiii au nevoie da mama luptatoare plus tata luptator!
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:42
De la: Thor_again, la data 2010-09-24 21:42:06bre... m-am lamurit! esti desteapta, fato! faza cu toamna si cu prinsul au venit ca nuca-n perete. te-as fi intrebat pe limba ta, ce are sula cu prefectura, dar mi-e sa n-o iei ca un apropos....
cat despre incoerenta si incongruenta, sunt doua notiuni total diferite, deci, nu stiai bine nici de data asta
Acum e si vina Freyei ca ti-a adresat termeni din psihologie. Cu alte cuvinte a stricat orzul pe gashte


Pai te-ai legat de palaria mea, am simtit ca-ti lipseste si ti-am explicat de ce.
Stiu ca sunt doua notiuni total diferite, in contextul de mai sus corect era "incoerente".
Daca Freya a scris in termeni de psihologie... sper ca nu ...
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:46
cand vrei sa spui ce am spus eu , se spune incongruenta. inainte de a contrazice, asigura-te ca ai inteles termenul. daca nu-l stii, foloseste dex-ul.
Freya_
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:47
De la: Thor_again, la data 2010-09-24 21:42:06bre... m-am lamurit! esti desteapta, fato! faza cu toamna si cu prinsul au venit ca nuca-n perete. te-as fi intrebat pe limba ta, ce are sula cu prefectura, dar mi-e sa n-o iei ca un apropos....
cat despre incoerenta si incongruenta, sunt doua notiuni total diferite, deci, nu stiai bine nici de data asta
Acum e si vina Freyei ca ti-a adresat termeni din psihologie. Cu alte cuvinte a stricat orzul pe gashte


Si cine va obliga, bre, sa stricati orzul pe gaste? Sunt topicuri infinit mai potrivite si mai interesante pentru voi. Nu va retin.
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:48
Corect era pe naiba sa scrie incoerenta. Daca tot o dai langa pe subiectul asta, mai intereseaza-te
Esti in neconcordanta cu tine insati, ceea ce ti-am mai spus-o si eu. Incoerenta e cu totul altceva... uita-te la irinuca, aia-i incoerenta
Una este neconcordanta care reiese cu brio din postarile tale luate ca ansamblu si cu totul alta lipsa de logica (adica incoerenta)
Thor_again
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:49
De la: Freya_, la data 2010-09-24 21:47:22cand vrei sa spui ce am spus eu , se spune incongruenta. inainte de a contrazice, asigura-te ca ai inteles termenul. daca nu-l stii, foloseste dex-ul.


Nu am contrazis, am corectat. Stiu bine termenul.
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:50
iote ca a ajuns sa mai si corecteze habar nu are cate urechi are in cap, dar corecteaza
bre, te asemeni perfect cu o pretenara de-a ta cin' se-aseamana...
Thor_again
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:52
Nu corecta. Stiu bine ce spun.
Freya_
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:53
Incercati, bre, sa fiti congruenti cu topicul! Daca aveti ceva interesant de spus...Daca nu, noapte buna!
PS. Am inteles ca subiectul va depaseste...nu trebuia sa va intindeti pe atatea mesaje luptatoare... Stiti deja ca nu ma impresioneaza batutul in piua.
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:57
cu care "topic"?
Thor_again
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:59
nu, pisi, pe tine te depaseste conversatia.

hai, la buna victimizare
Freya_
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:59
buona sera sau buna seara dragilor
sa faci un copil este mult prea usor, sa-l formezi ca om este o munca colosala
tusi_Oli
Postat pe 24 Septembrie 2010 22:01
De la: tusi_Oli, la data 2010-09-24 22:01:02buona sera sau buna seara dragilor
sa faci un copil este mult prea usor, sa-l formezi ca om este o munca colosala


Ciao, Totushel! Putini parinti reusesc...
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Septembrie 2010 22:08
Stiu ca sunt off topic, dar trebuie sa va semnalez ca se intampla acelasi lucru ca si ieri seara (ce spunea si_totusi, ca incerca sa intre la profilul ei si nimerea in alta parte). Deci imi cer iertare userilor care s-au tot trezit cu mine peste ei in urma cu cateva minute (in speta Thor, Oli ... cred ca pe altii nu am deranjat, deocamdata). Multumesc!
adnana66
Postat pe 24 Septembrie 2010 22:08
mie nu imi plac diminutivele nu sunt totusel sunt tusi_Oli
tusi_Oli
Postat pe 24 Septembrie 2010 22:11
De la: tusi_Oli, la data 2010-09-24 22:11:02mie nu imi plac diminutivele nu sunt totusel sunt tusi_Oli


Scuze, tusi_Oli, ma gandeam la totusel. M-a derutat raspunsul tau, nu atinge ideea urmarita de mine...de aceea ti-am gresit numele...
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Septembrie 2010 22:14
adnana, dar cine spune ca ai deranjat?
da, inca se mai intampla fazele astea, au plecat si garboletii in concediu prelungit, la taiat frunze la caini
Thor_again
Postat pe 24 Septembrie 2010 22:15
bre...
iar o dam pe incontinente urinare si/sau continente sexuale p'acilea?!
preci
Postat pe 24 Septembrie 2010 22:16
scuze acceptate
si chiar daca nu am urmarit ideea ta eu merg pe ideea care am spus-o mai sus
este usor sa faci un copil dar este colosal sa-l faci om
iar privitor la topicul deschis de tine fiecare femeie in sinea ei are un pic de egoism indiferent ca face sau nu copii
si nu cred ca sunt femei pe lumea asta care sa nu-si doreasca copii.....iar daca sunt acele femei sunt marcate de anumite evenimente petrecute in viata lor si de aceea nu isi doresc copiii
tusi_Oli
Postat pe 24 Septembrie 2010 22:23
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-24 21:26:23
De la: vuvuzela, la data 2010-09-24 21:08:26nu exista asemenea portret.nu avem noi dreptul sa judecam acest lucru .fiecare este liber sa-si aleaga modul de viata si dorintele in viata.exista anumite conjucturi cum este si acest subiect ,in care decizia iti apartine,fara a interesa pe cineva dece!!!iar copii se nasc pt ei nu pt noi.


Vuvu, nici prin cap nu mi-a trecut sa judec sau sa indemn la judecata! E un profil de femeie ce se contureaza in special in lumea civilizata, bogata, democratica..., si ma intrebam cat din mersul social al vremurilor incide in viata personala. O simplifica? O complica? O limpezeste?



din cate se observ ,te refereai cred la femeile din 'inalta societate'.in acest sens eu am o parere care poate parea ciudata pt unii,insa eu o consider reala.femeia cu un statut bine finantat,femeia de afaceri,femeia din inalta societate face copil pt ea,pt ca este trendy,pt a avea cine sa o mosteneasca si mai nou f multe fac copii invitro,folosind institutul de specialitate.ele sunt mamele cu multa personalitate,care isi cresc copii cu bani si nu cu prea multa dragoste,desi isi iubesc copii nu le acorda decat viata indestulatoare de fitze,dar dragostea sufleteasca de mama reala,e aproape inexistenta.a da de mancare si a imbraca un copil ,nu inseamna ca ii dai si dragoste.exista si asemenea mame.mai exista si cuplurile bogate care fac copii,din f multe motive.am observat ca dupa ce au facut copilul,nu dureaza mult si apare divortul,cu tot ce implica el cand ai un copil.copilul fiind mostenitorul,incepe si lupta pt copil,incep sa-si se spele rufele in public si restul ce urmeaza cunosti.tot in societatea bogatasilor se fac si copii din dragoste si crescuti cu dragoste.actuala situatie socio-politica,nu complica dar nici nu limpezeste viata ,atunci cand vrei sa faci sau nu un copil.eu cred ce este vb de hotararea intre cei doi soti.dar cel mai interesant este ca familiile sarace ,fara venituri fac copii pt a avea un venit,de pe urma lor,asigurandu-si altfel un venit cat de cat.femeile din segmentul social mediu,care cat de cat se descurca financiar,fac copii atunci cand considera ca le pot asigura un trai sigur.ma enerveaza cv "decent",pt mine inseamna "sarac".in oricare dintre aceste segmente sociale sunt si femei care nu fac copii,pt ca nu pot,pt ca nu vor sau din cvarii motive.in concluzie fiecare alege liber sa devina mama sau nu.nici unele nu trebuie judecate,daca asta cauti in raspunsuri.
vuvuzela
Postat pe 24 Septembrie 2010 22:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM POT FI OAMENII FERICITI? 21 De la: snowflake 23 Septembrie 2009 00:57
O mare dilema 109 De la: garbo017686 31 Octombrie 2010 10:11
Am facut o greseala mare. 1 De la: 2 August 2019 13:23
E ilegal sa scrii fictiune daca seamana cu realitatea? 555 De la: iasomia 3 Noiembrie 2011 17:14
''Sa-l iubesti pe apropele tau ca pe tine insuti !!!!!''-Luca 10/27 22 De la: bente 1 August 2013 15:17
Setari Cookie-uri